Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: To pokolenie  (Przeczytany 7859 razy)

Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: To pokolenie
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Sierpień, 2016, 00:36 »
>

Dla odprężenia moje „wariacje na temat <pokolenia>” :)
http://euterpolacje.blogspot.com/2015/03/nie-przeminie-pokolenie.html


Poeta z Ciebie Weteran :D
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline CEGŁA

Odp: To pokolenie
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Sierpień, 2016, 00:38 »
Ciekawe jaki wierszyk ułożysz po 2034 roku kiedy to naprawdę to pokolenie przeminie razem z Watchtowerem?
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Weteran

Odp: To pokolenie
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Sierpień, 2016, 00:53 »
To Twój Blog?

To ten drugi satyryczny. Bo pierwszy to „rozpoznacie ich po ich owocach”. Są jeszcze współpartnerzy. Ale na obu zobaczysz co jest moje, a co nie. Weteran to Weteran ;) Oba blogi anonsuję w mojej kronice, ale czasem, gdy jest świeży temat, to się przypominam. Mam nadzieję, że forumowicze mi to wybaczą. :) 
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline Weteran

Odp: To pokolenie
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Sierpień, 2016, 01:01 »

Poeta z Ciebie Weteran :D

No poeta przez małe „p”, aczkolwiek kilka wierszy uważam za niezłe. One były formą odreagowania na to całe dziadostwo. Szczególnie polecam „Krótką historię pewnego szczerego człowieka” - to jest wiersz prawie uniwersalny – albo zabawę słowną „Wiersz pełen ości”. W szkole byłem dobry z polskiego, a i w życiu przeczytałem multum książek (nie WTS-owych :D :D :D ), to i trochę bogatego słownictwa mi zostało...

Ciekawe jaki wierszyk ułożysz po 2034 roku kiedy to naprawdę to pokolenie przeminie razem z Watchtowerem?

Obym dożył, wtedy będę się o to martwił...
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline Elihu

Odp: To pokolenie
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Grudzień, 2016, 16:34 »
Właśnie się zastanawiam dlaczego nigdy nie zwracałem uwagi na zwrot :"nie przeminie"
Czy "pszenica" miała przeminąć? Czy przeminąć miały chwasty?
Jest taki werset.. psalm12 werset7..
A są jeszcze inne: mt12:38-42.
"..Smakowaliby niedźwiedziom ignoranci. Brawo dla nich, tyle wiedzą, im to starczy, impotenci. Postawiłbym skok na bungee, mocowania lin odkręcił.Zatańczył jak syn Komańczy i wydałbym ryk młodzieńczy"


Offline Roszada

Odp: To pokolenie
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Grudzień, 2016, 20:20 »
A tu taka sugestia Towarzystwa, że pokolenie, to krótki okres, a nie jakieś podwójne pokolenie:

*** w99 1.5 ss. 10-11  ***
Wielu Żydów uważało, że ich system religijny ze świątynią jako ośrodkiem wielbienia będzie jeszcze długo istniał. Tymczasem Jezus oświadczył: „Od drzewa figowego (...) nauczcie się tej rzeczy: Gdy tylko jego gałązka staje się miękka i wypuszcza liście, poznajecie, że blisko jest lato. Podobnie też wy, gdy to wszystko ujrzycie, wiedzcie, że jest on blisko, u drzwi. Zaprawdę wam mówię, że to pokolenie na pewno nie przeminie, dopóki się to wszystko nie stanie. Niebo i ziemia przeminą, lecz moje słowa na pewno nie przeminą” (Mateusza 24:32-35).

No i ile lat trwało to pokolenie dla Żydów?
Od 33 do 70 r., czyli 37 lat. :-\


Offline Roszada

Odp: To pokolenie
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Grudzień, 2016, 14:01 »
Dziś uczy się o 'podwójnym' pokoleniu pomazańców, a kiedyś bardzo mocno podkreślano, że ma być okres krótszy niż pokolenie:

Wszystkie fakty wskazują, że Armagedon już w krótkim czasie nawiedzi świat, a ten okres czasu jest o wiele krótszy od czasu życia jednej generacji” (Życie i zdrowie 1932 s. 25).

Wszystkie fakty wskazują, że Armagedon już w krótkim czasie nawiedzi świat, a ten okres czasu jest o wiele krótszy od czasu życia jednej generacji” (Złoty Wiek 01.12 1933 s. 358).


Offline Iza

Odp: To pokolenie
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Grudzień, 2016, 15:10 »
Jak i w innych kwestiach mamy do czynienia z mataczeniem i kręceniem , sprzeczne informacje, podawane by z jednej strony trzymać wciąż lud w oczekiwaniu i napięciu , bo koniec tuż tuż, a z drugiej wypowiedzi jak choćby w CHrz. z i Służbie na marzec, gdzie pisze, ze kazdy ( młodzi zwłaszcza) musza wkalkulować, ze przyjdzie im się w tym systemie zestarzeć.
No i badż tu człowieku mądry  :o
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Roszada

Odp: To pokolenie
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Grudzień, 2016, 17:44 »
Cytuj
Służbie na marzec, gdzie pisze, ze kazdy ( młodzi zwłaszcza) musza wkalkulować, ze przyjdzie im się w tym systemie zestarzeć.
No i badż tu człowieku mądry
Zestarzeć?
Toć pisali kiedyś odwrotnie:

“Niestety faktem jest, że większość młodych ludzi doby dzisiejszej nawet nie będzie miała sposobności roztrwonić młodość i pełnię swego życia, aby osiągnąć wiek starczy, kiedy życie okazałoby się zmarnowane. Według boskiego rozkładu czasu wielka klęska, wszechświatowa walka Armagedonu, powali ich jeszcze w młodości i pełni sił, ponieważ nie pamiętają o swym Stworzycielu i nie służą Mu pożytecznymi uczynkami” (Strażnica Nr 14, 1960 s. 10).

“Dzieci tej przedarmagedonowej generacji na pewno nie osiągną wieku sędziwego. Albo ‘dojdą do dokładnej znajomości prawdy’ i będą żyć wiecznie w kwiecie wieku na rajskiej ziemi, albo nie dopełniwszy dni swoich zginą wraz z tym złym światem w bliskiej walce Armagedonu” (“Służba Królestwa” Nr 9, 1963 s. 5).

“Osobliwe jest to nasze pokolenie. Jego istnienie zostanie nagle przerwane. Dzisiejsza młodzież nie zdąży się zestarzeć. Natomiast ci, co cenią teraz dobra duchowe, będą mogli żyć wiecznie” (“Służba Królestwa” Nr 12, 1968 s. 3).

Dajcie ten tekst o zestarzeniu z tego roku. :)
Będzie komplet. ;)


Offline Iza

Odp: To pokolenie
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Grudzień, 2016, 18:30 »
https://www.jw.org/pl/publikacje/program-zebran-swiadkow-jehowy/listopad-2016-mwb


Artykuł pt: " Młodzi nie zwlekajcie z wejściem przez wielkie drzwi..."
Jak ten pierwszy akapit rozumieć ???
Tyle ze nie umiem wkleić samego tekstu :-[  :-[ :-[
No  i oczywiście ja- jak to ja musiałam cos pokręcić. Bo  nie jest to marzec ( jak napisałam wcześniej)  tylko listopad bodajże. Sorki.
Ale nie matacze by wami manipulować,po prostu  juz taką  jestem sierota zakręconą 8-)
« Ostatnia zmiana: 21 Grudzień, 2016, 18:35 wysłana przez Iza »
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Estera

Odp: To pokolenie
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Grudzień, 2016, 19:35 »
Ciekawe jaki wierszyk ułożysz po 2034 roku kiedy to naprawdę to pokolenie przeminie razem z Watchtowerem?
  Przed 2034 rokiem, wymyślą następne ... "zazębiajace" się pokolenie ...
  To już chyba druga nakładka by była, licząc tę, niedawno stworzoną ...
  Dla tych, co doczekają tego roku, żeby nie odeszli, jak ci po 1975 r. ...
  I nie wybudzili się przez fałszywe proroctwo o pokoleniu, jak ci po 2000 roku ...
« Ostatnia zmiana: 21 Grudzień, 2016, 19:38 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.