DYSKUSJE DOKTRYNALNE > "NOWE ŚWIATŁA"

UWAGA!!!- 2 klasy owiec jest w końcu zmiana stanowiska !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(1/7) > >>

accurate:
2 Klasy ziemska i niebiańska i obchody pamiątki  – czy to nadal podstawowa doktryna ustalona w latach 30-ych w czasie prezesury Józefa Rutheforda???
 Jemu się to tylko wydawało ???
Czy nie należy tego traktować jako obecnie żartu ???
Dlaczego???
 Proszę bardzo sprawdzić swoje egzemplarze publikacji  ” Prowadzenie rozmów na podstawie Pism”
Pytanie zasadnicze skoro w instruktarzu dla głosicieli” Prowadzenie rozmów na podstawie Pism” mamy taką bombę .
Temat:Pamiątka ,str.228
Pytanie na str. 229- Kto ma uczestniczyć w spożywaniu chleba i wina ?
Odpowiedź na str. 230 –Ilu uczestniczy? Jezus powiedział, że tylko „mała trzódka” otrzyma nagrodę Królestwo Niebiańskie(Łuk.12:32 ,NW) , Pełna jej liczba miała wynieść 144 000(Obj.14:1-3) .Wybór członków tego grona zaczął się w roku 33 n.e. A ZATEM OBECNIE TYLKO NIEWIELU POWINNO SPOŻYWAĆ CHLEB I WINO  .
ALE MAMY PROBLEM –argumentacja tych wersetów i ich kontekstu nie pasuje .
To nielogiczne więc pojawia się nowe światło tylnymi drzwiami poprzez zmiany ogłaszane lub nieogłaszane – czyli cichaczem .
Może trudno w to uwierzyć, ale Towarzystwo Strażnica nareszcie mówi o tej nauce jako o czymś niepewnym ,chwiejnym, i co najważniejsze jako o czymś co się nam wydaje .
Trudno w to uwierzyć a jednak.
UWAGA !!!!
BOMBA. SKAŁA PĘKA – PODSTAWOWA NAUKA JEST CHWIEJNA .
Idzie prawidłowa zmiana w kierunku właściwego postępowania i zrozumienia że taka argumentacja nie jest  Biblijna , a tylko tak się im wcześniej wydawało .
Otóż wydanie tej samej publikacji poprawione(ulepszone ) z 2001 roku zawiera zmienione zdanie podsumowujące wywody o prawidłowym obchodzeniu Uroczystości Pamiątki śmierci Jezusa .
WYDANIE Z 1991 ROKU
„ A ZATEM OBECNIE TYLKO NIEWIELU POWINNO SPOŻYWAĆ CHLEB I WINO „
UWAGA
WYDANIE Z 2001 ROKU
„ SŁUSZNY WIĘC WYDAJE SIĘ WNIOSEK , ŻE OBECNIE TYLKO NIEWIELU POWINNO SPOŻYWAĆ CHLEB I WINO „
SŁUSZNY WIĘC WYDAJE SIĘ WNIOSEK- oznacza po prostu zmianę o 180 stopni z jasnego stanowiska że tak jest , na wersję  której nikt nie może traktować jako pewnik – bo „to się tylko tak wydaje”!!!!!
Czyżby ta fundamentalna nauka to wg. Strażnicy domek z kart???
Na to wygląda , przecież to zaledwie niepewny ,wydający się słuszny wniosek .
Warto  sprawdzić wersje angielskie przed i po , z ciekawości .

Poniżej scan publikacji w 2 wersjach – koniecznie to sprawdzajcie i badajcie , rozpowszechniajcie.
Pytajmy z tą publikacją w dłoni -za co czepiają się spożywających na pamiątce gdzie 80 % czasu to argumentacja dlaczego praktycznie nikt nie powinien spożywać – poza obecnie wg. Strażnic ostatnich chorymi psychicznie, lub nawet odstępcami ???

Przecież to się tylko słuszny wydaje taki wniosek – a wcześniej to było na 100 % .
Kolejny dowód na manipulację , brak  szacunku do Boga i Jego Syna .  Wprowadzenie 2 klas owiec było od początku manipulacją wersetami i wykorzystywanie wpływu i ufności lub naiwności ludzkiej–wreszcie coś drgnęło ?.

Roszada:
Nie dam lubika, bo to tylko polska wersja.

Ang. z roku 2001 nie było. Nie było więc zmiany.

W ang. to zdanie z 1989:

*** rs p. 268 ***
Reasonably, there would be only a small number partaking now.

Ed. 1985 s. 268:

Reasonably, there would be only a small number partaking now.

Ale słusznie, po tym "słusznym wniosku" więcej osób zaczęło spożywać :)
Brawo też za spostrzegawczość. :)

A tak w ogóle to czy ŚJ jeszcze noszą to ze sobą? ;)
Czy to staroć na półce leżący?

Kiedyś porównałem z grubsza wersje 1991 i 2001:

http://www.piotrandryszczak.pl/polemika3/dwa-razy-prowadzenie-rozmow.html

Ale ktoś zrobił to szerzej ale nie ma już w necie tego (wyrazowo, przecinkowo).

accurate:
;)
Jesteś detalistą  ;).

Reasonably, there would be only a small number partaking now"
Reasonably -rozsądnie , sensownie . To też swoją drogą nie jest słowo właściwe
To mogłyby być klarowne określenia - jednoznaczne .
certainly
for sure
firmly
absolutely
accurately
precisely
   

A tak -to nawet po angielsku --rozsądnie , sensownie


Jednak nasz tłumacz lub/ tłumacze są skrupulatni - ktoś to w Ameryce sprawdził - dla świadka u nas to nie do pomyślenia kontrolować tłumaczy = odstępstwo i wykluczenie.
Ja wolę ufać najnowszemu zrozumieniu - które bracia kierowani duchem wyrazili wiedząc o jak fundamentalną naukę chodzi tak:

Słuszny, wydaje się wniosek.


W Polsce jednak bracia ufają we właściwe tłumaczenie -jest dział tłumaczy itd.
Czyżby był tłumacz - odstępca ??? Raczej niemożliwe .
Tak czy inaczej w Polsce obowiązuje nasza wersja - .
Co do tej angielskiej nie mam pewności , ale chyba Kim&Mickey na youtube coś mówili o wersjach tej publikacji , ale co do  roku nie interesowałem się wtedy , teraz mają tych filmów setki .
Ale jednak Polsce mamy 2 wyjścia: odstępcze tłumaczenia " Prowadzenia Rozmów " albo na Polskę Nowe światło .
Argument w ręku do rozmowy ze starszymi jest - i to nie wirtualny , a na papierze .

PS. proszę kogoś o sprawdzenie tych dat wszystkich wersji nowych po angielsku - to jednak byłaby perła na skalę światową.
Najważniejsze jest jednak że nam potrzebna tu na miejscu i można korzystać po polsku .

Poza tym to ,jak mówi się w naszym kraju , z Polski przyjdzie przebudzenie dla całego świata ,oj pięknie by to było.

Roszada:
W USA już nie wydają tego od 1989 r.
Na najnowszej płytce z 2015 ciągle jest wersja z 1989, jak i na jw.org.

http://wol.jw.org/en/wol/lv/r1/lp-e/0/21801

© 1985, 1989

WATCH TOWER BIBLE AND TRACT SOCIETY OF PENNSYLVANIA

Publishers

WATCHTOWER BIBLE AND TRACT SOCIETY OF NEW YORK, INC. Brooklyn, New York, U.S.A.

2009 Printing

accurate:
Roszado - dzięki szczerze za info. Doceniam pracę i wkład bo mi też pomogły twoje prace .Ale teraz pozwól ludziom czującym system poczytać wątek bez zbędnych wstawek w ten wątek  .
 Z całym szacunkiem dla Ciebie, nie byłeś w środku, nie czujesz , i nie poczujesz takich detali i co one mogą powodować w sytuacjach zborowych i w głowach szczerych,zmanipulowanych ludzi  .
Ja osobiście byłem,widziałem, czułem ,żyłem tym , wierzyłem na śmierć , gotów dać się zabić za wierność organizacji bez mrugnięcia okiem, być może nawet gdyby chodziło o bliskich .Teraz zastanawiam się czasem , kim bylem bo na pewno nie byłem sobą .To straszne .
Myślę że tu jest takich wielu i dobrze wyczują ten wątek i temat o którym piszę .

Uprzejmie proszę o to aby ci co są lub byli -wewnątrz przeczytali scenariusz zdarzeń , może być bardzo ciekawie.........

Jeszcze raz przypominam od początku - temat i myśl tego wątku .
Poniżej scenariusz realny do czego prowadzi zapis i jakie mogą być konsekwencje .
WYDANIE Z 1991 ROKU
„ A ZATEM OBECNIE TYLKO NIEWIELU POWINNO SPOŻYWAĆ CHLEB I WINO „
UWAGA
WYDANIE Z 2001 ROKU
„ SŁUSZNY WIĘC WYDAJE SIĘ WNIOSEK , ŻE OBECNIE TYLKO NIEWIELU POWINNO SPOŻYWAĆ CHLEB I WINO „


Poruszmy wyobraźnię - wyimaginujmy sobie to co znamy z życia  i historii Zborowych .

Starsi w zborach -w 90 % nie znają angielskiego
Nawet jeśli to jednak
Reasonably, there would be only a small number partaking now"
Reasonably -rozsądnie , sensownie . To też swoją drogą nie jest słowo właściwe
To mogłyby być klarowne określenia - jednoznaczne .
certainly
for sure
firmly
absolutely
accurately
precisely

Jest sytuacja..................

 np.Siostra Jadwiga pójdzie z tą publikacją do starszego zboru , i koordynatora grona(jej znajomy od ponad 30 lat  , brata Zygmunta i powie że np.

S.Jadzia:Bracie Zygmuncie rozmawiałam z zainteresowaną, wiesz tą panią Anią , moją sąsiadką która była już kilka razy na pamiątce. Ostatnio prosiła żeby jej tak na spokojnie wyjaśnić , kto i dlaczego może spożywać te, no ...yyy ... emblematy, wiesz zawsze mi się myli  z symbolami .
Prosiła o wyjaśnienie dokładne ,bo mówi że słyszała od kuzynki ,że podobno coraz więcej osób idzie u nas do nieba .Ale ona taka jest , wesoła więc nie mówi tego poważnie ale poprosiła bardzo o to konkretnie .
Wiesz bracie Zygmuncie , w naszym zborze przecież nie ma nikogo z klasy niebiańskiej ,więc myślę że ty najlepiej mi pomożesz . Bo słuchaj, wzięłyśmy z siostrą Krysią książkę tą , jak ona yyyyy.."Prowadzenie rozmów " , wiesz ta brązowa z odpowiedziami na te najtrudniejsze pytania (trudniejszych pytań i zagadnień poza publikacjami Strażnicy nie porusza nigdy ).
Ale w trakcie rozmowy , na końcu po przeczytaniu , moja ta sąsiadka mówi
ANIA -Sąsiadka- zainteresowana : No widzicie .
 S.Jadzia:  Co .
ANIA -Sąsiadka- zainteresowana Przecież pisze że "słuszny wydaje się wniosek że..." czyli to na razie tylko się wam wydaje . A ja tak to czułam w sobie  ,że to jakoś tak dziwnie na tej Pamiątce .Coś całkiem inaczej niż w Biblii , w kościele i teraz to rozumiem .Ci porzadkowi jakby ktoś zjadł ten chleb to chyba by go wyrzucili czy co ???
S.Jadzia:Ale Aniu to nie tak ,to znaczy wiesz ,  tłumaczę jej co i jak , ale ona mówi żebym przeczytała to jeszcze raz  z naszej książki , i Zygmunt , tam pisze dokładnie tak ,

Jadzia  pokazuje Zygmuntowi i mówi , sam przeczytaj "rozsądny wydaję się wniosek.... ".

S.Jadzia:No sam widzisz Bracie Zygmuncie , Ja nie wiem co o tym myśleć bo przecież to inaczej nie można zrozumieć, jak to ze to nam się tylko wydaje .


Na tym przerywamy dialog siostry ze starszym .
Jest wiele możliwych scenariuszy .Może się zrobić bardzo ciekawie .
Jak wy widzicie rozwój sytuacji .Zakładamy że osoby ze scenki są szczere i gorliwe .


Na ten moment jest jeszcze coś niewyjaśnione dla obserwatorów sytuacji .

 Gorliwy starszy,Nadzorca Zboru ,Br.Zymunt ma zagadkę co powiedzieć .
Sam nie wie co o tym myśleć .
Nie zna Angielskiego  ,tylko rosyjski i to sprzed ponad 35lat .
 
