Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 144 000 i ilość chrześcijan z nadzieją niebiańską od czasów Pana Jezusa  (Przeczytany 5378 razy)

Offline CEGŁA

Dzisiaj jest kropka nad i. Mój chrześcijański umysłu uwolnił się dzisiaj kompletnie od sekto-korporacji Strażnicy.

Nie będę zbyt dużo opisywać. Dopiero teraz sobie to uzmysłowiłem.


Twierdzenie Świadków Jehowy - nadzieje niebiańską ma tylko 144 000 od czasów Jezusa.

Biblijne twierdzenie - wszyscy, którzy wierzą, włącznie z Abrahamem, Izaakiem, Jakubem, Henohem, Noem, Sarą, Rut, Gedeonem, Samsonem itd...

Hebrajczyków 11:13-16
"(13): Wszyscy oni poumierali w wierze, nie otrzymawszy tego, co głosiły obietnice, lecz ujrzeli i powitali je z dala; wyznali też, że są gośćmi i pielgrzymami na ziemi. (14): Bo ci, którzy tak mówią, okazują, że ojczyzny szukają. (15): I gdyby mieli na myśli tę, z której wyszli, byliby mieli sposobność, aby do niej powrócić; (16): lecz oni zdążają do lepszej, to jest do niebieskiej. Dlatego Bóg nie wstydzi się być nazywany ich Bogiem, gdyż przygotował dla nich miasto. [Biblia Warszawska, Hbr 11]"

Przekręt Nowego Światła zaciemnia prawdę:
"13 Wszyscy oni pomarli w wierze, chociaż nie dostąpili spełnienia obietnic, ale je z dala ujrzeli i powitali oraz publicznie oznajmili, że są obcymi i tymczasowymi osiedleńcami w tej ziemi. 14 Bo ci, którzy tak mówią, dają dowód, iż pilnie szukają swojego miejsca. 15 A przecież gdyby wciąż wspominali to miejsce, z którego wyszli, mieliby sposobność powrócić. 16 Teraz jednak zabiegają o lepsze miejsce, mające związek z niebem. Dlatego Bóg się ich nie wstydzi, gdy jest wzywany jako ich Bóg, bo przygotował dla nich miasto."


Jak ukazuje to historia? Czyli ilu chrześcijan z nadzieją niebiańską żyło w tej nadziei od czasów Pana Jezusa?

1) Dane statystyczne --->  http://prowincjalka.prowincjalka.salon24.pl/476100,meczenstwo-chrzescijan-dane-statystyczne





2) Liczba chrześcijan w historii ---> http://mb-soft.com/believe/tpx/numberch.htm





Generalnie, większość ze Świadków Jehowy uzna to za absurdalną bzdurę, ale to dlatego, że ich wyobraźnia jest ograniczona do ram WTS.

Byłem leniwy, wiem, nigdy tego wcześniej nie sprawdziłem osobiście.



Jeszcze jedno, czy ci wszyscy wymienieni poniżej, którzy nie należą do Organizacji Świadków Jehowy nie mieliby przeżyć Armagedonu, lub nie zostać z martwych wzbudzeni?



Poza tym:
* 170 tysięcy chrześcijan ginie rocznie za wiarę w Jezusa Chrystusa,
* co 3 minuty ginie jeden chrześcijanin,
* 200 milionów chrześcijan jest brutalnie prześladowanych,
* w ponad 70 krajach świata łamie się prawo do wolności religijnej,
* 350 milionów chrześcijan poddawanych jest różnym formom dyskryminacji.


Jonasza 4:11
"11 Czy więc ja nie miałbym żałować Niniwy, wielkiego miasta, w którym jest więcej niż sto dwadzieścia tysięcy ludzi wcale nie umiejących odróżnić swej prawicy od lewicy, a do tego wiele zwierząt domowych?”"



Słabo mi jak sobie to uzmysławiam, jak potwornymi kłamstwami posługuje się Ciało Przekierownicze. Żeczywiście to nasienie diabelskie!!!


Najlepszy film jaki oglądałem na temat 144 000 na Youtube:




Dla ciekawych:



Biedna jest nauka Ciała Przekierowniczego!!!  Świadkowie Jehowy BUDŹCIE SIĘ!!!
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień, 2016, 02:22 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Na uzasadnienie biblijne że liczba 144000  argumenów  z Biblii po prostu brak.  Jest to tylko dobry przykład na  jedną z wielu prób manipulacji wersetami wyrwanymi z kontekstu .

Symboliczne znaczenie Objawienia rozdział 7-jest prawidłowe i logiczne .
Próba nadania znaczenia literalnego czyli dosłownego całości lub części jest manipulacją czyli inaczej kłamstwem a kłamstwo ma krótkie nogi .

Podobnie jak na inne ustalone przez ludzi nauki m.in. tj.Towarzystwo Strażnica :
1*Zachodzące,czy pokrywające się pokolenie roku 1914.
2*ostracyzm tzn.okazywanie nienawiści (obojętność i lekceważenie jest formą nienawiści ) wobec osób  rozmawiających o naukach organizacji ale po chrzcie w organizacji nią dozwolone  ,ew. Tylko dla nie SJ ,  wolność myśli tylko  do chrztu .
3*tylko Świadkowie Jehowy są dziś chrześcijanami ,pozostali ludzie nawet jeśli uważają się naśladowców Chrystusa , to wg. Oragnizacji są osoby przeznaczone na zagładę bo tak podają ich publikacje , uważani są za część świata  oddalonego od Boga  i będą gnojem na polu
4*głoszenie Ewangelii wg.Mat.24:14 nie mogą wykonywać inni Chrześcijanie a tylko Świadkowie Jehowy ( w Australii przed komisją członek Ciała Kierowniczego nic takiego nie zasugerował )
5*nie istnieje obecnie fałszywy prorok ale , został zmieniony na ogłaszającego lepsze zrozumienie lub inne czy nowe światło niewolnika.
6*Osoba duchowa koniecznie musi uczęszczać na zebrania Świadków Jehowy .
7*Starsi w Zborach są duchowymi pasterzami tj.zastepują jako "podpasterze" Chrystusa opiekując czy zajmując się życiem prywatnym członków zboru( niestety pełnią często rolę odwrotną- odsuwają od Chrystusa próbują przejąć kontrolę nad prawie  całym życiem osób zmanipulowanych )
8*???
9*???

Itd..................?

Dodajcie dalej kolejne punkty nauk bez uzasadnienia biblijnego , ale tego jest tyle i tak istotne to tematy że trzeba by kolejne wątki zakładać .

Ale dlatego właśnie m.in. zlikwidowano zebrania studium książki , o tych właśnie tematach mogły się rozwijać ciekawe rozmowy .
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień, 2016, 06:20 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline muminka

Tu masz rację. Od tego czego uczono nas do tego co jest prawdą jest wielki wór. Można by pisać godzinami.
Ja w pewnym momencie przestałam bo czułam zbyt duży niesmak i bardzo mnie to bolało jak mogłam być taka głupia.
Tłumacze sobie to tym że każdy orze jak może i by zdobyć owieczki trzeba wpaść na dobry pomysł. Problem polega w innym temacie. Pewnie byłoby wielu "przebudzonych" ale praktycznie nie ma miesiąca by nie przypominało się na zebraniach a już na każdym zgromadzeniu iż trzeba wierzyć a nie sprawdzać. Niby sprawdzać tak ale tylko na jw. org
Więc "bracia"sprawdzają na jw.org i im się wszystko zgadza. Wolne myślenie dla wielu wpływowych ludzi z historii było zakazane ponieważ prowadzi do buntu w konsekwencji. Zmienia plan działania danej jednostki więc trzeba te wolno myślące odizolować a najlepszą formą jest zakaz kontaktu itd. 
"Żyj według życiorysu, który chciałbyś sobie napisać. Aleksander Kumor "


Offline Roszada

Pięknie Cegła ale za dużo danych na jeden post.
To trzeba dozować powoli, by do ŚJ docierało, a i mi ciężko ogarnąć w natłoku informacji. :-\


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Dzisiaj jest kropka nad i. Mój chrześcijański umysłu uwolnił się dzisiaj kompletnie od sekto-korporacji Strażnicy.

Nie będę zbyt dużo opisywać. Dopiero teraz sobie to uzmysłowiłem.

Gratulacje, to najważniejsze przyznać się przed sobą 'już mnie z nimi nic nie łączy'.
Witaj po wolnej stronie umysłu.

Resztą informacji rozwaliłeś mi mózg.
Przegrzanie neuronów.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline CEGŁA

Pięknie Cegła ale za dużo danych na jeden post.
To trzeba dozować powoli, by do ŚJ docierało, a i mi ciężko ogarnąć w natłoku informacji. :-\

Coś w tym jest co mówisz. Wczoraj starałem się kilku z nich wskazać klucz do prawdy o 144 000, po prostu wskazałem na to ile chrześcijan żyło wcześniej. Cytuje ich wypowiedzi:

"ale twój umysł już do reszty opanował diabeł"
"co ci się stało, co ty czytasz, pewnie znowu tych odstępców, ktoś wyprał ci mózg"
"to bzdura, nigdy tylu chrześcijan nie było w historii"

jedna osoba po chwili namysłu powiedziała:
"bo Bóg do grona 144 000 wybiera ludzi z tych z nadziei niebiańskiej". No a co z resztą która miała nadzieję niebiańską? "AAA tam, to bzdura...  wiesz co" - kręcąc przy tym głową

a inne osoba gdy do niej zaczęło coś docierać powiedziała:
"mi jest dobrze w tej religii i chociaż by były błędy ja tu zostanę" - już nie pierwszy raz spotkałem się z taką wypowiedzią.
Osobiści myślę, że to ludzie skupiający się na wygodach i złudnym spokoju w życiu, a nie na rzeczywistym życiu.

Spytałem się jak w taki sposób chce zaskarbić sobie uznanie Boże, oraz jeżeli będzie tkwić w błędzie to ominie ją wielkie wybawienie.
Z przekorem odpowiedziała, że niech tak będzie, ale w głosie słychać było niepewność i nutkę lęku.
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień, 2016, 11:33 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Światus

Mt 22;2-14  2 «Królestwo niebieskie podobne jest do króla, który wyprawił ucztę
weselną swemu synowi.  (…) 8 Wtedy rzekł swoim sługom: "Uczta wprawdzie
jest gotowa, lecz zaproszeni nie byli jej godni. 9 Idźcie więc na rozstajne drogi i
zaproście na ucztę wszystkich, których spotkacie". 10 Słudzy ci wyszli na drogi i
sprowadzili wszystkich, których napotkali: złych i dobrych. I sala zapełniła się
biesiadnikami.

Obj 19:9   I mówi mi: «Napisz: Błogosławieni, którzy są wezwani na ucztę
Godów Baranka!
» I mówi mi: «Te prawdziwe słowa są Boże».

Jak widać powyżej WSZYSCY zostali zaproszeni.
Jeśli chcesz więcej to proszę.
https://drive.google.com/file/d/0B8kbJALje-bdcnk4Z1FNYlVkVDg/view?usp=sharing

No i chyba najbardziej jaskrawy przykład;

Mt 8:11 Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline pies berneński

A czy ktoś z Was ma wiedzę,w którym roku ŚJ przekroczyli liczbę 144000 ?
Najstarszy rocznik jaki posiadam jest 1994 r ,ale tam liczba głosicieli przekracza 4 miliony.
Więc liczba " z nadzieją niebiańską" w nowożytnych czasach  pewnie wiele lat wcześniej została skompletowana.
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
A czy ktoś z Was ma wiedzę,w którym roku ŚJ przekroczyli liczbę 144000 ?
Najstarszy rocznik jaki posiadam jest 1994 r ,ale tam liczba głosicieli przekracza 4 miliony.
Więc liczba " z nadzieją niebiańską" w nowożytnych czasach  pewnie wiele lat wcześniej została skompletowana.

niedawno przy stojaku jedna z pań z ironicznym uśmiechem rzekła do mnie:
- a po co sie pan wybiera do nieba? Tam juz miejsca zajęte dawno. Co pan chce tam? W karty grać?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Roszada

A czy ktoś z Was ma wiedzę,w którym roku ŚJ przekroczyli liczbę 144000 ?
Najstarszy rocznik jaki posiadam jest 1994 r ,ale tam liczba głosicieli przekracza 4 miliony.
Więc liczba " z nadzieją niebiańską" w nowożytnych czasach  pewnie wiele lat wcześniej została skompletowana.

