Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Demoniczna lalka w publikacji ŚJ  (Przeczytany 34156 razy)

Offline gangas

Odp: Demoniczna lalka w publikacji ŚJ
« Odpowiedź #60 dnia: 13 Luty, 2017, 00:21 »
 Właśnie. Przecież diabeł przybiera obraz anioła światłości, żeby zwieść ludków a tu taki brzydal. Chociaż lalka barbie jest dla mnie równie brzydka. A Kolargol i Bolek z Lolkiem z wodogłowiem? A książę Gotard, którego Jehowa nienawidzi ( jak wyrosnąć na dobrego człowieka YT  niekryty krytyk) a Jacek i Agatka, a atomówki ??? ??? ???
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Demoniczna lalka w publikacji ŚJ
« Odpowiedź #61 dnia: 13 Luty, 2017, 08:26 »
Tylko pytanie czy ilustrator chciał wpleść do obrazka wątek demoniczny, czy też chodziło o to, że lalka nie może być zbyt ładna i mieć kobiecych atrybutów?

  A może  chodziło im o to, że takie ,,świeckie" zabawki jak lalki, samochodziki nie mogą być zbyt atrakcyjne, aby nie nie odciągały dzieci od ,,ważnych religijnych " spraw. Nie mogą też być konkurencją dla sielskich perspektyw raju, jakie są przedstawiane w publikacjach. Raz, że dzieci będę się nimi zajmować i według organizacji tracić czas, a dwa rodzice wydają pieniądze, a przecież mogą je spożytkować inaczej.....

Same publikacje mówią tak:
Cytuj
Niekiedy zabawka wydaje się czymś bardzo ważnym. Czy jednak zawsze będzie nas cieszyć? — Nie, po pewnym czasie znudzi się. Może się popsuć i wtedy ją wyrzucimy. Masz jednak coś znacznie cenniejszego niż zabawki. Czy wiesz, o czym mówię?


A tak w ogóle to dzieci z publikacji są wzorem do naśladowania. A więc albo chodzą i głoszą, albo coś studiują.Nawet jak Zosia biegała i podziwiała motylki to prawie ze strażnicą pod pachą. Tam nie ma czasu na zabawę, wpajają to od małego, aby później i dorośli nie mieli ciągot.... Są świetnie programowani na pociechę organizacji. Jeśli hobby, to najlepiej takie związane z organizacją, jakaś działalność charytatywna najlepiej na rzecz organizacji, jakieś spotkania towarzyskie w gronie braci w wierze, związki też. Jeśli rodzina się sprzeciwia...masz inną prawdziwą rodzinę, ta na ziemi to tylko namiastka itd itp...

Taki wytresowany od małego człowiek jest jak dzikie zwierzę wychowane w niewoli, nawet jak uda mu się wyrwać na wolność to i tak wróci, bo nie potrafi tam żyć, wszystko co ma i co zna zostało w klatce.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Woland

Odp: Demoniczna lalka w publikacji ŚJ
« Odpowiedź #62 dnia: 13 Luty, 2017, 09:00 »
CK, ma też swoje zdanie (prosto z kanału, zapewne) w temacie lalek  ;D

 Coś więcej niż zabawka - Przebudźcie się! — czerwiec 2008

 ;D ;D
ja jak najbardziej bym prosił te wersety o lalkach i nie z prawa mojżeszowego pliz


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Demoniczna lalka w publikacji ŚJ
« Odpowiedź #63 dnia: 24 Luty, 2017, 02:20 »
Hej. Pragnę popełnić teraz post o lalkach i magii. Zaznaczę wyraźnie (choć nie na niebiesko), że swojego zdania nie wypowiadam, a jedynie przytaczam informacje, które odnajdujemy w licznych greckich papirusach znajdywanych w piaskach Egiptu, pochodzących z wieków III-IV n.e. Wg nich lalki związane były z rytuałem nekromancji. Sama lalka w jednych opisach reprezentuje przyzywanego ducha, w innych pełni funkcję ofiary składanej zmarłemu, aby go przyzwać. Najczęściej wzmiankowaną praktyką jest wrzucanie zrobionej z ciasta lub wosku lalki do dołu, w którym spotyka się ona z duchami. Wtedy duch przychodzi (czasem przemawiając przez lalkę). Są uczeni (np. Daniel Ogden - specjalista w zakresie religii starożytnej Grecji z University of Exeter), którzy dopatrują się w tych figurkach substytutu ofiar z ludzi. Także stara sprawa z lalkami :)
Jeśli nic to do dyskusji nie wnosi to przepraszam.


Offline HARNAŚ

Odp: Demoniczna lalka w publikacji ŚJ
« Odpowiedź #64 dnia: 24 Luty, 2017, 07:13 »

Jeśli nic to do dyskusji nie wnosi to przepraszam.
Zawsze coś wnosi , choćby poszerzanie horyzontów. ;)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Demoniczna lalka w publikacji ŚJ
« Odpowiedź #65 dnia: 24 Luty, 2017, 13:02 »


Tu jest całun kitkatowy

Dla tych którzy nie widzą twarzy Jezusa podsyłam po obróbce


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Demoniczna lalka w publikacji ŚJ
« Odpowiedź #66 dnia: 24 Luty, 2017, 14:45 »
Dla tych którzy nie widzą twarzy Jezusa podsyłam po obróbce

Ja sądzę, że powinno się zebrać konsorcjum naukwe, żeby takie fakta stwierdzić :P


Offline A

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 258
  • Polubień: 1163
  • Nikt nie lubi, kiedy jego świat rozsypuje się.
Odp: Demoniczna lalka w publikacji ŚJ
« Odpowiedź #67 dnia: 24 Luty, 2017, 15:04 »
Ja sądzę, że powinno się zebrać konsorcjum naukwe, żeby takie fakta stwierdzić :P
Jak naukowe, to ja chcę być przewodniczącą :P
...


Offline chmura

Odp: Demoniczna lalka w publikacji ŚJ
« Odpowiedź #68 dnia: 24 Luty, 2017, 15:38 »


Tu jest całun kitkatowy

Dla tych którzy nie widzą twarzy Jezusa podsyłam po obróbce

Nie wiem czy dam radę jeszcze zjeść Kit Kata :(  :'(
Nareszcie żyję :)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Demoniczna lalka w publikacji ŚJ
« Odpowiedź #69 dnia: 24 Luty, 2017, 15:51 »
Jak naukowe, to ja chcę być przewodniczącą :P

Dla większego obiektywizmu przewodniczenie konsorcjum winno być przechodnie. Możesz być pierwszą i ostatnią przewodniczącą jak chcesz: Alfą i Omegą :)


Offline Iza

Odp: Demoniczna lalka w publikacji ŚJ
« Odpowiedź #70 dnia: 24 Luty, 2017, 17:58 »
Dla większego obiektywizmu przewodniczenie konsorcjum winno być przechodnie. Możesz być pierwszą i ostatnią przewodniczącą jak chcesz: Alfą i Omegą :)
Sorry, ze nie w temacie , ale naprawdę nie mogę się powstrzymać,
Kiedyś przez pomyłkę lektor odczytał ten werset ( ale z odpowiednia siła głosu i modulacja):
JA JESTEM ALFĄ  I GAMETĄ  ;D ;D
A Kiti kata trzeba wysłać do jakiejś świątyni i relikwia gotowa.
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline HARNAŚ

Odp: Demoniczna lalka w publikacji ŚJ
« Odpowiedź #71 dnia: 24 Luty, 2017, 18:51 »
Iza przypomniałaś mi pewną zabawna sytuację.Siostra odczytywała werset , który brzmi: I zarżnęli Panu baranka na ofiarę.
A ona poczciwa kobicina czyta na głos: I zeżarli  ;D Panu baranka na ofiarę.


Offline Max

Odp: Demoniczna lalka w publikacji ŚJ
« Odpowiedź #72 dnia: 17 Sierpień, 2018, 10:35 »
Przed chwilą już to pisałem ale (przepraszam) powtórzę raz jeszcze bo właśnie natrafiłem na Twój kontekst. Twoje racje robią na mnie wrażenie racji połowicznych.
CK dokonuje przekrętów gdzie się tylko da - wszystkie z konkretnym przesłaniem.
W wykładzie było że według angielskiego przysłowia Diabeł da zajęcie ręce bezczynnej.
Aha, czyli gorliwie głosząc, uciekając od bezczynności, wypełniasz zlecenie nie-Diabła.
Znam to przysłowie, jest ono szkockie, odnosi się do ręki leniwej i nie da (mglista przyszłość) lecz daje (dramatyczna teraźniejszość).
Jeśli ktoś szermuje przypadkami to tak jak by uprawiał hazard. (bo jest to słowo francuskie i znaczy właśnie przypadek).
Jest ich naprawdę dużo.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 17 Sierpień, 2018, 11:27 wysłana przez Max »


Offline Roszada

Odp: Demoniczna lalka w publikacji ŚJ
« Odpowiedź #73 dnia: 22 Październik, 2018, 18:36 »
To nie na temat ale.
Na stronie https://www.jw.org/pl/ jest fotka (ona się przesuwa i zmienia) na której jest kobieta z koszem bananów na głowie.
Otóż fachowcy mówią, że to doklejony kosz. :)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 964
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Demoniczna lalka w publikacji ŚJ
« Odpowiedź #74 dnia: 22 Październik, 2018, 18:46 »
moje trzy grosze;
to fotomontaż jak byk widoczne spartaczenie graficzne ;D