Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Prawie Wszechmocny Szatan ;)  (Przeczytany 10372 razy)

Blizna

  • Gość
Prawie Wszechmocny Szatan ;)
« dnia: 13 Listopad, 2016, 14:53 »
Tak mnie natchnął ten wątek Gerontasa o zniechęceniu jako o narzędziu Szatana.
Właściwie jak tak sie zastanowię, to świadkowie Jehowy w moim odczuciu przypisują Szatanowi doprawdy sporo.
Zakrawa to dla mnie już na obsesję.
Wszystko, cokolwiek lekko narusza idyllę organizacyjną jest od Szatana.
Wątpliwości są od Szatana, zmęczenie od Szatana, zniechęcenie od Szatana, odstępstwo też rzecz jasna od Szatana.
Choroba, która mogłaby sprawić nieobecność na zebraniu i w służbie też od Szatana, zarówno z przyczyny pierwotnej (niedoskonałość) jak i wtórnej - ta konkretna choroba teraz.
Podejrzewam, że ludzka chęć skontaktowania się z dawnym przyjacielem/przyjaciółką/krewnym nie będącym już śJ też jest tłumaczona jako pochodząca od Szatana.
Czasem sie zastanawiam, jakie to uwłaczające Bogu jest.
Szatan tyle może, a Bóg prawie nic.
A już Jezus to w ogóle nic nie może.
Biedni ci świadkowie, w rękach Szatana.


Offline Dietrich

Odp: Prawie Wszechmocny Szatan ;)
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Listopad, 2016, 14:58 »
Wcześniej była przerabiana świecka literatura, telewizja, internet, muzyka - jako narzędzie w rękach Szatana. Teraz jakby o tym ciszej :D
Jeszcze tylko słuchania autorytetów innych niż 'niewolnik' oraz wykształcenia się boją i na każdym kroku piętnują :)


Offline Roszada

Odp: Prawie Wszechmocny Szatan ;)
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Listopad, 2016, 15:05 »
Interesujące jest to, że Towarzystwo Strażnica przypisywało szatanowi do roku 1914 „nieograniczoną władzę” w niebie i na ziemi:

„W ten sposób jedno i drugie łącznie pokazuje, że przed rozpoczęciem walki i przed narodzeniem się rządu Djabeł wykonywał nieograniczoną władzę zarówno w niebie (niewidzialną) jak i nad narodami ziemskimi” (Rząd 1928 s. 199).

„W ten sposób pokazane jest przez jedno i drugie, że przed rozpoczęciem walki i narodzeniem się rządu wykonywał djabeł zupełną władzę zarówno w niebie (niewidzialną) jak i nad narodami ziemskimi” (Strażnica 15.10 1933 s. 317 [ang. 15.07 1933 s. 221]).


Offline Światus

Odp: Prawie Wszechmocny Szatan ;)
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Listopad, 2016, 15:11 »
Masz rację Blizna.
Zamiast głosić jaki dobry jest Bóg, zajmują się Szatanem.
Ja też wolę mówić o tych, których lubię  ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Ewelina

Odp: Prawie Wszechmocny Szatan ;)
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Listopad, 2016, 15:14 »
I to jest straszne bo w towarzystwie świadków nie wolno się przyznać, że ma się wątpliwości,  że zwyczajnie nic się nie chce,  że czasem można poprostu być zniechęconym, bo od razu to wina szatana,  a jak inni na ciebie spojrzą, jak byś był gorszy.  Jak tylko nie chciało mi się wstać rano na zebranie to pierwszy tekst słyszałam, to szatan chce żebyś nie szła on się z tego cieszy, wcześnie w kościele straszyli piekłem, a tu straszą armagedonem. Nie pojechałam na pamiątkę bo zwyczajnie pomyliłam dni. Usłyszałam tekst, że szatan działa na różne sposoby i udało mu się,  szlak mnie trafiał przez te ich tłumaczenia. Moje własne powody nieobecności nic nie znaczyły, najważniejsze było fanatyczne tłumaczenie,  że to szatan tak zadziałał. Całe szczęście, że mam to za sobą i nie muszę ich już słuchać.  :)


Offline gerontas

Odp: Prawie Wszechmocny Szatan ;)
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Listopad, 2016, 15:19 »
WTS z powodu swojej niemocy wiele zrzuca na Szatana. Poza tym jest dla nich słowem wytrychem, którym posługują się żeby zastraszyć owce. Twierdzą, że cały świat podlega mocy niegodziwca, więc wszystko co nie pochodzi od świętej organizacji jest złe. Wykształcenie jest złe, moda jest zła, ludzie którzy nie są ŚJ są źli i nie wolno się z nimi przyjaźnić. A ja znam w zborze códzołożników, rozpustników, pijaków, narkomanów i wielu innych takich. Czy oni też należą do tego szatańskiego świata.Czy może nie dlatego, że są ŚJ? Więc organizacja też nieuchroniła się od jego wpływów.
« Ostatnia zmiana: 13 Listopad, 2016, 15:34 wysłana przez gerontas »


Offline Estera

Odp: Prawie Wszechmocny Szatan ;)
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Listopad, 2016, 16:52 »
   Zawsze, jak padały na zebraniach, jakieś takie fajne cytaty różnych mądrych ludzi,
   to mnie zastanawiało, że ten świat taki "fe i be i kukuryku", a jednak nie przeszkadza mówcom to,
   żeby te mądrości w różnych powiedzeniach przytaczać...
   No właśnie tacy podwójni są !!! I jakoś im ten świat szatana w tym nie przeszkadza i te szatańskie cytaty.
« Ostatnia zmiana: 13 Listopad, 2016, 17:39 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Prawie Wszechmocny Szatan ;)
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Listopad, 2016, 19:45 »
Wcześniej była przerabiana świecka literatura, telewizja, internet, muzyka - jako narzędzie w rękach Szatana. Teraz jakby o tym ciszej :D
Jeszcze tylko słuchania autorytetów innych niż 'niewolnik' oraz wykształcenia się boją i na każdym kroku piętnują :)

 Bo teraz my jesteśmy jak banda szatanów.  ;D ;D ;D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Roszada

Odp: Prawie Wszechmocny Szatan ;)
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Listopad, 2016, 19:56 »
Bo teraz my jesteśmy jak banda szatanów.  ;D ;D ;D
Agenci szatana:

„Niektóre jednostki, na przykład pewni nowożytni odstępcy, zdradziecko pracują w charakterze agentów Szatana, dążąc do zrujnowania wiary nowych członków zboru chrześcijańskiego (…). Zamiast po prostu sięgnąć do Biblii jako fundamentu prawdziwych nauk, usiłują podważyć wiarogodność New World Translation of the Holy Scriptures (Pisma Świętego w Przekładzie Nowego Świata), jak gdyby Świadkowie Jehowy byli od niego całkowicie zależni. A przecież wcale tak nie jest” (Strażnica Nr 16, 1990 s. 16). :)


Offline Estera

Odp: Prawie Wszechmocny Szatan ;)
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Listopad, 2016, 19:59 »
Agenci szatana:

„Niektóre jednostki, na przykład pewni nowożytni odstępcy, zdradziecko pracują w charakterze agentów Szatana, dążąc do zrujnowania wiary nowych członków zboru chrześcijańskiego (…). Zamiast po prostu sięgnąć do Biblii jako fundamentu prawdziwych nauk, usiłują podważyć wiarogodność New World Translation of the Holy Scriptures (Pisma Świętego w Przekładzie Nowego Świata), jak gdyby Świadkowie Jehowy byli od niego całkowicie zależni. A przecież wcale tak nie jest” (Strażnica Nr 16, 1990 s. 16). :)
    A to właśnie dlatego, że sięgamy do Biblii, innych przekładów, stajemy się agentami prawdy.
Bo teraz my jesteśmy jak banda szatanów.  ;D ;D ;D
    Oj ,Tazła ... oj niejednego z nas by ukrzyżowali, gdyby im udało się odkryć naszą tożsamość ...
    tych, co jeszcze oficjalnie są ŚJ... To i ja, byłabym spalona na tym stosie ostracyzmu,
    za znamię niuznawania tego "przenajświetszego" CK i jego bzdurnych pouczeń...
« Ostatnia zmiana: 13 Listopad, 2016, 20:01 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Prawie Wszechmocny Szatan ;)
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Listopad, 2016, 20:37 »

  Tak Roszado, zgadza się, byli tacy co mi prosto w oczy powiedzieli że jestem agentem szatana,a ja im n to...jak już to agentka.  8-)  ;D

Estera....nie dałam się złamać, zastraszyć dwadzieścia lat temu gdy byłam młodziutka i niedoświadczona. To teraz oni mogą mi ....wiesz co...  ;D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Estera

Odp: Prawie Wszechmocny Szatan ;)
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Listopad, 2016, 20:53 »

Estera....nie dałam się złamać, zastraszyć dwadzieścia lat temu gdy byłam młodziutka i niedoświadczona. To teraz oni mogą mi ....wiesz co...  ;D
     No, ... wiem. Chyba raczej są bezsilni, jeśli chodzi o te partyzantkę wybudzonych w zborach.
     I pomimo najszczerszych wysiłków agentów Nadarzyna, tu na forum, raczej są na przegranej pozycji.
     Dla mnie ... też nic nie mogą zrobić, bo przede wszystkim nic nie wiedzą, że takiego agenta mają w zborze.
     A od wiedzy zaczyna się cała strategia. Odejdę od nich, ale na moich warunkach i wtedy, kiedy ja będę chciała.
     Póki co, jako to szatańskie nasienie podziałam ...
« Ostatnia zmiana: 13 Listopad, 2016, 20:54 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline chmura

Odp: Prawie Wszechmocny Szatan ;)
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Listopad, 2016, 20:57 »
Ostatnio gdy opowiadałam że bardzo dobrze mi się układa w domu i ogólnie w rodzinie, napotkanym braciom ,usłyszałam że pewnością jest to zasługą szatana bo napewno nie Bóg mi teraz błogosławi. Tak więc szatan nęka bezustannie ŚJ ,a wszystkim innym pomaga.  :) :) :)
Nareszcie żyję :)


Offline Woland

Odp: Prawie Wszechmocny Szatan ;)
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Listopad, 2016, 20:58 »
Cytuj
Być może iż szatan i inni upadli aniołowie mają dozwoloną pewną władzę w wytwarzaniu morów i zakaźnych mikrobów.

KPiO 1915; ang: 265


Offline Estera

Odp: Prawie Wszechmocny Szatan ;)
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Listopad, 2016, 21:07 »
Ostatnio gdy opowiadałam że bardzo dobrze mi się układa w domu i ogólnie w rodzinie, napotkanym braciom ,usłyszałam że pewnością jest to zasługą szatana bo napewno nie Bóg mi teraz błogosławi. Tak więc szatan nęka bezustannie ŚJ ,a wszystkim innym pomaga.  :) :) :)
     A to dobre, no jeszcze takiej herezji to nie słyszałam.
     A ... bo może spodziewaliby się, że jak to może być dobrze w rodzinie, skoro nie ma Cię w zborze?
     Te ich wszystkie dywagacje i niespełnione proroctwa. Widać, jak Ci życzą.
     Ale ja Ci życzę jak najlepiej ...  :D :D :D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.