DYSKUSJE DOKTRYNALNE > "NOWE ŚWIATŁA"

UWAGA!!!- 2 klasy owiec jest w końcu zmiana stanowiska !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

<< < (6/7) > >>

bene:

--- Cytat: robbo1 w 10 Wrzesień, 2017, 14:38 ---W pierwszym zdaniu swego komentarza odniosłem się do wer.20.
Pewnie jednak niedostatecznie.
Wtedy ,gdy nasz zbawiciel chodził po ziemi,uwierzyło w niego niewielu.
Nie przekonał do siebie zbyt wielu.
Niemniej wiedział,że po jego odejściu ,będą do niego przekonywać jego uczniowie.
I tacy nie byli mu obojętni.
Z tej to przyczyny czytamy ,że nasz zbawiciel prosił i o tych.
Nie tylko tych,których przekonał do siebie osobiście,ale o tych,którzy przekonają się do niego poprzez posługę jego uczniów.
"...dzięki ich słowu uwierzą we mnie".
I nie myśl,że nie wierzę w tego,o którym głosili jego naśladowcy.
Wierzę.
patrz. Rzym.10:16-18
Jak czytamy w Gal.3:2 istotne jest :
"...słuchanie wynikające z wiary".

Jeżeli pytasz o to,czy znajduję się pomiędzy "powołanymi",to jeżeli w istocie tak jest,to niczego nie zmienia.
Jak i tego,że niektórzy z nas znajdują się pomiędzy tymi ,których nasz ojciec "powierzył swemu synowi".
To pewne.
Jak i to,że pomiędzy nimi znajdują się nie tylko ci powołani osobiście przez naszego zbawiciela ,ale przez tych,których on sam powołał i nakazał uczyć.

--- Koniec cytatu ---
A po co to tak komplikować wszak Jezus przekazał wyraźnie kto uwierzy będzie ze mną. Jeśli masz wątpliwości czy z Nim będziesz tam gdzie On będzie widocznie nie wierzysz w Niego. Istnieje jeszcze jedna możliwość wprowadza Cię w błąd ten co zasiewa takie wątpliwośći

ihtis:
Przeglądając ostatnie Strażnice,
nie znajdujemy zbyt wiele tekstów pozwalających rozumieć temat.
Zdaje się, że CK zakłada, że wszyscy przyjmuję teorię 2 owiec bez potrzeby tłumaczenia. 3 wersy z Jana, Ap, i Mt wystarczą by zrezygnować z nieba.
A co was przekonało, że teoria 2 owiec to ściema?

sawaszi:

--- Cytat: ihtis w 22 Styczeń, 2019, 11:33 ---Przeglądając ostatnie Strażnice,
nie znajdujemy zbyt wiele tekstów pozwalających rozumieć temat.
Zdaje się, że CK zakłada, że wszyscy przyjmuję teorię 2 owiec bez potrzeby tłumaczenia. 3 wersy z Jana, Ap, i Mt wystarczą by zrezygnować z nieba.
A co was przekonało, że teoria 2 owiec to ściema?

--- Koniec cytatu ---
 
Egzegezy na temat drugich owiec nie mam zamiaru przeprowadzać - bo to niepotrzebne jest wierzącym - a nie wierzącym i tak w niczym nie pomoże

Gremczak:

--- Cytat: ihtis w 22 Styczeń, 2019, 11:33 ---Przeglądając ostatnie Strażnice,
nie znajdujemy zbyt wiele tekstów pozwalających rozumieć temat.
Zdaje się, że CK zakłada, że wszyscy przyjmuję teorię 2 owiec bez potrzeby tłumaczenia. 3 wersy z Jana, Ap, i Mt wystarczą by zrezygnować z nieba.
A co was przekonało, że teoria 2 owiec to ściema?

--- Koniec cytatu ---
Cała ideologia ŚJ to ściema więc i te owce też.

ihtis:

--- Cytat: sawaszi w 22 Styczeń, 2019, 12:02 --- 
Egzegezy na temat drugich owiec nie mam zamiaru przeprowadzać - bo to niepotrzebne jest wierzącym - a nie wierzącym i tak w niczym nie pomoże

--- Koniec cytatu ---
Nie chodzi mi o egzegezę tylko o to co ostatecznie zadecydowało ale może nie być takiego punktu czasami po prostu odrzucają z rodzinki odrzucamy hurtem jej nauki. Pozdrawiam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej