Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Adwokat Towarzystwa Strażnica bronił Hitlera  (Przeczytany 9265 razy)

Offline Roszada

Adwokat Towarzystwa Strażnica bronił Hitlera
« dnia: 21 Grudzień, 2016, 22:32 »
Adwokat Towarzystwa Strażnica bronił Hitlera (Złoty Wiek 15.06 1934 s. 15). :-\

Jutro pełny cytat i może skan. :)


Offline Estera

Odp: Adwokat Towarzystwa Strażnica bronił Hitlera
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Grudzień, 2016, 00:31 »
  No to dobre numery odstawiali, już ...
  Dziesiątki lat temu ... ja cię kręcę.
  "Święty adwokat" ... "adwokatem diabła", ale heca ... rodem z piekła.
« Ostatnia zmiana: 22 Grudzień, 2016, 00:34 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Roszada

Odp: Adwokat Towarzystwa Strażnica bronił Hitlera
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Grudzień, 2016, 09:31 »
Dzieje się poniższe w momencie, gdy wybuchła wojenka J. F. Rutherforda z Hitlerem w roku 1933, gdy rozpoczęto likwidację ŚJ w Niemczech:

Jeden z adwokatów Towarzystwa, który swego czasu bronił Hitlera i jego towarzyszów, gdy się znajdowali w trudnem położeniu, nie uzyskał przystępu do kanclerza Rzeszy. Wiele listów i telegramów skierowano do prezydenta Rzeszy von Hindenburga, do kanclerza Rzeszy Hitlera i do innych urzędników z prośbą o zaprzestanie prześladowania chrześcijan i o obronę wolności wiary i sumienia w Trzeciej Rzeszy; wszystko jednak było daremne. Ostateczne ostrzeżenie skierowano listem z dnia 9 lutego do Hitlera” (Złoty Wiek 15.06 1934 s. 15).

Przypuszczam, że ten adwokat, broniący kiedyś Hitlera, nie był jeszcze wtedy Świadkiem Jehowy (choć nie wynika to z tekstu!), ale i tak świadczy powyższe, że różnego typu ludzie bywali w Towarzystwie, nawet obrońcy Hitlera. Nie mają więc urzędnicy Towarzystwa tak czystych rączek jak im się wydaje. Zarzucają innym, że spotykali się z Hitlerem, gdy ten jeszcze nie rządził na całego, a sami mieli ludzi, mieniących się jego obrońcami.
Może kiepsko bronił Hitlera, skoro nie został nawet przez niego przyjęty

Poprosiłem o wstawienie skanu, ale zastrzegam, że jest słabej jakości. To znaczy obcięty częściowo z jednej strony, bo tak ktoś skserował z wszytego egzemplarza z całego rocznika w jednym tomie. Może się inaczej nie dało. :-\


Tusia

  • Gość
Odp: Adwokat Towarzystwa Strażnica bronił Hitlera
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Grudzień, 2016, 11:45 »
Poprosiłem o wstawienie skanu

Mówisz, masz:



Offline Roszada

Odp: Adwokat Towarzystwa Strażnica bronił Hitlera
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Grudzień, 2016, 12:52 »
A może ten adwokat zanim wstąpił do Towarzystwa:

„Niejeden z nas, zanim zaczął studiować Słowo Boże, może przelewał krew ludzką albo należał do obciążających winą krwi organizacji religijnych lub politycznych” (Strażnica Rok CVIII [1987] Nr 1 s. 17-18).

Towarzystwo w Niemczech istniało już od 1903 roku, więc może początkowo adwokaci tej organizacji dorabiali sobie w świecie? :-\

*** kr rozdz. 19 s. 204 ***
Pierwsze założono w Wielkiej Brytanii w roku 1900, drugie w Niemczech w roku 1903, a trzecie w Australii w roku 1904.

Wikipedia podaje:

Cytuj
Z powodu zakłócania porządku publicznego, od 27 czerwca do 27 lipca 1922 po raz pierwszy przebywał w więzieniu.
Po nieudanym puczu monachijskim 8 listopada 1923 (inaczej pucz piwiarniany) został 1 kwietnia 1924 skazany na pięć lat więzienia, z możliwością zwolnienia warunkowego po sześciu miesiącach i osadzony w więzieniu w Landsbergu (1924). Napisał tam książkę Mein Kampf (Moja walka), w której sformułował program ruchu nazistowskiego[18]. Książka ta stała się swoistą „biblią” narodowych socjalistów, do 1939 została przetłumaczona na 11 języków, a jej nakład osiągnął 5 mln egzemplarzy. Jej tezy powtórzył w Das zweite Buch, książce nieopublikowanej za jego życia, a odnalezionej przez historyków w latach dziewięćdziesiątych.
Po przedterminowym zwolnieniu z więzienia (20 grudnia 1924) skupił wokół siebie grono ambitnych i bezwzględnych współpracowników, reaktywując działalność partyjną NSDAP
« Ostatnia zmiana: 22 Grudzień, 2016, 12:57 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: Adwokat Towarzystwa Strażnica bronił Hitlera
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Grudzień, 2016, 13:33 »
Ta sama treść angielska:

One of the attorneys of the Society, who at one time defended Hitler himself and his associates when they were in trouble, was refused access to the chancellor. Many letters and many telegrams were addressed to Reichsprasident Hindenburg, to the chancellor of the Reich Mr. Hitler, and to other officials, to stop the persecution of Christians and to safeguard the liberty of faith and conscience in the Third Reich, but without avail. A final warning was addressed to Mr. Hitler as per letter of the 9th of February to Hitler. (The Golden Age 25.04 1934 s. 462-463)

Rocznik ang. Złotego Wieku jest tu:

http://archive.org/download/WatchtowerLibrary/magazines/g/


Offline gangas

Odp: Adwokat Towarzystwa Strażnica bronił Hitlera
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Grudzień, 2016, 23:45 »
 Raczej chyba wszystko wskazuje na to albo inaczej, nic nie wskazuje na to by będąc w org bronił Hitlera

....Jeden z adwokatów Towarzystwa, który swego czasu bronił Hitlera i jego towarzyszów, gdy się znajdowali w trudnem położeniu,....

Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Roszada

Odp: Adwokat Towarzystwa Strażnica bronił Hitlera
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Grudzień, 2016, 11:08 »
Raczej chyba wszystko wskazuje na to albo inaczej, nic nie wskazuje na to by będąc w org bronił Hitlera

....Jeden z adwokatów Towarzystwa, który swego czasu bronił Hitlera i jego towarzyszów, gdy się znajdowali w trudnem położeniu,....
Chciałbym mieć taką wiarę jak Ty i też gościa nie posądzam, że grał na dwie strony. ;)

Tak ale to pisano w roku 1934 a biuro Towarzystwa w Niemczech istniało już od 1903.
A co wskazuje, że gdy bronił Hitlera nie był członkiem organizacji?
Lata 1903-1934 to pojemny okres i słowa "swego czasu" nic nie wnoszą.
Pierwsze więzienia Hitlera, jak napisałem, są od 1922 r.

Nawet jeśli nie był członkiem organizacji, gdy bronił Hitlera, to podziwiam umiejętność zmiany widzenia spraw świata.
Ja bym tak nie umiał radykalnie zmieniać poglądów. :-\
« Ostatnia zmiana: 23 Grudzień, 2016, 11:10 wysłana przez Roszada »


Offline gangas

Odp: Adwokat Towarzystwa Strażnica bronił Hitlera
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Grudzień, 2016, 11:54 »
 No właśnie w 1934 nie znane było jaszcze oblicze Hitlera jakie mamy dziś a zwłaszcza to zbrodnicze. Wtedy formował swoją partię, szukał poparcia i miał kłopoty w których pomagał mu ów adwokat. Rateford pewnie przez niego, jako powiedzmy wspólnego znajomego chciał dotrzeć do Hitlera nie przypuszczając, co Adek za chwilę zacznie wyprawiać. Nie wiem tak myślę ???
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Roszada

Odp: Adwokat Towarzystwa Strażnica bronił Hitlera
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Grudzień, 2016, 12:10 »
Ja też przychylam się do tego, że ten adwokat zanim wstąpił do organizacji to bronił Hitlera za rozruchy w latach 20. XX w.
Ale kto wie czy dla biznesu nie zatrudnił się później w Towarzystwie? :)
Jakoś jego głęboka wiara mnie nie przekonuje. ;)
Adwokat, myślący człowiek, i nie zbadał tej organizacji wcześniej?
Adwokaci są zazwyczaj skrupulatni.

Ale zróbmy też kalendarium:

1903 - powstaje biuro Towarzystwa w Niemczech
1922 - pierwsze uwiezienie Hitlera
1924 - powtórnie więziony
Zapewne w tym czasie bronił go ten adwokat
1932 -Hitler uzyskuje niemieckie obywatelstwo i przegrywa wybory prezydenckie
1933 - Hitler u władzy jako kanclerz
1933 - wg wiki: Od chwili objęcia władzy w 1933, Hitler pogłębiał nazyfikację struktur państwowych i totalitarną kontrolę nad jednostką. W tym celu zaczął przeprowadzać uniformizację, tzw. „ujednolicenie” (niem. Gleichschaltung) wszystkich dziedzin życia społecznego, politycznego i kulturalnego. W związku z tym procesem Hitler m.in. zlikwidował autonomię krajów związkowych Niemiec, wprowadził też nowy podział administracyjny kraju na okręgi (niem. Gau), gdzie władzę sprawowali miejscowi namiestnicy NSDAP. Proces unifikacji zgodnej z doktryną narodowego socjalizmu obejmował także związki wyznaniowe, nad którymi naziści próbowali zacieśniać kontrolę państwa – głównie dotyczyło to dominujących w Niemczech wyznań protestantyzmu i katolicyzmu. Różna sytuacja tych kościołów spowodowała, iż zastosowano wobec nich odmienne środki nacisku.
1933 - w tm czasie Hitler zabrał się też za Świadków Jehowy. wg wiki: Cytat: Policja polityczna, przepojona tą doktryną i uprawniona do jej rozwijania, działała szczególnie na obszarach „pracy na rzecz Führera”, prześladując niezliczonych „wrogów państwa i narodu” – Żydów, komunistów (i innych marksistów), masonów, „politycznie czynnych” przedstawicieli Kościołów, Świadków Jehowy, homoseksualistów, Cyganów, „jednostki aspołeczne”, „notorycznych kryminalistów”.


Offline Lechita

Odp: Adwokat Towarzystwa Strażnica bronił Hitlera
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Grudzień, 2016, 14:06 »
Warto by było dociec jak nazywał się ten adwokat. Przeprowadziłem małe poszukiwania i na stronie https://en.wikisource.org/wiki/The_Adolf_Hitler_Trial_before_the_People's_Court_in_Munich_Judgment/Justification_of_the_Verdict
trafiłem na nazwisko jednego z obrońców  - dr.Gademann, niestety nie znalazłem nic na jego temat.
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Roszada

Odp: Adwokat Towarzystwa Strażnica bronił Hitlera
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Grudzień, 2016, 14:28 »
Takiego nazwiska wyszukiwarka w literaturze ŚJ nie znalazła mi. :(


Offline Startek

Odp: Adwokat Towarzystwa Strażnica bronił Hitlera
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Luty, 2017, 00:32 »
Nie mają powodów do Chluby , ale jak mawiają Amerykanie , Biznes to jest biznes . Wpakowali trochę kasy w machinę wojenną Trzeciej Rzeszy .


Offline Roszada

Odp: Adwokat Towarzystwa Strażnica bronił Hitlera
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Grudzień, 2017, 13:20 »
A tu młoda przyszła świadkówna wręcza kwiatki:

"Jehowa nigdy mnie nie zawiódł!
Opowiada Erika Nöhrer Bright
Byłam jedną z czterech dziewczynek, które wręczały kwiaty Adolfowi Hitlerowi po jednym z jego przemówień. Dlaczego zostałam wybrana? Mój tata aktywnie popierał działalność partii nazistowskiej i był kierowcą lidera jej lokalnego oddziału." Strażnica marzec 2018 s. 19.


Tusia

  • Gość
Odp: Adwokat Towarzystwa Strażnica bronił Hitlera
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Grudzień, 2017, 21:02 »
A tu młoda przyszła świadkówna wręcza kwiatki

A tu młoda:

WYCHOWYWAŁAM się w austriackim mieście Graz. Kiedy miałam siedem lat, rodzice wysłali mnie do szkoły, w której przygotowywałam się do zostania zakonnicą. Byłam tam świadkiem rażącej niemoralności księży i zakonnic. Dlatego zanim upłynął rok, mama pozwoliła mi stamtąd odejść. (Strażnica MARZEC 2018, s.19.)

Kolejny już raz stygmatyzowanie księży i zakonnic. Dlaczego nie opowiedziała, co się działo u Świadków Jehowy? Niemoralność, pedofilia. Tego u Świadków Jehowy nie ma? Ależ hipokryzja. To jest naprawdę obrzydliwe.
« Ostatnia zmiana: 01 Grudzień, 2017, 21:05 wysłana przez Tusia »