Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam Forum.  (Przeczytany 3136 razy)

Offline córaKoryntu

Witam Forum.
« dnia: 01 Listopad, 2016, 16:04 »
HEJ wszystkim. (Moja babcia powiadała, że nie można mówić "cześć", bo cześć należy się tylko Jehowie).

Bardzo się cieszę, że w końcu istnieje taka społeczność, takie forum.
Brakowało mi ludzi, z którymi można rozwiewać (lub potwierdzać) różne wątpliwości...
Urodziłam się w rodzinie SJ, jednak mój tato zmarł gdy byłam malutka.
Byłam bita przez rodziców, mama była "zimna" , ja byłam molestowana seksualnie przez ojczyma (nie był sj).
"Wychowywały" mnie zebrania, na które często zmuszana byłam chodzić.
Pokochałam to wszystko bo nauczyłam sie wierzyć w Boga i modlić się.
Przystąpiłam do chrztu,zeby mama nie mówia na mnie córa koryntu bo podobałam się facetom i nie umiała sobie z tym poradzić i mnie odpowiednio wychowac w domu. Myślała chyba że wszystko załatwią zebrania.
Miałam chłopaka w zborze więc, ale zostałam wykluczona (jakieś 15 lat temu), choć broniłam się rękami i nogami,
po tym jak przespałam się z nim (narzeczonym), bo brakowało mi bliskości i czułości. Nie chciałam wyjść jednak za niego za mąż, bo okazał się bardzo zazdrosny i chamski (zresztą zboczony- sam chętny do seksu) a ja potrzebuję miłości, zrozumienia, nie kajdanów. Po zerwaniu ten debil pierwszy poszedł do starszych dlatego mu się "upiekło" i nie wykluczyli go (inny komitet)].
 Przyznali, że chłopak przebiegły, aczkolwiek "musiałam" opowiadać swojemu komitetowi wszystkie szczegóły, teraz tego żałuję,
 nigdy nie powinnam się spowiadać przed trzema nawiedzonymi pozbawionymi miłości jakiej przykład dał Jezus, fanatykami czegoś, czego nie rozumiem do tej pory.
Do tej pory nie rozumiem też, nie potrafię tego pojąć na jakiej podstawie bracia się odwracają od kogoś, kto może nie potrafi okazać skruchy, nie jest taki jak oni tego chcą.
Przeszłam już psychoterapię, wyczytałam trochę książek naukowych, jednak nie potrafię się z nikim związać, bo nikt mnie jak do tej pory nie rozumie. Jestem niezależna całe szczęście przynajmniej finansowo.
Czy to moja wina, że jak komuś za przeproszeniem chce się srać, mnie się chce czasem bzykać?
czy kogoś to interesuje?
 Przynajmniej tego kto mnie stworzył- mam nadzieję.


Pozdrawiam wszystkich.
Jeżeli ktoś traktuje Cię źle, pamiętaj,
że coś jest nie tak z nim, nie z Tobą.
Normalni ludzie nie niszczą innych ludzi.


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Witam Forum.
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Listopad, 2016, 16:24 »
Witaj! Czyżbym znów był pierwszy?
Ciekawy masz bagaż doświadczeń.
« Ostatnia zmiana: 01 Listopad, 2016, 16:26 wysłana przez Moyses »


Offline córaKoryntu

Odp: Witam Forum.
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Listopad, 2016, 16:58 »
Bagaż jest to fakt...
....
Czy tutaj też robi się dobrą minę do złej gry?
Zapisałam się na forum i nie mam zamiaru niczego ukrywać.

To tyle w skrócie ode mnie, dziękuję z góry za wyrozumiałość jeśli kiedykolwiek odpiszę coś komuś
nie po jego myśli...

Może byc też tak, że tylko czasem poczytam, jeśli można.
 
Jeżeli ktoś traktuje Cię źle, pamiętaj,
że coś jest nie tak z nim, nie z Tobą.
Normalni ludzie nie niszczą innych ludzi.


Offline A

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 258
  • Polubień: 1163
  • Nikt nie lubi, kiedy jego świat rozsypuje się.
Odp: Witam Forum.
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Listopad, 2016, 17:09 »
Witaj!
Czytaj ile chcesz :)
Pisz jak poczujesz taka potrzebę.
...


Offline Roszada

Odp: Witam Forum.
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Listopad, 2016, 17:19 »
HEJ wszystkim. (Moja babcia powiadała, że nie można mówić "cześć", bo cześć należy się tylko Jehowie).
Witaj!
Eeee to mi to powiedział młody kolega, gdy stał się ŚJ (a nie dziadek), z którym 4 lata w ławce siedziałem i poszedłem pracować do jednej firmy.

No ale przeżycia miałaś nieziemskie. :(


Offline córaKoryntu

Odp: Witam Forum.
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Listopad, 2016, 17:40 »

No ale przeżycia miałaś nieziemskie. :(

Zaczęłam od tych gorszych wspomnień...

Potem były pytania np. czemu dom Betel nazywa się od środka odurzającego....
i wiele innych,  duuużo pytań i czytania książek jeszcze w erze dinozaurów, czyli wtedy  kiedy nie było netu :)
Na jedne była odpowiedź -że nie ma odpowiedzi, czyli ze pytam jak odstępca (np. ta o nazwie Betel), na niektóre zaś były... Np. że Szatan nie słyszy słów jak w myśli się modlimy do Boga.....
Dla mnie bomba  :)
 



Jeżeli ktoś traktuje Cię źle, pamiętaj,
że coś jest nie tak z nim, nie z Tobą.
Normalni ludzie nie niszczą innych ludzi.


Offline Roszada

Odp: Witam Forum.
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Listopad, 2016, 17:46 »
Zaczęłam od tych gorszych wspomnień...

Potem były pytania np. czemu dom Betel nazywa się od środka odurzającego....
Tu żeby inni wiedzieli o co chodzi, Skorowidz ŚJ podaje:

*** dx86-14 Betel (używka) ***
BETEL (używka)

*** g 2/12 s. 22 Czy żuć betel? ***
PRZECHODZIEŃ idący ulicą południowoazjatyckiego miasta uśmiecha się przyjaźnie. Trudno nie zauważyć jego sczerniałych zębów i czerwonej śliny. Po chwili spluwa na chodnik, zostawiając brzydką plamę w kolorze krwi. Człowiek ten nałogowo żuje betel.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 522
  • Polubień: 14357
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Witam Forum.
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Listopad, 2016, 20:38 »
Witaj wśród nas.  :) Tutaj nikt nie będzie chciał Ciebie wyrzucić z forum za Twoje postępowanie, tak jak zostałaś wyrzucona ze zboru. Czerp z wiedzy zawartej na tym forum pełnymi garściami, dziel się swoją wiedzą, czytaj, komentuj i ogólnie bądź z nami.  :)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Światus

Odp: Witam Forum.
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Listopad, 2016, 20:49 »
To tyle w skrócie ode mnie, dziękuję z góry za wyrozumiałość jeśli kiedykolwiek odpiszę coś komuśnie po jego myśli...

HEJ. Ty też zachowaj wyrozumiałość jeśli ktoś ci odpisze w ten sam sposób...  ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Tusia

  • Gość
Odp: Witam Forum.
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Listopad, 2016, 21:45 »
Tu żeby inni wiedzieli o co chodzi, Skorowidz ŚJ podaje:

*** dx86-14 Betel (używka) ***
BETEL (używka)

*** g 2/12 s. 22 Czy żuć betel? ***
PRZECHODZIEŃ idący ulicą południowoazjatyckiego miasta uśmiecha się przyjaźnie. Trudno nie zauważyć jego sczerniałych zębów i czerwonej śliny. Po chwili spluwa na chodnik, zostawiając brzydką plamę w kolorze krwi. Człowiek ten nałogowo żuje betel.

Przecież CK w żywe oczy kpi ze swoich wyznawców. Oni się tym bawią.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 549
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Witam Forum.
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Listopad, 2016, 22:25 »
Cześć Córo! :D

Czytając twoją historię kolejny raz zcisneły mi się zęby i przypomniałem sobie trochę moje dzieciństwo.

Grób pobielany to odpowiednie określenie patologicznego wychowania w udającej doskonałość rodzinie a w domu bicie wyzywanie poniżanie zaniżanie wartości i te jazdy rowerkiem zimą w kombinezonku na zebranka bo była bieda w domu i ten tatuś starszy wzór dla innych... brr...

Bynajmniej wyłowiłem z twojej opowieści iż twój biologiczny tato zmarł jak byłaś mała a potem był sk...iel na zastępstwie.

Czytałem kiedyś że jeśli dziewczynka nie pokocha ojca to będzie mieć trudności w dorosłości w relacjach z mężczyznami i z założeniem trwałego związku.

Z drugiej strony jest kwestia pozamykania pewnych rozdziałów z dzieciństwa co może już uczyniłaś z psychoterapeutą. Tak tylko piszę nie chcę się przemądrzać a jedynie spytać czy o tym wiedziałaś i może jednak z tą wiedzą uda ci się założyć trwały szczęśliwy związek.

Bynajmniej tego ci bardzo życzę i gorąco pozdrawiam


Offline matus

Odp: Witam Forum.
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Listopad, 2016, 22:40 »
Bynajmniej tego ci bardzo życzę i gorąco pozdrawiam
Popraw ten błąd, bo aktualne życzenia są przez ów błąd odwrotne do zamierzonych.
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline córaKoryntu

Odp: Witam Forum.
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Listopad, 2016, 23:26 »

Z drugiej strony jest kwestia pozamykania pewnych rozdziałów z dzieciństwa co może już uczyniłaś z psychoterapeutą. Tak tylko piszę nie chcę się przemądrzać a jedynie spytać czy o tym wiedziałaś i może jednak z tą wiedzą uda ci się założyć trwały szczęśliwy związek.
Exactly!!!
Wiązałam się z nieodpowiednimi partnerami. Takimi, którzy mnie krzywdzili...
i ja sama siebie krzywdziłam "będąc" z nimi.  Zawsze jednak liczyłam na trwały związek.
Ale to temat zamknięty. Na razie chcę być sama.
Jeżeli ktoś traktuje Cię źle, pamiętaj,
że coś jest nie tak z nim, nie z Tobą.
Normalni ludzie nie niszczą innych ludzi.


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Witam Forum.
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Listopad, 2016, 23:28 »
Witaj.
Moim zadaniem to forum pomaga wszystkim którzy znają i czuli lub nadal odczuwają system WTS.

Nasze życiorysy tak różne i często dramatyczne lub trudne bywają.
Czytaj i pisz  nowa uczestniczko życia na tym forum ku dobru tych co pokaleczeni przez los i organizację.

Miło że jest kolejny forumowicz.
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline Estera

Odp: Witam Forum.
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Listopad, 2016, 23:52 »

      Witaj córoKoryntu... :D :D :D

      Każdy z nas, tu na forum został jakoś poraniony, przez ten cały system WTS.
      Tutaj, znajdujemy pokrzepienie od prawdziwych ludzi i znajdujemy prawdziwych przyjaciół.
      Ja, już takich tu znalazłam i uwierz mi, to są prawdziwi ludzie z prawdziwymi uczuciami.
      Tobie, Droga córoKoryntu, też tego życzę.
      A co też ważne, tu nabędziesz wiedzy, takiej, o jakiej Ci się nie śniło. Prawdziwa terapia.
      Pokarm na czas słuszny, nawet szybciej, niż w zborze i nie sekciarską papkę, ale stały, smaczny i wyśmienity.
      Są tu też ludzie z wyśmienitym poczuciem humoru i zapewne nieraz się uśmiejesz do łez.
      Także, czuj się tu dobrze i korzystaj z tego, co tu przeczytasz.
                                                                                                         :D :D :D Pozdrawiam "Estera" :D :D :D
     
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.