Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Antyhryst i wymowa imienia Bożego  (Przeczytany 65547 razy)

Offline Antyhryst

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #390 dnia: 25 Styczeń, 2017, 19:33 »
Widzę, tylko jeden z nas potrafi czytać ze zrozumieniem. Skoro na Twoje pytanie "czy występuje we wszystkich księgach" odpisałem "występuję, tu masz dowód: [...]" to znaczy jednoznacznie, że odpowiedziałem twierdząco na Twoje pytanie. Gdyby było inaczej to odpisałbym np. "występuje jedynie w 5 księgach".

Szanowny M, wszedłem sobie na Psalmy z BW i co widzę ? Zamiast Jahwe czytam "pan", dlaczego więc kłamiesz znowu ? ;

Na dowód twojego kłamstwa Ps 110,1 :
Psalm Dawidowy. Rzekł Pan Panu memu: Siądź po prawicy mojej, Aż położę nieprzyjaciół twoich jako podnóżek pod nogi twoje!, BW
« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń, 2017, 19:35 wysłana przez Antyhryst »


od-nowa

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #391 dnia: 25 Styczeń, 2017, 19:36 »
Od-nowa, miec Biblię w reku a ją rozumieć to róznica. Kapłani katoliccy tez czasami mają biblię w rękach a np błogosławią żołnierzom czy głoszą kłamstwa o trójcy ;)
Nie rob mi tutaj wycieczek personalnych. Czy ja rozumiem Biblie, nie Twoja sprawa.


TY POSTAWIŁEŚ ZARZUT, OCZERNIŁEŚ LUDZI, KTÓRZY ODESZLI OD ORGANIZACJI SJ, ŻE POSLUGUJĄ SIE NIEPRAWDZIWYMI INFORMACJAMI, NIEPRAWDZIWYMI DOKUMENTAMI.

Ponizej masz na to moja odpowiedz, co pominąłeś:
Materiały anstświadkowe?
Nie, nie kłam Ty i nie oczerniaj ludzi, którzy tylko i wyłacznie na tym Forum przedstawiaja materiały świadków Jehowy, materiały, które wykazuja falsz i zakłamanie - to ich własne publikacje, cytowane na tym Forum z podaniem daty, strony i akapitu, demaskuja ich zmienne nauki i falszywe proroctwa.
Ty piszesz tak, jak niektórzy czynni i nieświadomi, zmanipulowani sJ, jak to było?...
Aha! G. Jackson członek ciała kierowniczego, to podstawiony na filmikach YT, człowiek maską twarzy prawdziwego G. Jacksona ;D ;D ;D ;D ;D


A to własnie ten członek ck podawał półprawdy i kłamliwe twierdzenia podczas przesłuchania przez Królewską Komisję w sprawie ukrywania pedofilli w zborach sJ  w Australii. Ponad 1000 przypadków ukrywania pedofilów w zborach śJ w samej Australii.

https://www.youtube.com/watch?v=8TuMBpY6i6A
http://komitetsadowniczy.blogspot.com/2015/08/materia-zamieszczony-ponizej.html

Kompromitacja członka ciała kierowniczego G. Jacksona oraz organizacji śJ. Zapoznaj się z materiałem.
I to nie antyświadkowe, spreparowane na potrzeby byłych śJ, bo to poszło w tv na cały świat, tego się ta organizacja nie wyprze.
Kto to widział, przesłuchiwac gwałcone, moletowane dzieci w obecnosci oprawcy, i to przez jakis starszych zborów, a nie z pomoca psychologa i innych słuzb.
Kto to widział, aby dwóch świadkow żadac od molestowanego gwałconego dziecka!
Kto to widzial aby przestepstwa nie zglaszac na Policje!
« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń, 2017, 19:41 wysłana przez od-nowa »


Offline M

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #392 dnia: 25 Styczeń, 2017, 19:38 »
Szanowny M, wszedłem sobie na Psalmy z BW i co widzę ? Zamiast Jahwe czytam "pan", dlaczego więc kłamiesz znowu ? ;

Na dowód twojego kłamstwa Ps 110,1 :
Psalm Dawidowy. Rzekł Pan Panu memu: Siądź po prawicy mojej, Aż położę nieprzyjaciół twoich jako podnóżek pod nogi twoje!, BW

Zacytowałeś Biblię Warszawską pomimo, że później sprecyzowałem że chodziło mi o Biblię Warszawsko-Praską. Czym dodatkowo potwierdziłeś, że nie czytasz tego co do Ciebie piszę.

Mimo wszystko przyznam Ci rację, w BWP akurat w Psalmach z tego co widzę imię Jahwe nie występuje. Zadowolony? :)

Nijak to się ma jednak do faktu, że w PNŚ sztucznie wstawiono to imię w pismach greckich. Co najwyżej udowodniłeś, że PNŚ jest przynajmniej tak ułomny jak niektóre inne polskie przekłady.


Offline donadams

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #393 dnia: 25 Styczeń, 2017, 19:40 »
Mimo wszystko przyznam Ci rację, w BWP akurat w Psalmach z tego co widzę imię Jahwe nie występuje. Zadowolony? :)

Żeby czuć jakiekolwiek zadowolenie, musiałby to zauważyć, a następnie zrozumieć.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Antyhryst

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #394 dnia: 25 Styczeń, 2017, 19:41 »
Zacytowałeś Biblię Warszawską pomimo, że później sprecyzowałem że chodziło mi o Biblię Warszawsko-Praską. Czym dodatkowo potwierdziłeś, że nie czytasz tego co do Ciebie piszę.

Mimo wszystko przyznam Ci rację, w BWP akurat w Psalmach z tego co widzę imię Jahwe nie występuje. Zadowolony? :)

Nijak to się ma jednak do faktu, że w PNŚ sztucznie wstawiono to imię w pismach greckich. Co najwyżej udowodniłeś, że PNŚ jest przynajmniej tak ułomny jak niektóre inne polskie przekłady.


Tylko zauważyłem kolejną twoją nieprawdę w tym co piszesz.


Offline Giwon

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #395 dnia: 25 Styczeń, 2017, 19:42 »
Antyhryscie kochany, wystosowałem uczciwą propozycję, czekam :)
Człowiek rodzi się po to, żeby przeżyć życie i to od niego zależy czy go nie przegapi.


Offline M

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #396 dnia: 25 Styczeń, 2017, 19:44 »
Tylko zauważyłem kolejną twoją nieprawdę w tym co piszesz.

Tak, jestem tylko człowiekiem i czasami się pomylę w tym co piszę. Gdy ktoś mi to wypomni potrafię przyznać się do błędu. Jednak w odróżnieniu od Twojego Ciała Kierowniczego nie wymagam od nikogo by głosił to innym i bezwarunkowo w to wierzył pod rygorem zostania okrzykniętym "odstępcą" i wykluczenia.


Offline Antyhryst

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #397 dnia: 25 Styczeń, 2017, 19:44 »
Tak, jestem tylko człowiekiem i czasami się pomylę w tym co piszę. Gdy ktoś mi to wypomni potrafię przyznać się do błędu. Jednak w odróżnieniu od Twojego Ciała Kierowniczego nie wymagam od nikogo by głosił to innym i bezwarunkowo w to wierzył pod rygorem zostania okrzykniętym "odstępcą" i wykluczenia.

W BPW też np w Psalmach nie ma imienia Jehowy więc po raz kolejny mylisz się ;)


Offline donadams

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #398 dnia: 25 Styczeń, 2017, 19:52 »
Antyhryście, wysłałem do Ciebie wiadomość prywatną. Zajrzyj do niej jak znajdziesz chwilę.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline franki

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #399 dnia: 25 Styczeń, 2017, 19:52 »
W BPW też np w Psalmach nie ma imienia Jehowy więc po raz kolejny mylisz się ;)
Nie idzie Ciebie czytac, chłopie doczytaj sobie o grupach,rodzinach manuskryptów, o Septuagincie, tekstach krytycznych itd.
Jakość przekładu mierzona tylko występowaniem imienia Jehowa. Żałosne....
A gdzie cała reszta, dodane lub usunięte słowa, zmiana czasu czasowników i wiele innych kwiatków w przekładzie NW.
Ale oczywiscie dla Ciebie to bez znaczenia.

:)


Offline Światus

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #400 dnia: 25 Styczeń, 2017, 19:56 »
Swiatus, prosze cię o wskazanie wersetów, które wskazują, że Jezus jest równy Jehowie czyli swojemu Ojcu .
Wskazałem ci jeden z wersetów, które jasno mówią, że na koniec Jezus będzie poddanym Jehowy więc teza, że Jezus jest rowny Jehowie jest oczywiście kłamstwem.

Jana 5:18 Dlatego więc usiłowali Żydzi tym bardziej Go zabić, bo nie tylko nie zachowywał szabatu, ale nadto Boga nazywał swoim Ojcem, czyniąc się równym Bogu.

Jezus nazywając Boga - swoim Ojcem, czynił siebie równym Bogu.
Chciałeś słowo "równy" - proszę.

Wiem, że jesteś typowym świadkiem i nie odpowiesz na moje 3 pytania.

Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #401 dnia: 25 Styczeń, 2017, 20:04 »
Antyhryst, chciałbym wiedzieć czy Ty jesteś Chrześcijaninem czy Świadkiem Jehowy?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Startek

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #402 dnia: 25 Styczeń, 2017, 20:25 »
Antyhryst ! Małe pytanko  , czy uznajesz Jezusa Chrystusa jako swojego Pana ? Czy wierzysz że Bóg wzbudził Go z martwych ?


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #403 dnia: 25 Styczeń, 2017, 20:27 »
M, jaka znowu ucieczka ? To chyba ty twierdzisz, że ŚJ niesłusznie wstawili imię Jehowy do NT. Więc który przekład bibli jest twoim zdaniem lepszy od przekładu NŚ ? Nie uciekaj od pytania ;)

Od-nowa, ja studiuję Biblię a ty jedynie antyświadkowe materiały zrobione bardzo tendencyjnie na wasz użytek ;) To jest dopiero zakłamanie  ! Może czas wziąć Biblię do ręki ;)

Lepsze są: Biblia Poznańska, Biblia Komentarze KUL-owskie, Biblia Lubelska.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #404 dnia: 25 Styczeń, 2017, 20:28 »
Antyhryst zamilkł. Chyba wertuje "Wnikliwe.." albo do starszych dzwoni po wskazówki. Albo "Prowadzenie rozmów..." z 1991 roku otworzył na 23 stronie.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),