Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Upadek a odstępstwa, jaka różnica?  (Przeczytany 933 razy)

Offline Roszada

Upadek a odstępstwa, jaka różnica?
« dnia: 21 Sierpień, 2016, 17:50 »
W jednym z wątków napisałem coś co nie zostało skomentowane.
Ale może tu:

*** it-2 s. 241 ak. 3 Odstępstwo ***
Oczywiście istnieje różnica między upadkiem wynikającym ze słabości, a ‛odpadnięciem’, które jest odstępstwem. To drugie oznacza zdecydowane i świadome zejście z drogi prawości (1Jn 3:4-8; 5:16, 17). Stanowi bunt przeciwko Bogu i wiąże się z odrzuceniem Jego prawdomównego Słowa — bez względu na to, czy ma podłoże intelektualne, moralne czy duchowe

A co oznacza to pierwsze, tzn. "upadek wynikający ze słabości"? ;)
Kiedy on następuje?
Kto dostaje taki status?

Nie słyszałem nigdy o upadłych ze słabości.
Raczej o wykluczonych, tzn odstępcach.
Czy to jest "martwy przepis"? ;)


Offline Weteran

Odp: Upadek a odstępstwa, jaka różnica?
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Sierpień, 2016, 18:08 »
Upadek jest wtedy, gdy gdy „grzesznik” żałuje złego czynu i przyznaje się do niego przed KS, i wyraża skruchę. Bywa mu przebaczone  :D A odstępca to ten, który nie żałuje złego postępowania i bezczelnie się z niego raduje. Raczej chodziło tu o sprawy dotyczące moralności. Przynajmniej ja tak to rozumiałem, będąc ŚJ. Ale oczywiście dzisiejsze schizofreniczne definicje „odstępstwa”  wymyślone przez CK (na czele z jedynie im znanym pojemnym pojęciem „rozpasania”) to zupełnie co innego.
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline Światus

Odp: Upadek a odstępstwa, jaka różnica?
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Sierpień, 2016, 18:11 »
Od tych słów bije taka "mądrość przodków", że zwykłe ludzkie komentarze nie sa w stanie rzucić na nie jaśniejszego światła. ;D

Hmmm, a może to tak;
1. Mam słabość do pięknych dziewcząt i to było powodem mojego udania się do lokalu na ulicy Grodzkiej.
2. Nie mam żadnych słabości. Po prostu chciałem pójść do domu publicznego na B*

* Mowa oczywiście o Bibliotece  ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: Upadek a odstępstwa, jaka różnica?
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Sierpień, 2016, 18:12 »
Do 'upadkowiczów' przed rokiem 1980 można by zaliczyć tych co się oddalili. Wtedy ich jeszcze nie wykluczano. No ale później zmieniło się to. :(