Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów  (Przeczytany 208038 razy)

Offline TomBombadil

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #240 dnia: 07 Sierpień, 2016, 13:10 »
Ten ból jest taki głęboki. Codziennie odkrywam w jakiej sekcie tkwiłam i codziennie cierpię. Nikt mi nie wróci tamtego życia. Moje dzieci też mają piętno,dobrze,że dostałam trochę czasu by je odkręcić. Wstyd mi każdej sytuacji,gdy nie odpowiedziałam na dzień dobry. Gdy widząc drogą mi osobę wykluczoną uciekałam jak tchórz,by nie dpojrzeć jej w oczy. Przepraszam za to. Też płaczę. Jak bardzo ta religia obraża Boga, zrobila z Jehowy Niszczyciela. Wstyd mi ,że popierałam ten system,choć nieświadomie. Religia to wymysł Szatana. Każda!


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #241 dnia: 07 Sierpień, 2016, 13:29 »
Na szpiega mamy wersety do zawstydzenia - może dla takiego Pana cel uświęca środki ale obłuda w takim szpiegowaniu podpada też pod:

Prz. 27:5    Lepsza jest jawna nagana, niż nieszczera miłość.


Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline Hippopotamus

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #242 dnia: 07 Sierpień, 2016, 14:42 »
Wstyd mi każdej sytuacji,gdy nie odpowiedziałam na dzień dobry. Gdy widząc drogą mi osobę wykluczoną uciekałam jak tchórz,by nie dpojrzeć jej w oczy. Przepraszam za to. Też płaczę. Jak bardzo ta religia obraża Boga, zrobila z Jehowy Niszczyciela. Wstyd mi ,że popierałam ten system,choć nieświadomie. Religia to wymysł Szatana. Każda!
Moja Mama została wykluczona prawie dwie dekady temu. Ale przez całe lata, wiele osób ze zboru normalnie z nią rozmawiało, szanując ją jako człowieka. Ostatnio jest coraz trudniej.
Jakiś czas temu do Mamy przyszła pożyczyć pieniądze na jedzenie pewna starsza, samotna siostra. Nikt ze zborowych pasterzy się nią nie zainteresował, za to Mama, nominalnie przecież osoba wykluczona, nie odmówiła wsparcia. Niedawno siostra ta przyszła po raz kolejny -podziękowała i oddała pieniądze. A dwa dni później spotkała Mamę na ulicy. Ze łzami w oczach opowiedziała, że ktoś ją zauważył, jak odwiedza Mamę i doniósł starszym. Troskliwi przewodnicy natychmiast poprosili ją na rozmowę i w duchu miłości przestrzegli, by więcej z wykluczoną nie ważyła się rozmawiać. I takie są te współczesne zbory, oparte na przestrzeganiu wymyślonych przez CK chorych zasad, ale jak trzeba naprawdę pomóc którejś z owieczek, to nie ma chętnych.


Offline CEGŁA

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #243 dnia: 07 Sierpień, 2016, 15:01 »
Cytuj
NiepokornaHarda napisała:

"Też w nocy obejrzałam film 'rozdzielone światy'.
Ogromne dzięki Baran za wrzutkę, miałam w lanie obejrzeć, tyle czytam o tym filmie, ale to nieokreślona przeszłość, zmobilizowałeś mnie.
Jak zobaczyłam chrzest, zebranie, głoszenie, wybór jaki dzieci musiały dokonać, wiedziałam że powinnam dawkować film, nie udało mi się. Obejrzałam cały, przez pół filmu ryczałam, a później ryczałam i z podkulonymi nogami kiwałam się jak dziecko z chorobą sierocą. Film robi piorunujące wrażenie. Ciężko oddać emocje, tu im się udało, dobrze pokazali bezwzględność i to do czego ludzie chcą wrócić, jak upokorzyć trzeba człowieka. Jak usłyszałam słowa małego dziecka "tato mówił że przez ból musisz się nauczyć, nie chcę żebyś zginęła w Armagedonie", koniec, musiałam zatrzymać film, nie byłam w stanie się uspokoić."


Mówiłem, że jesteś wrażliwa. To piękne  ;D

Poniżej pełna wersja filmu  o świadectwie Ex-ów tego co robi WTS ze Świadkami, bodajże dzięki współpracy ze Stevenem Hassanem - wersja angielska - można włączyć automatyczne tłumaczenie napisów na polski.




Cytuj
Hippopotamus napisała:

Moja Mama została wykluczona prawie dwie dekady temu. Ale przez całe lata, wiele osób ze zboru normalnie z nią rozmawiało, szanując ją jako człowieka. Ostatnio jest coraz trudniej.
Jakiś czas temu do Mamy przyszła pożyczyć pieniądze na jedzenie pewna starsza, samotna siostra. Nikt ze zborowych pasterzy się nią nie zainteresował, za to Mama, nominalnie przecież osoba wykluczona, nie odmówiła wsparcia. Niedawno siostra ta przyszła po raz kolejny -podziękowała i oddała pieniądze. A dwa dni później spotkała Mamę na ulicy. Ze łzami w oczach opowiedziała, że ktoś ją zauważył, jak odwiedza Mamę i doniósł starszym. Troskliwi przewodnicy natychmiast poprosili ją na rozmowę i w duchu miłości przestrzegli, by więcej z wykluczoną nie ważyła się rozmawiać. I takie są te współczesne zbory, oparte na przestrzeganiu wymyślonych przez CK chorych zasad, ale jak trzeba naprawdę pomóc którejś z owieczek, to nie ma chętnych.

To się musi wreszcie skończyć!!!
« Ostatnia zmiana: 07 Sierpień, 2016, 15:05 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline marek

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #244 dnia: 07 Sierpień, 2016, 15:09 »
Moja Mama została wykluczona prawie dwie dekady temu. Ale przez całe lata, wiele osób ze zboru normalnie z nią rozmawiało, szanując ją jako człowieka. Ostatnio jest coraz trudniej.
Jakiś czas temu do Mamy przyszła pożyczyć pieniądze na jedzenie pewna starsza, samotna siostra. Nikt ze zborowych pasterzy się nią nie zainteresował, za to Mama, nominalnie przecież osoba wykluczona, nie odmówiła wsparcia. Niedawno siostra ta przyszła po raz kolejny -podziękowała i oddała pieniądze. A dwa dni później spotkała Mamę na ulicy. Ze łzami w oczach opowiedziała, że ktoś ją zauważył, jak odwiedza Mamę i doniósł starszym. Troskliwi przewodnicy natychmiast poprosili ją na rozmowę i w duchu miłości przestrzegli, by więcej z wykluczoną nie ważyła się rozmawiać. I takie są te współczesne zbory, oparte na przestrzeganiu wymyślonych przez CK chorych zasad, ale jak trzeba naprawdę pomóc którejś z owieczek, to nie ma chętnych.

Ludzie bez serca, zimni jak kamienie, litera prawa CK ważniejsza niż miłosierdzie, przecież Jezus mówił niech sprawiedliwość nie bierze góry nad miłosierdziem.
Zresztą cały ten ostracyzm to wymysł ludzi. Nie będę pisał że chorych psychczynie bo tych bym obraził do nich porównując.
Ostracyzm to super narzędzie do bezwzględnego podporządkowania się Bogu (czytaj CK) w każdej dziedzinie życia.


Offline Exodus

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #245 dnia: 07 Sierpień, 2016, 15:11 »
Słusznie prawisz. I właśnie wiele osób odchodzi z organizacji.
Ale są takie osoby, które po prostu NIE MOGĄ odejść z dnia na dzień. Podano Ci już tu wiele argumentów dlaczego.

Czy lubisz swoją pracę? Czy lubisz swojego szefa? Czy zadowalają Ciebie Twoje zarobki? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiesz: NIE, to zapewne ktoś Ci poradzi: no to zmień pracę!
Ale czy to tak łatwo zmienić pracę z dnia na dzień jak się ma do zapłacenia rachunki i rodzinę na utrzymaniu? W Polsce na pewno nie. Jeszcze jak ktoś jest młody, to sobie poradzi. Ale co powiedzieć mężczyźnie w wieku 62 lat, który nienawidzi swojej roboty, ale zostało mu 3 lata do emerytury?! Ma rzucić tę pracę i szukać następnej? Już widzę te setki ofert, które by otrzymał z innych firm...

To tylko przykład o pracy. A można jeszcze wymyślić następne... dotyczące warunków mieszkaniowych, żony, rodziny itd.

I w związku z tym, że wiele ludzi będących ŚJ ma skomplikowaną sytuację, to zostają oni w zborach i po prostu cierpią.

Podałeś przykład z kaloryferem. Jak ktoś przywiąże naszą nogę do kaloryfera, to reakcja jest automatyczna, bo chcemy się uwolnić. Ale WTS nie przywiązuje do siebie nie za nogę, tylko za serce i umysł!

Zresztą nie róbmy założenia, że wszyscy Świadkowie wiedzą, że są zniewoleni. Większość z nich NIE WIE, że są w niewoli!!! Oni uważają, że przykazania wymyślone przez CK pochodzą od samego Boga! Odejście z organizacji traktują jako odejście od Boga!
Te osoby są w takiej matni, że przypłacają to wszystko depresją i nerwicami!
Napisałem kiedyś , że jak ktoś mądrze pisze to aż miło się to czyta ! To Was kochani miałem na myśl. Ciebie PoPoProstuJa ( ogrom lubików za ten tekst ) , Baran'ka ,Cegła Blizna Tazła i wielu wielu innych.
 Niedawno byłem wraz zoną u wspomnianych braci z ( 1 mojej wiadomości na tym forum )  W trakcie rozmowy zapytałem delikatnie i z taktem czemu nie chcą ogłosić wszem i wobec , że występują z org. i , że nie chcą, by ktokolwiek identyfikował ich z wspomnianą organizacją. Dodałem , że jeśli nie chcą to nie ma sprawy ,uciekamy do innego tematu. Dodałem : Dzięki Wam dużo ludzi może przejrzeć na oczy,usłyszeć wiele prawdziwych sytuacji jakie miały miejsce itp.
 W odpowiedzi usłyszałem : To nie jest takie PROSTE .
 I to właśnie przytoczyłaś PoProstuJa.
 Tak właśnie jest ! Wspomniani bracia dodali , że nie chcieliby wielkiej afery. tu.cyt.PoProstuJa ,,Zresztą nie róbmy założenia, że wszyscy Świadkowie wiedzą, że są zniewoleni. Większość z nich NIE WIE, że są w niewoli!!! Są na uboczu i niech tak będzie.  Czynnik ekonomiczny też wchodzi w grę.
Tu przyznałem racje. Bo faktycznie jak się ma trochę lat na przysłowiowym karku , pracuje się w firmie , w której prezesem jest ,Brat' wzięło się kredyt na remont domu i ..... !!!! zostało się w perfidny sposób oszukanym NA KILKADZIESIĄT TYŚ. przez - Tak kochani, przez człowieka nie ze Świata  :o...! To wtedy nie jest to takie proste !
 Kochani tak krótko jeszcze. Wczoraj byliśmy z żoną u jednej siostry. ( dobra kobieta , dobry człowiek , o niej kiedyś też - bo naprawdę warto )
Siedzę z jej jedynym rodzonym bratem i jego żoną przy stole ( tylko on dodam nie jest w org a pozostałe 4 siostry tak ) i gadu-gadu. Czuje , że wydłużona nieobecność gospodyni i mojej żony nie jest spowodowana ponownym oglądaniem 2 pokoju łazienki i wyremontowanej kuchni tylko rozmową na temat wspomnianych wcześniej braci.
 Wieczorem pytam moją połowicę :)   : temat w kuchni był ,,ICH ,i dlaczego '' - prawda?
Tak mówi żonka. Zapytała ( gospodyni ) czy to prawda o rzekomej pedofilii. Gdy usłyszała , że tak , że nikt na siłę nie posadził na krześle przed Komisją  Geoffrey'a Jackson'a - odpowiedziała: A ja myślałam , że to s prefabrykowano. :o
 Tu już od siebie dodam: Po co stukać , pukać w kolano , szukać prawidłowej reakcji unerwienia - jak endoproteza od uda ??? :) 
 Pozdrawiam

 
 
« Ostatnia zmiana: 07 Sierpień, 2016, 15:14 wysłana przez Exodus »


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #246 dnia: 07 Sierpień, 2016, 15:12 »
Cegiełka, jedna uwaga Hippopotamus to chłopczyk nie dziewczynka ;)
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #247 dnia: 07 Sierpień, 2016, 16:34 »
I takie są te współczesne zbory, oparte na przestrzeganiu wymyślonych przez CK chorych zasad, ale jak trzeba naprawdę pomóc którejś z owieczek, to nie ma chętnych.

Starsi nie są od pomagania, a pilnowania owiec. Jakby się tak zastanowić to spora różnica, pilnowanie nie zawsze wiąże się z troską.
To co napisałeś jest straszne, człowieczeństwo zostało dawno zabite w tej organizacji.

Mówiłem, że jesteś wrażliwa. To piękne  ;D

Twoje na wierzchu.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline feminin

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #248 dnia: 07 Sierpień, 2016, 20:40 »

Polecam Ci duński film o którym wspominał kiedyś Ariana i Gedeon. Film pokazuje, że można sobie poradzić z przeciwnościami,
chociaż na początku wydawałoby się to niemożliwe. Ale jest bardzo ciężko i nikt z Ex-ów tu nie przesadza.

tytuł. "ROZDZIELONE SWIATY" opowiada o młodej dziewczynie SJ która zostaje wykluczona. Są tam wprowadzone pewne uproszczenia, ale tylko dlatego, żeby mogła to zrozumieć osoba spoza WTS-u. Dlatego polecam Ci ten film.

https://drive.google.com/file/d/0Bw7G9WFVTZ4kV095Z3pBMEpKazQ/edit?pli=1


A, zapomniałbym. Adrianku Ty też obejrzyj ten film, może razem z kolegami z "waszej dzielnicy". :) Wstaw się w skórę tej siostry z filmu, chociaż przez chwilę. Nie uczyli Ciebie tego w sk. Gilead, dlatego będzie to dla Ciebie na pewno nowe wyzwanie. ;)
Pozdrawiam kolegów z Nadarzyna.

P.S. Czekamy na recenzje, może jako troll pod jakimś równie ciekawym nickiem ;)
I ja obejrzałam, dzięki za wrzute.
Emocje były i dobrze, ze toaleta w pobliżu była.
Tym akcentem pragnę anonimowo podziękować wszystkim starszym mojego zboru...moze to przeczytacie i film obejrzycie "parszywce".



Blizna

  • Gość
Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #249 dnia: 07 Sierpień, 2016, 20:57 »
Mam pytanie:
Czy teraz każdego nowego forumowicza powinno się traktować podejrzanie?
Nawet jeśli pisze rzeczy, które wydają się być zgodne z kanonem "przebudzonych"?
Bo ja już ostatnio mam wrażenie, że nikomu nie można tu ufać.
Jak ktoś chce, może też nie ufać mnie, proszę bardzo :P


Offline Roszada

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #250 dnia: 07 Sierpień, 2016, 21:10 »
Mam pytanie:
Czy teraz każdego nowego forumowicza powinno się traktować podejrzanie?
Ja tam się nie boję. :)
Ale naprawdę lepiej danych za bardzo nie podawać na forum, szczególnie gdy ktoś będzie się próbował przymilać na PM.
Nawet miasta nie podawać. 8-)

Ale 99% to tu pewniaki. :)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #251 dnia: 07 Sierpień, 2016, 21:17 »
Mam pytanie:
Czy teraz każdego nowego forumowicza powinno się traktować podejrzanie?
Nawet jeśli pisze rzeczy, które wydają się być zgodne z kanonem "przebudzonych"?
Bo ja już ostatnio mam wrażenie, że nikomu nie można tu ufać.
Jak ktoś chce, może też nie ufać mnie, proszę bardzo :P

Nie trzeba być podejrzliwym. Wystarczy być ostrożnym.


Offline Roszada

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #252 dnia: 07 Sierpień, 2016, 21:20 »
Nie trzeba być podejrzliwym. Wystarczy być ostrożnym.
To tak jak z tym Żydem z filmu Zakazane piosenki:
Czemu pan taki bojaźliwy?
Ja nie jestem bojaźliwy, ale jestem tylko ostrożny. ;)


Offline M

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #253 dnia: 07 Sierpień, 2016, 21:21 »
Mam pytanie:
Czy teraz każdego nowego forumowicza powinno się traktować podejrzanie?
Nawet jeśli pisze rzeczy, które wydają się być zgodne z kanonem "przebudzonych"?
Bo ja już ostatnio mam wrażenie, że nikomu nie można tu ufać.
Jak ktoś chce, może też nie ufać mnie, proszę bardzo :P

Nie, nie popadajmy w paranoję. Jako administracja staramy się czuwać nad tym czy nie rejestrują się podejrzane osoby. Natomiast tak jak KaiserSoze napisał, wystarczy być ostrożnym i nie podawać swoich danych osobom, których nie znamy.


Offline zaocznie wywalony

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #254 dnia: 07 Sierpień, 2016, 21:24 »
Mam pytanie:
Czy teraz każdego nowego forumowicza powinno się traktować podejrzanie?
Nawet jeśli pisze rzeczy, które wydają się być zgodne z kanonem "przebudzonych"?
Bo ja już ostatnio mam wrażenie, że nikomu nie można tu ufać.
...
W zasadzie to ZAWSZE w internecie trzeba zachowywać rozwagę i ostrożność. Do tego co piszemy na forum dostęp mają wszyscy, niezależnie od ich statusu i intencji.
A w prywatnych wiadomościach ktoś może udawać kogoś innego, kim nie jest ani nie zamierza, żeby zdobyć nasze zaufanie (i gdy będzie chciał nas oszukać to tak zrobi).
Ja się nie mam czego obawiać -drugi raz mnie nie wykluczą, a moją tożsamość znają (przynajmniej większość tych starszych z którymi miałem bliższy kontakt), aktywność śledzą i komentują.
Ale spora grupa tu piszących może ponieść poważne konsekwencje niezachowania ostrożności.