Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Manifestacja - 26 marca 2017  (Przeczytany 112556 razy)

Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Manifestacja - 26 marca 2017
« Odpowiedź #330 dnia: 29 Marzec, 2017, 17:44 »
Tekst reportażu z telewizji Echo24 przygotowany przez Ajsza, gdyby ktoś chciał się podjąć tłumaczenia na inne języki, należy przetłumaczyć osobno każdą linijkę:



Sorry ,Mav , ale tlumaczenie tego tekstu "po linijce" , jak rozpisala to Ajsza , byc moze jest mozliwe w przypadku jezyka rosyjskiego , gdzie skladnia i gramatyka sa bardzo do j . polskiego podobne .  W tlumaczeniu na niemiecki ,( a przypuszczam tez , ze i na  angielski ) , konieczne jest tlumaczenie calych zdan w powiazaniu z kontekstem . Inaczej zaczna nam wychodzic takie "glupoty" jak w tlumaczeniu przez Googel .   ???   Pzdr.


Offline Lena

Odp: Manifestacja - 26 marca 2017
« Odpowiedź #331 dnia: 29 Marzec, 2017, 18:10 »
A Lena ,  widzę na FB po hińszpansku konwersuje, czyli w tamte rejony tez uderzamy ? 8-)

Tak, ponieważ gorącokrwiści latynosi chcą działac tak samo jak my. Jestemy zbliżeni temperamentem i zapalczywością. A hiszpański jest drugim po angielskim ważnym językiem.


Offline Roszada

Odp: Manifestacja - 26 marca 2017
« Odpowiedź #332 dnia: 29 Marzec, 2017, 18:16 »
Cytuj
A hiszpański jest drugim po angielskim ważnym językiem.
Dlatego Ray Franz w pierwszej kolejności przetłumaczyć dał swe dzieła z ang. na hiszpański.
Tylko chińszczyzna wyprzedza.
Ale niemiecki też: Niemcy, Austria, Szwajcaria, Luksemburg, Belgia, Liechtenstein

+
jak podaje wiki:

Namibia (język narodowy; język urzędowy 1884-90)

Trydent-Górna Adyga, Włochy (język urzędowy regionu autonomicznego, obok włoskiego)

Polska (język urzędowy/pomocniczy w 22 gminach województwa opolskiego

Alzacja, Mozela, Francja (język regionalny regionu administracyjnego i departamentu regionu Lotaryngia)

Krahule/Blaufuß, Słowacja (język urzędowy gminy, obok słowackiego)

Watykan (oficjalny język Gwardii Szwajcarskiej)


