Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Gdyby wszyscy w Polsce zostali Świadkami Jehowy?  (Przeczytany 5295 razy)

Offline Technolog

Gdyby wszyscy w Polsce zostali Świadkami Jehowy?
« dnia: 06 Październik, 2016, 23:07 »
Myślę sobie jak by to było w obecnym modelu.
Mamy 38,5 mln ŚJ w Polsce, -10% na dzieciaki tj. 34.6 mln głosicieli  ??? (komu głosić?)
Zbór ma 130 osób, mamy 266153 zbory.
Z jednej sali maksymalnie korzystają 4 zbory - 66500 sal.
Niech będą kompleksy sal po 2 w jednym budynku - 33250 Sal Królestwa.
Jest 2479 gmin w Polsce, więc w każdej gminie będzie 13 podwójnych SK.

Inny model - podział na sale zgromadzeń.
Licząc na jedno zebranie 1000 osób, potrzeba 8650 sal zgromadzień, to są 3-4 sale w każdej gminie, już lepiej, ale nadal niewyobrażalne.

EDIT:
model z salami zgromadzień odpada. Zapomniałem, że na zebraniu trzeba się zgłaszać, a prowadzący nie będzie pamiętał wszystkich imion i nazwisk. Chyba, że zgłaszanie na przycisk i automat losujący uwzględniający zgodność z linią, ilość i jakość odpowiedzi by losował, kto ma odpowiedzieć. Ponieważ nie byłoby komu głosić zdawało się sprawozdanie z odpowiedzi. Nawet by nie trzeba było go składać, bo wszystko by zrobił automacik.
« Ostatnia zmiana: 06 Październik, 2016, 23:22 wysłana przez Technolog »


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Gdyby wszyscy w Polsce zostali Świadkami Jehowy?
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Październik, 2016, 23:11 »
Ciekawe czy taki raj w Polsce by im się podobał? ;D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Enmebaralugalzagesi

Odp: Gdyby wszyscy w Polsce zostali Świadkami Jehowy?
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Październik, 2016, 23:22 »
Wtedy pojawia się problem - Polska jako kraj przestaje istnieć, jako że świadkowie nie mogą piastować żadnych urzędów politycznych.


Offline Światus

Odp: Gdyby wszyscy w Polsce zostali Świadkami Jehowy?
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Październik, 2016, 23:22 »
Ciekawe czy taki raj w Polsce by im się podobał? ;D

Tak... Kupa samobójstw i do nikogo gęby otworzyć.

"i tym tylko od innych różni się ta ballada,
że w tym mieście gdzieś na prerii krańcach
na jednego mieszkańca jeden szeryf przypadał,
jeden szeryf na jednego mieszkańca"  :)
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Technolog

Odp: Gdyby wszyscy w Polsce zostali Świadkami Jehowy?
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Październik, 2016, 23:25 »
Wtedy pojawia się problem - Polska jako kraj przestaje istnieć, jako że świadkowie nie mogą piastować żadnych urzędów politycznych.
Polityki jako takiej by nie było - tylko urzędnicy wszystkich szczebli, niezrzeszeni ;)


Offline Enmebaralugalzagesi

Odp: Gdyby wszyscy w Polsce zostali Świadkami Jehowy?
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Październik, 2016, 23:27 »
Polityki jako takiej by nie było - tylko urzędnicy wszystkich szczebli, niezrzeszeni ;)

Właściwie mieli byśmy kolejny rozbiór polski. I wtedy też kursy językowe były by całkowicie oblężone, bowiem otworzyły by się nowe możliwości - głosić zaborcom! W ich własnym języku! Hura!


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Gdyby wszyscy w Polsce zostali Świadkami Jehowy?
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Październik, 2016, 23:44 »
Tak... Kupa samobójstw i do nikogo gęby otworzyć.

"i tym tylko od innych różni się ta ballada,
że w tym mieście gdzieś na prerii krańcach
na jednego mieszkańca jeden szeryf przypadał,
jeden szeryf na jednego mieszkańca"  :)



.....dobrzy ludzie, na próżno wołacie, nikt nie wstanie za spluwę nie chwyci, skoro każdy świadomość zatracił, czym się różnią od ludzi bandyci...... :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Gdyby wszyscy w Polsce zostali Świadkami Jehowy?
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Październik, 2016, 23:56 »
No to jadziem Baran. :D
Z dzisiejszej Europy Wschodniej byłoby utworzone Księstwo którym rządziłby Gerrit Losch.
Dlaczego on?
Ano dlatego, że główną częścią składową jego państwa byłoby Generalne Gubernatorstwo ( dzisiejsza Polska ), a nikt nie ma większego doświadczenia w pacyfikowaniu polaków niż Niemiec.
Zycie w GG rozpoczyna się o 5.30 rano.
Dokładnie o tej godzinie w każdym domu automatycznie włącza się telewizor.
Ukazuje się delikatny błękit z którego z obłokami zstępuje logo JW.
Marszowa muzyka w tle nie pozostawia złudzeń, że rozpoczął się kolejny wypełniony pracą, trudem, znojem.
Dziesięciominutowy program muzyczny dobiega końca.
W tym czasie cała rodzina ma być już ubrana.
W setkach tysięcy jednakowych baraków rodzinnych stłoczonych w ogromnych Miastach Królestwa ludzie siadają do śniadania.
Wszystko odbywa się w ciszy. Każdy dobrze wie, że w barakach rodzinnych nie można rozmawiać, nikt nawet już nie pamięta kiedy wprowadzono ten zakaz ale każdy to akceptuje.
W tym czasie doskonale wyczuwa się obecność kontrolerów których nazywa się cherubami.  Za pomocą kamer rozmieszczonych w każdym domu uważnie przypatrują się mieszkańcom.
Szukają stale czegokolwiek, śladu zwątpienia, smutku na twarzy, wymownych spojrzeń. Nic z tych rzeczy nie jest akceptowalne w Nowym Świecie.
Rodzina siada przy stole.
Od momentu zbudzenia każdy ma ten sam wyraz twarzy - delikatny uśmiech, który przez cały dzień obowiązkowo należy nosić.Już nawet najmniejsze dzieci wiedzą, że brak uśmiechu to jedna z najgorszych zbrodni w Nowym Świecie.
Nikt przecież nie chce dostać się w ręce Starszych Osiedla których zadaniem jest wyjaśnienie sprawy i wymierzenie kary.
Kiedyś, dawno temu ktoś opowiadał, że w dawnych czasach gdy nie było jeszcze Nowego Świata w tak zwanych zborach też byli starsi, którzy w ramach kary mogli kogoś wykluczyć.
Opowieść ta została przyjęta z niedowierzaniem. Nikt nie mógł uwierzyć w to, że starsi mogliby być tak słabi i pobłażliwi.
A gdyby nawet, to Nowy Świat ułożył wszystko na swoim miejscu i dziś Starsi Osiedla wiedzą jak mają trzymać porządek teokratyczny.
Zresztą jak po cichu się opowiada nie są to ludzie przypadkowi.
Już od najmłodszych lat trwa selekcja i umiejętnie wyłapuje się te dzieci które są niewrażliwe, dominują, są despotyczne, agresywne.
Te odbiera się rodzinom i  trafiają na kilkanaście lat do ośrodków szkoleniowych z których wychodzą idealnie uformowani.
To właśnie oni dbają o porządek  w przydzielonych im barakach i każdy tylko marzy aby w niczym nie podpaść Starszym Osiedla. Zatem czas rozpocząć śniadanie.

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=2902.msg40386#msg40386
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Roszada

Odp: Gdyby wszyscy w Polsce zostali Świadkami Jehowy?
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Październik, 2016, 10:18 »
na jednego mieszkańca jeden szeryf przypadał,
jeden szeryf na jednego mieszkańca"  :)

Takie założenia były w Towarzystwie co do jego Królestwa:

   „Liczba Wielkiej Kompanii najwidoczniej przeniesie sto milionów. 4 ks. Mojż. 4:46-48 i 2 ks. Mojż. 28:1 wykazują atoli, że jeden kapłan przypadnie na 2,860 Lewitów, co dałoby liczbę Wielkiej Kompanii mniej więcej około 411,840,000 osób” (Dokonana Tajemnica 1925 [ang. 1917] s. 119-120).

Wielka kompania będzie niejako policyą, pilnującą wszystkich ludzi” (jw. s. 166).

Czyli na ponad 20 miliardów zmartwychwstałych miało być 411 840 000 policjantów. :)


Blizna

  • Gość
Odp: Gdyby wszyscy w Polsce zostali Świadkami Jehowy?
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Październik, 2016, 14:53 »
Ooo, to już cała Polska by przechodziła na drugą stronę ulicy na mój widok?
Ciekawe, jakby to miało technicznie wyglądać :)


Offline karafka

Odp: Gdyby wszyscy w Polsce zostali Świadkami Jehowy?
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Październik, 2016, 14:59 »
Ooo, to już cała Polska by przechodziła na drugą stronę ulicy na mój widok?
Ciekawe, jakby to miało technicznie wyglądać :)

jak cała Polska, to Ty chyba też :D


Blizna

  • Gość
Odp: Gdyby wszyscy w Polsce zostali Świadkami Jehowy?
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Październik, 2016, 14:59 »
jak cała Polska, to Ty chyba też :D

No, ja już jestem od paru lat poza i nie zamierzam wracać :D


Offline Sebastian

Odp: Gdyby wszyscy w Polsce zostali Świadkami Jehowy?
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Październik, 2016, 16:37 »
no właśnie, nowe światło o ukamienowaniu czy może miłosierna ekstradycja na białoruś?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline karafka

Odp: Gdyby wszyscy w Polsce zostali Świadkami Jehowy?
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Październik, 2016, 17:32 »
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=2902.msg40386#msg40386
A mnie się wydaje b że taki jakiś film podobny widziałam. Też z takimi uśmiechami chodzili, bez emocji. Tytuł chyba
 " Dawca pamięci" 😀


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Gdyby wszyscy w Polsce zostali Świadkami Jehowy?
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Październik, 2016, 18:01 »
No, ja już jestem od paru lat poza i nie zamierzam wracać :D

  Ty wiesz, jakby nas ścigali. :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).