Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Prośba o działania na forum biblia webd  (Przeczytany 6359 razy)

Offline Roszada

Prośba o działania na forum biblia webd
« dnia: 02 Wrzesień, 2016, 11:15 »
Na forum biblia webd jest dział wyznania postrussellowskie:

http://biblia.webd.pl/forum/viewforum.php?f=16

Warto, jak robi to kilka osób z naszego forum, też tam coś poskrobać, kto ma oczywiście czas.
Tam udziela się kilku ŚJ:
Bobo, Wiesław, Wnikliwy, Emet, Abigail i inni.
To forum, jako niby biblijne, jest odwiedzane przez wielu ŚJ, którzy nie czują tam balastu obcowania z odstępcami. A niech obcują. :)

Ja tam miałem ponad 6000 postów i zostawiłem po sobie reklamę pod każdym postem w stopce:
Cytuj
Udzielam się na forum byłych Świadków Jehowy jako Roszada:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php

Tam byłem jako Obserwator.


Offline M

Odp: Prośba o działania na forum biblia webd
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Wrzesień, 2016, 12:22 »
No ja niestety nie podziałam już tam, bo zostałem zbanowany za zdemaskowanie Bobo (administratorom nie spodobało się, że zastawiłem na niego "pułapkę" w postaci wstawienia tam pliku ze swojego serwera dzięki czemu mogłem potwierdzić że jego IP na tamtym forum pokrywa się z tym, które mamy u siebie, a więc potwierdzić, że pozakładał u nas wiele fałszywych kont). Ale innych jak najbardziej zachęcam do rejestracji :). Tylko z góry trzeba powiedzieć, że większość ŚJ ma tam alergię na wszystkich byłych ŚJ i zamiast rozmawiać merytorycznie od razu atakują personalnie. Z takimi osobami niezwykle trudno się rozmawia.


Offline Roszada

Odp: Prośba o działania na forum biblia webd
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Wrzesień, 2016, 13:51 »
Tylko z góry trzeba powiedzieć, że większość ŚJ ma tam alergię na wszystkich byłych ŚJ i zamiast rozmawiać merytorycznie od razu atakują personalnie. Z takimi osobami niezwykle trudno się rozmawia.
Ta alergia nie jest tak wielka bo:

po pierwsze, biorę udział w forum w którym pojawiają się exŚJ. :)
po drugie, jednak dyskutują z exŚJ, jak np. z Tobą czy Parasinem. ;)


Offline M

Odp: Prośba o działania na forum biblia webd
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Wrzesień, 2016, 14:22 »
Ta alergia nie jest tak wielka bo:

po pierwsze, biorę udział w forum w którym pojawiają się exŚJ. :)
po drugie, jednak dyskutują z exŚJ, jak np. z Tobą czy Parasinem. ;)

Nie twierdzę, że nie dyskutują, ale poziom tej dyskusji jest często żenujący. Np. tekst EMETa do Cypriana że jeśli ten był kiedykolwiek ŚJ to uważa dyskusję pomiędzy nimi za zakończoną. I ten duch przejawia się często - atakują osoby, zamiast dyskutować o argumentach.

Ciebie traktują trochę inaczej, bo nigdy ŚJ nie byłeś. Ale za to na forum watchtower jeden ŚJ nazwał Cię naszym prezydentem ;D


Offline Roszada

Odp: Prośba o działania na forum biblia webd
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Wrzesień, 2016, 16:22 »
Nie twierdzę, że nie dyskutują, ale poziom tej dyskusji jest często żenujący. Np. tekst EMETa do Cypriana że jeśli ten był kiedykolwiek ŚJ to uważa dyskusję pomiędzy nimi za zakończoną. I ten duch przejawia się często - atakują osoby, zamiast dyskutować o argumentach.

Ciebie traktują trochę inaczej, bo nigdy ŚJ nie byłeś. Ale za to na forum watchtower jeden ŚJ nazwał Cię naszym prezydentem ;D
Emet to jest szczególny ŚJ, on wcale, albo prawie wcale, nie bierze udziału w tematach świadkowych. On się ma za biblistę.
Nie komentuje nowych świateł, tylko zachwyca się wstawianymi przez siebie słówkami hebrajskimi itp.

Wiem, że mnie inaczej traktowali, czasem gorzej niż psa. ;D
Albo zero komentarzy.

Prezydentem ja?
Byłem w pracy dysponentem, czy inspektorem kontroli, towaroznawcą, ale prezesem nigdy. :(
Gedeon to był Prezes, czyli z amerykańskiego President. :)

A który to mnie nazwał prezydentem?
Bym se poczytał, bym miał się czym chwalić.
;D
« Ostatnia zmiana: 02 Wrzesień, 2016, 17:05 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: Prośba o działania na forum biblia webd
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Wrzesień, 2016, 20:44 »
No ja niestety nie podziałam już tam, bo zostałem zbanowany za zdemaskowanie Bobo...
A kto Cię konkretnie zbanował?
Anna01, czyli właścicielka?


Offline parasin

Odp: Prośba o działania na forum biblia webd
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Wrzesień, 2016, 23:14 »
I kurcze to chyba przeze mnie, bo zacząłem chlapać językiem, że M - Boba namierzył. Swoją drogą nie przyszło mi do głowy, że to coś zdrożnego. Ciekawe jaki punkt ich regulaminu został złamany?
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?p=355159#355159
Tylko te mi przychodzą do głowy, ale to i tak mocno naciągnięte jest
Cytuj
10. Zakazuje się prowadzenia prywatnych wojen przeciwko użytkownikom forum.
17. Zabrania się publikowania jakichkolwiek danych użytkowników forum bez ich zgody.
?

W każdym razie przepraszam M...

Ta alergia nie jest tak wielka bo:

po pierwsze, biorę udział w forum w którym pojawiają się exŚJ. :)
po drugie, jednak dyskutują z exŚJ, jak np. z Tobą czy Parasinem. ;)
Parasina zlewają jako wykluczonego grzesznika - "masturbatora" :D Bobo wielokrotnie dyskredytował mnie z powodu wykluczenia, można powiedzieć nie mam tam swobody mowy. Chociaż w rzeczywistości sam się odłączyłem, a komitet moim zdaniem nie miał podstaw biblijnych. I takim Świadkom jak Bobo trudno jest w to uwierzyć przecież to wszystko to działanie ducha, którym starsi są zamianowani - to niemożliwe! I tu pojawia się Franki, który jest podobnie jak M, sennym  koszmarem Bobo, bo jest formalnym świadkiem, nie jest grzesznikiem, ma dość rozległą wiedzę i Bobo nie może się do niego doczepić personalnie. A to dość poważnie ogranicza takie pro WTS-owe jednostki. Co zresztą widać trzy wątki Frankiego na biblia.webd.pl i zero merytorycznej odpowiedzi ze strony tamtejszych Witnessów. Podsumowując Zaorane i leży do wiosny...


Offline M

Odp: Prośba o działania na forum biblia webd
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Wrzesień, 2016, 23:39 »
Emet to jest szczególny ŚJ, on wcale, albo prawie wcale, nie bierze udziału w tematach świadkowych. On się ma za biblistę.
Nie komentuje nowych świateł, tylko zachwyca się wstawianymi przez siebie słówkami hebrajskimi itp.

Wiem, że mnie inaczej traktowali, czasem gorzej niż psa. ;D
Albo zero komentarzy.

Prezydentem ja?
Byłem w pracy dysponentem, czy inspektorem kontroli, towaroznawcą, ale prezesem nigdy. :(
Gedeon to był Prezes, czyli z amerykańskiego President. :)

A który to mnie nazwał prezydentem?
Bym se poczytał, bym miał się czym chwalić.
;D

Jego/jej konto to "agnesaaa". Ponoć to też multikonto i wcześniej się przedstawiał/a jako szesc66. I przejęzyczyłem się - nie prezydentem, tylko prezesem (choć po angielsku wyszłoby na to samo ;)). Tutaj masz jeden z takich postów. A tutaj nawet sugeruje, że jesteś zbawicielem ;D.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Prośba o działania na forum biblia webd
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Wrzesień, 2016, 18:07 »
Straszny chaos tam. Ludzie się wypowiadają na tematy z zakresu filologii biblijnej i krytyki tekstu Biblii bez przygotowania filologicznego nawet z zakresu tego czym jest przydawka a czym przyimek w języku polskim! Rzymianie mieli takie określenie: homo unius libri ("człowiek jednej książki"). Określano nim człowieka kto na chybcika przeczyta coś pierwszego co mu w rękę wpadnie na dany temat i już jest specjalistą i się wypowiada na wszystkie tematy związane nawet luźno z tym, o czym przeczytał. Oni tak samo: co akurat wpadło do ręki (nawet nie do ręki, tylko co w necie było) to chaotycznie i bez weryfikacji jakiejkolwiek cytują. Tak samo chyba działa CK...


Offline Roszada

Odp: Prośba o działania na forum biblia webd
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Wrzesień, 2016, 18:37 »
Bo to forum "biblia", a nie Biblia. :)
Poza tym właśnie z powodu słowa biblia walą tam najrozmaitsi specjaliści od biblii.
Najczęściej 'prywaciarze religijni', którzy sami ustanawiają swoje prawa i nauki.
Dlatego ja tam nigdy nie brałem udziału w dziale biblinym, a tylko w wyznaniach postrussellowskich.
Ten co z Tobą polemizował na temat Prz 8:22, to właśnie jeden z tamtejszych uczonych, David.


Offline M

Odp: Prośba o działania na forum biblia webd
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Wrzesień, 2016, 19:04 »
Chaos to był dopiero w dziale "Teorie spiskowe" o ile pamiętam ;D. Dziesiątki stron dywagacji na temat kształtu naszej planety i spisku NASA.


Offline Roszada

Odp: Prośba o działania na forum biblia webd
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Wrzesień, 2016, 19:08 »
Chaos to był dopiero w dziale "Teorie spiskowe" o ile pamiętam ;D. Dziesiątki stron dywagacji na temat kształtu naszej planety i spisku NASA.
Oni tam przygarniają wszystkich dziwaków, cudaków i nawiedzonych.
Takich co tu próbowali wrzucać swe prorockie przesłania i reklamować swoich idoli.
Myślą, że tam można to i wszędzie można.

Czasem wtykali mi się tacy dziwni ludzie w wątki, a to jakiś Wisniewski, a to jakiś specjalista od aut, a to inny uczony. ;)
Ci ludzie na wszystkim się znają, w każdym wątku chcą brać udział. :)



Offline Roszada

Odp: Prośba o działania na forum biblia webd
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Listopad, 2016, 15:31 »
Skończyła się moja kariera na biblia webd. Za bardzo między innymi maltretowałem ŚJ w dziale o ŚJ i admin mnie zablokował.
Wpierw grzebał w moim profilu i zmieniał mi moją indywidualną stopkę.
Miałem tam napis i to usunął:
Cytuj
Udzielam się na forum byłych Świadków Jehowy jako Roszada:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
http://biblia.webd.pl/forum/viewforum.php?f=16

Nie ma to jak tu, wśród swojaków. ;D


Offline Światus

Odp: Prośba o działania na forum biblia webd
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Listopad, 2016, 16:30 »
Skończyła się moja kariera na biblia webd. Za bardzo między innymi maltretowałem ŚJ w dziale o ŚJ i admin mnie zablokował.

Nie ma to jak tu, wśród swojaków. ;D

Pewnie publikowałeś jakieś odstępcze treści... ze Strażnic i innej WTS-owej makulatury literatury  ;D
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.