Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Odważna osoba ze zboru w Niemczech  (Przeczytany 5704 razy)

Blizna

  • Gość
Odp: Odważna osoba ze zboru w Niemczech
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Lipiec, 2016, 20:40 »
A pan co robił, że tak zareagowali? :)


Offline CEGŁA

Odp: Odważna osoba ze zboru w Niemczech
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Lipiec, 2016, 10:45 »
Ja też miałem zamiar spożyć emblematy - ale Zbadanie Ks. Jeremiasza 30 i 31 pozwoliło mi zrozumieć że Nowe Przymierze odnosi się do Przyszłości być może już niedalekiej.
 Jr 31:31 bt2 "Oto nadchodzą dni - wyrocznia Jahwe - kiedy zawrę z domem Izraela i z domem judzkim nowe przymierze."
 Jr 31:33 bt2 "Lecz takie będzie przymierze, jakie zawrę z domem Izraela po tych dniach - wyrocznia Jahwe: Umieszczę swe prawo w głębi ich jestestwa i wypiszę na ich sercu. Będę im Bogiem, oni zaś będą Mi narodem."

To oglądnij sobie ten filmik http://mesjasz.info.pl/?p=2501
http://mesjasz.info.pl/?p=2497

Zrozumiesz, że spożywanie symboli na Pamiątce nie ma nic wspólnego z proroctwem z Jeremiasza.
...I jak daleko CK jest w zrozumieniu Biblii.
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline anonymous

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 107
  • Polubień: 270
  • Gdy rozum spi, budza sie demony.
Odp: Odważna osoba ze zboru w Niemczech
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Lipiec, 2016, 10:49 »


A może jednak, prawda jest inna drodzy Świadkowie:

1 Koryntian 11
20 Kiedy się zatem schodzicie na jedno miejsce, nie jest możliwe jedzenie wieczerzy Pańskiej. 21 Bo gdy ją jecie, każdy wcześniej spożywa własną wieczerzę, tak iż jeden jest głodny, a drugi podpity.
29 Bo kto je i pije, nie rozeznając ciała, ten je i pije wyrok przeciwko sobie.
A zatem, bracia moi, gdy się schodzicie, aby ją jeść, czekajcie jedni na drugich. 34 Jeżeli ktoś jest głodny, niech zje w domu, żebyście się nie schodzili na sąd. A pozostałe sprawy uporządkuję, gdy przybędę.
 

Może Świadkowie Jehowy nie są w jedności z Panem Chrystusem.

Ciekawy komentarz do 1 koryntian 11:25 pewnego biblisty ktory ostatnio wpadl mi w rece.
Z JW nigdy Nie mial nic wspolnego ale nieograniczona fantazja z Brooklynu dotarla I do niego   ;)

« Ostatnia zmiana: 28 Lipiec, 2016, 10:52 wysłana przez anonymous »


Offline Estrella Despierta

Odp: Odważna osoba ze zboru w Niemczech
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Lipiec, 2016, 11:04 »
Brawa dla dziewczyny! Widać, że trudne to było dla niej.
Ale ja nie o tym.... Wiecie co mnie uderzyło? Te puste miejsca na sali! Przecież to jest Pamiątka! Na każdej Pamiątce na której byłam sala była wypełniona po brzegi, były dostawiane krzesła, cudowanie, a i tak ludzie stali na korytarzu. A tu?
Tam w Niemczech tyle przestrzeni mają, czy już nie mają kim jej wypełnić? Ta dziewczyna na tle tej sali wygląda jak jakaś strażniczka prawdy z przyszłości przybywająca z misją ratowania do ostatnich uśpionych w sekcie 👸🏼


Offline ExSJMario

Odp: Odważna osoba ze zboru w Niemczech
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Lipiec, 2016, 17:33 »
Brawa dla dziewczyny! Widać, że trudne to było dla niej.
Ale ja nie o tym.... Wiecie co mnie uderzyło? Te puste miejsca na sali! Przecież to jest Pamiątka! Na każdej Pamiątce na której byłam sala była wypełniona po brzegi, były dostawiane krzesła, cudowanie, a i tak ludzie stali na korytarzu. A tu?
Tam w Niemczech tyle przestrzeni mają, czy już nie mają kim jej wypełnić? Ta dziewczyna na tle tej sali wygląda jak jakaś strażniczka prawdy z przyszłości przybywająca z misją ratowania do ostatnich uśpionych w sekcie 👸🏼

Może jest to krótko po otwarciu sali i dlatego tak mało osób?
W sumie to przy pełnej sali i całym zgiełku przed rozpoczęciem pamiątki musiałaby chyba bardzo głośno mówić, żeby dotarło do kogokolwiek co chce powiedzieć.
A tak przy kilkunastu osobach każdy widział i słyszał. A potem przekazał sensacje dalej.
"Człowiek zostaje przyjęty do kościoła za to w co wierzy, a wykluczony za to, co wie" - Mark Twain


Offline PoProstuJa

Odp: Odważna osoba ze zboru w Niemczech
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Lipiec, 2016, 17:54 »
Może jest to krótko po otwarciu sali i dlatego tak mało osób?
W sumie to przy pełnej sali i całym zgiełku przed rozpoczęciem pamiątki musiałaby chyba bardzo głośno mówić, żeby dotarło do kogokolwiek co chce powiedzieć.
A tak przy kilkunastu osobach każdy widział i słyszał. A potem przekazał sensacje dalej.

Też myślę, że to było przed Pamiątką i dopiero wtedy jak się powolo ludzie zbierali.
Ale sama się zastanawiam czy ci ludzie przekazali sensację dalej... bo oni tak wyglądają jakby Strażnica wypompowała z nich resztki oznak życia...
...Mumie niemrawe bez mimiki.


Offline Estrella Despierta

Odp: Odważna osoba ze zboru w Niemczech
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Lipiec, 2016, 09:33 »
Też myślę, że to było przed Pamiątką i dopiero wtedy jak się powolo ludzie zbierali.

Jak przed Pamiątką, skoro ona już dostała kielich i z niego piła?


Offline Deborah

Odp: Odważna osoba ze zboru w Niemczech
« Odpowiedź #22 dnia: 29 Lipiec, 2016, 09:40 »
Jak przed Pamiątką, skoro ona już dostała kielich i z niego piła?
Ona sobie sama wzięła ten kielich ze stolika. Co ciekawe, dziewczyna, która siedzi obok niej w ogóle nie zareagowała.
Może nie zauważyła, albo przyszły razem.


Offline CEGŁA

Odp: Odważna osoba ze zboru w Niemczech
« Odpowiedź #23 dnia: 29 Lipiec, 2016, 11:38 »
Myślę, że koleżanka też jest wybudzona. Też się uśmiecha  :D
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.