Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów  (Przeczytany 209256 razy)

Offline wind of change

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 72
  • Polubień: 151
  • żyj i pozwól żyć
Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #255 dnia: 07 Sierpień, 2016, 21:31 »
Cytuj
W zasadzie to ZAWSZE w internecie trzeba zachowywać rozwagę i ostrożność. Do tego co piszemy na forum dostęp mają wszyscy, niezależnie od ich statusu i intencji.
A w prywatnych wiadomościach ktoś może udawać kogoś innego, kim nie jest ani nie zamierza, żeby zdobyć nasze zaufanie (i gdy będzie chciał nas oszukać to tak zrobi).

No były na ten temat rady w co najmniej kilku numerach "Przebudźcie się"... :D
« Ostatnia zmiana: 07 Sierpień, 2016, 21:34 wysłana przez wind of change »


Offline CEGŁA

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #256 dnia: 07 Sierpień, 2016, 21:33 »
Cytuj
Polecam Ci duński film o którym wspominał kiedyś Ariana i Gedeon. Film pokazuje, że można sobie poradzić z przeciwnościami,
chociaż na początku wydawałoby się to niemożliwe. Ale jest bardzo ciężko i nikt z Ex-ów tu nie przesadza.

tytuł. "ROZDZIELONE SWIATY" opowiada o młodej dziewczynie SJ która zostaje wykluczona. Są tam wprowadzone pewne uproszczenia, ale tylko dlatego, żeby mogła to zrozumieć osoba spoza WTS-u. Dlatego polecam Ci ten film.

https://drive.google.com/file/d/0Bw7G9WFVTZ4kV095Z3pBMEpKazQ/edit?pli=1

była wersja z napisami...

Film "Odrębne Światy" wersja z lektorem:
https://drive.google.com/file/d/0B4lrXCMQzmDdbVpIanNKV2xUVTQ/view?usp=sharing
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Woland

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #257 dnia: 08 Sierpień, 2016, 06:09 »
 Nic nie jest zapomniane
Nic nigdy nie będzie zapomniane


Offline Rafał

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #258 dnia: 09 Sierpień, 2016, 00:27 »
Ci szpiedzy są żałośni. 
Jest tyle potrzeb w zborach. Bracia cierpią często bez pomocy i zrozumienia. 
A ci faryzeusze. ..  a zresztą,  w końcu to tylko faryzeusze. 


Offline ihtis

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #259 dnia: 09 Sierpień, 2016, 04:27 »
Paweł z Tarsu zmierzał na koniu swym by tępić chrześcijan. I spadł z konia za sprawą Boga. Może jeśli bracia nawet nie do końca mają właściwe nastawienie, z biegiem czasu mogą odkryć coś ważnego dla siebie i zbliżyć się do Boga. Więc może nie warto zbyt szybko usuwać nowo-zalogowanych.
Nie znam sytuacji dokładnie, więc mogę być w błędzie.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #260 dnia: 09 Sierpień, 2016, 08:42 »
Więc może nie warto zbyt szybko usuwać nowo-zalogowanych.
Nie znam sytuacji dokładnie, więc mogę być w błędzie.
Nikt z nowo zalogowanych nie jest usuwany bez przyczyny. Powodem do usunięcia jest zakładanie zdublowanego konta, obrażanie innych użytkowników forum, niestosowanie się do regulaminu. Zresztą, te same zasady dotyczą też stałych bywalców forum.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline owcaJehowy

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #261 dnia: 10 Sierpień, 2016, 22:07 »
Dzięki, będę wyglądać wiadomości od Ciebie. "Łaska Pana naszego Jezusa Chrystusa niech będzie z Tobą!” — Rzym. 16:20.

Pozdrowienia :)

 Dziękuję Cegła.

Ja przez długie lata wierzyłam w dobre intencje braci starszych. Teraz przekonałam się dokładnie o ich intencjach. Nawet apostołowie sprzeczali się między sobą, kto z nich jest ważniejszy i zależało im na władzy. Niejeden starszy zrobi wszystko, by utrzymać stanowisko. Uczniowie Jezusa ganili ślepego, który głośno wzywał pomocy Jezusa.
Kiedyś też uważałam, że trzeba być lojalnym wobec organizacji i decyzji podejmowanych przez starszych. Teraz wstydzę się tego, że nie pytałam za co ktoś został wykluczony i czy ktoś próbował udzielić mu pomocy. Dopiero własne przykre doświadczenia nauczyły mnie innego podejścia do wykluczonych i tych, którzy nie chcą być traktowani niesprawiedliwie, odepchnięci, gdy chcą być sobą.
Teraz odczuwam spokój wewnętrzny, kiedy przestałam przymykać oczy na krzywdy, której powodem są rzekomi naśladowcy Jezusa.


