Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Skazany pedofil w służbie kaznodziejskiej  (Przeczytany 6841 razy)

Offline M

Odp: Skazany pedofil w służbie kaznodziejskiej
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Sierpień, 2016, 15:38 »
Tak jest, starsi w zeszłym roku dostali wytyczne od nadzorców obwodu, że jeśli jakiś brat ubiera się w niewłaściwy sposób (za przykład podając np. zakładanie obcisłych garniturów) to należy go napomnieć, a jeśli to nie poskutkuje, należy zabronić mu głoszenia.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Skazany pedofil w służbie kaznodziejskiej
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Sierpień, 2016, 15:44 »
Tak jest, starsi w zeszłym roku dostali wytyczne od nadzorców obwodu, że jeśli jakiś brat ubiera się w niewłaściwy sposób (za przykład podając np. zakładanie obcisłych garniturów) to należy go napomnieć, a jeśli to nie poskutkuje, należy zabronić mu głoszenia.

 A może lepiej kazać mu się odchudzić, w myśl przysłowia...jedz mniej, bramy raju są wąskie? :D :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Skazany pedofil w służbie kaznodziejskiej
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Sierpień, 2016, 15:44 »
Wytyczne ustne, tak?


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Skazany pedofil w służbie kaznodziejskiej
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Sierpień, 2016, 15:48 »
Serio? Ten w obcisłym garniturze nie może głosić?!

W obcisłym garniturze (dopasowanym, ale dla świadków obcisły), z brodą, nie wolno, bez tableta także nie wolno.
Nie łam się, jak teraz nie możesz głosić, poczekaj na jaśniejsze światło i będą stawiać Cię za wzór.
Postanowienia w tej organizacji, to jakaś paranoja.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Skazany pedofil w służbie kaznodziejskiej
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Sierpień, 2016, 15:49 »
Serio? Ten w obcisłym garniturze nie może głosić?!

Chodzi o nową "zasadę" SJ - obcisły garniak jest pedalski. Nie można w nim głosić.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Skazany pedofil w służbie kaznodziejskiej
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Sierpień, 2016, 15:50 »
Chodzi o nową "zasadę" SJ - obcisły garniak jest pedalski. Nie można w nim głosić.

Nie 'pedalski', a zaprojektowany przez homoseksualistów żeby podziwiać męskie wdzięki.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Skazany pedofil w służbie kaznodziejskiej
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Sierpień, 2016, 15:50 »
Nie 'pedalski', a zaprojektowany przez homoseksualistów żeby podziwiać męskie wdzięki.

Czyli pedalski


Offline M

Odp: Skazany pedofil w służbie kaznodziejskiej
« Odpowiedź #22 dnia: 11 Sierpień, 2016, 17:11 »
Wytyczne ustne, tak?

Wytyczne były przekazane ustnie, ale wyciekły szkice spotkania dla nadzorcy obwodów w których była instrukcja, że tak należy robić:



Offline Fantom

Odp: Skazany pedofil w służbie kaznodziejskiej
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Sierpień, 2016, 09:53 »
 Zdaje się,że ten filmik z 1 postu został zablokowany przez yt. TV NEWS 5 zainteresowała się tematem.Wypowiada się główny bohater filmu.Niestety tekst i video tylko po angielsku.
http://www.koaa.com/story/32799137/news-5-investigates-sex-offender-going-door-to-door#.V7eVAFtpcQg.facebook
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline M

Odp: Skazany pedofil w służbie kaznodziejskiej
« Odpowiedź #24 dnia: 24 Sierpień, 2016, 10:09 »
Zdaje się,że ten filmik z 1 postu został zablokowany przez yt. TV NEWS 5 zainteresowała się tematem.Wypowiada się główny bohater filmu.Niestety tekst i video tylko po angielsku.
http://www.koaa.com/story/32799137/news-5-investigates-sex-offender-going-door-to-door#.V7eVAFtpcQg.facebook

Nie mam czasu tłumaczyć całości, ale w skrócie:

- jeden z sąsiadów na terenie gdzie głosił Ivory wypowiedział się w pozytywnym świetle o sprawie, tj. stwierdził że skoro minęło tak wiele czasu to może należałoby dać człowiekowi drugą szansę
- reporterzy chcieli uzyskać informacje od miejscowych głosicieli, starszych zboru a nawet z Biura Oddziału. Wszyscy odmówili komentarza
- na rozmowę zgodził się jednak sam zainteresowany - Waymon Ivery. Przyznał, że to co zrobił było bardzo złe i że tego żałuje (przypominam, że na nagraniu zaprzeczał, że cokolwiek miało miejsce)
- powiedział, że pozwala się mu na głoszenie od domu do domu bo Świadkowie mają odpowiednie procedury zabezpieczające, tj. zawsze chodzi się po dwóch lub więcej w służbie od domu do domu (proszę mnie poprawić jeśli się mylę, ale nie kojarzę żeby gdziekolwiek w literaturze było postawione takie wymaganie, co więcej, jest w niej wiele przykładów jak głosiciele szli w pojedynkę; sam z doświadczenia wiem, że często to miało miejsce, znam świadków którzy niemal codziennie chodzili w pojedynkę do służby, mówiło się wtedy że "idzie z aniołem")
- na końcu Waymon obiecał, że nigdy więcej nie zgłosi się do służby od domu do domu

