Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Antyhryst i wymowa imienia Bożego  (Przeczytany 65425 razy)

Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #420 dnia: 25 Styczeń, 2017, 22:17 »
Nie mam czasu na wetowanie BW, naprawde nie pamiętasz czy chociaż w ST imię Jehowy jest zachowane we wszystkich księgach ? Dla porównania powiem ci, że w II wydaniu BT imię Jehowy jest zachowane we wszystkich księgach - wiem bo korzystam z tego wydania BT ;)
..................................... miec Biblię w reku a ją rozumieć to róznica.

Trzymać Biblię w ręku a ją rozumieć to różnica. Stosować i rozumieć przekaz i ducha a nie tylko literę to jeszcze coś innego
Jeśli uważasz inaczej to masz film po którym to jest jasne.

Tu masz rację w 100 %.
Pamiętaj że imię Boga i jego wymowa jest niejasne do dziś co przyznają także Świadkowie Jehowy.
 Forma Jahwe, czy Jehowa obie mogą być prawidłowe i nawet nie jest potrzebna dokładna znajomość -w ten sposób broszura"Imię Boże " to wyjaśnia a to wiarygodne dla Świadków żródło.
Ale jeśli jako naśladowca Chrystusa uważasz imię Boga w formie Jehowa za cudowny amulet i jego znajomość i używanie za nobilitację bez ew. kontekstu to zobacz to.

Pamiętaj nadużywanie w starym przymierzu pod które już nie podlegają Chrześcijanie było nawet karane śmiercią.
Szanuj więc to imię najpierw zachowaniem i traktuj jako godne szczególnego szcunku.
A tu używasz go jak znanego kolegi "Janusza" . Janusz to , Janusz tamto............ . To raczej już zbytnia poufałość.
 Ile osób znanych i sławnych w skali świata to twoi koledzy że walisz im na Ty po imieniu?


Wg. Biblii - sama znajomość i używanie nic nie znaczy bez kontekstu sytuacyjnego.
Poniżej przykład.
Żołnierze poniżej - Oni znają i używają formy Jehowa.
Więc nie tylko wyznawcy Strażnicy są wyjątkowi pod tym względem.
Od momentu 2,10 - też używają imienia Boga w formie używanej przez WTS....................

« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń, 2017, 22:36 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline Antyhryst

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #421 dnia: 25 Styczeń, 2017, 22:22 »
Ale co tam jest zafałszowane ? Imię Jehowy jest zafałszowane bo zamiast Jehowa jest 'pan" .
Tusia, a kim był Jezus ? Nie czasami synem Jehowy , który Jehowie torował drogę ? ;)
To co cytujesz to cytaty ze ST więc na pewno nie było tam imienia Jezusa czy zwrotu 'pan".
« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń, 2017, 22:26 wysłana przez Antyhryst »


od-nowa

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #422 dnia: 25 Styczeń, 2017, 22:26 »
Ale co tam jest zafałszowane ? Imię Jehowy jest zafałszowane bo zamiast Jehowa jest 'pan" .
Tusia, a kim był Jezus ? Nie czasami synem jehowy , który Jehowie torował drogę ? ;)
Pokazałeś na screnie rozmowy prywatnej, swoje drugie oblicze, które Jehowie się nie podoba.
Dobranoc. :)
« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń, 2017, 22:27 wysłana przez od-nowa »


Offline Antyhryst

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #423 dnia: 25 Styczeń, 2017, 22:27 »
Pokazałeś na screnie rozmowy prywatnej, oblicze, które Jehowie się nie podoba.
Dobranoc. :)

Dostali nauczkę, żeby na mój priv nie pisać ze swoimi żałosnymi tekstami.
Ave ja ! ;)


od-nowa

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #424 dnia: 25 Styczeń, 2017, 22:31 »
Dostali nauczkę, żeby na mój priv nie pisać ze swoimi żałosnymi tekstami.
Ave ja ! ;)
Jehowa chce, abyś był miły, grzeczny, uprzejmy, świecił przykładem i nienagannością w mowie i nie wyzywał i nie przeklinał.
Porażka jak na śJ wulgaryzmy używać.
Nie wytrzymałeś małej próby.
Dobranoc Wszystkim. :)
Odszukaj werset, gdzie czytamy:
"mowa wasza niech nie będzie obelżywa".
« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń, 2017, 22:33 wysłana przez od-nowa »


Offline salvat

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #425 dnia: 25 Styczeń, 2017, 22:33 »
Antyhryst powinien zmienić nick na Antyhrystroll
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


Offline Antyhryst

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #426 dnia: 25 Styczeń, 2017, 22:33 »
Od-nowa, zobaczymy kto nie wytrzyma ;)

Salvat, zero argumentów ?
« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń, 2017, 22:35 wysłana przez Antyhryst »


Tusia

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #427 dnia: 25 Styczeń, 2017, 22:34 »
Ale co tam jest zafałszowane ? Imię Jehowy jest zafałszowane bo zamiast Jehowa jest 'pan" .
Tusia, a kim był Jezus ? Nie czasami synem Jehowy , który Jehowie torował drogę ? ;)
To co cytujesz to cytaty ze ST więc na pewno nie było tam imienia Jezusa czy zwrotu 'pan".

Prorok Izajasz zapowiadał:

"Powiedzcie małodusznym:
«Odwagi! Nie bójcie się!
Oto wasz Bóg, oto - pomsta;
przychodzi Boża odpłata;
On sam przychodzi, by zbawić was».
5 Wtedy przejrzą oczy niewidomych
i uszy głuchych się otworzą.
6 Wtedy chromy wyskoczy jak jeleń
i język niemych wesoło krzyknie." (Iz 35, 4nn)

Zapowiedź spełniła się na Osobie Jezusa Chrystusa. Potwierdza to sam Jezus:

"Tymczasem Jan, skoro usłyszał w więzieniu o czynach Chrystusa, posłał swoich uczniów z zapytaniem: «Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać?» Jezus im odpowiedział: «Idźcie i oznajmijcie Janowi to, co słyszycie i na co patrzycie: niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci doznają oczyszczenia, głusi słyszą, umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię. A błogosławiony jest ten, kto we Mnie nie zwątpi»." (Mt 11, 2-6)

A więc Bóg stał się człowiekiem, przyjął dodatkowo ludzką naturę. Dlatego na dowód tego pisarze Nowego Testamentu cytując Stary Testament przypisują Jezusowi:



Blizna

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #428 dnia: 25 Styczeń, 2017, 22:39 »
Świadek Jehowy, a nawet zainteresowany, używa takiego słownictwa?
Świadek Jehowy używa przecinka po rozdziale ewangelii (księgi) a nie dwukropka???!!!

Drodzy moderatorzy, admini, wywalcie go, bo to nie jest już rozmowa ze świadkiem Jehowy.
To jest rozmowa z trollem, który zapewne założył się, że poudaje śJ i powkurza "odstępców".
I niestety mu się udało.
Ja już ostatni raz tu piszę, po tych screenach i reszcie mi wystarczy.
Bądźmy jednomyślni i faktycznie - nie karmić trolla, to zdechnie sam z głodu.
A zanim zdechnie, można go wywalić, niech zdycha gdzies na zewnątrz.
Dziekuję za uwagę.


Offline Antyhryst

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #429 dnia: 25 Styczeń, 2017, 22:40 »
Tusi, cały czas brak dowodu z waszego forum, że Jezus jest równy Jehowie. Szatan w biblii też jest nazywany bogiem, biblia mówi jasno, że na świecie jest mnóstwo tzw bogów, pytam się ciebie - gdzie w biblii jest zapisane,, że Jezus jest równy Jehowie ???? Podaj wreszcie wersety które piszą, że Jezus jest równy swojemu Ojcu !!!


Blizna, kto ma zdychać ? Zawsze sądziłem, że zdychają zwierzęta . Kolejny "kulturalny" wpis odstępczy ;)


Offline Estera

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #430 dnia: 25 Styczeń, 2017, 22:41 »
       Wyszło aż 29 stron tego wątku, trochę bezsensownej dyskusji z człowiekiem mało merytorycznym.
                           Myślę, że nie ma sensu prowadzić dalszego dialogu w tej kwestii.

   Nie ma rozmowy z człowiekiem, który nie potrafi konstruktywnie jej prowadzić, z poszanowaniem dla rozmówców.

   ANTYHRYST, NIE ZACHOWAŁEŚ SIĘ TU JAK GOŚĆ I PARTNER DO ROZMOWY WSZYSTKICH OBRZUCAJĄC BŁOTEM.
           GDYBYŚ TAK SIĘ ZACHOWYWAŁ W CZYIMŚ DOMU, DAWNO BYŚ ZOSTAŁ Z NIEGO WYRZUCONY.

              Raczej nie przejawiasz chrystusowego umysłu i bardzo Ci brakuje miłości do drugiego człowieka.
                     Tego najważniejszego, o czym całe życie nauczał mistrz słowa i czynu - Jezus Chrystus.
                            Zachęcam wszystkich do odpuszczenia sobie tej dyskusji w myśl zasady:

                                                  gdzie brakuje drwa, ogień wygasa.

                        Tym samym, jest to mój ostatni jakikolwiek komentarz na tym niesympatycznym wątku.
             W którym autorem tej niesmacznej atmosfery w dużej mierze jest kontrowersyjny forumowicz Antyhryst.
« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń, 2017, 23:13 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


od-nowa

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #431 dnia: 25 Styczeń, 2017, 22:42 »
Od-nowa, zobaczymy kto nie wytrzyma ;)
Już nie wytrzymałeś, używasz nieczystej, obelżywej mowy a przed Jehową to takie  Twoje zachowanie na privie  się nie ukryje, Jehowa widział, że zachowałeś się nie godnie jak na śJ.
A ja nic nie chcę zobaczyć, pomimo, że mi tu to suponujesz. ;D


Offline Antyhryst

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #432 dnia: 25 Styczeń, 2017, 22:44 »
Esterko, tylko różnica jest taka, że Jezus nie kłamał jak wy a jak wiesz tych, którzy hańbili świątynię Jehowy wyrzucał na zbity pysk , kojarzysz to ? ;)

Od-nowa, biegnijcie szybko może do CK ? Wszak widze ze donoszenie macie we krwi a prostacy tacy jak wy nawet privy ujawniają publicznie, oj nieładnie nieładnie ale jak się nie ma argumentów na prawdę to trzeba chwytać się nawet chamstwa i donosicielstwa.
« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń, 2017, 22:46 wysłana przez Antyhryst »


Offline Andrzej

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #433 dnia: 25 Styczeń, 2017, 22:46 »
Cześć Anty(c)hryst.
Jedno pytanie: który rozdział książki "CZEGO naprawdę UCZY BIBLIA" teraz studiujesz.


Offline Antyhryst

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #434 dnia: 25 Styczeń, 2017, 22:47 »
Andrzejku, sorry ale pod ręką mam tylko BT, II wydanie. 
A ty co oglądasz na youtubie ? ;)