Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Antyhryst i wymowa imienia Bożego  (Przeczytany 65464 razy)

Offline M

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #375 dnia: 25 Styczeń, 2017, 19:16 »

Nie znam BW, ale rozumiem M, że imię Jehowy jest tam użyte kilka tysięcy razy ? Tak ? ;)

W BWP występuje, możesz sprawdzić samemu: http://www.biblijna.strefa.pl/Biblia%20Warszawsko-Praska.pdf

Edit: Po dokładniejszym sprawdzeniu okazuje się, że w BWP imię Jahwe występuje ok. 3500 razy, nie występuje np. w Psalmach.
« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń, 2017, 19:45 wysłana przez M »


Offline Antyhryst

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #376 dnia: 25 Styczeń, 2017, 19:18 »
Swiatus, prosze cię o wskazanie wersetów, które wskazują, że Jezus jest równy Jehowie czyli swojemu Ojcu .
Wskazałem ci jeden z wersetów, które jasno mówią, że na koniec Jezus będzie poddanym Jehowy więc teza, że Jezus jest rowny Jehowie jest oczywiście kłamstwem.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #377 dnia: 25 Styczeń, 2017, 19:19 »
Swiatus, prosze cię o wskazanie wersetów, które wskazują, że Jezus jest równy Jehowie czyli swojemu Ojcu .
Wskazałem ci jeden z wersetów, które jasno mówią, że na koniec Jezus będzie poddanym Jehowy więc teza, że Jezus jest rowny Jehowie jest oczywiście kłamstwem.

Ja ci pokażę, chwilę po tym jak odpowiesz na moje wczorajsze pytania, chory człowiecze.


Offline donadams

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #378 dnia: 25 Styczeń, 2017, 19:21 »
A ja w tym wszystkim i tak najbardziej nie rozumiem za co on dostał drugie polubienie...
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Antyhryst

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #379 dnia: 25 Styczeń, 2017, 19:21 »
W BWP występuje, możesz sprawdzić samemu: http://www.biblijna.strefa.pl/Biblia%20Warszawsko-Praska.pdf

Nie pamietasz czy imię Jehowa występuje w całym ST ? Przeciez przed chwilą pisałeś że to dobry przekład więc skąd o tym wiesz ? ;)


Kaiser, kolejny twój "kulturalny" post. Lekarzu, ulecz sam siebie ;)


Offline M

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #380 dnia: 25 Styczeń, 2017, 19:24 »
Nie pamietasz czy imię Jehowa występuje w całym ST ? Przeciez przed chwilą pisałeś że to dobry przekład więc skąd o tym wiesz ? ;)

Napisałem przecież, że występuje. Ty w ogóle czytasz to co do Ciebie odpisuję, czy po prostu klikasz "cytuj" i wpisujesz w pole tekstowe losowe wyrazy?


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #381 dnia: 25 Styczeń, 2017, 19:24 »
Kaiser, kolejny twój "kulturalny" post. Lekarzu, ulecz sam siebie ;)

Bo mnie klawiatura świerzbi, ale daruję sobie dalszą "dyskusję". Trudno się rozmawia z kimś, kto ignoruje każde zadane pytanie.


Offline donadams

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #382 dnia: 25 Styczeń, 2017, 19:25 »
Lekarzu, ulecz sam siebie ;)

Nie wiem czy jesteś tego świadom, ale właśnie pomogles mi zrozumieć swój nick.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Giwon

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #383 dnia: 25 Styczeń, 2017, 19:26 »
Antyhryscie, może jestem uprzedzony i wydaje mi się, że mam ku temu solidne powody, ale zapomnijmy o tym. Jeśli potrafisz się merytorycznie wypowiedzieć (w co szczerze nie wierzę) powiedz nam kilka słów o sobie, kim jesteś w zborze, czy masz jakieś przywileje, jak długo jeśli wgl, jesteś po chrzcie itd. Nie chce byś mówił cokolwiek co by mogło Cię w jakiś sposób zidentyfikować, po prostu coś o sobie. Dlaczego pytam? Przez lata w zborze poznałem setki jeśli nie tysiące "braci" i szczerze mówiąc nie pasujesz mi, po tym co i jak piszesz do aktywnego świadka Jehowy. Proszę opowiedz coś o sobie :) obiecuje w zamian powiedzieć coś o sobie - cokolwiek zechcesz
Człowiek rodzi się po to, żeby przeżyć życie i to od niego zależy czy go nie przegapi.


od-nowa

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #384 dnia: 25 Styczeń, 2017, 19:27 »
Od-nowa, ja studiuję Biblię a ty jedynie antyświadkowe materiały zrobione bardzo tendencyjnie na wasz użytek ;) To jest dopiero zakłamanie  ! Może czas wziąć Biblię do ręki ;)
Nie ucz mnie jak żyć, Biblię od wieku pięciu latek miałam w ręku.
Materiały anstświadkowe?
Nie, nie kłam Ty i nie oczerniaj ludzi, którzy tylko i wyłacznie na tym Forum przedstawiaja materiały świadków Jehowy, materiały, które wykazuja falsz i zakłamanie - to ich własne publikacje, cytowane na tym Forum z podaniem daty, strony i akapitu, demaskuja ich zmienne nauki i falszywe proroctwa.
Ty piszesz tak, jak niektórzy czynni i nieświadomi, zmanipulowani sJ, jak to było?...
Aha! G. Jackson członek ciała kierowniczego, to podstawiony na filmikach YT, człowiek maską twarzy prawdziwego G. Jacksona ;D ;D ;D ;D ;D


A to własnie ten członek ck podawał półprawdy i kłamliwe twierdzenia podczas przesłuchania przez Królewską Komisję w sprawie ukrywania pedofilli w zborach sJ  w Australii. Ponad 1000 przypadków ukrywania pedofilów w zborach śJ w samej Australii.

https://www.youtube.com/watch?v=8TuMBpY6i6A
http://komitetsadowniczy.blogspot.com/2015/08/materia-zamieszczony-ponizej.html

Kompromitacja członka ciała kierowniczego G. Jacksona oraz organizacji śJ. Zapoznaj się z materiałem.
I to nie antyświadkowe, spreparowane na potrzeby byłych śJ, bo to poszło w tv na cały świat, tego się ta organizacja nie wyprze.
« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń, 2017, 19:32 wysłana przez od-nowa »


Offline Antyhryst

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #385 dnia: 25 Styczeń, 2017, 19:28 »
Napisałem przecież, że występuje. Ty w ogóle czytasz to co do Ciebie odpisuję, czy wpisujesz klikasz "cytuj" i wpisujesz w pole tekstowe losowe wyrazy?

Nie mam czasu na wetowanie BW, naprawde nie pamiętasz czy chociaż w ST imię Jehowy jest zachowane we wszystkich księgach ? Dla porównania powiem ci, że w II wydaniu BT imię Jehowy jest zachowane we wszystkich księgach - wiem bo korzystam z tego wydania BT ;)

Teraz widzisz jaka jest między nami róznica ?


Od-nowa, miec Biblię w reku a ją rozumieć to róznica. Kapłani katoliccy tez czasami mają biblię w rękach a np błogosławią żołnierzom czy głoszą kłamstwa o trójcy ;)
« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń, 2017, 19:29 wysłana przez Antyhryst »


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #386 dnia: 25 Styczeń, 2017, 19:29 »
Swiatus, prosze cię o wskazanie wersetów, które wskazują, że Jezus jest równy Jehowie czyli swojemu Ojcu .

" Ale wy nie wierzycie, bo nie jesteście z moich owiec. Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną  i Ja daję im życie wieczne. Nie zginą one na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki.  Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich5. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca.  Ja i Ojciec jedno jesteśmy»."
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Antyhryst

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #387 dnia: 25 Styczeń, 2017, 19:31 »
" Ale wy nie wierzycie, bo nie jesteście z moich owiec. Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną  i Ja daję im życie wieczne. Nie zginą one na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki.  Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich5. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca.  Ja i Ojciec jedno jesteśmy»."


Tomeczku, potrafisz zrozumieć różnicę między jednością a równością ? Pomyśl może teraz o tym - czym rózni się zwrot "jedno jesteśmy' od zwrotu "równi jesteśmy", widzisz różnicę ? Bo ja kolosalną ;)

Tak więc Tomeczku pudło, dawaj dalej coś na waszą kłamliwą tezę.


Offline M

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #388 dnia: 25 Styczeń, 2017, 19:32 »
Teraz widzisz jaka jest między nami róznica ?

Widzę, tylko jeden z nas potrafi czytać ze zrozumieniem. Skoro na Twoje pytanie "czy występuje we wszystkich księgach" odpisałem "występuję, tu masz dowód: [...]" to znaczy jednoznacznie, że odpowiedziałem twierdząco na Twoje pytanie. Gdyby było inaczej to odpisałbym np. "występuje jedynie w 5 księgach".


Offline donadams

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #389 dnia: 25 Styczeń, 2017, 19:32 »

Ja widzę jaka jest różnica pomiędzy Tobą a M, Antyhryście.

M, rasowy odstępca, ma w sobie 5 razy tyle pokory, o której Ty byłbyś w stanie pomyśleć.
« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń, 2017, 19:34 wysłana przez donadams »
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.