Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów  (Przeczytany 209018 razy)

Offline Brat Jaracz

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #450 dnia: 30 Marzec, 2017, 15:06 »
Jak to jest z tymi , tam na górze ...?
Wypierają te fakty?
Jakoś usprawiedliwiają ?
Tłumacza : mniejszym, lub większym złem?
Jak to działa ??? :-\
Wszystkiego po trochu... Nie ma uniwersalnego klucza do zrozumienia tego mechanizmu. Co często, niestety, się powtarza: jakaś absurdalna woda sodowa, która sprawia, że (w ich mniemaniu) wolno im więcej. Jak wiesz, często starszymi zostają ludzie z nizin społecznych, którzy:
- nie mają pojęcia o psychologii;
- mają irracjonalne odczucie awansu, nie posługi duszpasterskiej;
- świadomie lub nie uwielbiają poczucie władzy;
- tak naprawdę kochają przede wszystkim siebie i swoje przywileje i zrobią wiele, by się na nich utrzymać, więc nie interesują się realnymi problemami głosicieli, ich poczuciem niesprawiedliwości itp.
Oczywiście nie wszyscy starsi są tacy, ale właśnie oni często najdłużej trwają na przywilejach. Ci bardziej "ludzcy" prędzej czy później się wykruszają albo są dyscyplinowani przez obwodowych. I tacy siepacze (nie zawaham się użyć tego określenia) potrzebują skutecznych narzędzi inwigilacji, nadzoru i dyscyplinowania. Internet - czy tego chcemy, czy nie - stał się w ostatnich latach takim narzędziem, z którego ochoczo korzystają.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą"
"Strażnica", 15.09.1989


Offline LEOLDOTT

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #451 dnia: 26 Sierpień, 2017, 09:16 »
Witam .Bylem ostatnio na zgromadzeniu (05.08.2017) w Sosnowcu .W sobotę rano b.Rzeźwicki miał przemówienie Mówił wtedy o pocieszaniu przygnębionych .Z postów które wysyła na forum widać że pociecha  o której  mówił na zgromadzeniu  inna  jest od tej którą stosuje w życiu.


Offline Trinity

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #452 dnia: 26 Sierpień, 2017, 10:02 »
Witam .Bylem ostatnio na zgromadzeniu (05.08.2017) w Sosnowcu .W sobotę rano b.Rzeźwicki miał przemówienie Mówił wtedy o pocieszaniu przygnębionych .Z postów które wysyła na forum widać że pociecha  o której  mówił na zgromadzeniu  inna  jest od tej którą stosuje w życiu.

oh jak zanęciłeś
jak mamy to rozumieć? dosłownie? czy może szukać drugiego dna?


Offline rychtar

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #453 dnia: 26 Sierpień, 2017, 10:02 »
Witam .Bylem ostatnio na zgromadzeniu (05.08.2017) w Sosnowcu .W sobotę rano b.Rzeźwicki miał przemówienie Mówił wtedy o pocieszaniu przygnębionych .Z postów które wysyła na forum widać że pociecha  o której  mówił na zgromadzeniu  inna  jest od tej którą stosuje w życiu.

A skąd wiadomo, które posty są jego autorstwa? Chętnie poczytałbym jego "złote myśli".
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline LEOLDOTT

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #454 dnia: 30 Sierpień, 2017, 01:20 »
 Witam ponownie .Mowiac o postach Rzezwickiego  mialem ma mysli te pod ktore sie podszywa .


Offline Estera

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #455 dnia: 01 Wrzesień, 2017, 22:36 »
(...) Ci bardziej "ludzcy" prędzej czy później się wykruszają albo są dyscyplinowani przez obwodowych. I tacy siepacze (nie zawaham się użyć tego określenia) potrzebują skutecznych narzędzi inwigilacji, nadzoru i dyscyplinowania. (...)
   Ci wszyscy, z tą "ludzką twarzą", nie wytrzymują tego nieludzkiego podejścia do człowieka w zborach.
   Szybko zauważają, że "owca" w zborze, traktowana jest przedmiotowo i z miłością i troską pasterską, to nie ma nic wspólnego.
   Obserwowałam takich w swoim zborze, nielicznych.
   Odchodzili, bo nie potrafili znieść tego muru obojętności.
   Dobrze, że nie wszyscy starsi dali się wypłukać z człowieczeństwa przez te wts-owskie regułki.
   Dzięki temu, wiele osób mogło zaznać prawdziwego wsparcia.
   Też takich spotkałam na swojej drodze.
   :) :)
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline owcaJehowy

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #456 dnia: 03 Wrzesień, 2017, 07:57 »
   Ci wszyscy, z tą "ludzką twarzą", nie wytrzymują tego nieludzkiego podejścia do człowieka w zborach.
   Szybko zauważają, że "owca" w zborze, traktowana jest przedmiotowo i z miłością i troską pasterską, to nie ma nic wspólnego.
   Obserwowałam takich w swoim zborze, nielicznych.
   Odchodzili, bo nie potrafili znieść tego muru obojętności.
   Dobrze, że nie wszyscy starsi dali się wypłukać z człowieczeństwa przez te wts-owskie regułki.
   Dzięki temu, wiele osób mogło zaznać prawdziwego wsparcia.
   Też takich spotkałam na swojej drodze.
   :) :)

Estero!

Ja też spotkałam na swojej drodze starszych, którzy potrafili patrzeć po ludzku na moje cierpienia i dawali prawdziwe wsparcie i zrozumienie. Niestety nie mogli oni dzielić się swoimi spostrzeżeniami ze wszystkimi starszymi, bo czekało by ich dyskryminowanie. Jednostki rozmawiały ze mną w ukryciu i zauważałam ich strach przed ujawnianiem swoich myśli i prawdziwych odczuć. Jeden sługa pomocniczy jawnie stanął w mojej obronie i dostał taką reprymendę, że teraz woli nie zabierać głosu. Drugi dzielił się swoimi spostrzeżeniami, ale zabrakło jemu odwagi, by w mojej obecności zadać braciom starszym kilka nurtujących go pytań.
Dobrze, że w Biblii są również opisane przykłady osób, które władczo obchodzili się z ludźmi i tych, którzy żywili bojaźń przed prawdziwym Bogiem oraz zależało im na objaśnianiu sensu czytanego materiału. (Neh. 5:15; 7:2; 8:1-13) 


Offline Proctor

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #457 dnia: 14 Wrzesień, 2017, 02:15 »
Witajcie. Ale czad ze szpiegami z Nadarzyna.  :) :) :)


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 547
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #458 dnia: 14 Wrzesień, 2017, 12:21 »
Witajcie. Ale czad ze szpiegami z Nadarzyna.  :) :) :)
Czad to będzie 22.09.2017 roku w Nadarzynie  :)
Główki pilnie pracują bo na dwoje babka wróżyła: Udawać że się nic nie dzieje i narazić zdrowie duchowe robotników  ::)
A może tak zwyczajnie w ten dzień zrobić wolne?

Może Nadarzyniaki zróbcie piknik w plenerze na zapasowej działce w Nadarzynie gdzie to pilnie pilnujecie żeby drzewka nie urosły zbyt wielkie co by na wartości nie straciła, może akurat pora na jesienne porządki i karczowanie?.

 Pocharatacie w gałę zrobicie symulację Armagedonu  ;D

Tylko jak zorganizować wyrzywienie skoro w Nadarzynie macie kartę i odbijacie punkty na czytniku jak pobieracie jedzenie do pokoju
::)

Czy ciało kierownicze da wam informację na czas jak rozliczyć kiełbasy upieczone na patyku na ognisku?

A co z korniszonami? Jak ktoś zje 4 zamiast 2 jak ustalił komitet oddziału to trzeba będzie taką osobę upomnieć? wykluczyć?

A no tak zależy to od skruchy  :) :) :)



Offline Reskator

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #459 dnia: 14 Wrzesień, 2017, 18:25 »
Czad to będzie 22.09.2017 roku w Nadarzynie  :)
Główki pilnie pracują bo na dwoje babka wróżyła: Udawać że się nic nie dzieje i narazić zdrowie duchowe robotników  ::)
A może tak zwyczajnie w ten dzień zrobić wolne?

Może Nadarzyniaki zróbcie piknik w plenerze na zapasowej działce w Nadarzynie gdzie to pilnie pilnujecie żeby drzewka nie urosły zbyt wielkie co by na wartości nie straciła, może akurat pora na jesienne porządki i karczowanie?.

 Pocharatacie w gałę zrobicie symulację Armagedonu  ;D

Tylko jak zorganizować wyrzywienie skoro w Nadarzynie macie kartę i odbijacie punkty na czytniku jak pobieracie jedzenie do pokoju
::)

Czy ciało kierownicze da wam informację na czas jak rozliczyć kiełbasy upieczone na patyku na ognisku?

A co z korniszonami? Jak ktoś zje 4 zamiast 2 jak ustalił komitet oddziału to trzeba będzie taką osobę upomnieć? wykluczyć?