Offline M

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #262 dnia: 12 Sierpień, 2016, 19:42 »
Zapraszam wszystkich do pierwszego postu w tym wątku (dodałem aktualizację na końcu), gdzie zostały zamieszczone wiadomości, jakie wysyłali nasi szpiecy z Nadarzyna. Przekonajcie się sami, czy wysyłanie takich wiadomości można pogodzić z zasadami, jakimi ponoć kierują się Świadkowie Jehowy. Gdyby coś takiego zrobił szeregowy członek zboru w innym kontekście i wyszłoby to na jaw, zapewne zostałby wykluczony za kłamstwo i oszustwo w stosunku do drugiej osoby (Obj. 21:8, Ps. 26:4).
« Ostatnia zmiana: 12 Sierpień, 2016, 19:44 wysłana przez M »


Offline gerontas

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #263 dnia: 12 Sierpień, 2016, 20:09 »
No to się wkurzyłem jeszcze bardziej. Co to za ubeckie metody działania. Jestem spokojny ale gdybym to ja dostał taką wiadomość, to moja gorliwość w potępianiu fałszu WTS wzrosłaby dziesięciokrotnie.


od-nowa

  • Gość
Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #264 dnia: 12 Sierpień, 2016, 20:17 »
Zapraszam wszystkich do pierwszego postu w tym wątku (dodałem aktualizację na końcu), gdzie zostały zamieszczone wiadomości, jakie wysyłali nasi szpiecy z Nadarzyna. Przekonajcie się sami, czy wysyłanie takich wiadomości można pogodzić z zasadami, jakimi ponoć kierują się Świadkowie Jehowy. Gdyby coś takiego zrobił szeregowy członek zboru w innym kontekście i wyszłoby to na jaw, zapewne zostałby wykluczony za kłamstwo i oszustwo w stosunku do drugiej osoby (Obj. 21:8, Ps. 26:4).
Dziękuje M za zdemaskowanie osób z Nadarzyna, szpiegujących na tym Forum w haniebnych celach i za ostrzeżenie nas.
Jak widać na dokumencie wklejonym  w pierwszym poście, oni nękają, zastraszają, to jest karalne.
Jak ja bym chciała, aby ponieśli konsekwencje, karę stosowną za takie działania.
Tam w org. wielu czuje się bezkarnie, nawet pedofile, bo nie ma na nich dwóch świadków, gdy popełniają przestępstwo.
Z wstrętem czytałam te prywatne rozmowy, to jest obrzydliwe, podszywać się jako przyjaciel, aby wyłudzać dane osobowe, zastraszać, grozić!
Czytajcie sobie , wy w Nadarzynie! Brzydzę się organizacją śJ, brzydzę się zakłamanymi wilkami w owczej skórze, którymi wy jesteście!
Do waszej wiadomości, będę pokazywała co robicie ludziom, którzy przejrzeli jak ta org. niszczy ludzi, niszczy rodziny, będę pokazywała na dowód to co zrobiliście tu na Forum, wszyscy moi znajomi, przyjaciele, sąsiedzi są już ostrzeżeni przed fałszywą sektą jaką jest WTS.




Offline Lila

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #265 dnia: 12 Sierpień, 2016, 20:22 »
Mnie ręce opadły i siły odeszły... Autentycznie jest mi niedobrze, jak czytam te wiadomości. Stawiają się w roli Boga pod pretekstem oczyszczania organizacji.
Niedługo będą podczas chrztu chipować ludzi, żeby wiedzieć co i gdzie robią.

Btw, oni myślą, że pojedyncze akcje załatwią sprawę odejść z jw.org? Co chcą tym osiągnąć? Przestraszyć? Zrobić pokazówkę? Kłamiąc i przyjmując fałszywą tożsamość? Podstępem? Jak Szatan?
Zaraz, zaraz... gdzieś już to słyszałam, że po owocach ich poznamy...


Offline A

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 258
  • Polubień: 1163
  • Nikt nie lubi, kiedy jego świat rozsypuje się.
Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #266 dnia: 12 Sierpień, 2016, 20:33 »
Nie mam słów. Obrzydliwe  :-\
...


Offline Fantom

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #267 dnia: 12 Sierpień, 2016, 20:50 »
 jak oni typowali do kogo pisać?Szukali osób,które jeszcze są w organizacji?Ile było takich prywatnych wiadomości?
Szkoda,że do mnie nie napisali:)
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline M

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #268 dnia: 12 Sierpień, 2016, 21:03 »
jak oni typowali do kogo pisać?Szukali osób,które jeszcze są w organizacji?Ile było takich prywatnych wiadomości?
Szkoda,że do mnie nie napisali:)

Z uwagi na ochronę naszych informatorów niestety nie mogę odpowiedzieć na to pytanie :).


Offline Cielec Kierowniczy

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #269 dnia: 12 Sierpień, 2016, 21:52 »
Po prostu ręce opadają. :(
Gestapo jak nic.
Dla mnie to kolejny dowód na to, że Jezus i jego przykład to dla nich abstrakcja.
Wstyd i jeszcze raz wstyd.