Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: "Jesteś odstępcą i skazanym na śmierć"  (Przeczytany 7246 razy)

Offline M

"Jesteś odstępcą i skazanym na śmierć"
« dnia: 08 Sierpień, 2016, 14:24 »
W filmie o naszej kongresowej operacji Alek powiedział, że gdyby Świadkowie Jehowy dostali takie wytyczne od Ciała Kierowniczego, to stosowaliby przemoc. Ktoś mógłby to uznać za przesadę. Powyższe słowa, które dzisiaj przeczytałem pod swoim adresem przekonują mnie, że to prawda. Pochodzą one z komentarzy na Youtubie pod filmem "Lojalni aż do śmierci":



Komentarz oczywiście zgłosiłem na Youtubie jako "hate speech" (mowa nienawiści).
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpień, 2016, 14:26 wysłana przez M »


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: "Jesteś odstępcą i skazanym na śmierć"
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Sierpień, 2016, 14:40 »
W filmie o naszej kongresowej operacji Alek powiedział, że gdyby Świadkowie Jehowy dostali takie wytyczne od Ciała Kierowniczego, to stosowaliby przemoc. Ktoś mógłby to uznać za przesadę. Powyższe słowa, które dzisiaj przeczytałem pod swoim adresem przekonują mnie, że to prawda. Pochodzą one z komentarzy na Youtubie pod filmem "Lojalni aż do śmierci":



Komentarz oczywiście zgłosiłem na Youtubie jako "hate speech" (mowa nienawiści).

To właśnie postawa większości Świadków Jehowy .
Czytają takie tragedie jak 2wojna światowa jako amunicja teokratyczna a nie tragedia zmanipulowanych stron konfliktu -
Przecież to "ludzie ludziom" zgotowali ten Los.
Byli wśród stron walczących ludzie różnej religii -katolicy,protestanci,żydzi i inni .
Oczywiście oficjalne stanowisko Świadków może uznać za słuszne(pomijam pobudki CK lub tych co ich pilnują  oraz fakt iż łatwo nakazywać i wymagać )  i ogólnie jeśli nie wchodzisz w szczegóły tak jest .
Jednak warto poczytać w historii Lebiody jak w zborach królowała miłość wzajemna szczególnie dla zmęczonych odczuciem że jest za 2minuty godzina 12 -tj. armagedon .
Wątpiącym w taką propagandę zagłady świata zawsze wbijali duchowy nóż od tyłu(brak uzasadnienia Biblijnego ) - nie było Chrystusowej postawy miłości do słabych,znużonych i umęczonych przez przywódców religijnych .
 Twój rozmówca musiałby zauważyć że takimi męczącymi mądralami duchowymi co nakładają ciężary a sami nie tkną ich palcem są nie tylko przywódcy kościołów ale też Przywódcy Organizacji . :(
I znów jest mocny bo nie widzi swojego domku z kart . :-\
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpień, 2016, 14:47 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline Hippopotamus

Odp: "Jesteś odstępcą i skazanym na śmierć"
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Sierpień, 2016, 14:43 »
W filmie o naszej kongresowej operacji Alek powiedział, że gdyby Świadkowie Jehowy dostali takie wytyczne od Ciała Kierowniczego, to stosowaliby przemoc. Ktoś mógłby to uznać za przesadę. Powyższe słowa, które dzisiaj przeczytałem pod swoim adresem przekonują mnie, że to prawda. Pochodzą one z komentarzy na Youtubie pod filmem "Lojalni aż do śmierci":



Komentarz oczywiście zgłosiłem na Youtubie jako "hate speech" (mowa nienawiści).
Takie komentarze mnie nie dziwią. W latach 90. słyszałem historię o komitecie sądowniczym, który zakończył się wykluczeniem pewnego brata. Nie był on prywatnie lubiany w zborze i tuż po ogłoszeniu decyzji, jeden ze starszych rzekł do wykluczonego: "Jesteś już trupem".
Grupy fanatyków religijnych mają to do siebie, że z czasem ewoluują i Alek pewnie o tym wie. Już kiedyś była zresztą taka ekipa, która wierzyła, iż drogą walki przyspieszy przyjście Mesjasza - żydowscy zeloci. Kilkakrotnie wszczynali zbrojne powstania. Gdy widmo śmierci z rzymskiej ręki zajrzało im w oczy, popełnili zbiorowe samobójstwo w twierdzy Masada.


Blizna

  • Gość
Odp: "Jesteś odstępcą i skazanym na śmierć"
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Sierpień, 2016, 14:44 »
Tym wszystkim, co nas skazali już na śmierć mam ochotę zawsze pokazać gest Kozakiewicza, i powiedzieć "a takiego wała".


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: "Jesteś odstępcą i skazanym na śmierć"
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Sierpień, 2016, 14:53 »
Tym wszystkim, co nas skazali już na śmierć mam ochotę zawsze pokazać gest Kozakiewicza, i powiedzieć "a takiego wała".

Ewentualnie prosiłbym aby w takim duchu wyjaśniał stanowisko sług Bożych w kwestii neutralności .
Przecież widać że taki świadek to nie chrześcijanin bo czy idąc jego tokiem mowy i myślenia wyobraża sobie aby
np.Jezus powiedział do zagubionych duchowo "Ja syn boży mówię Ci , jesteś odstępcą skazanym na śmierć, twój wybór ,żegnam ."
Żałosny z punktu Chrześcijanina ton ale popularny u wyznawców jedynej prawdziwej religii .
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: "Jesteś odstępcą i skazanym na śmierć"
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Sierpień, 2016, 15:37 »
Nie skomentuję tego co napisał Sebastian Pawlikowski,na tym forum nie używamy słów niecenzuralnych. A tylko takie niestety cisną mi się na usta, czytając jego ostatni wpis zacytowany przez M. Normalnie ręce opadają czytając wypociny nacechowane "chrześcijańską miłością" rodem z WTS-u
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Światus

Odp: "Jesteś odstępcą i skazanym na śmierć"
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Sierpień, 2016, 15:42 »
Przecież widać że taki świadek to nie chrześcijanin bo czy idąc jego tokiem mowy i myślenia wyobraża sobie aby
np.Jezus powiedział do zagubionych duchowo "Ja syn boży mówię Ci , jesteś odstępcą skazanym na śmierć, twój wybór ,żegnam ."
Izajasz 42:1 Oto mój Sługa, którego podtrzymuję.
Wybrany mój, w którym mam upodobanie.
Sprawiłem, że Duch mój na Nim spoczął;
On przyniesie narodom Prawo4.
(...)
3 Nie złamie trzciny nadłamanej,
nie zagasi knotka o nikłym płomyku
.

Widać 3 rzeczy;
1. Brak znajomości
a) historii ogólnej
- z Hitlera był taki katolik jak z koziej zupy trąba, Niemcy zabijali księży.
b) historii organizacji
2. Wpojoną nienawiść do KK (zapewne trochę tej niechęci zostaje nawet po odejściu)
3. Zamknięty umysł. Nieważne co mówisz, ważne kim jesteś. Odstępca? Kłamca, żegnam.
- Wolny, myślący człowiek sprawdziłby te informacje
Ale przecież na kongresie było; "Nie znam wszystkich faktów, a nawet gdybym znał nie ma to żadnego znaczeni"/

Do M**
Najpierw dawaj link do materiału a dopiero potem przyznawaj sie, że byłeś ŚJ  :)
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline CEGŁA

Odp: "Jesteś odstępcą i skazanym na śmierć"
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Sierpień, 2016, 16:19 »



Komentarz oczywiście zgłosiłem na Youtubie jako "hate speech" (mowa nienawiści).

Temu chłopaczkowi odpowiedziałem tak:

Sebastian, lekko mówiąc jesteś niedoinformowany. Świadkowie Jehowy zawsze, ale to zawsze porównują się z innymi religiami, a najczęściej katolicką. Tak naprawdę znając tylko zarys innych religii. To tak jakby porównać złodzieja do złodzieja, ten lepszy a ten gorszy. Tak naucza CK, które zawsze porównuje org SwJ do innych religii. To się nazywa psychomanipulacja. Porównywanie jest bez sensu. Niech złodziej spojrzy na siebie i porówna swoje dzieło ze samym sobą. Uważają się za najlepszych, najbardziej znających Biblię, a prawda jest zupełnie inna. Byłem ŚwJ ponad 40 lat to wiem co mówię. Jesteś niedoinformowany, bo nie zbadałeś informacji, nie natrudziłeś się, żeby zrobić własne dochodzenie. Dlaczego tak mówię, bo reagujesz jak przestraszony chłopczyk, który wypycha rzeczywistość ze świadomości, jakbyś pierwszy raz słyszał te informacje. Zrób własne dochodzenie, a później powołaj się na te argumenty. Kiedyś myślałem jak Ty :)

