Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Antyhryst i wymowa imienia Bożego  (Przeczytany 65478 razy)

Offline Antyhryst

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #360 dnia: 25 Styczeń, 2017, 19:00 »
O, Antyhryst, cały dzień Cię nie było. Znalazłeś już manuskrypty zawierające tetragram, czy jednak przychylasz się do teorii że jacyś tajemniczy, nieznani historii ludzie pozmieniali bez śladu wszystkie kilkanaście tysięcy dostępnych manuskryptów pism greckich usuwając z nich imię Boże? A jeśli tak jest to doszedłeś już co jeszcze bez śladu pozmieniali?

M, to może wskaż mi, który twoim zdaniem przekład Biblii jest najlepszy i dlaczego ;)


Offline M

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #361 dnia: 25 Styczeń, 2017, 19:01 »
M, to może wskaż mi, który twoim zdaniem przekład Biblii jest najlepszy i dlaczego ;)

Typowa ucieczka od niewygodnego pytania, niczego innego się od Ciebie nie spodziewałem :).


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #362 dnia: 25 Styczeń, 2017, 19:02 »
M, to może wskaż mi, który twoim zdaniem przekład Biblii jest najlepszy i dlaczego ;)

Jak trwoga, to zmieniamy temat :D
Chory człowiecze, szkoda mi ciebie, tak po ludzku.


od-nowa

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #363 dnia: 25 Styczeń, 2017, 19:03 »
M, to może wskaż mi, który twoim zdaniem przekład Biblii jest najlepszy i dlaczego ;)
Prowadzisz studium książki na podstawie strażnicy, tak to wygląda.


Offline Antyhryst

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #364 dnia: 25 Styczeń, 2017, 19:04 »
Typowa ucieczka od niewygodnego pytania, niczego innego się od Ciebie nie spodziewałem :).

M, jaka znowu ucieczka ? To chyba ty twierdzisz, że ŚJ niesłusznie wstawili imię Jehowy do NT. Więc który przekład bibli jest twoim zdaniem lepszy od przekładu NŚ ? Nie uciekaj od pytania ;)

Od-nowa, ja studiuję Biblię a ty jedynie antyświadkowe materiały zrobione bardzo tendencyjnie na wasz użytek ;) To jest dopiero zakłamanie  ! Może czas wziąć Biblię do ręki ;)
« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń, 2017, 19:06 wysłana przez Antyhryst »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #365 dnia: 25 Styczeń, 2017, 19:05 »
Nie uciekaj od pytania ;)

Powiedział ten, który na żadne pytanie jeszcze nie odpowiedział :D


Offline gedeon

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #366 dnia: 25 Styczeń, 2017, 19:07 »
M, jaka znowu ucieczka ? To chyba ty twierdzisz, że ŚJ niesłusznie wstawili imię Jehowy do NT. Więc który przekład bibli jest twoim zdaniem lepszy od przekładu NŚ ? Nie uciekaj od pytania ;)

Co TY chcesz "śmiecia" jakim jest przekład NS porównywać do rzetelnych przekładów.


Offline M

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #367 dnia: 25 Styczeń, 2017, 19:08 »
M, jaka znowu ucieczka ? To chyba ty twierdzisz, że ŚJ niesłusznie wstawili imię Jehowy do NT. Więc który przekład bibli jest twoim zdaniem lepszy od przekładu NŚ ? Nie uciekaj od pytania ;)

Żaden znany mi polski przekład nie był na tyle bezczelny żeby zrobić to co zrobił Przekład Nowego Świata wstawiając imię Jehowa do NT, więc myślę że każdy jest lepszy od PNŚ. Ja osobiście czytałem Biblię Warszawską (edit: Warszawsko-Praską).
« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń, 2017, 19:18 wysłana przez M »


Offline Antyhryst

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #368 dnia: 25 Styczeń, 2017, 19:09 »
Co TY chcesz "śmiecia" jakim jest przekład NS porównywać do rzetelnych przekładów.

Moim zdaniem jest to najlepszy przekład Biblii, twoim zdaniem który jest lepszy ?
ps. kolejna "bardzo kulturalna" wypowiedź ;)

M, a czy w tej BW chociaż w ST jest imię Jehowy zachowane czy też usunęli ? I to jest twoim zdaniem dobry przekład ? ;)


Offline Giwon

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #369 dnia: 25 Styczeń, 2017, 19:10 »
Taki wniosek formalny zgłaszam dla administracji forum, aby antyhrystowi przydzielić indywidualną rangę forumową np antyhryst, troll czy cokolwiek innego dla podkreślenia jego nietuzinkowej aktywności :)
Człowiek rodzi się po to, żeby przeżyć życie i to od niego zależy czy go nie przegapi.


Offline Antyhryst

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #370 dnia: 25 Styczeń, 2017, 19:11 »
Taki wniosek formalny zgłaszam dla demonstracji forum, aby antyhrystowi przydzielić indywidualną rangę forumową np antyhryst, troll czy cokolwiek innego dla podkreślenia jego nietuzinkowej aktywności :)

Kolejny "merytoryczny" odezwał się ;)


Offline M

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #371 dnia: 25 Styczeń, 2017, 19:13 »
M, a czy w tej BW chociaż w ST jest imię Jehowy zachowane czy też usunęli ? I to jest twoim zdaniem dobry przekład ? ;)

Widzę że jesteś słabo poinformowany. W BW jest w Starym Testamencie imię Jahwe wszędzie tam, gdzie powinno. ŚJ w Polsce posługiwali się właśnie tym przekładem i go zachwalali zanim przetłumaczono PNŚ na język polski.

Edit: Chodziło mi o BWP - Biblię Warszawsko-Praską.
« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń, 2017, 19:16 wysłana przez M »


Offline Antyhryst

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #372 dnia: 25 Styczeń, 2017, 19:15 »
Widzę że jesteś słabo poinformowany. W BW jest w Starym Testamencie imię Jahwe wszędzie tam, gdzie powinno. ŚJ w Polsce posługiwali się właśnie tym przekładem i go zachwalali zanim przetłumaczono PNŚ na język polski.


Nie znam BW, ale rozumiem M, że imię Jehowy jest tam użyte kilka tysięcy razy ? Tak ? ;)


Offline Światus

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #373 dnia: 25 Styczeń, 2017, 19:15 »



Swiatus, czekam na wersety jasno wskazujące, że Jezus jest równy Jehowie. Jak takich w Biblii nie znalazłem. Znalazłem za to np 1 Kor 15,28 :
"Albowiem Bóg „podporządkował wszystko pod jego stopy”.+ Ale gdy mówi, iż ‛wszystko zostało podporządkowane’,+ jest oczywiste, że z wyjątkiem tego, który mu wszystko podporządkował.+ 28  A gdy już wszystko będzie mu podporządkowane,+ wtedy również sam Syn podporządkuje się temu,+ który mu wszystko podporządkował, tak by Bóg był wszystkim dla każdego.+"

To skoro Jezus jest równy Jehowie to jak to rozumiesz ? ;)

Idąc twoim tokiem rozumowania, Jezus był niższy od Marii i Józefa.
Łk 2:51 Potem poszedł z nimi i wrócił do Nazaretu; i był im podporządkowany.

Jeśli nie rozumiesz, że Bóg = Bóg to trudno.

Nie odpowiedziałeś na poprzednie pytania. Widocznie nie było na nie odpowiedzi w Strażnicy a sam myśleć nie potrafisz.
Mam 3 inne pytania. Może te ci bardziej podpasują. Jedno jest związane z doktryną WTS więc powinno być proste. Jedno ogólne i jedno dziwne.

1. Czy mogę oddawać tobie chwałę taką jak Jehowie?
2. Czy należy miłować braci?
3. Doktryna. Czy masz nadzieję na znalezienie się w Nowym Jeruzalem?
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Giwon

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #374 dnia: 25 Styczeń, 2017, 19:15 »
Kolejny "merytoryczny" odezwał się ;)


Uważalem ze jest niemożliwym prowadzić niemerytoryczna dyskusję na tym forum, na chwilę obecną już 25 stron - myliłem się. Szacun.
Człowiek rodzi się po to, żeby przeżyć życie i to od niego zależy czy go nie przegapi.