Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nowy list - użycie tabletów i smartfonów (Ghana)  (Przeczytany 4250 razy)

KaiserSoze

  • Gość
Nowy list - użycie tabletów i smartfonów (Ghana)
« dnia: 29 Styczeń, 2017, 09:26 »
Fajny list do starszych w Ghanie:
https://wtsarchive.com/letter/20170125-e_use-of-electronic-devices-at-congregation-meetings

CK się pyta ilu głosicieli ma tablety i smartfony, a w związku z tym ile mniej drukowanych publikacji zbór potrzebuje.

Cóż, Afryka to ciągły wzrost, a kasy raczej od nich nie ma za wiele.


Offline gerontas

Odp: Nowy list - użycie tabletów i smartfonów (Ghana)
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Styczeń, 2017, 10:04 »
U nas w Polsce takiej ankiety nie przeprowadzano. Choć większość głosicieli ma smartfony i tablety i mogliby je używać.
W mojej rodzinie wszyscy mają takie urządzenia nosimy je na zebrania a i tak mamy drukowane wersje a ja korzystam
z elektronicznej wersji miesięcznika Zycie i Służba.
Widać z tego, że CK indywidualnie rozlicza świadków Jehowy w różnych krajach. My datki wrzucamy to jest OK.
Bracia w Afryce mniej, więc żeby kraj był rentowniejszy należy wysyłać mniej literatury.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Nowy list - użycie tabletów i smartfonów (Ghana)
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Styczeń, 2017, 10:04 »
No co, oszczędności muszą być :P przecież trzeba jak najmniej rzeczy mieć, inaczej stajemy sie materialistami, uproszczenie życia. Nawet mniej strażnic, majo mieć, bo jak ich za duzo bydzie, to reakcja łańcuchowa, bo dlaczego nie mieć wiecej czegos tam. Złe pragnienia dusza zanim łone się pojawio :P
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Roszada

Odp: Nowy list - użycie tabletów i smartfonów (Ghana)
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Styczeń, 2017, 11:30 »
Jak zapytałem jednego znajomego jeszcze ŚJ z Krakowa, to mówił, że u nich 2/3 zboru nie posługuje się już papierowymi publikacjami podczas zebrań.

A u Was, jakie macie słuchy? :)


Offline Vilgefortz

Odp: Nowy list - użycie tabletów i smartfonów (Ghana)
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Styczeń, 2017, 13:27 »
Może nie tyle oszczędności ile duch czasu. Zabawne, przypomina się stary list, w którym zabraniali korzystania z tabletów na podium, choć miłosiernie pozwolili wówczas korzystać z nich zwykłym głosicielom. Potem zmienili światło ze zwykłej żarówki na ledową i już każdy mógł korzystać z tabletu.

U mnie zdaje się, że tak 2/3 korzysta już z tabletów i telefonów. Po cóż więc drukować czasopisma? Mają zalegać w magazynach zborowych a następnie  iść na rozpałkę do pieca?

V.


Offline Roszada

Odp: Nowy list - użycie tabletów i smartfonów (Ghana)
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Styczeń, 2017, 14:33 »
Cytuj
U mnie zdaje się, że tak 2/3 korzysta już z tabletów i telefonów. Po cóż więc drukować czasopisma? Mają zalegać w magazynach zborowych a następnie  iść na rozpałkę do pieca?
Może z czasem, jak operatorzy komórkowi, będą rozdawać tablety za 1 zł, ale z zakupem pakietu Strażnic na dwa czy trzy lata. ;D
Trzeba uważać, bo Nadarzyn to przeczyta i wprowadzi z Warickiem. :)


Offline M

Odp: Nowy list - użycie tabletów i smartfonów (Ghana)
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Styczeń, 2017, 17:26 »
Już wprowadzili możliwość przekazania datku prosto z aplikacji JW Library :).


Offline Roszada

Odp: Nowy list - użycie tabletów i smartfonów (Ghana)
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Styczeń, 2017, 18:23 »
Już wprowadzili możliwość przekazania datku prosto z aplikacji JW Library :).
Trzeba założyć nowy wątek o tym, by ludzie wiedzieli, co i jak.
To bardzo ważna informacji dla Warwick i dla nas. :)


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Nowy list - użycie tabletów i smartfonów (Ghana)
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Styczeń, 2017, 21:53 »
Wszystko fajnie tylko od tych tabletów i telefonów to w oku zużywa się plamka żółta   :(

Jeśli docelowo człowiek będzie poza snem siedział przed tabletem telefonem kompem i w goglach wirtualnej żeczywistości to będzie bardzo dużo ludzi o białej lasce ale ich włosy nie koniecznie będą białe :(


Tusia

  • Gość


Offline ufoludek

Odp: Nowy list - użycie tabletów i smartfonów (Ghana)
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Styczeń, 2017, 16:14 »
Wszystko fajnie tylko od tych tabletów i telefonów to w oku zużywa się plamka żółta   :(

Jeśli docelowo człowiek będzie poza snem siedział przed tabletem telefonem kompem i w goglach wirtualnej żeczywistości to będzie bardzo dużo ludzi o białej lasce ale ich włosy nie koniecznie będą białe :(
:-))) Od długotrwałej pracy przy komputerze, smartfonie, tablecie..itp NIE zużywa się plamka żółta;-) ( od pewnego czasu nie używa się tego terminu, teraz to po prostu "plamka"). Powoduje natomiast zbytnie napięcie mięśni akomodacji, co w konsekwencji prowadzi do Syndromu Widzenia Komputerowego. Można tu jeszcze wspomnieć o zbyt rzadkim mruganiu wtedy i na dokładkę mamy Zespół Suchego Oka.
"To nie tak, że boję się umrzeć. Po prostu nie chciałabym być w pobliżu kiedy to się stanie" ;-)


Blizna

  • Gość
Odp: Nowy list - użycie tabletów i smartfonów (Ghana)
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Styczeń, 2017, 17:15 »
Jak zapytałem jednego znajomego jeszcze ŚJ z Krakowa, to mówił, że u nich 2/3 zboru nie posługuje się już papierowymi publikacjami podczas zebrań.

A u Was, jakie macie słuchy? :)

Ten znajomy nosi sie z zamiarem odejścia? :)


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Nowy list - użycie tabletów i smartfonów (Ghana)
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Styczeń, 2017, 17:51 »

  Tylko patrzeć, jak ci nowocześni będą dostawać nowe materiały za płatny sms.
Wyślesz sms, dostaniesz kod do nowego materiału.  :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Roszada

Odp: Nowy list - użycie tabletów i smartfonów (Ghana)
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Styczeń, 2017, 18:05 »
Ten znajomy nosi sie z zamiarem odejścia? :)
On śledzi forum, ale rodzinne związki nie pozwalają mu rozwiązać natychmiast sprawy. :-\
Każdy sam wie, kiedy i czy będzie mu to na miejscu zrobić.
Ani nie jestem z wścibskich którzy się dopytują, ani nie z tych co poganiają.


Blizna

  • Gość
Odp: Nowy list - użycie tabletów i smartfonów (Ghana)
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Styczeń, 2017, 14:19 »
On śledzi forum, ale rodzinne związki nie pozwalają mu rozwiązać natychmiast sprawy. :-\
Każdy sam wie, kiedy i czy będzie mu to na miejscu zrobić.
Ani nie jestem z wścibskich którzy się dopytują, ani nie z tych co poganiają.

Tak tylko pytam z ciekawości, bo to moje miasto :)
Takich osób jest sporo, znam takich którzy kilka lat planowali odejście.
Z sukcesem.