Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Powitać :)  (Przeczytany 4067 razy)

Offline chcebycrozsadny

Powitać :)
« dnia: 07 Wrzesień, 2016, 00:43 »
Powitać.
Postanowiłem się w końcu zarejestrować po tygodniowym oblukaniu forum. Sporadycznie zaglądałem wcześniej na forum biblijne od kilku lat, wcześniej targany wyrzutami sumienia zaglądałem też na odstępcze strony ;)
Nie jestem już młody - trójka z przodu, w prawdzie (jeszcze za taką ją uznaje) od około 10 lat, od urodzenia wychowany w rodzinie JW (na szczęście nie tak do końca fanatycznej).
Coraz więcej budzi się we mnie wątpliwości i mam coraz większe wyrzuty sumienia - coś mi tu przestaje pasować. Ale im częściej mówią o unikaniu odstępczych stron tym bardziej zadaje sobie pytanie "A co jest do ukrycia? Przecież prawda się obroni - wystarczy znaleźć logiczne argumenty!"
Obejrzałem kilka filmów, te z przesłuchania CK tez i widzę że coraz bardziej rozsypuje mi się ta układanka. Na razie tłumaczę to sobie że dałem się zatruć trucizną odstępców :)
Ale tak rozsądnie myśląc uświadamiam sobie że Bóg nie może mieć mi za złe że powątpiewam, bo nie wątpię w Niego tylko w jedyny kanał łączności i jedyną słuszną organizację.
Czy Bóg może mieć mi za złe że chciałem się tylko upewnić nawet jeśli założyć że JW jest faktycznie kierowane przez Boga?
Coraz bardziej szokuje mnie to że nie nadążam za rydwanem. Nawet od zawsze traktowanie wykluczonych gryzło się z moim sumieniem i nie mam problemów przywitać się z nimi na ulicy bo tego wymaga nasza kultura jako człowieka cywilizowanego.
Co do głoszenia to już od jakiegoś czasu sumienie mi nie pozwala i zanim sam się nie upewnię nie chcę werbować innych.
Dużo do myślenia dały mi ostatnie sytuacje z salami i sprzedażą nowo oddanych obiektów. Co raz bardziej widzę tu korporację nastawioną na zysk a nie społeczność duchową.
Jeszcze na dodatek naprawdę źle się czuję i rażą mnie po oczach sygnety i zegarki z TV JW. Ja naprawdę nic nie mam do bardzo drogich zegarków i biżuterii, ale takiej co subtelnie wygląda a nie świeci jak podrobiony rolex :)
Wiele mógłbym pisać i kiedyś może opowiem swoją historie, ale puki co zostaję z boku i będę sprawdzał czy tak się sprawy mają. Może nawet pójdę do starszych i poproszę o wyjaśnienie nurtujących mnie wątpliwościach. Przecież to dobrze o mnie świadczy że nie jestem ślepo posłuszny tylko myślący. Ale w głębi serca podejrzewam że załatwili by mnie na cacy po tym jak przypominam sobie reakcję jak kilka lat temu powiedziałem jednemu starszemu żeby drugi mnie publicznie przeprosił za to że prawie personalnie z mównicy po mnie pojechał, usłyszałem w odpowiedzi: "Wiem że masz rację, ale nie możesz liczyć na przeprosiny". Coraz bardziej zaciera mi się obraz bożej organizacji..

Mam nadzieję, że to nie diabelska sztuczka że mnie tu nie przyciągnęło...


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Powitać :)
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Wrzesień, 2016, 00:45 »
Ahoj Chcebycrozdadny

Super że się zalogowałeś, szybko zostaną Twoje wątpliwości rozwiane, tylko daj sobie szanse na znalezienie odpowiedzi.
Wiem że nie łatwo jest szukać informacji, które mogę zburzyć całe życie, boli to bardzo i ciężko jest pogodzić nasze sumienie. Masz rację, prawdy nie trzeba bronić, jeśli jest to prawda. Jeśli kłamstwo, to należy bronić, ale niestety kolejnymi kłamstwami.
Nie, nie dałeś się zatruć 'trucizną odstępców', niestety, ale tak łatwo nie trujemy. Sami sobie strzelili w kolano, a osoby wrażliwe, to szybko wyłapują.
Z doświadczenia radzę nic na siłę, daj sobie czas na poukładanie wszystkiego sobie w głowie, Postępuj w zgodzie z sumieniem.

Czuj się jak najlepiej na forum, korzystaj z naszej wiedzy i doświadczeń. Dziel się swoimi przemyśleniami i wątpliwościami.
« Ostatnia zmiana: 07 Wrzesień, 2016, 00:56 wysłana przez NiepokornaHadra »
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Powitać :)
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Wrzesień, 2016, 01:00 »
Witaj!
Fajny nick, tak trzymaj!
Pięknie wszystko wyraziłeś, właściwie identyczna historia jak moja, tyle że ja nie byłem wychowywany w "prawdzie";
mając  21 lat ochrzciłem się. Ja kiedy zacząłem się wybudzać, dużo się modliłem i nie wstydzę się napisać, że płakałem jak małe dziecko wtedy. Pamiętam, jak przepraszałem Jehowę, że dzwonię do znanego "odstępcy", i tłumaczyłem mu moje pobudki. Również się obawiałem, czy nie wpadam w jakiś straszny wzór nieposłuszeństwa, tak jak Ty. Ale to bardzo dużo znaczyło, jeszcze wtedy wiele rzeczy nie było dla mnie zrozumiałe, które teraz wydaje mi się, że rozumiem. Wiem o czym piszesz. Wszystkiego dobrego Ci życzę. Pisz śmiało i dziel się, korzystaj z forum. Tu jest naprawdę wiele takich osób jak Ty. Powodzenia!


Offline niewierzacy

Odp: Powitać :)
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Wrzesień, 2016, 01:06 »

Nie jestem już młody - trójka z przodu, w prawdzie (jeszcze za taką ją uznaje) od około 10 lat, od urodzenia wychowany w rodzinie JW (na szczęście nie tak do końca fanatycznej).
(...)
Przecież prawda się obroni - wystarczy znaleźć logiczne argumenty!"
(...)
Obejrzałem kilka filmów, te z przesłuchania CK tez i widzę że coraz bardziej rozsypuje mi się ta układanka. Na razie tłumaczę to sobie że dałem się zatruć trucizną odstępców :)
Ale tak rozsądnie myśląc uświadamiam sobie że Bóg nie może mieć mi za złe że powątpiewam, bo nie wątpię w Niego tylko w jedyny kanał łączności i jedyną słuszną organizację.
Czy Bóg może mieć mi za złe że chciałem się tylko upewnić nawet jeśli założyć że JW jest faktycznie kierowane przez Boga?
(...)

Jesli nie jestes szpiegiem to wstep niezły, jakbym pisał o sobie.

"Przecież prawda się obroni - wystarczy znaleźć logiczne argumenty!" DOKLADNIE fundament jest najwazniejszy.

Niestety rodzinka tego nie rozumie i nie rózni się od moherów broniących TV Trwam i ojca Rydzyka.

A wykluczenie masz poniżej. Jeśli sie przyda polecam kopiowac i wysyłać
Jesteś odstępcą! - Odstępcą od organizacji, czy od prawdy?
WTS - to okupacja świadomości.
Trzeba podważać wszystko, co się da podważyć, bo tylko wtedy można wykryć to, co podważyć się nie da.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Powitać :)
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Wrzesień, 2016, 02:21 »
Jesteś w ciekawym momencie życia. Myślisz rozsądnie i logicznie, więc poukładasz sobie wszystko.
Fajnie że się zarejestrowałeś.


Offline gerontas

Odp: Powitać :)
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Wrzesień, 2016, 06:30 »
Witam serdecznie.

Coraz więcej naszych braci ma wątpliwości podobnych do twoich. Część z nich w jakiś sposób je tłumi, nie przyjmując do wiadomości, że to nie możliwe aby organizacja nie mogła się cieszyć Bożym błogosławieństwem. Ale kiedy wnikniesz w Biblię i porównasz to czego się z niej dowiedziałeś z naukami Towarzystwa Strażnica, to nie będziesz miał już żadnych obaw związanych ze swoimi wątpliwościami i obecnością na tym forum.

Nic na siłę, daj sobie czas aby to wszystko sprawdzić i sobie poukładać. Mam nadzieję, że Twoja obecność na forum pomoże Ci bo wielu tutaj ma  podobne doświadczenia.


Offline Ariana

Odp: Powitać :)
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Wrzesień, 2016, 08:10 »
Sęk w tym, że według organizacji właśnie masz być ślepo posłuszny a nie myślący. Myślenie grozi wykluczeniem.

Jeśli pójdziesz do starszych 'rozwiać wątpliwości'... możesz szybko znaleźć się poza organizacją... a być może nie jesteś na to jeszcze gotowy.



Offline Krzychu

Odp: Powitać :)
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Wrzesień, 2016, 08:37 »
Witaj serdeczenie!

Jak przeczytałem Twoją wiadomość to poczułem się jakbym cofnął się w czasie o rok wstecz. Wtedy też zalogowałem się na sąsiednim forum jako człowiek mający wiele wątpliwości co do Boga, organizacji, rolexów, pokoleń i tym podobnych. Chciałem mieć otwarty umysł choć bałem się że to co robi obraża Jehowę. Mimo to, tak jak ty uważałem że prawda obroni się sama jeśli faktycznie jest prawdą. I wiesz co? Nie obroniła się.
Wiele osób logicznie a przede wszystkim uprzejmie i taktownie podawało argumenty których nie sposób było przemilczeć. Dodam że w tym czasie wzmożyłem wysiłki w studiowaniu Biblii, przeglądałem biblioteczkę aby szukać i sprawdzać "czy tak się rzeczy mają". Abba coś mi przypomniał odnośnie modlitw: w tamtym czasie też gorliwie się modliłem, prosiłem Boga by dał mi mądrość i rozwiał moje wątpliwości. Jednego razu nawet pojechałem na Salę Królestwa żeby tam w pustej sali się modlić, uważałem że Bóg mnie wyslucha, zrozumie. Tak samo jak Abba ze łzami prosiłem go o pomoc.. niestety był wtedy zbyt zajęty by się mną zająć :)

Rozumiem przez co musisz teraz przechodzić dlatego życzę Ci wytrwałości i otwartego umysłu. Nikt nie każe Ci bezkrytycznie przyjmować to co czytasz ale warto się nad tym zastanawiać. Powodzenia!


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Powitać :)
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Wrzesień, 2016, 08:49 »
Powitać.
Postanowiłem się w końcu zarejestrować po tygodniowym oblukaniu forum. Sporadycznie zaglądałem wcześniej na forum biblijne od kilku lat, wcześniej targany wyrzutami sumienia zaglądałem też na odstępcze strony ;)
Nie jestem już młody - trójka z przodu, w prawdzie (jeszcze za taką ją uznaje) od około 10 lat, od urodzenia wychowany w rodzinie JW (na szczęście nie tak do końca fanatycznej).
Coraz więcej budzi się we mnie wątpliwości i mam coraz większe wyrzuty sumienia - coś mi tu przestaje pasować. Ale im częściej mówią o unikaniu odstępczych stron tym bardziej zadaje sobie pytanie "A co jest do ukrycia? Przecież prawda się obroni - wystarczy znaleźć logiczne argumenty!"
Mam nadzieję, że to nie diabelska sztuczka że mnie tu nie przyciągnęło...

Pogrubiłem clou Twojej wypowiedzi, żeby pokazać Ci, że...sam odpowiedziałeś na swoje wątpliwości  :)

Prawdziwa cnota krytyk się nie boi - jak powiedziano...

Postaraj się odróżnić Boga i wiarę w Niego od organizacji i ślepego jej posłuszeństwa.

Zadaj sobie pytanie: W którym wersecie biblijnym Bóg/Jezus wymaga ślepego podporządkowania się drugiemu człowiekowi?
I drugie: Ile razy Bóg/Jezus przestrzegał, by nie iść za człowiekiem?

Pozdrawiam serdecznie...
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Exodus

Odp: Powitać :)
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Wrzesień, 2016, 09:29 »
Powitać.
Postanowiłem się w końcu zarejestrować po tygodniowym oblukaniu forum.
 Ale w głębi serca podejrzewam że załatwili by mnie na cacy po tym jak przypominam sobie reakcję jak kilka lat temu powiedziałem jednemu starszemu żeby drugi mnie publicznie przeprosił za to że prawie personalnie z mównicy po mnie pojechał, usłyszałem w odpowiedzi: "Wiem że masz rację, ale nie możesz liczyć na przeprosiny". Coraz bardziej zaciera mi się obraz bożej organizacji..

Mam nadzieję, że to nie diabelska sztuczka że mnie tu nie przyciągnęło...
Witaj :)
Ja myślę , że wręcz przeciwnie! Żadna diabelska sztuczka, prędzej...Pan Bóg - Cię kocha :)
A co do przeprosin ? Prędzej piekło zamarznie aniżeli je usłyszysz. Mam na myśli WTS, bo starszy...może kiedyś zrozumie swój błąd i to zrobi - kto wie? W moim przypadku tak kiedyś było,więc życzę tego i Tobie
Wszystkiego dobrego. Pozdrawiam .
Forumowiczów także - bardzo serdecznie !


Offline Roszada

Odp: Powitać :)
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Wrzesień, 2016, 10:04 »
Witaj i bądź z nami na długo. :)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Powitać :)
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Wrzesień, 2016, 10:18 »
Postaraj się odróżnić Boga i wiarę w Niego od organizacji i ślepego jej posłuszeństwa.

Mi się to nie udało. Niewiara w organizację skończyła się niewiarą zupełną... Ale oczywiście każdy wybiera własną drogę.


Offline chmura

Odp: Powitać :)
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Wrzesień, 2016, 10:33 »
Ciągle zdumiewa mnie jak często ludzie zupełnie się nie znający, myślą ,czują tak samo . Ja również w pewnym momencie gdy już nic nie mogłam zrozumieć, błagałam z płaczem Boga Jehowe o pomoc,o umiejętnośc zrozumienia moich wątpliwości. Jehowa mi nie odpowiedział, tylko Bóg Ojciec. Dzień w dzień prosiłam Ducha o pomoc i czytalam Pismo Święte w różnych przekladach. Też bałam się zaglądać na fora takie jak to ,wierzylam że jest to dno upadku duchowego .
Również życzę Ci z całego serca sił, odwagi, wytrwałości.
Nareszcie żyję :)


Offline Światus

Odp: Powitać :)
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Wrzesień, 2016, 11:34 »
Cześć.
Widzisz już, że wszyscy przeżywali podobne rozterki jak ty.
Trudno uwierzyć, że to w co się wierzyło i uważało za prawdę, okazało się kłamstwem i zwodzeniem.
Ale teraz, czytając inne przekłady, jak poleca Chmura, masz szansę poznać prawdziwą PRAWDĘ. I tu uwaga. Nikt już nie będzie za ciebie myślał. Sprawdzaj wszystko.
Jeśli myślisz logicznie to fasz radę :) Tylko nie czytaj "literatury", bo logika i "gazetki" to mieszanina wybuchowa  ;D

PS. W tym wątku są wyjątkowo dobre rady :) Pewnie dlatego, że, ci którzy je pisali znają sprawy, o których piszesz z własnego doświadczenia.

Trzymaj się Boga i pamiętaj, On nie zakłada spólek z ograniczoną odpowiedzialnością. I nie karmi swoich dzieci mądrościami z gazet.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline muminka

Odp: Powitać :)
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Wrzesień, 2016, 20:49 »
Witaj :)
"Żyj według życiorysu, który chciałbyś sobie napisać. Aleksander Kumor "