PS. Zmodyfikowałem pierwszy post wstawiając link do nagrania na innym serwerze, bo to z Youtube'a usunięto.
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień, 2016, 10:11 wysłana przez M »


Offline Fantom

Odp: Skazany pedofil w służbie kaznodziejskiej
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Sierpień, 2016, 10:24 »
 z tego co zrozumiałem,to dopuścił się tego czynu nie będąc wtedy ŚJ.Miało to mięć związek z pourazowym stresem po pobycie w wojsku.Przyznaje się,że to co zrobił jest ekstremalnie złe.

 To jakiś wyjątek.Zazwyczaj starsi odradzają,aby publicznie komentować podobne sprawy.No ale,skoro centrala nabrała wody w usta i lokalni starsi również,to on sam odważył sie na złożenie wyjaśnień.
 Osobiście ma ode mnie mały plusik za cheć udzielenia wywiadu .Mam nadzieję,że on szczerze żałuje tego co sie stało.
 
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Skazany pedofil w służbie kaznodziejskiej
« Odpowiedź #26 dnia: 24 Sierpień, 2016, 10:31 »
- powiedział, że pozwala się mu na głoszenie od domu do domu bo Świadkowie mają odpowiednie procedury zabezpieczające, tj. zawsze chodzi się po dwóch lub więcej w służbie od domu do domu (proszę mnie poprawić jeśli się mylę, ale nie kojarzę żeby gdziekolwiek w literaturze było postawione takie wymaganie, co więcej, jest w niej wiele przykładów jak głosiciele szli w pojedynkę; sam z doświadczenia wiem, że często to miało miejsce, znam świadków którzy niemal codziennie chodzili w pojedynkę do służby, mówiło się wtedy że "idzie z aniołem")

Phi, nie tylko głoszą w pojedynkę, ale bywa to stawiane za wzór. Pierwszy z brzegu przykład i to z ostatnich lat:
http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/302014037#h=11:0-14:586


Offline Fantom

Odp: Skazany pedofil w służbie kaznodziejskiej
« Odpowiedź #27 dnia: 24 Sierpień, 2016, 10:42 »
no ale Jezus wysłał uczniów płci męskiej do głoszenia.Wiemy jaki status wtedy miały kobiety i nie wyobrażam sobie,aby w tamtych czasach chodziły oficjalnie od domu do domu i głosiły.Skoro ŚJ utrzymują,że tak ściśle trzymają się biblii to może powinni głosić tylko sami bracia?
 Ja nie pamiętam wersetów biblijnych,które wskaują na głoszenie zorganizoiwane przez kobiety w 1wieku.Może ktoś coś zapoda?
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Skazany pedofil w służbie kaznodziejskiej
« Odpowiedź #28 dnia: 24 Sierpień, 2016, 10:50 »
no ale Jezus wysłał uczniów płci męskiej do głoszenia.Wiemy jaki status wtedy miały kobiety i nie wyobrażam sobie,aby w tamtych czasach chodziły oficjalnie od domu do domu i głosiły.Skoro ŚJ utrzymują,że tak ściśle trzymają się biblii to może powinni głosić tylko sami bracia?
 Ja nie pamiętam wersetów biblijnych,które wskaują na głoszenie zorganizoiwane przez kobiety w 1wieku.Może ktoś coś zapoda?

Ja pamiętam cytat ze strasznicy o tym że na studium kobiety mają nakrywać głowy:

Cytuj
Jeśli siostrze, która prowadzi regularnie odbywające się studium biblijne, towarzyszy ochrzczony głosiciel, niewątpliwie zechce ona nakryć głowę. W ten sposób okaże szacunek postanowieniu Jehowy co do sprawowania zwierzchnictwa w zborze chrześcijańskim, ponieważ wykonuje zadanie, którym normalnie zająłby się brat

Czyli że głosić i studiować mają tylko bracia :)


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Skazany pedofil w służbie kaznodziejskiej
« Odpowiedź #29 dnia: 24 Sierpień, 2016, 11:00 »
- na końcu Waymon obiecał, że nigdy więcej nie zgłosi się do służby od domu do domu

A jak to się ma do wymagań wobec ŚJ??? :-\
Można się starać o glejt coby nie musieć łazić po chałupach?
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.