Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Urodziny.  (Przeczytany 38043 razy)

Offline miranda

Odp: Urodziny.
« Odpowiedź #120 dnia: 30 Sierpień, 2018, 13:23 »
Nie warto nie oznacza, że nie wolno. (...)  stawianie odgórnego zakazu, który nie ma żadnego biblijnego podłoża (...) przekroczeniem swoich kompetencji przez Ciało Kierownicze.

Biblijne uzasadnienie jest  chociażby w tym, ze Bóg nie podał daty urodzin nawet Jezusa.
Poza tym jestem pewna że i tak pomimo zakazu każdy świadek w jakiś sposób świętuje swoje urodziny. Może nie są to torty czy huczne imprezy z fajerwerkami.


Offline Roszada

Odp: Urodziny.
« Odpowiedź #121 dnia: 30 Sierpień, 2018, 13:24 »
Dla ciebie objawienie zamknęło się na Kohelecie więc nie warto wspominać urodzin, nie obchodź. :-\


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Urodziny.
« Odpowiedź #122 dnia: 30 Sierpień, 2018, 15:19 »
Poza tym jestem pewna że i tak pomimo zakazu każdy świadek w jakiś sposób świętuje swoje urodziny. Może nie są to torty czy huczne imprezy z fajerwerkami.

Żaden Świadek którego znałem, a było ich wielu nie świętował w żaden sposób swoich urodzin. Jeśli cokolwiek, to raczej tego dnia z dumą podkreślał, że nie obchodzi takich pogańskich zwyczajów.


Offline Sebastian

Odp: Urodziny.
« Odpowiedź #123 dnia: 30 Sierpień, 2018, 15:36 »
ja spotkałem się z tym że nie świętowano "zwykłych" urodzin, ale osiemnastkę owszem;


zabawne było tłumaczenie że nie chodzi o samą datę ale o pełnoletność (cyt.) jakby z prawa Cezara wynikało że człowiek jest pełnoletni mając dziewiętnaście lat plus dwa miesiące i siedem dni, to nie świętowałbym osiemnastki ani dziewiętnastki tylko pełnoletność w dniu określonym przez Cezara"
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Urodziny.
« Odpowiedź #124 dnia: 30 Sierpień, 2018, 15:57 »
Żaden Świadek którego znałem, a było ich wielu nie świętował w żaden sposób swoich urodzin. Jeśli cokolwiek, to raczej tego dnia z dumą podkreślał, że nie obchodzi takich pogańskich zwyczajów.
:) Zatem mav zgodnie z tym o czym piszesz, Świadkowie, których znałeś świętowali jednak swoje urodziny. Nie było może tortów, fajerwerków i cukierków (pogańskie zwyczaje) ale dumne, ceremonialne podkreślanie unikania pogańskich zwyczajów w tym uroczystym dniu  ;) Na tej samej zasadzie znani mi Świadkowie ceremonialnie unikają 24 XII jedzenia karpia  ;)


Offline Roszada

Odp: Urodziny.
« Odpowiedź #125 dnia: 30 Sierpień, 2018, 18:22 »
Chcąc nie chcąc ŚJ zdają sobie sprawę z upływu czasu ich życia, rok po roku, od dnia urodzin do dnia urodzin. ;)
Muszą stale o nim pamiętać, by się nie skundlić ze światem. :)


Offline MX

Odp: Urodziny.
« Odpowiedź #126 dnia: 30 Sierpień, 2018, 18:29 »


(...)
My np nie wyobrażamy sobie jak można obchodzić święto Bożego Narodzenia, które ma tylko i wyłącznie pogańskie pochodzenie. Przecież nikt nawet nie wie kiedy Jezus się urodził .
A to nieprawda.
Powtarzasz demagogię.
Polecam np ksiażkę "Prawdziwe początki Bożego Narodzenia".
Jest to święto chrześcijańskie ustanowione. Tak jak Żydzi ustanawiali święta, które nawet Chrystus obchodził podobnie jest z BN. Poczytaj sobie kazania z czasu gdy to święto zaczęto powszechnie obchodzić.

Uleganie demagogii typu pogańskie/chrześcijańskie jest uleganiem wszelakiej maści sektom. Specjanie używa się tego słowa negatywnie skojarzonego, aby wywołać określone zachowanie. Poganie czyli ludzie z narodów nie zawsze są źli, ani ich zwyczaje. To typowe świadkowskie zmanipulowane myślenie. Jak komuś przeszkadza coś "pogańskiego" to niech wróci do jaskini i krzesa ogień, a zamiast mowy niech duka.






MX - koniec - MX



Offline Roszada

Odp: Urodziny.
« Odpowiedź #127 dnia: 30 Sierpień, 2018, 18:35 »
Cytuj
Cytat: miranda w 23 Sierpień, 2018, 09:41
    My np nie wyobrażamy sobie jak można obchodzić święto Bożego Narodzenia, które ma tylko i wyłącznie pogańskie pochodzenie

No tak podczas tego święta modlimy się do Zeusa, Hery i Posejdona.
Wspominamy narodzenie Mitry i Buddy.
Zamiast Marii i Józefa wspominamy Izydę i Horusa.
Zamiast magów wspominamy hinduską Trimurti.
Zamiast gwiazdy wspominamy Plejady i boga Marsa.
Zamiast stajenki wspominamy pałac Semiramidy.
Zamiast osiołka, wołu i owiec wspominamy święte krokodyle i żuki.
Zamiast ... itd.


Offline Światus

Odp: Urodziny.
« Odpowiedź #128 dnia: 30 Sierpień, 2018, 20:10 »
O czym my tu w ogóle dyskutujemy? Strażnica daje jasne wskazówki w tym temacie.

"Zwyczaj (lub symbol) mógł mieć związek z religią fałszywą przed wieloma wiekami albo ma w dalszym ciągu, ale gdzieś w odległym kraju. Zamiast więc prowadzić czasochłonne poszukiwania, zadaj sobie pytanie. Jak na tę sprawę zapatruje się większość ludzi w moich stronach?" ("Strażnica" 1991, nr 20, s.31)

Swoją drogą, może poprzekłuwamy laleczki...? W końcu voodoo jest praktykowane "gdzieś w odległym kraju".  ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline julia7

Odp: Urodziny.
« Odpowiedź #129 dnia: 31 Sierpień, 2018, 01:21 »
Biblijne uzasadnienie jest  chociażby w tym, ze Bóg nie podał daty urodzin nawet Jezusa.
Poza tym jestem pewna że i tak pomimo zakazu każdy świadek w jakiś sposób świętuje swoje urodziny. Może nie są to torty czy huczne imprezy z fajerwerkami.

Nie podaje też Biblia, aby ktokolwiek świętował rocznicę ślubu, ani po ślubie nosił obrączkę. A Świadkowie Jehowy takie niebiblijne zwyczaje popierając, obchodząc i praktykując to.


Offline Sebastian

Odp: Urodziny.
« Odpowiedź #130 dnia: 31 Sierpień, 2018, 01:45 »
CO WIĘCEJ sam zwyczaj noszenia obrączki wywodzi się z pogaństwa z kultu fałśzywych bogów
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Urodziny.
« Odpowiedź #131 dnia: 31 Sierpień, 2018, 06:33 »
Co moim zdaniem istotne, to wiara w Boga wywodzi się z pogaństwa.  :) Obrączki, rocznice ślubu czy rzeczone urodziny to przy tym pikuś.  ;)


Offline MX

Odp: Urodziny.
« Odpowiedź #132 dnia: 31 Sierpień, 2018, 07:04 »
(...)
"Zwyczaj (lub symbol) mógł mieć związek z religią fałszywą przed wieloma wiekami albo ma w dalszym ciągu, ale gdzieś w odległym kraju. Zamiast więc prowadzić czasochłonne poszukiwania, zadaj sobie pytanie. Jak na tę sprawę zapatruje się większość ludzi w moich stronach?" ("Strażnica" 1991, nr 20, s.31)
(...)
Według demagogów pochodzenie BN przy autentycznym pochodzeniu zwyczaju (święta) Pinata, to pikuś. A mimo tego panowie z CK nie widzą problemu, aby ten zwyczaj ich wyznawcy praktykowali. Sami przyznają, że nie ważne co ten zwyczaj kiedyś znaczył i czym był, a liczy się dzisiejszy odbiór. A BN ma chrześcijańskie pochodzenie i jest złę? Podwójne odważniki i zwykła hipokryzja.



MX - koniec - MX


Offline miranda

Odp: Urodziny.
« Odpowiedź #133 dnia: 31 Sierpień, 2018, 14:52 »
Żaden Świadek którego znałem, a było ich wielu nie świętował w żaden sposób swoich urodzin. Jeśli cokolwiek, to raczej tego dnia z dumą podkreślał, że nie obchodzi takich pogańskich zwyczajów.

Miał do tego takie prawo. Ja też uważam, ze obchodzenie urodzin czy imienin to bzdura ale np jeśli zjeżdżają się z tego powodu goście to dlaczego nie usiąść z nimi i nie wypić lampki wina i potańczyć sobie ?


Powtarzasz demagogię.
Jest to święto chrześcijańskie ustanowione. Tak jak Żydzi ustanawiali święta (...)


W Biblii nie ma żadnego uzasadnienia dla obchodzenia świąt BN. Żydzi nie ustanawiali sobie świąt ale to Bóg im wskazywał , które i jak mają obchodzić.
Poza tym jak można obchodzić urodziny kiedy nie wiadomo nawet kiedy dokładnie się urodził ?


Tusia

  • Gość
Odp: Urodziny.
« Odpowiedź #134 dnia: 31 Sierpień, 2018, 23:53 »
Poza tym jak można obchodzić urodziny kiedy nie wiadomo nawet kiedy dokładnie się urodził ?

Nie obchodzimy kolejnych urodzin, tylko sam fakt narodzin, stąd nazwa: Boże Narodzenie.