Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Policyjne dochodzenie w UK  (Przeczytany 1953 razy)

Offline Fantom

Policyjne dochodzenie w UK
« dnia: 13 Sierpień, 2016, 15:18 »
Policja sprawdza doniesienie o nazywaniu chorymi psychicznie przez WTS osób,które opuściły szeregi ŚJ.
http://www.telegraph.co.uk/news/religion/8791196/Police-inquiry-over-Jehovahs-Witness-magazine-mentally-diseased-article.html

Rzecznik ŚJ:"Każdy Świadek Jehowy ma swobodę wyrażania swoich uczuć i zadawania pytań," powiedział. "Jeżeli dana osoba zmieni zdanie o nauczaniu Biblii na podstawie posiadanych kiedyś drogie, uznajemy ich prawo do opuszczenia[organizacji]".

''W artykule opublikowanym w czasopiśmie, które jest dystrybuowane przez Świadków Jehowy na całym świecie, podobno ostrzegł zwolenników, aby uniknąć "fałszywych nauczycieli", które potępił jako "chorzy psychicznie".
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Policyjne dochodzenie w UK
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Sierpień, 2016, 17:07 »
wydaje mi się że artykuł jest z  27 Sep 2011


Offline Lucyfer

Odp: Policyjne dochodzenie w UK
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Sierpień, 2016, 17:21 »
Strażnica z 15 lipca 2011 strona 16, akapit 6.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Policyjne dochodzenie w UK
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Sierpień, 2016, 17:33 »
Strażnica z 15 lipca 2011 strona 16, akapit 6.

To ja może zacytuję
Cytuj
Jak możemy się uchronić przed fałszywymi nauczycielami? Biblia bardzo wyraźnie określa, jak mamy wobec nich postępować (odczytaj Rzymian 16:17; 2 Jana 9-11). Wzywa nas, ‛byśmy ich unikali’. W różnych przekładach wyrażono to następująco: „wystrzegajcie się ich” (Współczesny przekład), „strońcie od nich” (Biblia Tysiąclecia), „trzymajcie się od nich z daleka” (Komentarz żydowski do Nowego Testamentu). Ta natchniona rada jest jednoznaczna. Załóżmy, że lekarz mówi ci, byś unikał osoby cierpiącej na śmiertelną chorobę zakaźną. Będzie dla ciebie oczywiste, co ma na myśli, i ściśle zastosujesz się do jego przestrogi. Odstępcy ‛chorują pod względem umysłowym’ i szukają sposobności, by zarazić innych swoimi zdradzieckimi poglądami (1 Tym. 6:3, 4). Jehowa, Wielki Lekarz, zaleca nam, abyśmy unikali kontaktów z nimi. Wiemy, co ma na myśli, ale czy jesteśmy zdecydowani skrupulatnie zastosować się do Jego przestrogi?

BTW - ciekawe czy i jak sprawa została zakończona


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Policyjne dochodzenie w UK
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Sierpień, 2016, 20:12 »
Cytuj
Załóżmy, że lekarz mówi ci, byś unikał osoby cierpiącej na śmiertelną chorobę zakaźną. Będzie dla ciebie oczywiste, co ma na myśli, i ściśle zastosujesz się do jego przestrogi.

  Zastanawiam się w jaki sposób można się zarazić od odstępców, tą śmiertelną chorobą?
I nijak mi nie pasuje jak.... przenoszenie pośrednie tzw wektory czyli...muchy, komary, pchły i inne te co skaczą i fruwają. :D :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Tusia

  • Gość
Odp: Policyjne dochodzenie w UK
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Sierpień, 2016, 15:47 »
  muchy, komary, pchły i inne te co skaczą i fruwają. :D :D

na nasz program, zapraszają.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Policyjne dochodzenie w UK
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Sierpień, 2016, 16:37 »
na nasz program, zapraszają.

Uczą myśleć bez nakazu jedynie prawdziwego
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>