Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Drobna manipulacja: biskupi i wojna  (Przeczytany 38421 razy)

Offline Roszada

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #60 dnia: 31 Styczeń, 2017, 09:28 »
Roszada, znasz książkę Leszka Winowskiego (1910-1979) pt. Stosunek chrześcijaństwa pierwszych wieków do wojny, Lublin 1947? Generalnie więcej było tych negatywnych wypowiedzi na temat uczestnictwa chrześcijan w wojnach u Ojców Kościoła - nie chodziło tylko o Tertuliana. Nie ulega przy tym wątpliwości, że byli chrześcijanie-żołnierze.
Książki nie znam, ale znam teksty wczesnochrześcijańskie i mam.

Być może mogło być więcej przeciw wojsku i się nie dziwię skoro cezar wraz ze swymi pretorianami przez 300 lat prześladował chrześcijan.

Tertulian był przykładem dwóch postaw.
Wcześniej liberalnej (jako katolik) i później skrajnej (jako montanista).
Tak też bywało wśród chrześcijan. Byli za i byli przeciw.
Za mało świadectw ocalało z pierwszych wieków, by osądzić na amen sprawę. :-\

Dziś też więcej ludzi jest za pokojem niż za wojną. :)
« Ostatnia zmiana: 31 Styczeń, 2017, 09:48 wysłana przez Roszada »


Offline Andrzej

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #61 dnia: 31 Styczeń, 2017, 15:08 »
Czy zawodowy żołnierz może zostać ŚJ?

Pozostając w służbie (nie tej stojakowej).
Nie, nie może.

Może, a jak zostanie to zrozumie, że nie może być żołnierzem.


Offline zenobia

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #62 dnia: 31 Styczeń, 2017, 18:06 »
On tego nie wie !


Offline Światus

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #63 dnia: 31 Styczeń, 2017, 21:43 »
Według nauk WTS, w bitwie Armagedonu, czynny udział będą brać "namaszczeni". Będą zabijać pogan itd.
Czy to nie będzie wojna religijna?

W ST Jehowa nie miał nic przeciw wojnom i zabijaniu.

A tu fragment o praniu... mózgu.

"15 Zauważmy, że prorok wypowiada teraz zachwycające orędzie nadziei. Jakże pokrzepiające słowa znajdujemy w Księdze Micheasza 4:1-4: „Stanie się pod koniec dni, że góra domu Jehowy będzie utwierdzona ponad szczytem gór i wyniesiona ponad wzgórza; i popłyną ku niej ludy. (...) I wyda wyrok wśród wielu ludów oraz uporządkuje sprawy dotyczące dalekich, potężnych narodów. I przekują swe miecze na lemiesze, a swe włócznie na noże ogrodnicze. Nie podniosą miecza, naród przeciw narodowi, ani się już nie będą uczyć wojowania. I będą siedzieć, każdy pod swą winoroślą i pod swym drzewem figowym, i nikt nie będzie ich przyprawiał o drżenie; powiedziały to bowiem usta Jehowy Zastępów”.

16 Do kogo odnoszą się użyte tu określenia „wiele ludów” i „potężne narody”? Nie chodzi o narody i rządy tego świata. Proroctwo mówi raczej o poszczególnych ludziach ze wszystkich narodów, którzy w jedności pełnią dla Jehowy świętą służbę na Jego symbolicznej górze prawdziwego wielbienia." (w03 15.8 ss. 14-19)

Po pierwsze - pranie mózgu.
Po drugie - dopiero po wyroku Jehowy "przekują miecze itd".
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline kserksess

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #64 dnia: 01 Luty, 2017, 09:38 »
Pozwoliłem sobie przewertować trochę internet pod kątem odmawiania służby wojskowej czy udziału w wojnach przez różne organizacje religijne. Wyszło mi z tego przeszukania tyle, że tylko świadkowie Jehowy jako cała organizacja odmawia udziału w szkoleniach wojskowych czy zabijania w wojnach.
Ktoś tu wymienił jakieś malutkie odłamy chrześcijańskie ale na świecie tylko świadkowie są znani, z tego, że nie zabijają na wojnach i robią to w imię nie jakiegoś swojego poglądu ale z powodu nakazu jehowy, że jego sługa ma nie zabijać .
Jeśli już np jakiś adwentysta odmówi zabijania na wojach czy wzięcia broni do ręki to jest to tak głośna sprawa że aż Mel Gibson musiał nakręcić o tym "Przełęcz ocalonych" .
 
"Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama,+ Bóg Izaaka+ i Bóg Jakuba,+ posłał mnie do was’. To jest moje imię po czas niezmierzony+ i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem" Wj 3


Offline Andrzej

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #65 dnia: 01 Luty, 2017, 10:23 »
Na jakiej podstawie organizacja zabrania służby wojskowej?


Offline rzeski

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #66 dnia: 01 Luty, 2017, 10:31 »
Kserksess,a dlaczego Jehowa piszesz z małej litery?


Offline Roszada

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #67 dnia: 01 Luty, 2017, 10:34 »
Kserksess,a dlaczego Jehowa piszesz z małej litery?
Bo on nie jest ŚJ, tylko zakochał się w Towarzystwie Strażnica. :)
Nie zna ani zasad ani pisowni tej organizacji. :-\


Offline rzeski

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #68 dnia: 01 Luty, 2017, 10:44 »
Coś czuję że to miłość bez wzajemności ;)


Offline Roszada

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #69 dnia: 01 Luty, 2017, 10:48 »
Coś czuję że to miłość bez wzajemności ;)
Na razie robi zaloty do organizacji, chce się przypodobać walcząc z 'heretykami'. ;D
To jego służba wojskowa. :-\
Założył pancerz wiary i miecz zwycięstwa. ;)


Offline Noc_spokojna

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #70 dnia: 01 Luty, 2017, 12:13 »
Pozwoliłem sobie przewertować trochę internet pod kątem odmawiania służby wojskowej czy udziału w wojnach przez różne organizacje religijne.

A ja pozwoliłam sobie przewertować takie tam kolorowe gazetki, i "pewna" organizacja, przygotowuje swoich wyznawców do prawdziwej rzezi na ziemi, w kontekście czegoś bardzo pozytywnego i pożądanego.
Cytuj
„W czasie Armagedonu Chrystus użyje zmartwychwstałych członków swego ciała i wszystkich swoich aniołów dla dokonania PRAWDZIWEJ RZEZI w stosunku nieprzyjaciela. Ostatek nie będzie to czynił, ponieważ broń jego nie jest cielesna” (Strażnica 01.10 1931 s. 295).

„Do tej końcowej części wielkiego ucisku nie dojdzie za sprawą żadnych wojsk, lecz (...) Jezusa Chrystusa, mającego do pomocy ‘wojska, które są w niebie’, między innymi wskrzeszonych pomazańców” (Strażnica Nr 16, 1996 s. 20);

„‘Objawią się’ też zmartwychwstali ‘synowie Boży’, gdy razem z Chrystusem wezmą udział w niszczeniu niegodziwego systemu rzeczy, podległego władzy Szatana...” (Strażnica Nr 18, 1998 s. 19);

„Z całą pewnością nadejdzie czas, gdy bracia Chrystusa, wskrzeszeni do życia w chwale niebiańskiej, wezmą udział w unicestwianiu wrogów Jehowy” („Proroctwo Izajasza światłem dla całej ludzkości” 2001 t. II, s. 25).


„Że święci uczestniczyć będą w dziele niszczenia dzisiejszych królestw, nie ma żadnej wątpliwości, albowiem napisane jest: ‘Tać jest sława wszystkich świętych Jego; aby wiązali pętami królów jego, a szlachtę ich okowami żelaznemi; aby postąpili z nimi według prawa zapisanego’ (Psalm 149:8, 9)” („Nadszedł Czas” 1919 s. 105). 

Takie tam "antywojenne" nastroje...
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline gerontas

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #71 dnia: 01 Luty, 2017, 13:38 »
Pozwoliłem sobie przewertować trochę internet pod kątem odmawiania służby wojskowej czy udziału w wojnach przez różne organizacje religijne. Wyszło mi z tego przeszukania tyle, że tylko świadkowie Jehowy jako cała organizacja odmawia udziału w szkoleniach wojskowych czy zabijania w wojnach.
Ktoś tu wymienił jakieś malutkie odłamy chrześcijańskie ale na świecie tylko świadkowie są znani, z tego, że nie zabijają na wojnach i robią to w imię nie jakiegoś swojego poglądu ale z powodu nakazu jehowy, że jego sługa ma nie zabijać .
Jeśli już np jakiś adwentysta odmówi zabijania na wojach czy wzięcia broni do ręki to jest to tak głośna sprawa że aż Mel Gibson musiał nakręcić o tym "Przełęcz ocalonych" .

Co by się stało gdyby Świadek Jehowy poszedł do wojska? Zgodnie z prawem organizacji zostałby potępiony i wykluczony ze zboru. Bo organizacja mówi, że do Wojska nie wolno. Choć Bóg mówi tylko: "nie zabijaj".
Świadkowie Jehowy nie idą do wojska głównie dlatego, że organizacja im tego zabrania, a nie ich własne sumienie, czy miłość do bliźniego. Wówczas okazało by się kto ma właściwe pobudki.
Bóg powiedział:  "włożę prawo w ich serca". Dlatego już  nie przykaz lecz miłość kieruje zachowaniem człowieka.
Organizacja tak działa na wielu polach, zakazuje i nakazuje, straszy wykluczeniem a potem mówi patrzcie jacy jesteśmy wspaniali. A prawda jest taka, że organizacja składa się z normalnych grzesznych chodzących według jej nakazów zastraszonych ludzi.
« Ostatnia zmiana: 01 Luty, 2017, 13:55 wysłana przez gerontas »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #72 dnia: 01 Luty, 2017, 13:55 »
Co by się stało gdyby Świadek Jehowy poszedł do wojska? Zgodnie z prawem organizacji zostałby potępiony i wykluczony ze zboru. Bo organizacja mówi, że do Wojska nie wolno. Choć Bóg mówi tylko: "nie zabijaj".
Świadkowie Jehowy nie idą do wojska głównie dlatego, że organizacja im tego zabrania, a nie ich własne sumienie, czy miłość do bliźniego. Wówczas okazało by się kto ma właściwe pobudki.
Bóg powiedział:  "włożę prawo w ich serca". Dlatego już  nie przykaz lecz miłość kieruje zachowaniem człowieka.

Co więcej, przykazanie mówi ponoć "nie morduj" co odnosi się do pospolitych zabójstw. Ci Żydzi, którzy mieli 10 przykazań, w tym "nie zabijaj", tłukli wszystkich równo na wojnach.


Offline Światus

Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #73 dnia: 01 Luty, 2017, 14:43 »
Chwileczkę, chwileczkę. Czy ŚJ nie chcą końca tego systemu rzeczy?
Jest napisane;

Mt 24:6 Będziecie słyszeć o wojnach i o pogłoskach wojennych; uważajcie, nie trwóżcie się tym. To musi się stać, ale to jeszcze nie koniec! 7 Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będzie głód i zaraza, a miejscami trzęsienia ziemi. 8 Lecz to wszystko jest dopiero początkiem boleści.

Jeśli wszyscy postępowaliby jak Świadkowie Jehowy to kto by prowadził te wojny? Wtedy też okazałoby się, że Jezus był fałszywym prorokiem!


Ale Świadkowie nie powinni też pracować w Urzędach Skarbowych.
Biblia jasno mówi;

Mt 18:17 Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik!

Ten werset doskonale uwidacznia, że pracownicy US są traktowani na równi z poganami. A jaki koniec czeka pogan - wiadomo...

Czy istnieje jakiś zakaz pracy w tej instytucji?
« Ostatnia zmiana: 01 Luty, 2017, 14:53 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Drobna manipulacja: biskupi i wojna
« Odpowiedź #74 dnia: 01 Luty, 2017, 15:30 »



Ale Świadkowie nie powinni też pracować w Urzędach Skarbowych.
Biblia jasno mówi;



Czy istnieje jakiś zakaz pracy w tej instytucji?

Światus filozofujesz ;D (99% świadków tak by odpowiedziało na twoje dywagacje)

Co innego jeśli to twierdzenie ukazało by się w ramach skorygowania poglądu na tą kwestię i zostałoby wygłoszone w TV-NIEWYTRWAM W JW.ORG  ;D