Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: JW Broadcasting​ — październik 2016  (Przeczytany 44944 razy)

Offline Estera

Odp: JW Broadcasting​ — październik 2016
« Odpowiedź #150 dnia: 09 Październik, 2016, 18:30 »
Powiem Ci tak,  "Swiatus"   z a w s z e   praktyka weryfikuje teorię.
Jak sobie przypominam, dość szybko zauważyłam, że co innego się mówi, a co innego robi.
Ale..., też była przez lata, bdb  jw.orgowska "pokrywka", ja to tak nazywam:   n i e d o s  k o n a ł o ś ć   
Na początku wszystko tym tłumaczyłam...

Aż dojrzałam do tego, żeby odkryć po prostu zwykłe chamstwo i wścibstwo itd, itp, ... i nazwać to po imieniu.

Bo jak ktoś poczuje brzydką woń, to jedni powiedzą: śmierdzi, ale w jw.org to się powie: pachnie nieładnie, albo najlepiej
to żeby w ogóle tego nie zauważyć i z naturalnych odczuć i ocen, robi się coś nienormalnego..., nieprawdziwego.
I tak... wywraca się wszystko do góry dnem. Czarne nazywa się białym, białe czarnym...
Dopiero jakieś tąpnięcie zmusza człowieka do myślenia typu:  "to gdzie ja jestem?"
I myślę, że masz racje że najmniejszą grupę mogą stanowić ci, którzy zauważyli, że coś jest nie tak z naukami

ale tak naprawdę..., to to, co robimy i jak  ŻYJEMY   pokazuje, kim naprawdę jesteśmy.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Elihu

Odp: JW Broadcasting​ — październik 2016
« Odpowiedź #151 dnia: 09 Październik, 2016, 22:31 »
Ale Pan Jezus mówił że to prawda wyzwala a nie utrzymywanie kogoś w matriksie :)
Ja nikogo w matrixie nie trzymam. Każdy ma swój rozum, pozatym nie wierzę że nikt z nich nie słyszał o pedofilii w wts.
Przepraszam źle zrozumiałem Barana
"..Smakowaliby niedźwiedziom ignoranci. Brawo dla nich, tyle wiedzą, im to starczy, impotenci. Postawiłbym skok na bungee, mocowania lin odkręcił.Zatańczył jak syn Komańczy i wydałbym ryk młodzieńczy"


Offline Estera

Odp: JW Broadcasting​ — październik 2016
« Odpowiedź #152 dnia: 09 Październik, 2016, 22:50 »
"Elihu"

Jak WTS głosi wszem i wobec, że to najczystsza droga do Boga
to kto to powiąże z pedofilią?










     
 
« Ostatnia zmiana: 09 Październik, 2016, 23:04 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Elihu

Odp: JW Broadcasting​ — październik 2016
« Odpowiedź #153 dnia: 09 Październik, 2016, 23:28 »
Chodziło mi o ochrzczonych sj. Nie sądzę żeby wszyscy byli ślepo posłuszni ck. Na pewno komuś gdzies np sprawa pedofilii obiła się o uszy.
"..Smakowaliby niedźwiedziom ignoranci. Brawo dla nich, tyle wiedzą, im to starczy, impotenci. Postawiłbym skok na bungee, mocowania lin odkręcił.Zatańczył jak syn Komańczy i wydałbym ryk młodzieńczy"


Offline Estera

Odp: JW Broadcasting​ — październik 2016
« Odpowiedź #154 dnia: 10 Październik, 2016, 00:26 »
Elihu...
tacy zwykli szeregowi św,jeh. nie mają takich informacji
wszystko jest trzymane w tajemnicy.
Jeśli z innego zboru trafia pedofil do nowego zboru, nikt o tym nie wie.
Wiedzą ewentualnie starsi, jeśli przyjdzie im zająć się taką sprawą w zborze...
Ale i starsi i ich ofiary i rodziny ofiar są zobowiązane do milczenia.
No niestety, ale właśnie tak te ich chore procedury działają...
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Elihu

Odp: JW Broadcasting​ — październik 2016
« Odpowiedź #155 dnia: 10 Październik, 2016, 08:26 »
Wiem o tym Estera. Ale każdy z nich ma dostęp do Internetu. I nie wierzę że nikt z nich nie ma pojęcia o pedofilii w wts, ani o przesłuchaniach przed komisją w Australii. Nawet na Youtube pewa siostra pokazywała mi jakąś pieśń śj a w wyszukanych wynikach były właśnie te sprawy.
"..Smakowaliby niedźwiedziom ignoranci. Brawo dla nich, tyle wiedzą, im to starczy, impotenci. Postawiłbym skok na bungee, mocowania lin odkręcił.Zatańczył jak syn Komańczy i wydałbym ryk młodzieńczy"


Offline Estera

Odp: JW Broadcasting​ — październik 2016
« Odpowiedź #156 dnia: 10 Październik, 2016, 16:03 »
Wiem o tym Estera. Ale każdy z nich ma dostęp do Internetu. I nie wierzę że nikt z nich nie ma pojęcia o pedofilii w wts, ani o przesłuchaniach przed komisją w Australii. Nawet na Youtube pewa siostra pokazywała mi jakąś pieśń śj a w wyszukanych wynikach były właśnie te sprawy.
Jeśli to jest "rasowy" św.jeh., uwierz mi, w takie tytuły nie wejdzie.
Gdzieś 2,5 roku temu, przypominam sobie, jaka była moja reakcja, jak zobaczyłam ikonkę z boku pt.:
"Świadkowie Jehowy raj dla pedofili" wiesz , to taki film dokumentalny...
I wiesz, co sobie pomyślałam: " a co to za bzdury ktoś tu nakręcił? ", sugerując się tylko tytułem...
Bo..., dla takiego św.jeh. z tej linii WTS..., to tak to działa, że to napewno nieprawdę ktoś nakręcił.
Wiesz, kiedy ten dokument dopiero obejrzałam?
Jak wysłuchałam zeznań Jacksona procesu o pedofilię w Australii, w grudniu ub.r.
Dla mnie, jako św.jeh. już sam tytuł filmu, był nie do przyjęcia, a co dopiero żeby go obejrzeć!!!

           No, tak to działa, ta indoktrynacja WTS...

Na szczęście, w moim przypadku, zeznań Jacksona w Australii, nie potraktowałam jak jakiejś wymyślonej
bzdury, to było dla mnie tak przekonywująca sprawa, że właśnie następna pozycja jaką obejrzałam, to
właśnie, była ta wymieniona wyżej, a potem już wszystko jak leciało, co mnie tylko zainteresowało.
I tak... doznałam olśnienia, po nabyciu "tajemnej wiedzy o tej WTS", co 28 lat trzymała mnie w swoich
kleszczach manipulacji. Ale, uwierz mi, na każdego działa coś innego i reakcje są tak indywidualne,
jak każdy z nas jest indywidualny. WTS bardzo stara się o to, żeby jego podwładni nie wchodzili na takie
strony. Ja to nazywam  "INKWIZYCJĄ XXI w. WTS-u". Kiedyś k.katolicki sporządzał listy ksiąg zakazanych do
czytania..., a dziś WTS ma swoją listę "ksiąg zakazanych", mówiąc językiem symboliki. Strach przed złama-
niem lojalności wobec CK WTS, jest tak silny, dlatego że to gremium jest przez św.j. utożsamiane ze wsk. od samego
Boga i dlatego tak to wygląda. Materiałów w internecie, rzeczywiście jest, no, ale "Elihu", jak to sobie
wyobrażasz, że taka "babcioweńka" czy "dziadzio" szpera w internecie? Żeby znaleźć coś przeciwko najświętszej, jedynej drodze do wybawienia???  ZAPOMNIJ!!! Młodzi, może i owszem ale nie ktoś taki
co 40,50 lat spędził z tą org. Pocieszające jest jednak to, że na zgrom, pomimo wysiłków pionierów, coraz mniej ludzi przyjmuje chrzest. Widać to bardzo wyraźnie. Teraz skupili się na dzieciach...braci, ale tu też jakby ukręcili sobie bicz
na głowę, bo doktryna WTS wręcz krzyczy .... szkoła i w teren ...., a jeśli małżeństwo, to też żeby nie mieć dzieci, bo
bez dzieci można więcej czasu poświęcić na służbę "dla Pana" ... i jest mnóstwo par małżeńskich, które właśnie tak robią i są bezdzietne, bo świadomie rezygnują z macierzyństwa dla dzieła WTS.                 
                   
          Pozdrawiam wszystkich, którzy się obudzili, budzą i tych co są jeszcze przed pobudką!!!
          z    c z a r n e g o     s n u     " K a l i   M a "   ... i ... powodzenia w używaniu rozsądku.
« Ostatnia zmiana: 10 Październik, 2016, 16:57 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Lila

Odp: JW Broadcasting​ — październik 2016
« Odpowiedź #157 dnia: 10 Październik, 2016, 16:30 »
Jeśli to jest "rasowy" św.jeh., uwierz mi, w takie tytuły nie wejdzie.
Gdzieś 2,5 roku temu, przypominam sobie, jaka była moja reakcja, jak zobaczyłam ikonkę z boku pt.:
"Świadkowie Jehowy raj dla pedofili" wiesz , to taki film dokumentalny...
I wiesz, co sobie pomyślałam: " a co to za bzdury ktoś tu nakręcił", sugerując się tylko tytułem...
Bo..., dla takiego św.jeh. z tej linii WTS..., to tak to działa, że to napewno nieprawdę ktoś nakręcił.
Wiesz, kiedy ten dokument dopiero obejrzałam?
Jak wysłuchałam zeznań Jacksona procesu o pedofilię w Australii, w grudniu ub.r.
Dla mnie, jako św.jeh. już sam tytuł filmu, był nie do przyjęcia, a co dopiero żeby go obejrzeć!!!

           No, tak to działa, ta indoktrynacja WTS...


Dokładnie tak miałam. Przypomniałaś mi moje reakcje sprzed kilkunastu lat. Przez przypadek zamiast watchtower.org wpisałam org.pl i weszłam na stronę anty wts. O jak ja byłam zgorszona, prawie się obmyłam rytualnie...
A już całkiem niedawno, jakieś 3-4 lata temu mojej mamie udało się zobaczyć coś w ten deseń. Od razu mi się zwierzyła, że wlazła tam i że takie straszne brednie wypisują na organizację i że oskarżają o pedofilię o przecież nic takiego się nie dzieje... W zeszłym roku chyba zrozumiała, że nie wszystko, co złe to szkalowanie jw.org. Czasami niestety to smutna prawda. Na to trzeba czasu i każdy ma inny punkt, w który trzeba trafić, żeby Prawda wykiełkowała, że się posłużę świadkowską metaforą :)


Offline Estera

Odp: JW Broadcasting​ — październik 2016
« Odpowiedź #158 dnia: 10 Październik, 2016, 17:31 »
    Wychodzenie z tej WTS ..., to tak naprawdę, to jest cały proces, tak to przynajmniej u mnie wyglądało.
Aż sprawa dojrzała i doszła do pkt. kulminacyjnego, takiego mojego myślenia, które, bez względu na to co mówiło
WTS, pozwoliło mi na zajrzenie do materiałów z internetu.... Siebie, jako św.jeh. postawiłam z boku, a na oglądane
pozycje, chciałam spojrzeć obiektywnie, z rozsądkiem...bez uprzedzenia i dlatego moja odpowiedź na pytanie:

                                     "co wspólnego WTS ma z pedofilią?" .....

Po zbadaniu, musiałam sobie uczciwie odpowiedzieć, że jednak nie jest tak, jak myślałam wcześniej.
I że to nie są bzdury, że to są fakty, a z faktami zazwyczaj się nie dyskutuje. I na dziś, to dziękuję Bogu,
że wtedy nie zabrakło mi rozsądku, żeby wyciągnąć właściwe wnioski. To raz, a dwa, że nie potraktowałam informacji
zawartych w internecie, jako czegoś, co złośliwie szkaluje dobre imię Jehowy.
I dlatego dziś, jestem gdzie jestem. Czuję się wolna o machinacji WTS-u, chociaż zdaję sobie sprawę z tego, że to jest
dopiero początek drogi, do porządkowania swojego życia, ale cieszę się, że on w ogóle nastąpił, bo przecież nadal
mogłabym tkwić w pozycji tzw. "rasowego św.jeh. WTS-u", a już tak nie jest, chociaż oficjalnie jestem jeszcze św.jeh.
tzw. w zborze "osłabłą duchowo owieczką", którą nawet żaden starszy się nie zainteresuje. No taka jest ta org.

               Jak miłość...., to tylko    w a r u n k o w a    jak jesteś zaangażowana, to Cię kochają, a jak nie, to kopniaczek.

No, tak to niestety wygląda. Panuje ogromny lód emocjonalny, problemy indywidualnych głosicieli, nie są ważne, nikt się
nimi nie interesuje, owszem, czasami odwalą jakąś pokazówkę, "jaka to jest miłość między nami" ale to wszystko, to
tylko pozory i ma swój cel.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline bruce lee

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 76
  • Polubień: 220
  • "Deska nie oddaje ciosów".
Odp: JW Broadcasting​ — październik 2016
« Odpowiedź #159 dnia: 12 Październik, 2016, 11:52 »
Witam.Bardzo fajnie się to wszystko czyta.Uważam że na takie forum powinni zaglądać wszyscy "samotni " wybudzeni.Bo chyba najgorsze jest to gdy jeden w rodzinie się wybudzi i nie ma z kim o tym porozmawiać.Tutaj ma taką możliwość.Nie musi mówić wystarczy, że poczyta , może znajdzie historię podobna do swojej.To naprawdę pomaga.W moim przypadku było trochę inaczej od razu miałem z kim porozmawiać nie mam pojecia co bym zrobił gdyby było inaczej.
A jesli chodzi o wybudzanie to wydaje mi się, że do tego potrzebne jest jakieś " tąpnięcie" bez tego raczej nikt się nie zastanowi nie zatrzyma.Pędzi w tej maszynie bez jakichkolwiek podejrzeń , że cos może być nie tak.
A wracając do jw broadcasting to gdy mówili o tym przebaczaniu win bracią o tym , że lepiej jest ponieść szkodę w kwestii finansowej.
Tak sobie wtedy pomyślałem że może oni przygotowują braci do jakiejś większej afery że. na przykład źle zainwestowali pieniążki braci czy coś i teraz chca by bracia im przebaczyli to potknięcie.Wiem brzmi to troche jak teoria spiskowa , ale takie miałem odczucie .Zobaczymy.
"Zawsze bądź sobą, wyrażaj siebie, miej wiarę w siebie,nie poszukuj ludzi sukcesu po to aby stać się kopia ich osobowości".


Offline Lila

Odp: JW Broadcasting​ — październik 2016
« Odpowiedź #160 dnia: 12 Październik, 2016, 12:13 »
Witam.Bardzo fajnie się to wszystko czyta.Uważam że na takie forum powinni zaglądać wszyscy "samotni " wybudzeni.Bo chyba najgorsze jest to gdy jeden w rodzinie się wybudzi i nie ma z kim o tym porozmawiać.Tutaj ma taką możliwość.Nie musi mówić wystarczy, że poczyta , może znajdzie historię podobna do swojej.To naprawdę pomaga.W moim przypadku było trochę inaczej od razu miałem z kim porozmawiać nie mam pojecia co bym zrobił gdyby było inaczej.
A jesli chodzi o wybudzanie to wydaje mi się, że do tego potrzebne jest jakieś " tąpnięcie" bez tego raczej nikt się nie zastanowi nie zatrzyma.Pędzi w tej maszynie bez jakichkolwiek podejrzeń , że cos może być nie tak.
A wracając do jw broadcasting to gdy mówili o tym przebaczaniu win bracią o tym , że lepiej jest ponieść szkodę w kwestii finansowej.
Tak sobie wtedy pomyślałem że może oni przygotowują braci do jakiejś większej afery że. na przykład źle zainwestowali pieniążki braci czy coś i teraz chca by bracia im przebaczyli to potknięcie.Wiem brzmi to troche jak teoria spiskowa , ale takie miałem odczucie .Zobaczymy.

Fajnie czytać, ale jeszcze fajniej napisać, wtedy my możemy Ciebie czytać :)

A teraz coś o przebaczaniu, pieniądzach i aferze.
Naprawdę sądzisz, że CK kiedykolwiek przyzna się do jakiegoś błędu??? To by było coś! :)
Oni są gotowi wszystko zwalić na szatana i odstępców.


Offline A

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 258
  • Polubień: 1163
  • Nikt nie lubi, kiedy jego świat rozsypuje się.
Odp: JW Broadcasting​ — październik 2016
« Odpowiedź #161 dnia: 12 Październik, 2016, 16:07 »
Mała dygresja :
W moim przypadku było trochę inaczej od razu miałem z kim porozmawiać nie mam pojecia co bym zrobił gdyby było inaczej.
Bo masz taką kochaną,wyrozumiałą żonę  :P  ;D
Cmok.
...


Offline bruce lee

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 76
  • Polubień: 220
  • "Deska nie oddaje ciosów".
Odp: JW Broadcasting​ — październik 2016
« Odpowiedź #162 dnia: 12 Październik, 2016, 20:38 »
To na pewno.Wiele braci tak tłumaczy swoje niepowodzenia albo swoja niezaradność.To wina szatana albo to prześladowania tak miało być.
Ale mam nadzieje że coś wyjdzie coś co braci ruszy,a przynajmniej tych zaradniejszych którzy nie do końca poddali się ck.
"Zawsze bądź sobą, wyrażaj siebie, miej wiarę w siebie,nie poszukuj ludzi sukcesu po to aby stać się kopia ich osobowości".


Offline Estera

Odp: JW Broadcasting​ — październik 2016
« Odpowiedź #163 dnia: 13 Październik, 2016, 12:49 »
 
   O przyznawanie się do winy, czy pokornego uznania swojego błędu przez CK, nie ma co marzyć.
   Wszystko zrzucą na szeregowych św.jeh., tak jak zrzucona została wina, za niespełniony rok 1975.
   Tłumaczyli, że to ci co to głosili, sami w swej gorliwości tak wymyślili, a prawda była inna!
   Kojarzę, jak kiedyś zapytałam pewnego starszego o tę sprawę, to właśnie tak tłumaczył...
« Ostatnia zmiana: 13 Październik, 2016, 12:54 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Andrzej

Odp: JW Broadcasting​ — październik 2016
« Odpowiedź #164 dnia: 13 Październik, 2016, 18:48 »
JW.org wymawiaj po polsku - dżej dabliu org