Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Antyhryst i wymowa imienia Bożego  (Przeczytany 65381 razy)

KaiserSoze

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #465 dnia: 26 Styczeń, 2017, 13:33 »
Może raczej w czyśćcu 😃 a skoro tu zagląda to jest nadzieja, że i on w świetle dotrze do prawdy . Ja tam już go lubię .

Z forumowego piekła jest wyjście ;-)


Offline Estera

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #466 dnia: 26 Styczeń, 2017, 15:32 »
  Teraz może tu pozaglądać, jako gość  :D :D :D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline CEGŁA

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #467 dnia: 26 Styczeń, 2017, 16:36 »
Cytuj
  Teraz może tu pozaglądać, jako gość  :D :D :D

Tylko pozaglądać, dzieli nas przepaść nie do przebycia...

A czasami Antychryst nie miał od razu do Gehenny trafić?
« Ostatnia zmiana: 26 Styczeń, 2017, 16:38 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #468 dnia: 26 Styczeń, 2017, 16:42 »
A może wsłuchał się w piosenkę którą mu zadedykowałem i zadzwonił no i przyjechali a teraz nie ma dostępu do kompa  ;) ;) ;)


Offline Estera

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #469 dnia: 26 Styczeń, 2017, 16:48 »
To pisz na priv.
Nie rób większego śmietnika.
   Dzięki salvat
   Słuszna uwaga  :D :D :D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline pies berneński

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #470 dnia: 26 Styczeń, 2017, 17:36 »
Chciałeś słowo "równy" - proszę.
Jana 5:18 Dlatego więc usiłowali Żydzi tym bardziej Go zabić, bo nie tylko nie zachowywał szabatu, ale nadto Boga nazywał swoim Ojcem, czyniąc się równym Bogu.
Jezus nazywając Boga - swoim Ojcem, czynił siebie równym Bogu.

A to mnie zaciekawiło.Czytam ten rozdział i nie potrafię pojąc na jakiej podstawie Żydzi doszli do takiego  wniosku.
Czyżby zwrot z wersetu 17:(17):  "Ojciec działa  i ja działam". [Przekład Nowego Świata, J 5] ?
W życiu codziennym jest,to bardziej zrozumiale.Kiedy mój syn w rozmowie do znajomych powiedział,że ojciec mój działa w branży komputerowej i ja działam w branży komputerowej,to mniemam,że nie doszli do wniosku,że ojciec i syn są sobie równi,tylko są współpracownikami.
Wychodzi na to,że żeby zrozumieć biblię,to trzeba by znać język oryginału i umieć myśleć w tym języku.Więc na dzień dobry oświecenie dla nielicznych.
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline LepiejWykluczony

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #471 dnia: 26 Styczeń, 2017, 18:54 »
Witam może coś zasugeruję : czy Żydzi musieli mieć jakąś podstawę żeby tak wypowiedzieć się o jezusie ? Zwłaszcza że szukali powodu by go za coś skazać , pewnego razu zarzucili mu że czyni cuda mocą władcy demonów. W takich oskarżeniach często nie chodzi o konkretne podstawy a o to co oskarżyciele chcieli by widzieć lub słyszeć. On mówił jestem Synem Bożym a oni słyszeli :jestem Bogiem. Ale mogę się mylić. 🙂
« Ostatnia zmiana: 26 Styczeń, 2017, 19:00 wysłana przez LepiejWykluczony »


yanco

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #472 dnia: 26 Styczeń, 2017, 19:38 »
Witam może coś zasugeruję : czy Żydzi musieli mieć jakąś podstawę żeby tak wypowiedzieć się o jezusie ? Zwłaszcza że szukali powodu by go za coś skazać , pewnego razu zarzucili mu że czyni cuda mocą władcy demonów. W takich oskarżeniach często nie chodzi o konkretne podstawy a o to co oskarżyciele chcieli by widzieć lub słyszeć. On mówił jestem Synem Bożym a oni słyszeli :jestem Bogiem. Ale mogę się mylić. 🙂

A czy Twój syn (o ile go masz no ale teoretycznie) to czasem to też człowiek tak jak Ty .

A wracając do tego jak Jezus zwracał się do swego Ojca czy mówił mu po imieniu. Otóż z ewangelii nic nie ma o tym by Jezus do Ojca mówił po imieniu zresztą tak jak jest to dziś. Rzadko syn zwraca się po imieniu do ojca. Jezus zwracał się do Ojca po prostu Ojcze albo Abba czyli Tatusiu. A gdy cytował ST to używał słów Elohim lub Adonai. Tak jak było to sugerowane przy tetragramach. W tamtych czasach imię Boże Jahwe było niewymowne by nie wzywać imienia Pana Boga swego nadaremno. Arcykapłan wymawiał imię Boże tylko raz do roku. I dla tego  dziś nie bardzo wiadomo jak je wymawiano. A swoją drogą czy czasem to nie sprawił Bóg, że imię Jahwe zeszło na dalszy plan by zrobić miejsce dla imienia Jezus.


Offline Startek

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #473 dnia: 26 Styczeń, 2017, 20:03 »
Tak to prawda . Filipian 2: 6-11  On, choć istniał w tej postaci , co Bóg nie dbał wyłącznie o to , by Mu być równym .


Offline LepiejWykluczony

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #474 dnia: 26 Styczeń, 2017, 20:07 »
A czy Twój syn (o ile go masz no ale teoretycznie) to czasem to też człowiek tak jak Ty .

A wracając do tego jak Jezus zwracał się do swego Ojca czy mówił mu po imieniu. Otóż z ewangelii nic nie ma o tym by Jezus do Ojca mówił po imieniu zresztą tak jak jest to dziś. Rzadko syn zwraca się po imieniu do ojca. Jezus zwracał się do Ojca po prostu Ojcze albo Abba czyli Tatusiu. A gdy cytował ST to używał słów Elohim lub Adonai. Tak jak było to sugerowane przy tetragramach. W tamtych czasach imię Boże Jahwe było niewymowne by nie wzywać imienia Pana Boga swego nadaremno. Arcykapłan wymawiał imię Boże tylko raz do roku. I dla tego  dziś nie bardzo wiadomo jak je wymawiano. A swoją drogą czy czasem to nie sprawił Bóg, że imię Jahwe zeszło na dalszy plan by zrobić miejsce dla imienia Jezus.


Wiesz, w dużej mierze się z tobą zgadzam dla człowieka ktoś kto dokonuje cudłw, chodzi po wodzie , potrafi przemieniać swoje ciało, z pewnością jest bogiem. Syn Boga też jest bogiem tak jak syn człowieka też jest człowiekiem , racja . Co do imienia słusznie mówisz też często o tym myśle i co więcej myślę sobie że skoro już wtedy był zwyczaj by nie używać zbyt często imienia Boga ( a zaledwie raz w roku, co potem też zanikło) to gdyby Jezusowi i Bogu zależało na tym by ludzie w codziennej mowie posługiwali się  imieniem Bożym, to przecież Jezus przywrucił by właściwą wymowę tego imienia i nakazał by wpisać to imię przynajmniej w ewangeliach. Bo kto jak nie on najlepiej by wyjaśnił jak to imię pisać , czytać, i się nim posługiwać. A jednak tego nie zrobił, dlaczego? Ewangeliści pisząc swoje ewangelie też nie umieścili tego imienie , tak jakby nie słyszeli go z ust Jezusa. Dziwne. A może jest tak jak mówisz , że nastał czas aby dla ludzi najważniejsze stało się imię Jezusa, z woli jego Ojca.Fil. 2:9-11.


Offline M

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #475 dnia: 26 Styczeń, 2017, 20:14 »
  Teraz może tu pozaglądać, jako gość  :D :D :D

Osoba zbanowana nie ma wejścia na forum w żaden sposób, również jako gość. Chyba, że w jakiś sposób zmieni swój adres IP.


Offline salvat

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #476 dnia: 26 Styczeń, 2017, 20:22 »
Jesli zmieni i spróbuje się tu dostać jako użytkownik pewnie odpowiednie osoby i tak się o tym dowiedzą.
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


yanco

  • Gość
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #477 dnia: 26 Styczeń, 2017, 20:36 »
Osoba zbanowana nie ma wejścia na forum w żaden sposób, również jako gość. Chyba, że w jakiś sposób zmieni swój adres IP.

Jeśli korzysta z Neostrady albo innego łącza o zmiennym adresie IP to wydaje mi się, że nie powinno być problemu z wejściem na forum jako gość gdy adres ulegnie zmianie. Ale ja nie jestem informatykiem i tylko tak gdybam :)


Offline Startek

Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #478 dnia: 26 Styczeń, 2017, 21:05 »
Jeśli chodzi o tego hrysta czy anty to dadzą mu w Nadarzynie drugi komputer ,  wszystkich chyba nie wyprzedali . Po to tylko by pluł jadem .


Offline Happy Apostate

  • Zainteresowany
  • Wiadomości: 4
  • Polubień: 12
  • "Żyjemy tak krótko, a tak długo będziemy martwi"
Odp: Antyhryst i wymowa imienia Bożego
« Odpowiedź #479 dnia: 26 Styczeń, 2017, 21:20 »
Gerontas, ładnie piszesz tyle, że nie zauważasz, że jakakolwiek dyskusja z wami, że piszecie kłamstwa i bzdury na temat ŚJ też kończy się zbanowaniem z waszego forum.

Tak więc i u was albo szkalować ŚJ albo morda w kubeł , zgadza się ? Piewco "wolności" ? ;)


Antyhryst tutaj jest pełna swoboda wypowiedzi ;)