A no tak zależy to od skruchy  :) :) :)
I po co te szyderstwa!
Mocno to brzmi ale tak to odbieram
To ofiary ofiar i trzeba myśleć jak ich ratować.
Tylko co damy im w zamian ateizm,hedonizm,katolicyzm?
Bo mi nie odpowiada nic z tych rzeczy.
Efekt motyla co im zaproponujesz oprócz czadu 22.09.2017 w Nadarzynie?
« Ostatnia zmiana: 14 Wrzesień, 2017, 18:31 wysłana przez Reskator »


Offline zenobia

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #460 dnia: 14 Wrzesień, 2017, 20:46 »
Ofiary to są na samym dole , niczego nie swiadomi ludzie . O tych drugich nie mozna powiedziec , ze nie wiedzą jak dziala organizacja ! Byłam taka ofiarą i na wspomnienie tego okresu ogarnia mnie wstyd a potem złosc na to co robią tym tym biednym zmanipulowanym ludziom .


Offline M

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #461 dnia: 14 Wrzesień, 2017, 21:05 »
To ofiary ofiar i trzeba myśleć jak ich ratować.

Nie nazwałbym tych w Nadarzynie ofiarami. Szczególnie tych na szczeblach decyzyjnych. Żeby być tam i widzieć co się dzieje w organizacji, a mimo to nadal tam pozostawać trzeba mieć naprawdę spaczone sumienie. Można próbować ich tłumaczyć, że oni tam tylko wykonują rozkazy, ale z drugiej strony strażnicy w niemieckich obozach koncentracyjnych też się tak tłumaczyli ::).


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #462 dnia: 14 Wrzesień, 2017, 21:14 »
Nie nazwałbym tych w Nadarzynie ofiarami. Szczególnie tych na szczeblach decyzyjnych. Żeby być tam i widzieć co się dzieje w organizacji, a mimo to nadal tam pozostawać trzeba mieć naprawdę spaczone sumienie. Można próbować ich tłumaczyć, że oni tam tylko wykonują rozkazy, ale z drugiej strony strażnicy w niemieckich obozach koncentracyjnych też się tak tłumaczyli ::).

Dokładnie, to że są w różnym stopniu zindoktrynowani przez CK, nie może tłumaczyć każdego zła które wyrządzają innemu człowiekowi.
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Estera

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #463 dnia: 14 Wrzesień, 2017, 21:14 »
   A ja, im więcej czasu upływa od moich odkryć nt. WTS ...
   Tym większe ogarnia mnie przerażenie, jak bez żadnych skrupułów, z butami, włazi się w życie ludzi.

   I ile krwi ma na rękach ta sekta, rozbitych i nieszczęśliwych małżeństw, nieurodzonych dzieci.
   Straconych całych dziesiątek lat młodości, wszystkich talentów, sił i środków.
   Ludzi psychicznie chorych i umierających z wielkim poczuciem winy.
   I że choć się starali, to i tak to było za mało, dla tej "duchowej" i finansowej hieny.
   Po prostu koszmar.
   :'( :'(
   
Nie nazwałbym tych w Nadarzynie ofiarami. Szczególnie tych na szczeblach decyzyjnych. Żeby być tam i widzieć co się dzieje w organizacji, a mimo to nadal tam pozostawać trzeba mieć naprawdę spaczone sumienie. Można próbować ich tłumaczyć, że oni tam tylko wykonują rozkazy, ale z drugiej strony strażnicy w niemieckich obozach koncentracyjnych też się tak tłumaczyli ::).
   Tak, dokładnie, bo jeszcze jest coś takiego, jak sumienie, którego słuchają "ludzie z narodów", jak pisał Paweł.
   Które bardzo dobrze nam podpowiada, czy krzywdzimy drugiego człowieka, czy mu wyrządzamy dobro.
   Nie wierzę w to, że ludzie z BO, nie orientują się, jakie mechanizmy tam działają.
   A ich postawa, bardzo dużo mówi o nich samych, kim tak naprawdę tam w środku są.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline gedeon

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #464 dnia: 14 Wrzesień, 2017, 21:22 »
I po co te szyderstwa!
Mocno to brzmi ale tak to odbieram
To ofiary ofiar i trzeba myśleć jak ich ratować.
Tylko co damy im w zamian ateizm,hedonizm,katolicyzm?
Bo mi nie odpowiada nic z tych rzeczy.
Efekt motyla co im zaproponujesz oprócz czadu 22.09.2017 w Nadarzynie?

Mylisz pojęcia, nikt nie będzie ich sumieniem, nawarzyli piwa to nich je wypiją.
My nie musimy im nic proponować maja rozum i wolna wolę
Ta manifestacja nie ma ich nawracać ma tylko pokazać ich odpowiedzialność a społeczeństwu zwrócić uwagę na kłamstwa.
Ja nie widzę w wywodzie Motyla szyderstwa, znasz przysłowie, "nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka."
Osoby które zrzucają z siebie kajdany maja prawo do radości.