Dwa różne źródła i różne dane:

1945 – przeciętna liczba głosicieli: 127 478 (najwyższa: 141 606), wzrost procentowy: brak danych (Jehovah’s Witnesses in the Divine Purpose 1959 s. 312 „Narody mają poznać, że ja jestem Jehowa” – Jak? 1974 s. 210; por. najwyższa: 156 299 [Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego 1995 s. 717]).
« Ostatnia zmiana: 16 Luty, 2017, 20:00 wysłana przez Roszada »


Offline CEGŁA

"Zmienne nauki Świadków Jehowy" str. 75
http://www.piotrandryszczak.pl/arty/zmienne-nauki/zmienne-nauki-swiadkow-jehowy.PDF

Prócz tego Towarzystwo Strażnica wyznaczało kiedyś konkretną liczbę ludzi
przeznaczonych do klasy ziemskiej:


„Skoro liczba oblubienicy Chrystusowej wynosi 144,000 rozsądnie  ;D jest przypuszczać,
że każdy członek tej klasy będzie miał 144,000 ludzi do zaopiekowania się nimi,
czyli 144,000 razy 144,000 równa się 20,736,000,000 (...), co widocznie jest liczbą osób,
które będą potrzebowały opieki. 144,000 będzie ogromną armią dla każdego członka
klasy oblubienicy; widzimy więc, że praca wielkiej kompanii jest tu konieczną”
(Dokonana Tajemnica 1925 s. 162).

„Jeżeli pomnożymy ilość kwadratowych stajan w mieście przez 144, miar człowieczych,
czyli 144,000,000 przez 144, otrzymamy 20,736,000,000, czyli przypuszczalna
ilość klasy owiec przy końcu wieku Tysiąclecia
(jw. s. 385).


w95 15.2 "Nie bój się mała trzódko"
Jehowa ograniczył wielkość małej trzódki do 144 000 osób i zaczął je zbierać w dniu Pięćdziesiątnicy 33 roku. Logik  ;D a podpowiada, że powoływanie członków tego grona skończyło się wtedy, gdy było ono niemal kompletne, a fakty wskazują, iż zgromadzanie tych szczególnie błogosławionych osób w zasadzie dobiegło kresu w roku 1935.
Większość żyjących na ziemi członków małej trzódki ma obecnie 70, 80, 90, a niektórzy nawet ponad 100 lat


Oni wymyślali to chyba po pijaku, albo po jakiś dragach...  :o

Kwintesencja "Niewolnika Wiernego i rzeczywiście jak najbardziej Roztropnego"


Tak jak na CNN - "NO COMMENT"
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline chmura

Józek "Flaszka" Rutherford....pisał to pod wpływem;) .....spirit
« Ostatnia zmiana: 16 Luty, 2017, 15:47 wysłana przez chmura »
Nareszcie żyję :)


Offline sabekk

Resztą informacji rozwaliłeś mi mózg.
Przegrzanie neuronów.

Nie przesadzajmy...  fajny wstęp. Mam coś do dopowiedzenia w innych tematach. Jak zdążę przed końcem lutego, to pogadamy.
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Offline Startek

Nie przesadzajmy...  fajny wstęp. Mam coś do dopowiedzenia w innych tematach. Jak zdążę przed końcem lutego, to pogadamy.
. Tylko w jakich żeby można było się przygotować . Weź ze sobą drugiego brata starszego ,  niech i on wypracowuje swoje Zbawienie . Stać przy rydwanie Jehowy w taką pogodę , można przypłacić chorobą . Bądź lojalny dla brata i nie pozwól marznąć mu przy rydwanie .


Offline sabekk

. Tylko w jakich żeby można było się przygotować . Weź ze sobą drugiego brata starszego,  niech i on wypracowuje swoje Zbawienie . Stać przy rydwanie Jehowy w taką pogodę , można przypłacić chorobą . Bądź lojalny dla brata i nie pozwól marznąć mu przy rydwanie .

A już miałem kontynuować... Biorąc jednak powyższą zapowiedź dalszej jazdy po regulaminie i brak reakcji modów na powyższy post, rezygnuję z dalszego pisania na tym forum. Ja mogę rozumieć hejt na WTS, ale to, na co pozwalają mody wbrew regulaminowi już nie muszę.


Pozostaje tylko umówiona kawa i tyle...
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra