Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pośrednictwo i pośrednicy według Towarzystwa Strażnica  (Przeczytany 10028 razy)

Offline Roszada

Odp: Pośrednictwo i pośrednicy według Towarzystwa Strażnica
« Odpowiedź #45 dnia: 18 Styczeń, 2017, 11:01 »
Równocześnie w dawniejszych latach nauczano, że książęta, to znaczy święci Starego Testamentu, będą pośredniczyć między niebem a ziemią:

„To pokazuje, że drzwi audiencji u niebiańskich kapłanów Jehowy będą zawsze otwarte dla tych ziemskich książąt, kiedykolwiek ich osobiste potrzeby będą wymagały, by szukać łączności duchowej z Panem nieba. »I zanim zawołają, odpowiem im, i podczas gdy jeszcze będą mówić, Ja już ich wysłucham« – Izaj. 65:24” (Vindication 1932 t. 3, s. 297).


Offline Roszada

Odp: Pośrednictwo i pośrednicy według Towarzystwa Strażnica
« Odpowiedź #46 dnia: 16 Marzec, 2017, 09:51 »
Dziś wstawiono mój zbiorczy artykuł na ten temat:

Pośrednicy i pośrednictwo oraz „kanał Jehowy” w nauce Towarzystwa Strażnica (cz. 1)

http://bednarski.apologetyka.info/swiadkowie-jehowy/posrednicy-i-posrednictwo-oraz-kana-jehowy-w-nauce-towarzystwa-straznica-cz-1,986.htm

Część druga za tydzień, ale jakby ktoś chciał koniecznie znać treść już dziś (bo mu np. potrzebny do czegoś), to na PM mogę przesłać, bo jest gotowy.


Offline Roszada

Odp: Pośrednictwo i pośrednicy według Towarzystwa Strażnica
« Odpowiedź #47 dnia: 22 Marzec, 2017, 10:27 »
Dziś część druga i ostatnia:

Pośrednicy i pośrednictwo oraz „kanał Jehowy” w nauce Towarzystwa Strażnica (cz. 2)

http://bednarski.apologetyka.info/swiadkowie-jehowy/posrednicy-i-posrednictwo-oraz-kana-jehowy-w-nauce-towarzystwa-straznica-cz-2,988.htm


Offline Roszada

Odp: Pośrednictwo i pośrednicy według Towarzystwa Strażnica
« Odpowiedź #48 dnia: 30 Kwiecień, 2017, 14:44 »
Jeszcze coś znalazłem, kim ma być "nowe stworzenie" czyli klasa niebiańska:

   „Innemi słowy, nowe stworzenie będzie pośredniczyć pomiędzy Bogiem a człowiekiem. Będzie stanowić wielkiego Pośrednika, Kapłana i Króla, a którego głównym Dozorcą będzie Jezus, Głowa tego stworzenia. Będzie Reprezentantem Bożym i człowieka, będzie pośredniczył między Bogiem i człowiekiem, przyprowadzi człowieka do pierwotnej harmonji z Bogiem” (Ucisk świata – dlaczego? Lekarstwo 1923 s. 9).