Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Warunki życia i ubiór w nowym świecie - nowe sugestywne przekazy ?  (Przeczytany 10260 razy)

Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Warunki życia i ubiór w nowym świecie - nowe sugestywne przekazy ?

2016 –czyżby to już nowe światło (sugestie)  i szczegóły wcześniej nie ujawniane co do detali ubioru w nowym świecie i ew. roli kobiet i mężczyzn ?
Proszę uprzejmie aby bardziej kompetentna w tym temacie  forumowa  płeć piękna,  oceniła czy to nie tylko moje spostrzeżenie i  ubiory na filmiku mają faktycznie jakby swego rodzaju wygląd jak uniformów roboczych o mdłych kolorach i brak totalny ozdób na ciele lub „uniformach” przez kobiety na filmie .
Jest to  głównie uniwersalne kroje na szaty tzw. model damsko-męski i  bez szczególnych różnic kolorów, ozdób, detali i innych finezyjnych szczegółów tak różniących przecież ubrania męskie od damskich obecnie .

Te ubrania tzw. podobne uniformy uniwersalne praktycznie niewiele różniące się kobiet i mężczyzn – szczególnie widoczne na 2 osobach tj. małżeństwo z piwnicy , starszy i jego żona , swego rodzaju przykład także w ubiorze w nowym świecie .
Mają jakby mundurki – koszule uniwersalne , widać to też we fragmentach filmiku *
A i co zauważyłem-  żadnych typowych dziś nawet skromnych kolczyków, korali, klispów, broszek, naszyjników, bransoletek itd…………..NIC !!!!!!
Co wy na to siostry? ;D

Fragmenty filmiku są kilkakrotnie jasno widoczne z  ubiorami maskującymi cechy płciowe lub inaczej określić można jako ubiory  celowo nie podkreślające  cech płciowych. 
Dodatkowo są dlatego luźne , wygodne i naturalne ale przecież to nie wyklucza automatycznie zróżnicowania kroju który przecież Panie bardzo sobie cenią w ubiorach które są ozdobą a nie tylko osłoną dla ciał jak na tym filmie pokazane kilkakrotnie .
Ogólnie jak by to powiedziało wiele osób te ubiory praktycznie uniwersalne maskujące płeć .
Co chcą nam przez to pokazać ?
Co o tym myślicie ?


 Po uruchomieniu wyobraźni i znajomości życia „teokratycznego „ już dziś w zborach , to warunki w nowym świecie idąc za sugestią z filmu w praktyce to mniej więcej taki świat  :


*tolerowane tylko sformalizowane związki małżeńskie

* bezwarunkowa wspólnota całego majątku i  brak własności prywatnej

* całkowita równość kobiet i mężczyzn =negacja istnienia tradycyjnych ról płciowych. ( m.in. przez maskowanie cech płciowych za pomocą luźnego ubrania, wykonywanie tradycyjnie męskich prac przez kobiety oraz unikanie np. stosowania makijażu itp.)   UWAGA- już dziś widoczne na budowach "teokratycznych" siostry przy pracach typowo budowlanych ;D.

* wspólnota dzieci i wychowanie dzieci – ze względu na wspólnotę – nie będzie postrzegane jako rola kobieca i w założeniu miało być realizowane przez wszystkich bez względu na płeć.
 
*Unikanie indywidualizacji dzieci przez sformułowanie „mój syn” lub „moja córka”(np. Kobiety zachęcane do karmienia każdego dziecka w jego okresie niemowlęcym, nie tylko urodzonego przez siebie)

* naturalnym efektem z uwagi na w.w. warunki będzie przekierowanie uczuć indywidualnych – takie jak miłość między kobietą a mężczyzną czy miłość macierzyńska – na uczucia wobec wspólnoty a indywidualizm będzie traktowany jako defekt moralny (UWAGA - już dziś organizacja jest zawsze ważniejsza od rodziny >:( >:( >:( >:( >:()

*tolerowane tylko sformalizowane związki małżeńskie

*inne………………………………..???


Co wy na to ?

https://www.youtube.com/watch?v=_6330vx3q0Q
film trwa 3,56
szczególnie widoczne w
0,29-0,32
+ 0,55-0,57
+1,05-1,10
+1,33-1,44
+1,53-2,18

« Ostatnia zmiana: 24 Listopad, 2016, 20:13 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline Roszada

Odp: Warunki życia i ubiór w nowym świecie - nowe sugestywne przekazy ?
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Listopad, 2016, 19:58 »
Ja tak tylko wrzucę ciekawszy dawniejszy fragmencik:

Przebudźcie się! Nr 11, 1992 s. 9-10:
„Wyobraź sobie, co moglibyście osiągnąć w zakresie projektowania, budownictwa czy rzemiosła. Jakże wspaniałe perspektywy otworzyłyby się przed ludźmi utalentowanymi, na przykład przed malarzami, muzykami, projektantami mody, projektantami terenów zielonych, ogrodnikami i botanikami! (...) Rząd nowego świata gwarantuje pełne, 100-procentowe odmłodzenie za darmo...”.

Budownictwo i rzemiosło: czyli to co teraz robią.
No i ci od terenów zielonych.

Malarze i muzycy? :-\
Odmłodzenie? A dziadków też malują. ;D


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Warunki życia i ubiór w nowym świecie - nowe sugestywne przekazy ?
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Listopad, 2016, 20:02 »
Accurate, jak piszesz o wspólnocie majątkowej, wspólnych dzieciach to dopisz jeszcze wspólne żony.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Warunki życia i ubiór w nowym świecie - nowe sugestywne przekazy ?
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Listopad, 2016, 20:07 »


* bezwarunkowa wspólnota całego majątku i  brak własności prywatnej

* całkowita równość kobiet i mężczyzn =negacja istnienia tradycyjnych ról płciowych. ( m.in. przez maskowanie cech płciowych za pomocą luźnego ubrania, wykonywanie tradycyjnie męskich prac przez kobiety oraz unikanie np. stosowania makijażu itp.)   UWAGA- już dziś widoczne na budowach "teokratycznych" siostry przy pracach typowo budowlanych ;D.

* wspólnota dzieci i wychowanie dzieci – ze względu na wspólnotę – nie będzie postrzegane jako rola kobieca i w założeniu miało być realizowane przez wszystkich bez względu na płeć.
 
*Unikanie indywidualizacji dzieci przez sformułowanie „mój syn” lub „moja córka”(np. Kobiety zachęcane do karmienia każdego dziecka w jego okresie niemowlęcym, nie tylko urodzonego przez siebie)

* naturalnym efektem z uwagi na w.w. warunki będzie przekierowanie uczuć indywidualnych – takie jak miłość między kobietą a mężczyzną czy miłość macierzyńska – na uczucia wobec wspólnoty a indywidualizm będzie traktowany jako defekt moralny (UWAGA - już dziś organizacja jest zawsze ważniejsza od rodziny >:( >:( >:( >:( >:()

*tolerowane tylko sformalizowane związki małżeńskie

*………………………………..???



I brakowało tylko tego

Accurate, jak piszesz o wspólnocie majątkowej, wspólnych dzieciach to dopisz jeszcze wspólne żony.

I mamy komunę hipisowską.  ;)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Jerusalem

Odp: Warunki życia i ubiór w nowym świecie - nowe sugestywne przekazy ?
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Listopad, 2016, 20:17 »
Raczej kibuc


Offline Deborah

Odp: Warunki życia i ubiór w nowym świecie - nowe sugestywne przekazy ?
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Listopad, 2016, 20:20 »
Warunki życia i ubiór w nowym świecie - nowe sugestywne przekazy ?

2016 –czyżby to już nowe światło (sugestie)  i szczegóły wcześniej nie ujawniane co do detali ubioru w nowym świecie i ew. roli kobiet i mężczyzn ?
Proszę uprzejmie aby bardziej kompetentna w tym temacie  forumowa  płeć piękna,  oceniła czy to nie tylko moje spostrzeżenie i  ubiory na filmiku mają faktycznie jakby swego rodzaju wygląd jak uniformów roboczych o mdłych kolorach i brak totalny ozdób na ciele lub „uniformach” przez kobiety na filmie .
Jest to  głównie uniwersalne kroje na szaty tzw. model damsko-męski i  bez szczególnych różnic kolorów, ozdób, detali i innych finezyjnych szczegółów tak różniących przecież ubrania męskie od damskich obecnie .

Te ubrania tzw. podobne uniformy uniwersalne praktycznie niewiele różniące się kobiet i mężczyzn – szczególnie widoczne na 2 osobach tj. małżeństwo z piwnicy , starszy i jego żona , swego rodzaju przykład także w ubiorze w nowym świecie .
Mają jakby mundurki – koszule uniwersalne , widać to też we fragmentach filmiku *
A i co zauważyłem-  żadnych typowych dziś nawet skromnych kolczyków, korali, klispów, broszek, naszyjników, bransoletek itd…………..NIC !!!!!!
Co wy na to siostry? ;D

Fragmenty filmiku są kilkakrotnie jasno widoczne z  ubiorami maskującymi cechy płciowe lub inaczej określić można jako ubiory  celowo nie podkreślające  cech płciowych. 
Dodatkowo są dlatego luźne , wygodne i naturalne ale przecież to nie wyklucza automatycznie zróżnicowania kroju który przecież Panie bardzo sobie cenią w ubiorach które są ozdobą a nie tylko osłoną dla ciał jak na tym filmie pokazane kilkakrotnie .
Ogólnie jak by to powiedziało wiele osób te ubiory praktycznie uniwersalne maskujące płeć .
Co chcą nam przez to pokazać ?
Co o tym myślicie ?

Ten film jest wyjątkowo dziwny pod tym względem. Mi oni przypominają na przykład sektę z serialu "Pozostawieni" ;) (wszyscy na biało, bez ozdób, makijażu, biżuterii).
Ale właściwie po co nam będą potrzebne w raju biżuteria i makijaż, skoro będziemy takie idealnie doskonałe??? ;)
A ubranka to chyba będziemy mogły tylko z lnu nosić - takie naturalne i ekologicznie. ;)
Myślę, że raczej jeszcze nie planują dla nas takich szczegółów. Może będą w nowych zwojach ;).
W teledysku z listopadowej audycji TV Broadcasting (na końcu oczywiście), przedstawiającym wizję raju trochę bardziej "normalnie" to przedstawiono. Zauważyłam kobiece stroje, biżuterię i makijaż. Skromne, ale jednak. Strój do biegania po zbożu ;), czyli mniej oficjalny - podobny, jak w filmie na kongresie, czyli chyba też lniany. Poniżej 3 zdjęcia.


Offline Roszada

Odp: Warunki życia i ubiór w nowym świecie - nowe sugestywne przekazy ?
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Listopad, 2016, 20:27 »
Jeśli to film ŚJ to ja zapytam, co tam robi ten brodacz? ;)

Poza tym ja widzę na tym filmiku to co ja teraz robię. Jakoś raju nie czuję.


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Warunki życia i ubiór w nowym świecie - nowe sugestywne przekazy ?
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Listopad, 2016, 20:50 »

Bardzo zbieżne z ubraniami uniwersalnymi - uniformami , nawiązującymi do prawdopodobnej  roli kobiet i mężczyzn w wizji nowego świata w filmie z PRL-u poniżej bardzo pasują. Tak,  to u nas w Polsce działo się naprawdę - tj. próbowali to wdrożyć w Republikach Sowieckich na poważnie .

Film natomiast z wizją po armagedonie jest jak zwykle przemyślany i to swego rodzaju wzorzec do dalszych analiz jaki faktycznie czynią Świadkowie Jehowy po takich ucztach duchowych .

W nawiązaniu do tematu wątku - sugestywne ubiory uniwersalne jednorodnie mam skojarzenia jeszcze tego typu odnośnie roli i ubiorów kobiet i mężczyzn w przyszłości z wizji filmikowej - równouprawnienie i unifikacja płciowa do maximum .


Polska Kronika Filmowa 11 1951 Kongres Ligi Kobiet

1,40 – „Polska Ludowa przyniosła im wszystkim pełne równouprawnienie……….roztoczyła opiekę nad matką pracująca i jej dzieckiem …………….”

2,02„Światowa federacja kobiet……………………..
2,32 – Przemawia Zinaida Troicka ze Związku Radzieckiego.
Obywatelka …………Wicedyrektor Moskiewskiego metra …. Pozdrawia……………
3,03 „………………ani jednej kobiety nie zabraknie na froncie walki o pokój i wykonanie planu 6 letniego………………..
4,27……………traktorzystki……………………………..

Polska Kronika Filmowa 11 1951 Kongres Ligi Kobiet

https://www.youtube.com/watch?v=M2gx5DTc5C8





Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline robbo1

Odp: Warunki życia i ubiór w nowym świecie - nowe sugestywne przekazy ?
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Marzec, 2017, 19:16 »
Tak naprawdę to tego typu tematy,czy zarzuty to niedorzeczność.
Rozprawa na temat "ubioru" jako "nowego światła" zdradza tylko to,że z powodzeniem możecie występować przeciw zapisanym m.in w 1 Tes.4:1-12 "zasadom świętości życia".
To tam czytamy 1 Tes.4:12 :
"Wobec tych,którzy pozostają na zewnątrz, zachowujcie się szlachetnie,a nie będzie wam potrzeba nikogo".
Jak czytamy 1 Tes.4:11:
"Zachęcamy was jedynie,bracia abyście się coraz bardziej doskonalili...".

Ponad to jak czytamy w 1 Tes.5:11 oczekuje się od wierzących,żeby "zachęcali się wzajemnie i budowali jedni drugich dobrym przykładem".
Występujecie nawet przeciw temu,czy temu,że staramy się tak żyć.
Uczymy,że tak żyć należy.


Offline Roszada

Odp: Warunki życia i ubiór w nowym świecie - nowe sugestywne przekazy ?
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Marzec, 2017, 19:27 »
Ubiorem to Towarzystwo lubiło też szastać.
Czepia się sutann itp a samo wymaga garnitury.
Dziwię się, że jeszcze produkcja nie ruszyła.
Ale może w Warwick będzie coś takiego. ;D

Wszak piszą:

Przebudźcie się! Nr 11, 1992 s. 9-10: „Jakże wspaniałe perspektywy otworzyłyby się przed ludźmi utalentowanymi, na przykład przed malarzami, muzykami, projektantami mody

Ale kiedyś mieli inaczej:

„Wielbiciele prawdziwego Boga musieli się jednak całkowicie uwolnić od pogańskich nauk i obyczajów. Na przykład jeszcze przez jakiś czas po roku 1919 zwracali uwagę na to, by nosić ubiory nadające jakoby wygląd bardziej świątobliwy, uważali wielką piramidę egipską za »Biblię w kamieniu«, obchodzili takie pogańskie święta jak »Boże Narodzenie«, posługiwali się pogańskimi symbolami, jak krzyż, i pielęgnowali inne nieczyste zwyczaje religijne” (Strażnica Nr 8, 1969 s. 4).

To ci świątobliwi byli. ;D


Offline robbo1

Odp: Warunki życia i ubiór w nowym świecie - nowe sugestywne przekazy ?
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Marzec, 2017, 19:43 »
Jak dla mnie istotne jest to.iż wielbiciele stwórcy "musieli...uwolnić",czy nawet "...się jednak całkowicie uwolnić..."od nieuzasadnionych wierzeń,zwyczajów itp.
To niestety następuje stopniowo,podobnie jak nastąpiło w nauce jako takiej.


Offline Roszada

Odp: Warunki życia i ubiór w nowym świecie - nowe sugestywne przekazy ?
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Marzec, 2017, 19:48 »
Oni się uwalniają, uwalniają i uwolnić się nie mogą.
A cały czas są w niewoli grzechu, bo wyznających Chrystusa nazywają Babilonem.
Sami zaś Chrystusa odrzucają. Potrzebny im tylko do wykłócania się o to kim On nie jest lub że jest Michałem. ;D


Offline robbo1

Odp: Warunki życia i ubiór w nowym świecie - nowe sugestywne przekazy ?
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Marzec, 2017, 20:18 »
Tak jak i ja.
A ty uważaj [ uczciwie to piszę ] ,żebyś nie przysposobił sobie postawy :
"M y z urodzenia jesteśmy żydami ,a nie g r z e s z n y m i [ludźmi z narodów] Gal.2:15

"Wiemy jednak ,że człowiek dostępuje usprawiedliwienia nie przez spełnianie uczynków nakazanych przez prawo,lecz dzięki wierze w [ naszego zbawiciela ].
Dobrze o tym wiem,wystarczy czytać Gal.2:16

Pewne jest ,że "pismo jednak obwarowało w s z y s t k i c h grzechem,by obietnica spełniła się wobec wszystkich wierzących dzięki wierze w [naszego zbawiciela] Gal.3:22



Gorszyciel

  • Gość
Odp: Warunki życia i ubiór w nowym świecie - nowe sugestywne przekazy ?
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Marzec, 2017, 22:16 »
Jak dla mnie istotne jest to.iż wielbiciele stwórcy "musieli...uwolnić",czy nawet "...się jednak całkowicie uwolnić..."od nieuzasadnionych wierzeń,zwyczajów itp.
To niestety następuje stopniowo,podobnie jak nastąpiło w nauce jako takiej.

Masz rację. Określanie szerokości nogawek to sprawa religijnie ważna i trzeba się nad nią pochylić. Stopniowo odrzucili nogawki zbyt ciasne i dziś już światło jest jaśniejsze.


Offline robbo1

Odp: Warunki życia i ubiór w nowym świecie - nowe sugestywne przekazy ?
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Marzec, 2017, 11:06 »
Widzę,że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
Piszę o tym,że ustosunkowanie się do ubioru,nie jest "nowym światłem".
Podałem wersety z 1 Tes.4:11-12,oraz 5:11
"Starajcie się osiągnąć wewnętrzne uciszenie...Postępujcie przyzwoicie wobec obcych..."czy żyjcie tak,żeby być "dla innych zbudowaniem".
Nie pajacuj.