Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: ŹRÓDŁA NOWYCH ŚWIATEŁ - Natchnienia od Boga a może Biblioteka Kongresu USA ???  (Przeczytany 30314 razy)

Gorszyciel

  • Gość
Oczywiście,że z perspektywy czasu podane tam informacje okazały się nieprawdziwe.

I może tak być z innymi podawanymi przez ŚJ "informacjami".


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Oczywiście,że z perspektywy czasu podane tam informacje okazały się nieprawdziwe.
Wierzyliśmy w to,że już następuje [restytucja] i potwierdzają to wymienione tam rzeczy.
Tak to rozumiał K.T.Russell,i tak to przez pewien czas powtarzaliśmy.

Tylko,ze w zdaniem Alberta Einsteina
:
"Nie ma najmniejszego powodu sądzić,że kiedykolwiek będzie możliwe uzyskanie energii z atomu".
Podobnie uważał wielki uczony Ernest Rutherford:
"Każdy,kto oczekuje ,że przemiana atomowa może być źródłem energii,mówi bzdury".

Z kolei zdaniem fizyka Alberta Michelsona ,jeszcze przed odkryciem istotnych praw:
"Wszystkie ważniejsze fundamentalne prawa i fakty fizyczne zostały już odkryte i tak mocno ugruntowane,że możliwość zastąpienia ich innymi w wyniku nowych odkryć jest bardzo mała".

Wielki uczony Ernst Mach pisał,że jest :"równie mało skłonny przyjąć teorię względności,jak i teorię istnienia atomów".

Ewentualnie zdaniem Richie Caldera dla wszystkich "myślących w kategoriach praktycznych ,idea rozszczepu atomu nie znaczy nic".

Według astronoma Richarda Woleya:
"Całe gadanie o podróżach kosmicznych to zwykle banialuki".

Nie zmienia to jednak tego,ze w nauce pomimo niedorzecznych z perspektywy czasu twierdzeń następuje "postęp nauki".
Podobnie jest z nami,podobnie jest u nas.

Dobrze piszesz. Nauki ludzkie mają to do siebie że są ludzkie. Nauki płynące od WATCHTOWER Amerykańskiej korporacji posługującej się obecnie serwisem internetowym JW.ORG są naukami ludzkimi.

W biblii wyraźnie pisze aby nie lękać się proroka którego słowa się nie sprawdzają.

Z perspektywy czasu nauki WATCHTOWER są SZOKUJĄCE do tego stopnia że przytaczane tutaj na forum wydają się wytworem bujnej fantazji ludzi odurzonych.

Np:  NAZYWANIE PRZESZCZEPÓW KANIBALIZMEM
NAZWANIE JEZUSA ABADONEM

...


Offline robbo1

Oczywiście,że w niektórych przypadkach czas i tylko czas weryfikuje niektóre poglądy.
W innych nowe odkrycia.
Inne spojrzenie na to samo.
Spojrzenie inaczej .
Jeżeli mnie pamięć nie myli to przyrównanie przeszczepów do kanibalizmu ,nie jest naszym [dziełem] ,tylko "zaadoptowanym dzieckiem".
Powtórzonym po innych.
Niemniej zaadoptowanym,zaaprobowanym.

Ja bym tak tego nie nazwał.

Pewne jest też ,że tak jak w nauce niektóre poglądy okazały się nieprawdziwe ,czy nawet szkodliwe.
Pewnie niektóre i nasze.
I tu jednak i tam mamy postęp w zrozumieniu,wyjaśnianiu,czy sposobie wyjaśniania.



Gorszyciel

  • Gość
A podobno wszystkie informacje w publikacjach są tak pieczołowicie 100 razy sprawdzane i weryfikowane...


Offline M

A podobno wszystkie informacje w publikacjach są tak pieczołowicie 100 razy sprawdzane i weryfikowane...

I przecież to Jehowa kieruje organizacją. Ale w wypadku publikacji chyba dał CK wolną rękę i stwierdził że nie chce Mu się czytać ich wypocin, dlatego jest w nich tyle błędów ;)


Offline robbo1

Jeżeli nawet "kieruje organizacją",to nie czyni tego w sposób nadprzyrodzony.
Taki w jaki podawał do spisywania "swoje słowa".
Przy czym i wtedy nie dyktował "słowo w słowo".
A już na pewno rzadko.
Nie znam "głębokiego [czytaj obszernego]wywodu ,które nie zawierałoby pomyłek,nieporozumień itp.
Nie otrzymujemy w "nadprzyrodzony sposób" wiedzy.
Już to wykazywałem.
I tak niewiele zmieni to,że w wielu przypadkach piszemy jak jest w istocie.
Niekiedy musimy zweryfikować swoje wywody.
W niektórych wyjaśnieniach częściej,w innych niemal wcale.
Wiele razy podajemy "cudze informacje".
Cytujemy jako oczywistość,chociaż okazuje się,że tak nie jest.
Zmieniamy poprzez modyfikacje ,czy nawet innowacje.
Tak się odbywa postęp [chociażby w nauce].
Tak ,nie inaczej.


« Ostatnia zmiana: 13 Wrzesień, 2017, 16:53 wysłana przez robbo1 »


Tusia

  • Gość
Taki w jaki podawał do spisywania "swoje słowa".
Przy czym i wtedy nie dyktował "słowo w słowo".
A już na pewno rzadko.

Więc podaj konkretnie te rzadkie przypadki dyktowania. Które to są?


Offline robbo1

Nie to jest istotą mojego komentarza.
Tak naprawdę chciałem pomniejszyć wyznawany w przeszłości pogląd o "dyktowaniu" przez stwórcę swoich słów,czy słów do zapisania.
W przeszłości pokazywano anioła,który dyktuje ewangeliści tekst do zapisania.
W zasadzie to występuję przeciw takiemu nauczaniu.

Pewnie takie stwierdzenia jak:
 "Słowa Jahwe skierowane do..."
"Gdy rozpoczął Jahwe przemawiać...".
"I rzekł Jahwe do niego:Nadaj mu imię..."Ozeasza 1:1-4
wprowadziły mnie w opaczne zrozumienie.





WIDZĘ MROKI

  • Gość
Dobrze piszesz. Nauki ludzkie mają to do siebie że są ludzkie. Nauki płynące od WATCHTOWER Amerykańskiej korporacji posługującej się obecnie serwisem internetowym JW.ORG są naukami ludzkimi.

W biblii wyraźnie pisze aby nie lękać się proroka którego słowa się nie sprawdzają.

Z perspektywy czasu nauki WATCHTOWER są SZOKUJĄCE do tego stopnia że przytaczane tutaj na forum wydają się wytworem bujnej fantazji ludzi odurzonych.

Np:  NAZYWANIE PRZESZCZEPÓW KANIBALIZMEM
NAZWANIE JEZUSA ABADONEM


...

Nie wierzę im w ani jedno słowo, wszystko co wychodzi z ich ust jest ukierunkowane na zysk, na wyciąganie kasy nawet od tych którzy jej nie mają, przekręcą sens i wykorzystując, "WDOWI GROSZ" dopingują tych którzy nie mają pieniędzy by je dawali, nawet "grosz". Milion groszy to już nie grosz itd.
Wyłudzacze pieniędzy wyprowadzający majątek zborów, przykładem jest przywłaszczenie wszystkich sal królestwa na całym świecie.


Offline GdzieTaPrawda

No i czuły punkt robbo naruszyłeś. Jak nie dyktują?

> przeszczepy są niechrzescijanskie - przyjmujesz=grzech i wykluczenie. Bawią się w sędziów od prawa. Kto swoje wycierpiał przez teb pogląd ten wycierpiał i nigdy nie został przeproszony po zmianie poglądu
> szczepionki - historia jak powyżej
> spróbuj na zebraniu powiedzieć krzyż zamiast Pal - CK "to my mamy rację, jest pal i koniec, nikt nie ma prawa podważać innymi dowodami historycznymi tego"
> nie wiem czy pisać tutaj rozprawkę o twojej teorii robbo bo to nie na sensu.

Organizacja mówi że każdy ma prawo wierzyć w co chce
Ale nie mówi że jak nie bedziesz oficjalnie się z nimi zgadzał to ich czciciele będą Ciebie piętnować, albo ze jak bedziesz coś mówił przeciwko to wylatujesz bez żadnego bagażu, nawet ubrań nie bedziesz mógł wziąć, zostaniesz goły!
I tak wiele osób się właśnie czuje

Mówiąc opisowo:
Możesz chodzić do naszej klasy, ale jak na.sprawdzianie napiszesz że 2+2=4 a nie 5 jak my mówimy to szukaj innej szkoły


Offline robbo1

Wiele razy rozmawiałem m.in z nadzorcami obwodu,na tematy niejednoznaczne.
Tam gdzie piszemy "najprawdopodobniej,możliwe że" itp i nie spotkałem się z wieloma "jednoznacznymi wypowiedziami".
Tam gdzie tak to tak.
Tam gdzie najprawdopodobniej ,to nie "na pewno".
A jak nie na pewno,to nie.


Offline Proctor

O, link do mapy. Nie spodziewałem sie.

Zabiłeś mnie! ;D ;D ;D


Offline gedeon

Wiele razy rozmawiałem m.in z nadzorcami obwodu,na tematy niejednoznaczne.
Tam gdzie piszemy "najprawdopodobniej,możliwe że" itp i nie spotkałem się z wieloma "jednoznacznymi wypowiedziami".
Tam gdzie tak to tak.
Tam gdzie najprawdopodobniej ,to nie "na pewno".
A jak nie na pewno,to nie.

Robbo, karpia i choinkę już kupiłeś? Przecież karp jest smaczny a choinka śliczna z światełkami.  ;D


Gorszyciel

  • Gość
Zabiłeś mnie! ;D ;D ;D

Jest mapa, jest impreza.


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Link do mapy bezpośrednio :
https://www.loc.gov/resource/g3200.ct001256/

W nawiązaniu do tytułowej mapy w.tym wątku na podstawie której Świadkowie Jehowy w roku 1942 zmienili zrozumienie czasu w jakim żyją wrzucam ciekawy filmik bardziej ekspresyjnie opisujący mapę którą kierowali się  przywódcy też Świadków Jehowy w roku 1942 ustalając nową strategie działania tak zwanego nowego dzieła głoszenia,budowy szkoły  dla misjonarzy Gilead, i nie mieli tych informacji od Boga.Zwyczajnie wystarczyło znać tą mapę która była od stycznia 1942 roku na dworcach w Stanach Zjednoczonych wywieszona.
« Ostatnia zmiana: 01 Kwiecień, 2021, 20:27 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie