Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kary dla SJ w Rosji  (Przeczytany 14609 razy)

Offline CEGŁA

Odp: Kary dla SJ w Rosji
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Marzec, 2017, 18:26 »
Dzisiaj otrzymałem telefon od znajomych z Rosji z wiadomością, że rząd rosyjski zbanował Świadków Jehowy w całej Rosji, a Sale Królestwa włącznie z Biurem Oddziału zostały przejęte na rzecz państwa. To są informacje z pierwszej ręki, ale na razie nic takiego w wiadomościach nie zauważyłem.
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Dietrich

Odp: Kary dla SJ w Rosji
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Marzec, 2017, 18:35 »
Dzisiaj otrzymałem telefon od znajomych z Rosji z wiadomością, że rząd rosyjski zbanował Świadków Jehowy w całej Rosji, a Sale Królestwa włącznie z Biurem Oddziału zostały przejęte na rzecz państwa. To są informacje z pierwszej ręki, ale na razie nic takiego w wiadomościach nie zauważyłem.

Jakieś filmiki krążą po świadkowskich forach. Ktoś kadr wrzucił.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Kary dla SJ w Rosji
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Marzec, 2017, 19:14 »
Sąd Najwyższy Rosji ma się ustosunkować do wniosku ministerstwa o delegalizację ŚJ jako wyznania ekstremistycznego 5 kwietnia.
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Roszada

Odp: Kary dla SJ w Rosji
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Marzec, 2017, 19:16 »
Jak zatwierdzą, to na naszych oczach będzie jak za Stalina, przynajmniej w tej jednej dziedzinie. ;)
Ras Putin. :)


Offline Asturia

Odp: Kary dla SJ w Rosji
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Marzec, 2017, 19:24 »
z ciekawości trochę poszperałem na stronach rosyjskich, na razie nie ma decyzji o całkowitej delegalizacji, czekają na werdykt najwyższego sądu, świadkowie ogólnie mają optymistyczne nastawienie, że sąd odrzuci wniosek ministerstwa.


Offline Fantom

Odp: Kary dla SJ w Rosji
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Marzec, 2017, 20:17 »
obstawiam,że werdykt przejdzie.Taki majątek za free?Grzech nie przejąć:) Czekali na prześladowania w czasie końca,a jak już są to biadolą,zamiast przyjąć to na klatę.Mam nadzieje,że w Rosji ŚJ zawczasu pobudowali sporo piwnic.I tak mają szczęście,że nikt tam ich nie będzie wieszać czy palić publicznie na stosach lub zsyłać na Sibir. Zawsze CK uczyło owieczki,żeby nie przywiązywać sie do dóbr materialnych.SK zastąpią spotkaniami po domach,a to moim zdaniem jest bardziej niebezpieczne jak spotkania w SK.SK można kontrolować,podsłuchiwać,wysłać szpionów itp. Tak teraz będzie pełna konspiracja.Poza tym zebrania po domach w małym gronie służą lepszemu zacieśnianiu więzi braterskich.CK straci majątek,ale głosiciele paradoksalnie mogą na tym skorzystać.Będą się częściej pokrzepiać,zachęcać i częściej budować przykładami innych braci,którzy są w więzieniach lub na których nałożono grzywny. Ruskie to nie ludzie:))) "gniotsja, nie łamiotsja".
 
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Kary dla SJ w Rosji
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Marzec, 2017, 20:35 »
Wątpię, żeby CK odpuściło taki majątek. Na pewno znajdą sposób, np. przed międzynarodowym trybunałem, żeby odzyskać kasę.
A owieczki? No cóż... Ofiary dowodzą słuszności naszych przekonań! Szkoda tylko, że dla CK są to zawsze ofiary innych  :-\
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Startek

Odp: Kary dla SJ w Rosji
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Marzec, 2017, 21:00 »
Ruskie to nie ludzie:))) "gniotsja, nie łamiotsja".
Fantom  ,Ruskie to tacy sami ludzie jak my , .Są twardzi , bo dużo przeszli , komuna strasznie ich zgnębiła ,  to właśnie ci ludzie wyciągnięci z różnych gułagów gnani ogniem cekaemów  wyzwolili nas z hitlerowskiego jarzma .  Te słowa Ruskie to nie ludzie , odczułem jako afront w kierunku tego narodu .


Offline Lechita

Odp: Kary dla SJ w Rosji
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Marzec, 2017, 21:38 »
Zwykłych ludzi szkoda, bo cierpią i będą pewnie prześladowani za politykę swoich przywódców , siedzących bezpiecznie za oceanem. Nie dość , że zostali zwiedzeni pięknymi historyjkami,kolorowymi książkami, rajem i życiem wiecznym to teraz jeszcze będą ścigani przez własne państwo, a to wszystko na "chwałę" starców z CK.
Startek, bracie mój, masz rację, Rosjanie wycierpieli niewyobrażalnie za cara, komunistów a teraz za "jedyną prawdziwą". Żal mi tych dobrych, mimo wszystko wesołych i o dziwo ,przyjaznych nam Rosjan  :(
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Kary dla SJ w Rosji
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Marzec, 2017, 23:05 »
Jakieś filmiki krążą po świadkowskich forach. Ktoś kadr wrzucił.

I w tym momencie można założyć wątek:  ,,Dlaczego Świadkowie Jehowy nie cieszą się z wypełniania proroctwa o pożarciu nierządnicy i ogołoceniu jej z kosztowności?"

Oj skacze ciśnienie dziadziusiom w Warwick: 1.) Komisja w Australii niczym walec wciskająca karalucha w ciepły asfalt. 2.) Zajęcie w Rosji majątku wartego setki milionów dolarów. 3.) 20 spraw o których jeszcze nic nie wiemy 4.) Manifestacja w Polsce już za 3 dni przeradzająca się w WIOSNĘ LUDÓW

IM ROŚNIE NAM MALEJE 8-)


Offline Fantom

Odp: Kary dla SJ w Rosji
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Marzec, 2017, 07:57 »
Fantom  ,Ruskie to tacy sami ludzie jak my , .Są twardzi , bo dużo przeszli , komuna strasznie ich zgnębiła ,  to właśnie ci ludzie wyciągnięci z różnych gułagów gnani ogniem cekaemów  wyzwolili nas z hitlerowskiego jarzma .  Te słowa Ruskie to nie ludzie , odczułem jako afront w kierunku tego narodu .

To nie afront,a raczej komplement.Myślałem,że dodanie tego zwrotu "gniotsja, nie łamiotsja"będzie zrozumiałe w kontekście.
 Miałem właśnie na myśli to,że dużo doświadczyli historycznie i mentalnie również moim zdaniem są bardzo silni.Dlatego są nie do zajechania.Owszem cerkiew wygrała,ale i tak nie złamała ducha,który jest u ŚJ.Hitler,system komunistyczny nie dał im rady,to i teraz też ich nikt nie złamie.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Trinity

Odp: Kary dla SJ w Rosji
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Marzec, 2017, 08:08 »
szkoda tych siostuń starowinek, matek z dziećmi wszystkich szczerych osób. widziałam na yt jak zajmowali sale to przecież można sie bać tak zwyczajnie po ludzku. sale jak im odbiorą - trudno gorzej jak przysolą grzywne zwykłemu zjadaczowi chlebka! ojcu dzieciom np.bo przecie żaden rolexa nie sprzeda żeby pomóc


Offline Startek

Odp: Kary dla SJ w Rosji
« Odpowiedź #27 dnia: 23 Marzec, 2017, 08:31 »
Fantom ja rozumiem o co tobie chodziło , ale z powodu tej nagonki jaka jest na Rosję można odczytać to różnie . Lepiej by zabrzmiało ,, Ruskie to ludzie którzy Gniotsja a nie łamiotsja . Wiem że nie było twoją intencją  urażać tych ludzi . Zwróciłem uwagę na jw.orgii w sprawie pisania listów Prezydenta Rosji , to że nie martwili się o tych ludzi , ale o obiekty mają przejść na skarb państwa .


Offline CEGŁA

Odp: Kary dla SJ w Rosji
« Odpowiedź #28 dnia: 23 Marzec, 2017, 08:56 »
No i jest odezwa jw.org:

Ogólnoświatowa kampania Świadków Jehowy w odpowiedzi na groźbę zakazu w Rosji
https://www.jw.org/pl/wiadomości/wiadomości/regiony/rosja/swiadkowie-jehowy-kampania-w-odpowiedzi-na-grozbe-zakazu/

Piszą, że wyrok jest nieuchronny  :D

Odstępczuchy w USA zachęcają osobnej kampanii pisania listów do Federacji Rosyjskiej jako "Ofiary Strażnicy":
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline CEGŁA

Odp: Kary dla SJ w Rosji
« Odpowiedź #29 dnia: 23 Marzec, 2017, 10:01 »
Sanderson, na filmiku powiedział, że Świadkowie Jehowy w żaden sposób nie są grupą ekstremistyczną, a jedynie pełną miłości organizacją.
Wg. definicji Federacji Rosyjskiej, ekstremizm to min. podżeganie do nienawiści.
A co innego robi Ciało Kierownicze nawołując swoich wiernych, by nienawidzili tego czego Jehowa nienawidzi? Ucząc przy tym rodziców jak mają mieć w nienawiści swoje dzieci zrywając z nimi wszelki kontakt, nawet przez sms. Ucząc poddanych nienawiści do wszystkich wykluczonych, a zwłaszcza tych, którzy mają obiekcje co do nauk Ciała Kierowniczego. Nakazując, by przyjaciół szukali tylko w Organizacji Świadków. Ucząc, że wszyscy poza Organizacją są pod wpływem diabła i wszyscy oni zginą w Armagedonie.

Czy to nie jest podżeganie do nienawiści?
Czy to nie jest ekstremizm?

Dodam tylko tyle, że sędzia Komisji Australijskiej stwierdził, że reguły ostracyzmu jakie nakłada Strażnica na wyznawców są OKRUTNE.
« Ostatnia zmiana: 23 Marzec, 2017, 10:14 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.