Ale...., na wielu szkoleniach i kursach dla usługujących podkreślano , jakie niebezpieczeństwa kryją się za osobistym sprawdzaniem języków oryginalnych w bibliach (Zygmunt nawet nie pomyśli że może chodzić  nie o angielski ale o też grekę ,hebrajski , łacinę itd. - on o tym nie wie) . Jest strach czy i komu o tym oraz jak powiedzieć .

Jest ciekawiej .
Inny starszy zboru , brat Marek , z którym , po ostatniej obsłudze jest lekko na pieńku ,po tym jak zwrócił mu uwagę że starsi jako przykładni mają owszem głosić minimum 15 godzin , ale żony też muszą dawać najlepszy przykład też regularnym uczestnictwem w zbiórkach i przykładnym dawaniem komentarzy szczególnie na studium Strażnicy ( Zygmunt prowadzi to studium Strażnicy w sposób ,no swojsko powiedzmy ).

Wie jednak że był trochę za ostry  . Przecież nawet sam  nadzorca obwodu nagle doceniając osobę i postawę grona jako bardzo budującą , podkreślił, że brat Marek ma niełatwą sytuację w rodzinie bo ma też 2 małych dzieci , i mimo to daje radę usługiwać z radością m.in. dlatego  , że  w tak trudnych warunkach ma wsparcie żony . No i zażartował ,że może mamy przyszłych 2 członków zboru w przyszłości więc i wzrost też będzie w przyszłości zasługą Br.Marka i jego żony .

Więc starszy Zygmunt(koordynator grona )  ma blokadę i jest w patowej sytuacji, bo tylko brat Marek( nadzorca służby )  w gronie , zna jakiś język , ale Zygmunt nie jest pewny , chyba angielski no może niemiecki (żeby był potrzebny rosyjski to bym był spokojniejszy ) .
Hm ,no ale w tej sytuacji do niego , na pewno nie pójdzie . Boi się rozwoju sytuacji i utraty przywileju -bo w końcu  co to za starszy i koordynator ,  co tak prostej sprawy nie umie wyjaśnić  jak spożywanie symboli na pamiątce.

No i oczywiście , dodatkowo myśl w głowie że też posada koordynatora może być zagrożona po 27 latach !!! . AJAJAJ .
Jest jeszcze gorzej .
Tak może być jeszcze gorzej .
Od zawsze przecież był nacisk na unikanie studiów wyższych - wystarczy zawód i w teren .Zygmunt  pamięta z początku lat 80-ych zdania zachęty w rozmowie przy której był obecny,  nadzorcy obwodu do 3 młodych 18-20 latków w zborze  .
 Tu są wnioski na pioniera stałego, wiem od waszych rodziców że już macie zawód i możecie się sami utrzymać , wymieńcie powody dla których nie powinniście iść tam gdzie np. są potrzeby .Armagedon za drzwiami , warto teraz wykorzystać te siły jakie macie , potem się to nie powtórzy .
Wtedy budujące było że 2  z nich usłuchało ,i było przykładnymi pionierami przez pewien czas.
Zygmunt pamięta też ,  1 z nich  teraz od dłuższego czasu już nie ma kontaktu ze zborem po przeprowadzce w drugi monieckraju , ale cóż , jego wybór ,nie chce żyć w Królestwie .Szkoda tylko jego rodziców , a moich przyjaciół .Ten  syn , tak ich zranił .
Więc dlatego był kilkanaście lat temu okres ,  że B.Zygmunt lekkim głosem ,bez emocji docinał B.Markowi o wykształceniu , dzieciach itp. że słaba wiara ,  po co teraz studia  itd .


Jest problem w głowie Zygmunta.
Nie wie co o tym teraz myśleć .Na zebraniu nie może się skupić .Coś przecież nie tak chyba przeczytał , niemożliwe, wróci do tego po zebraniu w domu .

 A tymczasem siostra Jadzia z S.Krysią czeka do następnego zebrania .Czeka  też zainteresowana P.Anna .

Tyle scenariusza na dziś.
To przykładowa  sytuacja jakich może być wiele , ale co dalej ?
 
Jak widzicie rozwój sytuacji, czy  może być ciekawie?????

Według mojej znajomości meandrów życia zborowego "Słuszny wydaje się wniosek" że nawet bardzo ciekawie ???
 cdn...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej