Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Plusy i minusy bycia wyznawcą korporacji Strażnicy  (Przeczytany 28457 razy)

Efezjan

  • Gość
Odp: Plusy i minusy bycia wyznawcą korporacji Strażnicy
« Odpowiedź #45 dnia: 01 Maj, 2016, 23:02 »
To cieszę się, że się zrozumieliśmy. Miłego wieczoru :)

Dziękuję i wzajemnie.


Blizna

  • Gość
Odp: Plusy i minusy bycia wyznawcą korporacji Strażnicy
« Odpowiedź #46 dnia: 02 Maj, 2016, 00:26 »
To macki Frondy sięgają az tutaj? Trochę kaszana.
Forum ma być wsparciem dla eks śJ czyż nie?


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Plusy i minusy bycia wyznawcą korporacji Strażnicy
« Odpowiedź #47 dnia: 02 Maj, 2016, 10:20 »
To macki Frondy sięgają az tutaj? Trochę kaszana.
Forum ma być wsparciem dla eks śJ czyż nie?
Tak, i dlatego... "wszelka ewangelizacja na tym forum nie jest mile widziana". Tak jak to stwierdził jeden z administratorów.
Ludzie wielokrotnie są sparzeni doktrynami swojej (obecnej, albo już byłej) religii i podstawianie im pod nos, jako alternatywy doktryn innych religii, jest po prostu wielokrotnie niesmaczne. Każda religia chyba w tym kraju, ma strony internetowe i fora dyskusyjne. Jak ktoś chce, to znajdzie się tam i będzie mógł przebywać wśród osób tak samo myślących, zadawać pytania, otrzymywać odpowiedzi zgodne za swoimi przekonaniami. :)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Fantom

Odp: Plusy i minusy bycia wyznawcą korporacji Strażnicy
« Odpowiedź #48 dnia: 03 Maj, 2016, 08:18 »
Plusem jest to,że starsi,obwodowi i inni funkcyjni nie muszą nosić takich samych ubrań jak w niektórych innych kościołach.Plusem jest to,że ŚJ nie narzucają swoich poglądów całemu narodowi wysługując się politykami.Nie wydzierają się pod Belwederem,nie bojkotują premier filmowych,przedstawień teatralnych,nie paraliżują dróg w miastach pochodami religijnymi.Nie chrzczą niemowląt  bez wiedzy i zgody rodziców należących do innego wyznania,nie chrzczą osób zmarłych,które należały do innego kościoła,nie trzeba całować w pierścień(złotego Rolexa:)) osoby piastującej wyższe stanowisko,wszyscy mówią do siebie bracie,siostro,bez szumnych tytułów.Nie topią Marzanny w rzekach(zanieczyszczanie).Nie okaleczają się podczas święta religijnego(na Filipinach niektórzy się krzyżują podczas święta).Nie wierzą w zabobony.Mją silną wiarę bez niepotrzebnych rekwizytów.
« Ostatnia zmiana: 03 Maj, 2016, 08:56 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Plusy i minusy bycia wyznawcą korporacji Strażnicy
« Odpowiedź #49 dnia: 03 Maj, 2016, 09:48 »
Plusem jest to,że starsi,obwodowi i inni funkcyjni nie muszą nosić takich samych ubrań jak w niektórych innych kościołach.


Nie wierzą w zabobony..

 1. Wiesz że nie muszą to fakt, ale może niektórzy by bardzo chcieli, aby się wyróżniać z tłumu współwyznawców, podobnie wyglądających. :P

2.  Oficjalnie może i nie, ale bardzo się boją odstępców i szatana którego ,, noszą w sobie'' . A ja jakoś nie czuję aby coś we mnie siedziało. Ostatnio robiłam badania i nawet owsików nie mam, a co dopiero takiego bydlaka. :-\  ;D ;D


 Miłego dnia :)
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Szyszoonia

Odp: Plusy i minusy bycia wyznawcą korporacji Strażnicy
« Odpowiedź #50 dnia: 03 Maj, 2016, 12:43 »
Ja wlasnie wrocilam po kilku dniach pobytu u tesciow w Polsce i trudno u mojej tesciowej (wiecie, ze jest Swiadkiem od wielu wielu lat) nie zauwazyc ogromnego MINUSA, jakim jest TOTALNIE WYPRANY MOZG  :D. Mimo swojego wieku, ma 80 lat, jest teoretycznie bardzo sprawna umyslowo, ma swietna pamiec, jednym slowem fit babcia :) Ale jak po raz kolejny zaczela mi smedzic, ze powinnam wrocic do organizacji, to musialam nadmienic o akcji z pedofilia i pokazac dowody w postaci przesluchania czlonkow CK... Odpowiedz? Cytuje: " No wiesz Ty co? Ten szatan to ma sposoby, zeby nas oczernic. Jak ktos mogl taki szkalujacy fotomontaz zrobic. No tak braci oczernic, w glowie sie nie miesci"
Tyle w temacie... ???


Offline TomBombadil

Odp: Plusy i minusy bycia wyznawcą korporacji Strażnicy
« Odpowiedź #51 dnia: 03 Maj, 2016, 16:21 »
Plusem jest,że się wspierają.Z ostatniej chwili: ktoś zachorował i znalazł się w trudnej sytuacji materialnej.
Bracia bez szemrania zrobili ściepę i popłacili chorej osobie rachunki,oraz zorganizowali dokarmianie.
Ja jestem pod wrażeniem.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Plusy i minusy bycia wyznawcą korporacji Strażnicy
« Odpowiedź #52 dnia: 03 Maj, 2016, 20:10 »
Cytuje: " No wiesz Ty co? Ten szatan to ma sposoby, zeby nas oczernic. Jak ktos mogl taki szkalujacy fotomontaz zrobic. No tak braci oczernic, w glowie sie nie miesci"
Tyle w temacie... ???

 Jak u Pawlaków, sąd sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie. :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Plusy i minusy bycia wyznawcą korporacji Strażnicy
« Odpowiedź #53 dnia: 03 Maj, 2016, 22:36 »
Plusem jest,że się wspierają.Z ostatniej chwili: ktoś zachorował i znalazł się w trudnej sytuacji materialnej.
Bracia bez szemrania zrobili ściepę i popłacili chorej osobie rachunki,oraz zorganizowali dokarmianie.
Ja jestem pod wrażeniem.

Dziwne, żeby bliźniego nie wesprzeć.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline TomBombadil

Odp: Plusy i minusy bycia wyznawcą korporacji Strażnicy
« Odpowiedź #54 dnia: 03 Maj, 2016, 22:57 »
Czepiasz się.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Plusy i minusy bycia wyznawcą korporacji Strażnicy
« Odpowiedź #55 dnia: 03 Maj, 2016, 23:08 »
Plusem jest,że się wspierają.

A katola wesprą? ;) Albo innego z Babilonu?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline zaocznie wywalony

Odp: Plusy i minusy bycia wyznawcą korporacji Strażnicy
« Odpowiedź #56 dnia: 04 Maj, 2016, 11:48 »
Dziwne, żeby bliźniego nie wesprzeć.
Nie takie dziwne
Sam osobiście słyszałem od koordynatora: "Zbór nie jest od pomagania"
A poprzedni bardzo często podkreślał że pomagamy innym przez głoszenie, a na inne formy pomocy nie mamy czasu.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Plusy i minusy bycia wyznawcą korporacji Strażnicy
« Odpowiedź #57 dnia: 04 Maj, 2016, 11:54 »
Chociaż Jezus wprost powiedział, żeby nie gromadzić dóbr materialnych, podał radę pewnemu człowiekowi aby rozdał mienie ubogim, itp. każda znana mi religia pomimo powtarzania tego samego - u swoich funkcjonariuszy tego bogactwa nie krytykuje.
Dlatego też ŚJ bardzo chętnie i ofiarnie dzielą się słowem Bożym, ale już znacznie trudniej wskazać działanie mające charakter pomocy materialnej. Nawet jeżeli pojawiają się takie inicjatywy, są one nieoficjalne, oddolne, nie mające w żadnym razie poparcia organizacji.
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Efezjan

  • Gość
Odp: Plusy i minusy bycia wyznawcą korporacji Strażnicy
« Odpowiedź #58 dnia: 04 Maj, 2016, 19:30 »
Chociaż Jezus wprost powiedział, żeby nie gromadzić dóbr materialnych, podał radę pewnemu człowiekowi aby rozdał mienie ubogim, itp. każda znana mi religia pomimo powtarzania tego samego - u swoich funkcjonariuszy tego bogactwa nie krytykuje.
Dlatego też ŚJ bardzo chętnie i ofiarnie dzielą się słowem Bożym, ale już znacznie trudniej wskazać działanie mające charakter pomocy materialnej. Nawet jeżeli pojawiają się takie inicjatywy, są one nieoficjalne, oddolne, nie mające w żadnym razie poparcia organizacji.
Papież Franciszek krytykuje bogactwo kleru.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Plusy i minusy bycia wyznawcą korporacji Strażnicy
« Odpowiedź #59 dnia: 04 Maj, 2016, 21:51 »
Papież Franciszek krytykuje bogactwo kleru.
I to mu się chwali :)
Proszę jednak nie odbiegać od tematu wątku :)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi