Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: "Nie poddawaj się!" - czy wiadomo coś więcej o kongresach regionalnych 2017?  (Przeczytany 12604 razy)

Offline Jaaqob

Słyszałem, że na zebraniu pojawiła się informacja odnośnie myśli przewodniej kongresów- "Nie poddawaj się!". Czy wiadomo coś więcej? :D



M: Wstawiłem grafikę z zaproszenia.
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń, 2017, 19:56 wysłana przez M »


Offline Estera

Były podane terminy zgromadzeń.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline M

Jesli faktycznie hasło kongresów brzmi "Nie poddawaj sie!" (a czytałem tez takie plotki na amerykańskich forach jakiś czas temu) to znaczy że tam na gorze czuja pismo nosem, widzą, że jest odpływ. Jakie bedzie na kolejny rok? "Ej No zostańcie"? ;D


KaiserSoze

  • Gość
Wg zagranicznych for w roku 2020 ma być hasło

"ostatni gasi światło!"


Offline Roszada

Kiedyś było hasło: "Popatrzcie na Polskę!"

Na przykład w Polsce bracia, którym poruczono tam dzieło, wyjaśnili wszystkim: »Teraz, kiedy nastąpiło odprężenie w prześladowaniach i kiedy dzieło może się rozwijać swobodniej, dlaczego każdy z nas nie miałby się wziąć do pracy tak, jak gdyby Armagedon miał nastąpić już jutro?« Bracia faktycznie przyjęli tę postawę. I Polska jest teraz jednym z niewielu, gdzie liczba głosicieli wzrosła ponad 30%” (Strażnica Nr 19, 1959 s. 8 [ang. 15.05 1959 s. 301]).

A teraz: "Nie patrzcie na Polskę!"

W latach 2005-2015 od -1% do 0%, a w roku 2016 -2% :-\


Offline PoProstuJa

A w 2018 będzie hasło "Wrzucajcie więcej do skrzynki". No bo jak ubędzie im dochodów, to będą mieli problemy z utrzymaniem Warwick i niestety będą je musieli sprzedać. Betelczyków wyrzuci się na bruk, a wierchuszka kupi sobie za zarobione pieniądze jakieś skromne wille z basenem z dala od zgiełku świata, na spokojną starość. Filmiki będą nagrywać w domach i puszczać na Broadcastingu, zarządzając organizacją niczym Jej Ekscelencja z Seksmisji, ktora miała całą potrzebną aparaturę do wydawania rozkazów w szafie  ;D


Offline Roszada

Z tym Warwick jest jak czasem u nas z budową kolejnych sanktuariów.
Nawołuje się do zbiórki na rzecz budowy, a nikt się nie zastanawia, jak będzie można to później utrzymać. :(
Wpierw mówi się tylko o kosztach budowy i ludzie chętnie dają. Ale jak po zakończeniu budowy ludzie otrzymują listy z prośbą o wpłaty, bo nie ma za co utrzymać, to już zaczynają patrzeć na to inaczej.
Zaraz, zaraz mówią, przecież dawałem na budowę, jak oczekiwano, a nie na utrzymanie.

Tak pewnie jest też z budową Beteli, sal zgromadzeń itp. :-\
« Ostatnia zmiana: 14 Styczeń, 2017, 14:36 wysłana przez Roszada »


Offline PoProstuJa

Z tym Warwick jest jak czasem u nas z budową kolejnych sanktuariów.
Nawołuje się do zbiórki na rzecz budowy, a nikt się nie zastanawia, jak będzie można to później utrzymać. :(
Wpierw mówi się tylko o kosztach budowy i ludzie chętnie dają. Ale jak po zakończeniu budowy ludzie otrzymują listy z prośbą o wpłaty, bo nie ma za co utrzymać, to już zaczynają patrzeć na to inaczej.
Zaraz, zaraz mówi, przecież dawałem na budowę, jak oczekiwano, a nie na utrzymanie.

Tak pewnie jest też z budową Beteli, sal zgromadzeń itp. :-\

No właśnie tak jest.
Sale zgromadzeń sprzedawane są z powodu (rzekomych) dużych kosztów utrzymania.
Bezsens polega na tym, że najpierw ludzie zbierali pieniądze, wypruwali sobie żyły, budowali własnymi siłami za darmochę, a teraz mają to sprzedawać.
Ja tam nie wiem ile kosztuje utrzymanie takich sal, ale pewne jest to, że odkąd główny zarząd zażyczył sobie daniny z każdego zgromadzenia, to koszty na osobę podskoczyły drastycznie. Kiedyś pamiętam mówili w ogłoszeniach, że koszt jednego dnia zgromadzenia na osobę to około 7,50 zł. Minęło 2-3 lata i koszt podskoczył do 15 zł na łepka.


KaiserSoze

  • Gość
Ktoś podrzucił zaproszenie na zgromadzenia. Wygląda dobrze, aczkolwiek chyba jest jeszcze nie skończone.

https://transfer.sh/ImUMQ/vpcoinv17-p.pdf

@M jak możesz do dodaj zaproszenie wprost do posta, bo transfer.sh zdaje się usuwa pliki po 2 tygodniach


Offline falafel

No właśnie tak jest.
Sale zgromadzeń sprzedawane są z powodu (rzekomych) dużych kosztów utrzymania.
Bezsens polega na tym, że najpierw ludzie zbierali pieniądze, wypruwali sobie żyły, budowali własnymi siłami za darmochę, a teraz mają to sprzedawać.
Ja tam nie wiem ile kosztuje utrzymanie takich sal, ale pewne jest to, że odkąd główny zarząd zażyczył sobie daniny z każdego zgromadzenia, to koszty na osobę podskoczyły drastycznie. Kiedyś pamiętam mówili w ogłoszeniach, że koszt jednego dnia zgromadzenia na osobę to około 7,50 zł. Minęło 2-3 lata i koszt podskoczył do 15 zł na łepka.
Bo sie ilosc zgromadzen zmniejszyla


Offline Jozue

Ktoś podrzucił zaproszenie na zgromadzenia. Wygląda dobrze, aczkolwiek chyba jest jeszcze nie skończone.

https://transfer.sh/ImUMQ/vpcoinv17-p.pdf

@M jak możesz do dodaj zaproszenie wprost do posta, bo transfer.sh zdaje się usuwa pliki po 2 tygodniach

A to jest dokończone, tylko jest to grafika do plakatu na stojak :)
"Kiedy wszyscy widzą, że król jest nagi, wtedy trudno mu ukryć, że ma poddanych gdzieś."


Offline Lucyfer

Najbrzydsza szata graficzna jaką widziałem na stojakach...
I tytuł "nie poddawaj się" - na kongres niby dla świadków (ale zaprosimy jak najwięcej postronnych...)
I co ci ludzie będą z tego mieli? "Nie poddawaj się" - czyli jak skutecznie zamykać drzwi przed nosem, gdy 3 raz w miesiącu Świadkowie wiszą na dzwonku i potem mamroczą coś o mizianiu zwierzątek w raju...


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
 
  A ja obstawiam na przyszły rok jakieś super ,,profity" dla tych co zostaną.
Tzn wybiorą jakiś kawałek z Biblii, padnie na niego nowe światło i okaże się, że ci co nie uciekną np dostaną pakiet na super raj i wieczną izolację od kuszenia  szatana. :P
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


DonnieDarkoJG

  • Gość
Najbrzydsza szata graficzna jaką widziałem na stojakach...
I tytuł "nie poddawaj się" - na kongres niby dla świadków (ale zaprosimy jak najwięcej postronnych...)
I co ci ludzie będą z tego mieli? "Nie poddawaj się" - czyli jak skutecznie zamykać drzwi przed nosem, gdy 3 raz w miesiącu Świadkowie wiszą na dzwonku i potem mamroczą coś o mizianiu zwierzątek w raju...


Też mam takie odczucie.Grafik chyba z Radomia  ;)
I ten przekaz żeby spierd*** ;D


Offline Estera

I co ci ludzie będą z tego mieli? "Nie poddawaj się" - czyli jak skutecznie zamykać drzwi przed nosem, gdy 3 raz w miesiącu Świadkowie wiszą na dzwonku i potem mamroczą coś o mizianiu zwierzątek w raju...
  Świadkowie hasło: "Nie poddawaj się" ... "i chodźcie do nas".
         A ludzie hasło: "Nie chcemy tu Świadków" ... "i idźcie sobie stąd".
  Ale w szacie graficznej jakiż przekaz?
  Ludzie, jak z maratonu z zaciśniętymi pięściami.
  I jakąż "rywalizacją" bije po oczach, nie wspomnę o celu, do którego ma zachęcać.
  Ktoś ładnie poreklamował sobie obrazem, do tych biednych zaślepionych "owieczuszek".
  A ileż tam determinacji, żeby ten bieg ... "niby biblijny" ... kontynuować?
  A twierdzą, że rywalizacji nie lubią ... :) :) :)
 
 
« Ostatnia zmiana: 14 Styczeń, 2017, 19:55 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.