Odpwiem po Świadkowemu: "Dopóki nie stanie się coś złego w jego życiu to nie zacznie myśleć. Może wówczas trybiki zaczną zaskakiwać z pytaniem "Dlaczego!?""
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline rzeski

Odp: "Jesteś odstępcą i skazanym na śmierć"
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Sierpień, 2016, 16:51 »
Właśnie do tego prowadzi poleganie na własnej prawości.Pycha poprzedza upadek i jaką miarą mierzycie taką wam odmierzą.
Dla wielu tzw. okazywanie miłości przez głoszenie tak naprawdę jest przykrywką do samolubnego dbania głównie o własne zbawienie i jak widać na wyżej załączonym obrazku niewiele ma wspólnego z prawdziwą troską o bliźnich. Sam jestem ŚJ ale wstyd mi za takich "jedynie słusznych i jedynie prawych". A jaki ma być prawdziwy sługa Boży?:2 Tym 2:24,25. i jeszcze jeden ciekawy fragment odnośnie tzw. wierzących i niewierzących: 1 Tm 4:10,11.



Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: "Jesteś odstępcą i skazanym na śmierć"
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Sierpień, 2016, 19:01 »
 Pyszałkowaty, zarozumiały człowieczek,  do tego tchórz. Czy on się bał, że M...go czymś zainfekuje i mu się umysł otworzy? Chyba tak, szczelny umysł, żeby nie powiedzieć......łeb. :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline zaocznie wywalony

Odp: "Jesteś odstępcą i skazanym na śmierć"
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Sierpień, 2016, 19:49 »
Pyszałkowaty, zarozumiały człowieczek,  do tego tchórz. Czy on się bał, że M...go czymś zainfekuje i mu się umysł otworzy? Chyba tak, szczelny umysł, żeby nie powiedzieć......łeb. :D
Eee, nie lepiej powiedzieć że ma coś z rycerza ?
:-X
 ;)
Pokazał "zakuty łeb" (to nie obelga, takie przysłowie) ale i typową mentalność ŚJ - jak oni chcą rozmawiać o błędach w religii innych - to jest ok, i wskazane. Jak ktoś nie chce - uuu, brzydko itd itp
Jak ktoś PROSI O SPRAWDZENIE jak ma się sytuacja z "przenajświętrzą' - unikają jak ognia i uciekają gdzie pieprz rośnie




Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: "Jesteś odstępcą i skazanym na śmierć"
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Sierpień, 2016, 20:20 »
Eee, nie lepiej powiedzieć że ma coś z rycerza ?
:-X
 ;)
Pokazał "zakuty łeb" (to nie obelga, takie przysłowie) ale i typową mentalność ŚJ - jak oni chcą rozmawiać o błędach w religii innych - to jest ok, i wskazane. Jak ktoś nie chce - uuu, brzydko itd itp
Jak ktoś PROSI O SPRAWDZENIE jak ma się sytuacja z "przenajświętrzą' - unikają jak ognia i uciekają gdzie pieprz rośnie

  Dokładnie o to chodziło.  ;D ;D

Boją się, żeby czasem nie przeczytali - zobaczyli czegoś co naprawdę  zachwieje ich wiarą. Ale tzn, że ta wiara jest bardzo płytka , jeśli  tak wszystkiego się boją, że byle podmuch ich obali. :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Ariana

Odp: "Jesteś odstępcą i skazanym na śmierć"
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Sierpień, 2016, 08:23 »
Pan Pawlikowski jest zwyczajnie zaprogramowany. Dziala jak automat, wiec mowi tez jak automat. Jak tysiace innych swiadkow jehowy.

Pewnie gdybym byla w wts to pewnie pomyslalabym tak samo: skazany na smierc. Standardowe myslenie wts-owe.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: "Jesteś odstępcą i skazanym na śmierć"
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Sierpień, 2016, 08:49 »
Komentarz oczywiście zgłosiłem na Youtubie jako "hate speech" (mowa nienawiści).

Co mogą gościowi zrobić?


Offline M

Odp: "Jesteś odstępcą i skazanym na śmierć"
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Sierpień, 2016, 09:43 »
Za jednorazowy komentarz pewnie nic, ale jesli by sie zebrało takich kilka to można zgłosić to na prokuraturę. I takie sprawy serio są rozpatrywane, widziałem to już nie raz na Wykopie - admin pisał że musieli wydać IP gościa bo prokuratura do nich napisała w związku z jego komentarzami zawierającymi mowę nienawiści (wtedy chodziło o uchodźców, ale zasada jest ta sama).
« Ostatnia zmiana: 09 Sierpień, 2016, 09:45 wysłana przez M »