Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Spór o ciało Mojżesza  (Przeczytany 1653 razy)

Offline Elihu

Spór o ciało Mojżesza
« dnia: 08 Listopad, 2016, 19:15 »
Czy bez powodu diabeł toczył spór o ciało Mojżesza?
https://m.youtube.com/watch?v=c3gvoKgQJ48  To znalazłem na Youtube.
A czy te wersety coś wam przypominają:
Wj12:38(ogromna mieszana społeczność),wj12:6(między dwoma wieczorami), wj5:16(słoma)
"..Smakowaliby niedźwiedziom ignoranci. Brawo dla nich, tyle wiedzą, im to starczy, impotenci. Postawiłbym skok na bungee, mocowania lin odkręcił.Zatańczył jak syn Komańczy i wydałbym ryk młodzieńczy"


Tusia

  • Gość
Odp: Spór o ciało Mojżesza
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Listopad, 2016, 20:00 »


Offline Elihu

Odp: Spór o ciało Mojżesza
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Listopad, 2016, 21:11 »
Czytałem Ewangelię wg Mateusza w takim duchu że żaden człowiek nie jest w stanie przewodzić. Że nauki przywódców religijnych to zakwas. I bardzo się cieszyłam że już nie mam nic do tej sekty ani żadnej religii. A tu mt 21:28-22:13. Nie wiem czy słusznie( nie żebym prowadził jakąś działalność ewangelizacyjną) ale wyobrażałem sobie że chodowcami są (obecnie) przywódcy religijni, owocami ludzie a niewolnikami.. tu się powstrzymam bo to ważkie słowa. A to tylko moje wyobrażenie.. nie mniej ciekawe
A teraz księga wyjścia od początku w porównaniu ze słowami Jezusa
I jeszcze mt22:1-14 czytam mając w pamięci znak Jonasza ale nie z taką interpretacją jak śj tylko mając przed oczami rzeczywistą lojalność wobec Boga czyli wykonywanie Jego woli(szata weselna efezjan 4:24) i znowu Mojżesz wj19:7-11. Pomóżcie mi bo jestem w jakiejś rozterce
I jeszcze coś wbija mi się do głowy owo "obecnie" bo rozumiem że jak Jezus powrócił do nieba to wydzierżawił winnice apostołom,ale gdy "człowiek spał" przyszedł nieprzyjaciel.. i znowu Mojżesz.. czy "nieprzyjaciel" mógł być kimś lub zadziałać jak Jetro teść Mojżesza? Wj18:17
« Ostatnia zmiana: 08 Listopad, 2016, 21:50 wysłana przez Elihu »
"..Smakowaliby niedźwiedziom ignoranci. Brawo dla nich, tyle wiedzą, im to starczy, impotenci. Postawiłbym skok na bungee, mocowania lin odkręcił.Zatańczył jak syn Komańczy i wydałbym ryk młodzieńczy"


Offline Elihu

Odp: Spór o ciało Mojżesza
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Listopad, 2016, 03:33 »
Tak na prawdę nie jest to moje wyobrażenie. Przepraszam. Nie mniej zestawienie Mojżesza i Jezusa  jako pośredników Boga między ludźmi może wam pomóc w przebudzaniu. Mojżesz (jako pośrednik) po wyjściu z Egiptu wygrał z amalekitami trzymając laskę w górze aż do zachodu słońca. Podobnie Jezus (jako pośrednik) wygrał ze śmiercią i wymazał spisany ręcznie dokument przeciwny nam, który się składał z postanowień i ktôry był nam przeciwny, i usuną go z drogi przez przybicie do pala męki. Obnażywszy rządy i władze (zarówno system polityczny jak i religijny) wystawił ja na widok publiczny jako pokonane i za jego sprawą powiódł je w pochodzie tryumfalnym. Oto źródło wód życia ku udzielaniu życia wiecznego. Które zostało dla was przygotowane. Pamiętajcie jednak aby wasze "szaty weselne" były czyste (w rzeczywistej prawości i lojalności wobec Boga Ef4:24) gdyż nie znamy dnia ani godziny..podążajcie śladami udoskonaliciela naszej wiary Chrystusa Jezusa. On to dla zgotowanej nam radości zniósł pal męki gardząc hańbą. Jego jarzmo rzeczywiście jest miłe, a Jego brzemię lekkie. Nie tak jak faraon w ziemi Egipskiej wobec Izraelitów.. każąc im wyrabiać cegły dzień w dzień I zabierając im przydział słomy do ich wyrobu. A gdyby ktoś was zapytał: "gdzie pośród was są ci którzy wyobrażają pszenicę?". Możecie mu powiedzieć że tam gdzie ich słoma wj5:10-14. I że już działają!
"..Smakowaliby niedźwiedziom ignoranci. Brawo dla nich, tyle wiedzą, im to starczy, impotenci. Postawiłbym skok na bungee, mocowania lin odkręcił.Zatańczył jak syn Komańczy i wydałbym ryk młodzieńczy"


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Spór o ciało Mojżesza
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Listopad, 2016, 05:33 »
Myślę, że skuteczność wybudzania zależałoby wprost proporcjonalnie od tego jak ta laska Mojżesza wyglądała :P


Offline Elihu

Odp: Spór o ciało Mojżesza
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Listopad, 2016, 08:16 »
Galatów 4:30 jesteśmy dziećmi niewiasty wolnej wg obietnicy na podstawie wiary, a nie ze służącej jak to jest u śj. Na dzień dzisiejszy mogę polemizować z śj tymi którzy uważają się za namaszczonych gdyż wiem że spożywają niegodnie.
"..Smakowaliby niedźwiedziom ignoranci. Brawo dla nich, tyle wiedzą, im to starczy, impotenci. Postawiłbym skok na bungee, mocowania lin odkręcił.Zatańczył jak syn Komańczy i wydałbym ryk młodzieńczy"