Offline mobydick

Odp: Manifestacja - 26 marca 2017
« Odpowiedź #333 dnia: 29 Marzec, 2017, 18:53 »
Sorry ,Mav , ale tlumaczenie tego tekstu "po linijce" , jak rozpisala to Ajsza , byc moze jest mozliwe w przypadku jezyka rosyjskiego , gdzie skladnia i gramatyka sa bardzo do j . polskiego podobne .  W tlumaczeniu na niemiecki ,( a przypuszczam tez , ze i na  angielski ) , konieczne jest tlumaczenie calych zdan w powiazaniu z kontekstem . Inaczej zaczna nam wychodzic takie "glupoty" jak w tlumaczeniu przez Googel .   ???   Pzdr.
Wybacz listonoszku,ale składnia i gramatyka,jak to mówisz,nie są aż tak podobne do j.polskiego.Bardziej białoruski.Może piąte przez dziesiąte.
Ale  nikt dosłownie nie mówi tłumaczyć po jednym słowie,bo wyjdzie tak jak mówisz.Można tłumaczyć całe zdania,ale rozbijać  "po linijce".Sens zostaje ten sam.
Wolność jakże jesteś mi droga.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Manifestacja - 26 marca 2017
« Odpowiedź #334 dnia: 29 Marzec, 2017, 19:27 »
Każdemu, kto będzie zainteresowany mogę pokazać listy wysłane do Nadarzyna, w którym jasno wyrażamy z Alkiem nasze zdziwienie i dezaprobatę dla faktu, ze cyt.z teraz listu:
" za mówienie o Chrystusie jako o naszym Panu , oraz za zadawanie pytań dotyczących niewygodnych kwestii, tj. pedofilia, spotkamy się ze strony wspolwyznawcow z niechęcią i zniesławianiem  "
Te reakcje fanatycznych SJ pokazują, jak mocno wyidealizowany ich wizerunek kreuje Organizacja: zrównoważonych, rozsądnych i miłujących pokój ... oraz - wzorem niebiańskiego Ojca - miłujących także swych nieprzyjaciół.
Taki wizerunek tych ludzi, jako prawdziwych chrześcijan ja miałam wiele lat.
A tu okazuje się, ze sporo z nich to tylko  ludzie baaardzo małego formatu, miotani najniższymi emocjami i pobudkami, zamotani w sieć manipulacji orga, i naprawdę bardzo biedni w tym swoim zacietrzewieniu.
Od osób mieniących  się wybrańcami Bożymi, tymi jednymi przeznaczonymi do przeżycia w szybko zbliżającym się wyroku Bożym na niegodziwych  ;),  oczekiwałabym jednak czegoś więcej...

Stanislawie, pomysł Twój nie jest zły. Trzeba tylko znaleźć chętnych, którzy poświęca na to trochę swego czasu.
Ja ogłaszam, ze biorę miesięczny urlop. 8-)

Nadarzyn odpisał?


Offline mobydick

Odp: Manifestacja - 26 marca 2017
« Odpowiedź #335 dnia: 29 Marzec, 2017, 20:51 »
A hiszpański jest drugim po angielskim ważnym językiem.
Otóż to.Cejrowski tak samo mówi.A zwiedził nie jeden kraj.
Wolność jakże jesteś mi droga.


Offline Iza

Odp: Manifestacja - 26 marca 2017
« Odpowiedź #336 dnia: 29 Marzec, 2017, 23:00 »
Nadarzyn odpisał?
No coś Ty... nie odpisali, ale reakcja była... Zaproszenie na komitecik ;D
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Exodus

Odp: Manifestacja - 26 marca 2017
« Odpowiedź #337 dnia: 30 Marzec, 2017, 00:02 »
No coś Ty... nie odpisali, ale reakcja była... Zaproszenie na komitecik ;D

Nie odpisał i idę o zakład,że NIE odpiszą.

Żonie po wysłanym liście w krótkim czasie zaproponowano wizytę pasterską ! No patrzcie,patrzcie. Jacy nagle
stali się czuli i troskliwi.  ;) ( wiemy o co kaman )

 Drogim i kochanym braciom z 40 letnim stażem,wieloletnim usługiwaniu w terenie także zaproponowano
by ( chodzi o wysłanie potwierdzenia ilości lat pracy choć nieskładkowych ale PRACY ! ) ZNALEŹLI ŚWIADKÓW!

Kochani ! Jak to zwykle bywa, gdy ktoś jest na urlopie z reguły szuka/ł sali i idzie na zebranko.
Tak było i w moim przypadku.
A po, pytają padają pytania - skąd jesteście ? Gdy jeden oj dojrzały wiekiem brat usłyszał miejscowość to....
  O jejku ! A znacie może tego brata ? No tak ,mieszkamy blisko siebie.
- To koniecznie, koniecznie,koniecznie go pozdrówcie! I mówi o nim - Jaki to wspaniały gorliwy,kochany brat.
 Jaki oddany, i sale na Pomorzu z nami budował.

I On, jemu karzą szukać Świadków !!!

 No ludzie kochani,czy jakiś błądzący piorun w trakcie potężnej burzy nie może zahaczyć o Nadarzyn ?

Każdemu, kto będzie zainteresowany mogę pokazać listy wysłane do Nadarzyna, w którym jasno wyrażamy z Alkiem nasze zdziwienie i dezaprobatę dla faktu, ze cyt.z teraz listu:
" za mówienie o Chrystusie jako o naszym Panu , oraz za zadawanie pytań dotyczących niewygodnych kwestii, tj. pedofilia, spotkamy się ze strony wspolwyznawcow z niechęcią i zniesławianiem  "
Te reakcje fanatycznych SJ pokazują, jak mocno wyidealizowany ich wizerunek kreuje Organizacja: zrównoważonych, rozsądnych i miłujących pokój ... oraz - wzorem niebiańskiego Ojca - miłujących także swych nieprzyjaciół.
Taki wizerunek tych ludzi, jako prawdziwych chrześcijan ja miałam wiele lat.
Cytuj
A tu okazuje się, ze sporo z nich to tylko  ludzie baaardzo małego formatu, miotani najniższymi emocjami i pobudkami, zamotani w sieć manipulacji orga, i naprawdę bardzo biedni w tym swoim zacietrzewieniu.
Od osób mieniących  się wybrańcami Bożymi, tymi jednymi przeznaczonymi do przeżycia w szybko zbliżającym się wyroku Bożym na niegodziwych  ;),  oczekiwałabym jednak czegoś więcej...

Stanislawie, pomysł Twój nie jest zły. Trzeba tylko znaleźć chętnych, którzy poświęca na to trochę swego czasu.
Ja ogłaszam, ze biorę miesięczny urlop. 8-)

 
 Iza  :) Napisałem kiedyś  w jakimś wątku o ''ich wielkości''  W większości to mali ludzie jak koliberki.
 Wiesz jaki jest ostatni naleśnik, gdy się ciasto kończy ? Mały i Płaski  :)
I taka często staje się ich wiara - bo tylko Org,Org!  Bezkrytyczni i Zaślepieni w Jw.org.

Urlop ? Miesięczny ? :o :o :o
No dobrze. Zgadzają się wszyscy na 3 dniowy na żądanie i dalej pragniemy widzieć twą aktywność - jak kiedyś! Z okresu pionierowania  ;D  Ale tu - na forum  :-*

Ps.
   Dawno nie zaglądałem na muzyczny wątek. Ale dziś to zrobię. Niech ''Dzień Kobiet nadal Trwa''
 W podziękowaniu raz jeszcze za zorganizowaną manifestację. Wam - wszystkim dzielnym Kobietom !
Pozdrawiam i ....
 szybko na wątek - Co ci w duszy Gra .


« Ostatnia zmiana: 30 Marzec, 2017, 00:14 wysłana przez Exodus »


Offline Estera

Odp: Manifestacja - 26 marca 2017
« Odpowiedź #338 dnia: 30 Marzec, 2017, 11:51 »
  Manifestacja, napewno spełniła swoją rolę w każdym kierunku, a przede wszystkim informacyjnym.
  Jest manifestem odwagi i głosu rozsądku, dla tych, którzy myślą i wyciągają zdrowe wnioski.
  Poniżej, reportaż, który robi wrażenie.
    Dla mnie, osobie, która nie mogla być we Wrocławiu i wziąć udziału w manifestacji, ten reportaż, jest bardzo budujący.
  Nie atakuje konkretnego zboru, ale wskazuje na konkretne, ukryte problemy w nich i sposób ich rozwiązywania.
  Osoby, które wchodzą do świadków Jehowy, nie mają zielonego pojęcia, że to jest "bilet w jedną stronę", jak powiedziała Iza.
  Świadkom, brakuje uczciwości, żeby w czasie prowadzonych tzw. "studiów biblijnych" poinformować jasno, co się dzieje?
  W momencie, gdy chce się opuścić szeregi tej organizacji religijnej.
  Wielkie BRAWA dla wszystkich.
  A dla Nadarzyna, niech to będzie sygnał, że lawina ruszyła.
  I o odwrót będzie bardzo trudno.
 
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Manifestacja - 26 marca 2017
« Odpowiedź #339 dnia: 30 Marzec, 2017, 12:27 »
Oj i tu się mylisz  ;D ;D ;D
Cały czas prowadzimy korespondencję z decydentami, myślę że już za chwilę będziemy mogli całość udostępnić publicznie. ;D
Są wszelkie zwiastuny, że Nadarzyn z tego powodu może w majtki robić. ;D ;D ;D
Chcę być w błędzie  :)
Przez 30 lat byłem w obłędzie a teraz chcę być tylko w błędzie  :P


Blizna

  • Gość
Odp: Manifestacja - 26 marca 2017
« Odpowiedź #340 dnia: 30 Marzec, 2017, 14:35 »
Kochani, oglądam audycje, wspaniała manifestacja, wspaniałe Wasze wypowiedzi!
No i ci, co brody zapuścili - świetny wybór!


Offline Robert Dworak (Berlin)

  • Nadzorca obwodu w pasie
  • Wiadomości: 205
  • Polubień: 999
  • MYŚLĘ, więc mnie NIE MA w JW.ORG
    • Międzynarodowa Mapka Ex Świadków Jehowy
Odp: Manifestacja - 26 marca 2017
« Odpowiedź #341 dnia: 31 Marzec, 2017, 13:30 »
Tekst reportażu z telewizji Echo24 przygotowany przez Ajsza, gdyby ktoś chciał się podjąć tłumaczenia na inne języki, należy przetłumaczyć osobno każdą linijkę:

M: Poprawiłem kilka błędów

Witam,
takie tłumaczenia na język rosyjski przysłał mi znajomy ex.
Napisał jeszcze, że to nie może być tłumaczone dosłownie . Języki w bardzo różnych stylach. Oto jak to jest:

«Мы являемся жертвами манипуляций!», а также: «Наши основные гражданские права попираются!» «Выход из религиозной организации грозит потерей всех социальных и семейных отношений!» Так скандировали в воскресенье 26 марта бывшие Свидетели Иеговы, которые после выхода из этой организации осмелились говорить о том, что происходит за закрытыми дверьми религиозных собраний. – Больше об этом, можно узнать в статье Марты Лабурды «Психоманипуляция и нарушение закона». Именно так, о том, что происходит в собраниях Свидетелей Иеговы говорят бывшие члены религиозной группы известной как «Свидетели Иеговы», а говорят они следующее: Поскольку мы сами были Свидетелями Иеговы, то мы знаем изнутри, что происходит в этой организации, и убеждены, что в ней используются скрытые методы психической манипуляции, которые служат одной цели, – лишить людей свободы. Свидетели многократно подвергались критике, в частности за запрет на переливание крови, из-за которого сотни членов этой организации потеряли жизнь. Также, в этой организации существует так называемое правило «двух свидетелей», которое означает, что жалоба одного члена этой религии на какого-нибудь другого члена этой же религии, будет рассматриваться только если обвинение подтвердило два (или больше) свидетеля. Проблема заключается в том, что даже если кто-то из этой религиозной группой совершает криминальное преступление, то в большинстве случаев об этом деле не станет известно полиции. Конечно, тому есть и много других причин, одной из которых является тот факт, что Свидетели Иеговы считают себя отделенными от этого общества и находятся в «истине», а все остальное общество является миром Сатаны. По этой причине мир сатаны не может решить это дело лучше, чем это сделают внутри их организации. И именно поэтому многие просто решили не сообщать об этом властям, так как многие Свидетели не хотят чтобы это дело получило огласку, потому что это может бросить тень на всю организацию. По словам гос-на Мацея этого достаточно для того, чтобы серьезные преступления, такие как сексуальное насилие, навсегда остались в тайне. Он был ревностным Свидетель Иеговы в течение четырнадцати лет и оставался таковым до тех пор, пока не стал старейшиной собрания, тогда он смог увидеть то, чего не видят рядовые члены. Он говорит: Когда мы с женой решили покинуть эту религию, то мы потеряли всех друзей, а также почти всех родных со стороны жены, которые тоже являются Свидетелями. С того времени, когда мы покинули организацию прошло почти девять месяцев, но мы не слышали от них ни слова. Последствием выхода из этой религиозной группы является полная социальная изоляция. Если человек неожиданно принимает решение, что он больше не хочет быть Свидетелем Иеговы, то это не обязательно означает, что он является страшным грешником, однако все Свидетели Иеговы, в том числе все члены его семьи, больше не могут поддерживать с ним никакую связь. Они не могут вмести с ним принимать пищу, они не могут поприветствовать его на улице, это даже касается таких ситуаций, как например, если сын звонит матери по телефону, она ему не ответит; чтобы поддерживать с исключенным никаких контактов родители могут выгнать ребенка из собственного дома. Такая практика изоляции является настолько шокирующей, что приводит к разрыву семейных связей, разрывает узы брака, что в свою очередь приводит ко многим неприятным последствиям. Мы знаем, что есть люди, которые предпринимали попытки самоубийства, и есть люди, которые знают, что некоторые такие попытки, к сожалению, были успешными, Причиной тому было психологическое давление и чувство опустошенности или безысходности; такие невыносимые чувства возникают когда человек выходит из этого религиозного движения. Такие меры, навязанные им их религиозными руководителями Свидетелей Иеговы применяют по отношению ко всем бывшим членам их религии по всему миру. Мы хотим чтобы люди знали, что если они решат стать Свидетелем Иеговы, то это, действительно, билет в один конец. С этой религии нельзя выйти достойно. Я считаю, что это будет справедливо, если общественность узнает об этом. Организаторы манифестации подчеркнули, что эта акция не является нападением на конкретное собрание, а просто предупреждением для тех, кто желает присоединиться к подобным религиозным группам.
Для Echo24, Марта Лабурда.

Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: 31 Marzec, 2017, 13:44 wysłana przez Robert Dworak (Berlin) »
"Jakby ftosi myśloł, ze cosi <<wiy>>, to jesce nie wiy, jako wiedzieć trza" - 1 Kor.8:2 Biblia Góralska NT ;-)


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Manifestacja - 26 marca 2017
« Odpowiedź #342 dnia: 31 Marzec, 2017, 13:48 »
Otrzymałem już dwa dni temu tłumaczenie od Ajsza ponieważ zadeklarował się wcześniej że je zrobi. Wklejam je poniżej. Niestety nie jestem w stanie ocenić które lepiej oddaje treść oryginału, ewentualnie można by wybrać z obu najlepiej oddane zdania. Mógłby ktoś w tej materii pomóc?

PS. Żeby uniknąć powielania najlepiej napisać tutaj na forum, że ktoś chce się zajmować jakimś językiem, a wcześniej sprawdzić czy ktoś już wcześniej tego nie napisał.

Cytuj
Мы являемся жертвами манипуляций
с нарушением основных гражданских свобод.
отход с групы вероисповедания
угрожает исключением из общины,
манифестировали в воскресенье (26.03.2017)
бывшие Свидетели Иеговы.
После отхода отважно говорят о том
что творится за закрытыми дверьми общины,
подробно об этом в материале Марты Лябурды.
Психоманипуляция и нарушение закона.
О том, что происходит в собраниях Свидетелей Иеговы
говорят бывшие члены религиозной группы.
Мы знаем Свидетелей Иеговы изнутри,
потому что мы были Свидетелями,поэтому мы знаем
какие скрытые методы, используемые внутри способствуют тому,
что люди несчастливы.
Бывшие Свидетели критикуют в частности запрет на переливание крови,
через который сотни людей теряют свою жизнь.
в общинах, так называемое правило два свидетеля означает,
что жалоба на кого-то
с таким же вероиповеданием будет рассматриваться только в случае,
если обвинение подтвердит наличие двух других людей.
Проблема заключается в том, что даже если кто-то с религиозной группы
совершает преступление в большинстве случаев
не попадает в полицию.
Конечно, есть много причин, одна из них является тот факт,
что Свидетели считают, что они
как бы немного отделены от общества.
Они находятся в истине, и весь мир это мир сатаны.
Поэтому мир сатаны не зделает это лучше, чем они это делают внутри.
И многие просто решили не сообщать об этом,
в противном случае многие Свидетели не хотят
чтобы такие ситуации были, вышли на свет божий,
потому что бросает тень на всю организацию.
Г-н Мачей думает,вот именно по этому
столько серьезного преступления, в частности
сексуальное изнасилование,остаётся всегда тайной.
Сам был ревностным Свидетелем Иеговы в течение четырнадцати лет
До тех пор, как старший член общины не мог видеть больше других
Когда мы решили уйти с женой с этой общины
Мы потеряли всех друзей, мы потеряли почти всю семью.
Которая также Свидетели Иеговы, от жены, особенно
Теперь,когда мы вышли с организации
это уже будет 9 месяцев
мы не слышали ни слова от них. 
Социальное отторжение,именно это эффект
отклонения от религиозной группы.
Тот кто вдруг в своей жизни подтверждает
что не хочет быть Свидетелем Иеговы
и это не обязательно означает, что он грешник,то все Свидетели Иеговы,
в том числе родственики, например,
не могут поддерживать контакт с ними.
Они не могут съесть еду с ними,
они не могут сказать им доброе утро на улице.
здесь идет о таких ситуациях, например,
что мать не отбирает телефонный звонок от своего сына,
не хочет с ними поддерживать контакт
выпрашивает родных со своего дома.
Эта практика остракизма настолько шокирует,
что приводит к разрыву семейных связей.
Они ломают узы брака, это приводит ко многим неприятным последствиям.
Я знаю людей, которые принимают попытки самоубийства, 
я знаю людей, которые, к сожалению, это удалось,
потому что психологическое давление и чувство пустоты или потери,
которые чуствовали.
когда они вышли из этого движения было невыносимо.
Это одno из многих поведений, которые,
по мнению Свидетелей Иеговы налагаются
руководителями религиозных групп по всему миру.
Мы хотим, чтобы люди знали, что, когда они решили стать Свидетелем Иеговы,
то это действительно билет в один конец.
Я думаю, что это справедливо для общественности чтобы это знала.
Организаторы манифестации подчеркивают
однако, что эта встреча не является атакой на конкретном собрании.
А предупреждение перед добавлением к религиозным группам.
Для echo24 Марта Лябурда.Польша.
« Ostatnia zmiana: 31 Marzec, 2017, 13:52 wysłana przez mav »


Offline Brat Jaracz

Odp: Manifestacja - 26 marca 2017
« Odpowiedź #343 dnia: 31 Marzec, 2017, 13:52 »
Gdyby ktoś jeszcze nie wiedział, jestem "uczony w piśmie" ;) Mam babilońskie wykształcenie językowe i jestem czynny zawodowo. Jeśli byłaby potrzeba wykonania korekty jakiegoś tekstu (w języku ojczystym), polecam się na przyszłość :)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą"
"Strażnica", 15.09.1989


Offline CEGŁA

Odp: Manifestacja - 26 marca 2017
« Odpowiedź #344 dnia: 31 Marzec, 2017, 14:14 »
Sorki, ale liczba wierszy się nie zgadza, ściągnijcie tego PDF:
https://drive.google.com/file/d/0B4lrXCMQzmDdNVpxRUZzaVlzQU0/view?usp=sharing
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.