Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zmienne śpiewniki  (Przeczytany 14238 razy)

Offline Janosik

Zmienne śpiewniki
« dnia: 25 Kwiecień, 2015, 20:55 »
Przez około 100 lat istnienia korporacji Strażnica były wydawane różne śpiewniki.
Pieśni zawarte tam usuwano , ze względu na zmianę wierzeń lub głoszonych poglądów przez Świadków Jehowy, bądź dodawano nowe.
Podczas każdego zebrania zborowego w Sali Królestwa są śpiewane 3 pieśni. Śpiewane pieśni zwykle dotyczą omawianego tematu. Pieśni śpiewane podczas zborowego studium Biblii, zebrania służby i studium Strażnicy.  Pieśni śpiewane są także podczas kongresów.
Jestem homofobem.


Offline Janosik

Odp: Zmienne śpiewniki
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Kwiecień, 2015, 21:31 »
Sprawozdanie ze zgromadzenia statutowego w 2014 roku
Sto lat rządów Królestwa!
http://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-jehowy/dzia%C5%82alno%C5%9B%C4%87/wydarzenia/sprawozdanie-ze-zgromadzenia-statutowego-2014/
Nowy śpiewnik.
Pieśni wysławiające Jehowę.

Obecni z radością przyjęli wiadomość o planowanej rewizji śpiewnika Śpiewajmy Jehowie, podaną przez brata Davida Splane’a z Ciała Kierowniczego. Śpiewnik będzie miał srebrzone brzegi i szarą okładkę, podobnie jak zrewidowane wydanie Biblii. Użycie materiałów wysokiej jakości odzwierciedla szacunek, z jakim podchodzimy do muzyki wysławiającej Jehowę.

Brat Splane poinformował też, że do śpiewnika dodane zostaną nowe pieśni. Nie musimy jednak czekać aż do jego wydania, żeby poznać te utwory, ponieważ będą one stopniowo zamieszczane w serwisie jw.org.

Trzy nowe pieśni, przećwiczone wcześniej przez rodzinę Betel, zaśpiewano już podczas zgromadzenia statutowego. Pod batutą brata Splane’a chór wykonał pieśń „Niebiańskie Królestwo wkrótce zapanuje nad ziemią!”, skomponowaną specjalnie na setną rocznicę narodzin Królestwa. Następnie zaśpiewali ją wszyscy obecni. Nieco później chór wraz z zebranymi zaśpiewał kolejną nową pieśń, zatytułowaną „Daj nam śmiałość”.
Jestem homofobem.


Offline Janosik

Odp: Zmienne śpiewniki
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Kwiecień, 2015, 22:12 »
Śpiewajmy Jehowie – śpiewnik wydany w 2009 roku, w 171 językach (w 116 językach jest dostępny cały śpiewnik, a w 55 innych dostępna jest wersja skrócona zawierająca 55 pieśni)' Wykorzystywany jest na zebraniach od stycznia 2010 roku, zawiera 135 pieśni. 4 października 2014 roku opublikowano trzy pierwsze nowe pieśni (nr 136-138), a kolejne (nr 139-142) ze zrewidowanego śpiewnika, który zostanie wydany. Będzie on zawierał 15 nowych pieśni, a słowa niektórych dotychczasowych zostaną zmienione, będzie też miał srebrzone brzegi i szarą okładkę.
« Ostatnia zmiana: 25 Kwiecień, 2015, 22:17 wysłana przez Janosik »
Jestem homofobem.


Offline Janosik

Odp: Zmienne śpiewniki
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Kwiecień, 2015, 22:15 »
Wysławiajcie Jehowę w pieśniach – śpiewnik zawierający 225 pieśni. Ukazał się w j. angielskim w roku 1984, zaś w j. polskim w 1989 roku. W stosunku do poprzedniego wydania zmieniono melodie do dwóch pieśni oraz poczyniono poprawki w tekście; nie rozpisywano pieśni na cztery głosy. Zamiast tego dobrano prostszy akompaniament oraz dodano akordy gitarowe. Ukazały się wydania dla słabowidzących (odbite dużym drukiem), w wersji z nutami i bez nut, także wydanie dla niewidomych alfabetem Braille’a. Dla głuchoniemych przygotowano go w kilku wersjach języka migowego (w wersjach wizualnych na DVD i VHS oraz w wersji elektronicznej na CD (Biblioteka Strażnicy). Sporządzono również nagranie fortepianowe i orkiestrowe całego śpiewnika, których używano na zebraniach zborowych (aranżacja na fortepian) i kongresach (wersja orkiestrowa) jako akompaniament. Nagrania melodii wydano na 8 płytach gramofonowych, później – na kasetach oraz na CD.
Jestem homofobem.


Offline Janosik

Odp: Zmienne śpiewniki
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Kwiecień, 2015, 22:16 »
„Śpiewajcie Jehowie przy akompaniamencie muzyki rozbrzmiewającej w waszych sercach” – śpiewnik z 1966 roku, zawierający 119 pieśni. Melodie zapożyczone od innych kompozytorów zastąpiono własnymi. Sporządzono nagrania orkiestrowe całego śpiewnika i używano go jako akompaniamentu na zebraniach Świadków Jehowy. Nagrania melodii wydano na 10 płytach gramofonowych, później – na kasetach. Dokonano także kilku nagrań wokalnych.
Jestem homofobem.


Offline Janosik

Odp: Zmienne śpiewniki
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Kwiecień, 2015, 22:18 »
Pieśni na chwałę Jehowy – śpiewnik z 1950 roku, zawierający 91 pieśni; został przetłumaczony na 18 języków
Jestem homofobem.


Offline Janosik

Odp: Zmienne śpiewniki
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Kwiecień, 2015, 22:18 »
Śpiewnik służby Królestwa – wydany w języku angielskim Kingdom Service Song Book w 1944 roku (w języku polskim w 1949 roku), zawierający 62 pieśni z nutami
Jestem homofobem.


Offline Janosik

Odp: Zmienne śpiewniki
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Kwiecień, 2015, 22:19 »
Pieśni na chwałę Jehowy – śpiewnik z roku 1928, obejmujący 337 nowszych i starszych pieśni
Jestem homofobem.


Offline Janosik

Odp: Zmienne śpiewniki
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Kwiecień, 2015, 22:20 »
Hymny Królestwa – zbiór 80 pieśni z nutami – zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, który ukazał się w 1925 roku
Jestem homofobem.


Offline Janosik

Odp: Zmienne śpiewniki
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Kwiecień, 2015, 22:21 »
Pieśni brzasku Tysiąclecia – śpiewnik z zapisem nutowym opublikowany w 1905 roku, zawierający 333 pieśni, który wydany był pierwotnie bez nut w roku 1890. Ten zbiór wydano jeszcze w kilku innych językach, choć w skróconej wersji
Jestem homofobem.


Offline Janosik

Odp: Zmienne śpiewniki
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Kwiecień, 2015, 22:22 »
Radosne pieśni Syjonu na wszystkie zebrania chrześcijańskie – śpiewnik wydany w roku 1900; kolekcja 82 pieśni, z których większość była autorstwa jednej osoby
Jestem homofobem.


Offline Janosik

Odp: Zmienne śpiewniki
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Kwiecień, 2015, 22:23 »
Hymny poranne – Radosne pieśni poranne Syjonu – śpiewnik wydany w „Strażnicy” z dnia 1 lutego 1896 roku; opublikowano teksty 11 pieśni napisanych przez współwyznawców
Jestem homofobem.


Offline Janosik

Odp: Zmienne śpiewniki
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Kwiecień, 2015, 22:24 »
Poematy i hymny brzasku Tysiąclecia – śpiewnik z 1890 roku; zawierał 151 wierszy i 333 pieśni. Większość była dziełem znanych pisarzy.
Jestem homofobem.


Offline Janosik

Odp: Zmienne śpiewniki
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Kwiecień, 2015, 22:25 »
Pieśni Oblubienicy – pierwszy śpiewnik został wydany w roku 1879 i był zbiorem 144 pieśni.
Jestem homofobem.


Offline Roszada

Odp: Zmienne śpiewniki
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Kwiecień, 2015, 22:50 »
A gdzie powody zmiany śpiewników?
To najważniejsze. 8)

Zauważ tytuł:

Poematy i hymny brzasku Tysiąclecia

Zmieniono bo nauka o Tysiącleciu się zmieniła.
Wtedy już trwało od 1874 r. a z czasem przestało trwać. :(
« Ostatnia zmiana: 25 Kwiecień, 2015, 22:51 wysłana przez Roszada »