DYSKUSJE DOKTRYNALNE > "NOWE ŚWIATŁA"

UWAGA!!!- 2 klasy owiec jest w końcu zmiana stanowiska !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

<< < (5/7) > >>

robbo1:
Rozumiem,że wszystko jest oczywiste,jak i to,że bezpodstawna jest wiara :
"Od raju utraconego,do raju odzyskanego".

Niestety to,że istnieją "przypowieści" dowodzi,że sposób napisania podań nowotestamentowych ,nie jest najprostszy.
To znaczy temu służyły przypowieści.
Ich interpretacja wskazuje jednak na istnienie odmiennych opinii itp.

Rozumiem,że nasz zbawiciel wiedział,że niektórzy dadzą posłuch jego naukom przekazywanym przez jego uczniów - wer.20,oraz ,że chciał,żeby wszyscy,ci których o t r z y m a ł  od swego ojca ,byli i tam,gdzie on. wer.24
Wszyscy ci,których otrzymał.
Wszyscy ,dosł."wszyscy ci,których mi dałeś,byli ze mną..."
Użyty tutaj zaimek [ho] w przypadku zaimka wskazującego (ten,ta,to) wskazuje na "t o" [tych] co mi dałeś...
I "wszyscy ci...",na pewno tam się znajdą.
Na pewno stanie się,że spełni się pragnienie naszego zbawiciela, i wszyscy,których powierzył mu ojciec "których mi powierzyłeś...byli ze mną zawsze tam,gdzie ja jestem".

To pewne,że spełni się oczekiwanie naszego zbawiciela:
"OJCZE ,C H C Ę,ABY TAM ,GDZIE JA BĘDĘ,BYLI ZE MNĄ RÓWNIEŻ, C I ,KTÓRYCH MI D A Ł E Ś..."
To pewne.




sawaszi:

--- Cytat: robbo1 w 09 Wrzesień, 2017, 15:58 ---Rozumiem,że wszystko jest oczywiste,jak i to,że bezpodstawna jest wiara :
"Od raju utraconego,do raju odzyskanego".

Niestety to,że istnieją "przypowieści" dowodzi,że sposób napisania podań nowotestamentowych ,nie jest najprostszy.
To znaczy temu służyły przypowieści.
Ich interpretacja wskazuje jednak na istnienie odmiennych opinii itp.

Rozumiem,że nasz zbawiciel wiedział,że niektórzy dadzą posłuch jego naukom przekazywanym przez jego uczniów - wer.20,oraz ,że chciał,żeby wszyscy,ci których o t r z y m a ł  od swego ojca ,byli i tam,gdzie on. wer.24
Wszyscy ci,których otrzymał.
Wszyscy ,dosł."wszyscy ci,których mi dałeś,byli ze mną..."
Użyty tutaj zaimek [ho] w przypadku zaimka wskazującego (ten,ta,to) wskazuje na "t o" [tych] co mi dałeś...
I "wszyscy ci...",na pewno tam się znajdą.
Na pewno stanie się,że spełni się pragnienie naszego zbawiciela, i wszyscy,których powierzył mu ojciec "których mi powierzyłeś...byli ze mną zawsze tam,gdzie ja jestem".

To pewne,że spełni się oczekiwanie naszego zbawiciela:
"OJCZE ,C H C Ę,ABY TAM ,GDZIE JA BĘDĘ,BYLI ZE MNĄ RÓWNIEŻ, C I ,KTÓRYCH MI D A Ł E Ś..."
To pewne.

--- Koniec cytatu ---
. Kiedy rozmawiałeś z Jezusem Chrystusem (ostatnio) i co Ci powiedział osobiście ?? -'zaprosił Cię do Nieba ?' - napisz coś o tym .

Tusia:

--- Cytat: robbo1 w 09 Wrzesień, 2017, 15:58 ---"OJCZE ,C H C Ę,ABY TAM ,GDZIE JA BĘDĘ,BYLI ZE MNĄ RÓWNIEŻ, C I ,KTÓRYCH MI D A Ł E Ś..."

--- Koniec cytatu ---

Naprawisz sobie spację na klawiaturze?


--- Cytat: robbo1 w 09 Wrzesień, 2017, 15:58 ---To pewne.

--- Koniec cytatu ---

Dzięki.

bene:

--- Cytat: robbo1 w 09 Wrzesień, 2017, 15:58 ---Rozumiem,że nasz zbawiciel wiedział,że niektórzy dadzą posłuch jego naukom przekazywanym przez jego uczniów - wer.20,oraz ,że chciał,żeby wszyscy,ci których o t r z y m a ł  od swego ojca ,byli i tam,gdzie on. wer.24
Wszyscy ci,których otrzymał.
Wszyscy ,dosł."wszyscy ci,których mi dałeś,byli ze mną..."
Użyty tutaj zaimek [ho] w przypadku zaimka wskazującego (ten,ta,to) wskazuje na "t o" [tych] co mi dałeś...
I "wszyscy ci...",na pewno tam się znajdą.
Na pewno stanie się,że spełni się pragnienie naszego zbawiciela, i wszyscy,których powierzył mu ojciec "których mi powierzyłeś...byli ze mną zawsze tam,gdzie ja jestem".

To pewne,że spełni się oczekiwanie naszego zbawiciela:
"OJCZE ,C H C Ę,ABY TAM ,GDZIE JA BĘDĘ,BYLI ZE MNĄ RÓWNIEŻ, C I ,KTÓRYCH MI D A Ł E Ś..."
To pewne.

--- Koniec cytatu ---
A werset
--- Cytuj ---Proszę nie tylko za nimi, lecz także za tymi, którzy dzięki ich słowu uwierzą we mnie
--- Koniec cytatu ---
w swich rozważaniach pominąłeś celowo czy tylko przez przypadek. Jeśli celowo to widać ducha manipulacji a jeżeli przez przypadek to mam kilka pytań. Ilu obecnie żyjących Świadków Jehowy uwierzyło w tego co wypowiadał te słowa. Bo widzisz to o nich Jezus modlił się aby byli tam gdzie On będzie. Czy Ty jesteś w gronie tych co uwierzyli a jeżeli nie o napisz dlaczego

robbo1:
W pierwszym zdaniu swego komentarza odniosłem się do wer.20.
Pewnie jednak niedostatecznie.
Wtedy ,gdy nasz zbawiciel chodził po ziemi,uwierzyło w niego niewielu.
Nie przekonał do siebie zbyt wielu.
Niemniej wiedział,że po jego odejściu ,będą do niego przekonywać jego uczniowie.
I tacy nie byli mu obojętni.
Z tej to przyczyny czytamy ,że nasz zbawiciel prosił i o tych.
Nie tylko tych,których przekonał do siebie osobiście,ale o tych,którzy przekonają się do niego poprzez posługę jego uczniów.
"...dzięki ich słowu uwierzą we mnie".
I nie myśl,że nie wierzę w tego,o którym głosili jego naśladowcy.
Wierzę.
patrz. Rzym.10:16-18
Jak czytamy w Gal.3:2 istotne jest :
"...słuchanie wynikające z wiary".

Jeżeli pytasz o to,czy znajduję się pomiędzy "powołanymi",to jeżeli w istocie tak jest,to niczego nie zmienia.
Jak i tego,że niektórzy z nas znajdują się pomiędzy tymi ,których nasz ojciec "powierzył swemu synowi".
To pewne.
Jak i to,że pomiędzy nimi znajdują się nie tylko ci powołani osobiście przez naszego zbawiciela ,ale przez tych,których on sam powołał i nakazał uczyć.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej