Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Sprzedaj wszystko i zostań murarzem :P  (Przeczytany 5356 razy)

Offline Goliat

Sprzedaj wszystko i zostań murarzem :P
« dnia: 19 Lipiec, 2016, 17:33 »
W załączeniu umieszczam ulubiony fragment artykułu ze strażnicy 15 styczeń 2015 pod tytułem "Chętnie stawili się do dyspozycji w stanie Nowy Jork".
Już dziś sprzedaje dom i idę mieszkać w garażu z psem i rodziną na 25m2. Ogrzewanie, ciepła woda nie jest mi potrzebne. Nasza higiena osobista ograniczy się do wspólnego wiadra :)
Będziemy uskuteczniać urynoterapię :)
Cytuję: "Sam się przekonam, jak Jehowa mnie wynagrodzi"; "Opuszczę swoją strefę komfortu i będę miał sposobność odczuć jak działa duch Jehowy"
A co muszę zrobić żeby stawić się do dyspozycji?
"Uprość, uprość i jeszcze raz uprość życie, nigdy tego nie będę tego żałował" ...mówili
Ulubione zdanie z w.w artykułu, w artykule podkreślone:
"Ponieważ wzrasta głosicieli oraz zbliża się koniec tego systemu rzeczy, pilnie potrzeba więcej obiektów."
Z powyższym zamieszczam ogłoszenie o wakatach dla fachowców w następujących dziedzinach:
"nieruchomosci, projektowanie, kreslarstwo, prace inzynieryjne, kosztorysowanie, zaopatrzenie, nadzor budowlany, geodezja,
murarstwo, betoniarstwo, instalacje, mechaniczne, instalacje hydrauliczne, spawalnictwo, instalacje elektryczne, ciesielstwo, obsługa cięzkiego sprzętu, a takze konserwacja, architektura krajobrazu i prace wykonczeniowe."
Nie oceniam nie oczerniam nie szkaluję. Jestem grzesznikiem ale staram się żyć wg Słowa Bożego.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Sprzedaj wszystko i zostań murarzem :P
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Lipiec, 2016, 17:55 »
Ja też bym chętnie zbudował sobie na Vanuatu taką chawirę. Czy stawicie się do dyspozycji?;)


Offline Salome

Odp: Sprzedaj wszystko i zostań murarzem :P
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Lipiec, 2016, 18:01 »
Ja znam kilku kandydatów na wakaty w kierunku betoniarstwo. Widzę, że zapotrzebowanie jest ;)
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline TomBombadil

Odp: Sprzedaj wszystko i zostań murarzem :P
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Lipiec, 2016, 19:00 »
Miałam kiedyś w życiu tak,że tak uprościłam życie ze względu na służbę,że nagle stałam się bezrobotna i bezdomna. Zdażyło się,że spałam na ławce w parku.  Potem znalazłam nową pracę i kwaterę(piwnica,potem strych z toaletą parę pięter niżej z 5 rodzinami do spółki). To wyleczyło mnie ze służby pionierskiej i upraszczania życia. Teraz idę w ślad CK.


Offline Roszada

Odp: Sprzedaj wszystko i zostań murarzem :P
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Lipiec, 2016, 19:13 »
Niektórym oddanym organizacji ŚJ nie jest prawie potrzebne mieszkanie, a tylko 'noclegownia'.
Znałem pioniera, który kazał mi się do niego ewentualnie zgłaszać około 22.
On w domu przebywał tylko na noc.
200 godzin w terenie plus zebrania 3 razy w tygodniu. No i praca.
Wpadał po pracy po torbę i jadł gdzieś w biegu, no i jak wyżej.
Nie miał rodziny, więc lekko mu było. ;)


Offline Salome

Odp: Sprzedaj wszystko i zostań murarzem :P
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Lipiec, 2016, 19:59 »
Uważam, że te podszepty, żeby sprzedać dom/mieszkanie, zwolnić się z pracy i uprościć życie są ostatnio bardzo nachalne. W teren albo na budowę! W niemal każdym wydaniu Strażnicy jest przemycona jakaś sugestia na ten temat. Albo w akapicie do studium, albo w życiorysie, albo w filmiku. To już jest trochę zbyt dosłowne. Ja nie pochwalam skrajnego materializmu, ale przesada z tym sprzedawaniem domów. Oni kupują działki i budują, my mamy sprzedać. Ciekawe, czy ten przekaz jest kierowany też do braci z krajów Trzeciego Świata? Bo może na Afrykę i Indonezję idą inne rady? Jak oni mają uprościć życie? Sprzedać lepiankę czy domek z bambusa ?
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Roszada

Odp: Sprzedaj wszystko i zostań murarzem :P
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Lipiec, 2016, 20:13 »
Uważam, że te podszepty, żeby sprzedać dom/mieszkanie, zwolnić się z pracy i uprościć życie są ostatnio bardzo nachalne. W teren albo na budowę!
Wiecie co.
To mi przypomina czasy Rutherforda.
Oni po części do tego wracają. Wtedy dotyczyło to głoszenia a nie budowy, bo mało co budowano, prócz Bet Sarim.

„Pod koniec 1929 roku zaczął się kryzys finansowy. (...) W 1933 roku w USA z powodu nieuregulowanych długów przejmowano dziennie nawet 1000 domów. Jak w takiej sytuacji poradzą sobie słudzy pełnoczasowi? Jednym z pomysłów był dom na kółkach. Samochód kempingowy nie wymagał płacenia czynszu ani podatku, dzięki czemu wielu pionierów mogło kontynuować służbę, ponosząc możliwie najmniejsze koszty*. A w czasie zgromadzeń taki mobilny dom służył za darmowy pokój hotelowy.
*W tamtym okresie większość pionierów nie pracowała zawodowo. Mogli się zaopatrywać w literaturę biblijną po niższych kosztach, a otrzymywane za nią datki wykorzystywać na pokrycie skromnych potrzeb życiowych” (Strażnica 15.11 2013 s. 31).

Kto wie czy obecnie nie jest to forma powrotu do sprawdzonych metod, oczywiście w realiach XXI wieku.


Offline Weteran

Odp: Sprzedaj wszystko i zostań murarzem :P
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Lipiec, 2016, 20:15 »
Uważam, że te podszepty, żeby sprzedać dom/mieszkanie, zwolnić się z pracy i uprościć życie są ostatnio bardzo nachalne. W teren albo na budowę! W niemal każdym wydaniu Strażnicy jest przemycona jakaś sugestia na ten temat. Albo w akapicie do studium, albo w życiorysie, albo w filmiku. To już jest trochę zbyt dosłowne. Ja nie pochwalam skrajnego materializmu, ale przesada z tym sprzedawaniem domów. Oni kupują działki i budują, my mamy sprzedać. Ciekawe, czy ten przekaz jest kierowany też do braci z krajów Trzeciego Świata? Bo może na Afrykę i Indonezję idą inne rady? Jak oni mają uprościć życie? Sprzedać lepiankę czy domek z bambusa ?

I to jest po prostu kryminał. Ale nikt się nie chce wziąć za tę psychomanipulację. Dla równowagi polecam obejrzeć wystawne wnętrza w NY, których zdjęcia zamieścił dziś Baran. I dlatego to ich nakłanianie do ubóstwa jest podwójnie ohydne.
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Sprzedaj wszystko i zostań murarzem :P
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Lipiec, 2016, 20:16 »

  Moim zdaniem przez te wszystkie lata to dojenie owieczek bardzo ładnie im szło, bogacili się, zbijali kasę korzystając z naiwności ludzkiej.
A teraz mają świadomość że ich koniec jest bliski, afery, odszkodowania, odejścia i żyła złota zacznie się osuszać.

Czemu wypasieni jegomoście mówią....korzystanie z internetu tam gdzie my polecamy. Boją się tego smrodu który w koło organizacji krąży. Ludzie są coraz bardziej świadomi,widzą że można odejść i świat się nie zawali, a organizacja ma wiele na sumieniu.

A więc cisną ile wejdzie, zaś swoje koszty tną na każdym kroku zasłaniając się kryzysem.
Zwyczajnie idą na bezczela.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Salome

Odp: Sprzedaj wszystko i zostań murarzem :P
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Lipiec, 2016, 20:27 »
No dokładnie, Warwick to takie nowożytne Bet-Sarim do dziesiątej potęgi. Miejscówka dla książąt. A my MINIONKI mamy służyć. W kasku na budowie albo z tabletem w służbie.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Sprzedaj wszystko i zostań murarzem :P
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Lipiec, 2016, 20:32 »
No dokładnie, Warwick to takie nowożytne Bet-Sarim do dziesiątej potęgi. Miejscówka dla książąt. A my MINIONKI mamy służyć. W kasku na budowie albo z tabletem w służbie.

albo Watykan made in Watchtower ;)
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Roszada

Odp: Sprzedaj wszystko i zostań murarzem :P
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Lipiec, 2016, 20:51 »
albo Watykan made in Watchtower ;)
A co sprzedają?
Nie wiedziałem. :-\
Kto, co, za ile? ;)


Offline Dietrich

Odp: Sprzedaj wszystko i zostań murarzem :P
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Lipiec, 2016, 20:58 »
Uważam, że te podszepty, żeby sprzedać dom/mieszkanie, zwolnić się z pracy i uprościć życie są ostatnio bardzo nachalne. W teren albo na budowę! W niemal każdym wydaniu Strażnicy jest przemycona jakaś sugestia na ten temat. Albo w akapicie do studium, albo w życiorysie, albo w filmiku. To już jest trochę zbyt dosłowne. Ja nie pochwalam skrajnego materializmu, ale przesada z tym sprzedawaniem domów. Oni kupują działki i budują, my mamy sprzedać. Ciekawe, czy ten przekaz jest kierowany też do braci z krajów Trzeciego Świata? Bo może na Afrykę i Indonezję idą inne rady? Jak oni mają uprościć życie? Sprzedać lepiankę czy domek z bambusa ?

W tych krajach ziemia ma pewnie niewielką wartość inwestycyjną, więc tamci krówki i kurki sprzedają, żeby na bilet do Łorłika uciułać. Chociaż Indonezja... hmmm.
« Ostatnia zmiana: 19 Lipiec, 2016, 21:00 wysłana przez Dietrich »


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Sprzedaj wszystko i zostań murarzem :P
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Lipiec, 2016, 21:06 »
A co sprzedają?
Nie wiedziałem. :-\
Kto, co, za ile? ;)

Nie, nie sprzedają, dogadali się i będą razem z naszymi mieszkać. Trochę tu, trochę tam. ;)
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Weteran

Odp: Sprzedaj wszystko i zostań murarzem :P
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Lipiec, 2016, 22:49 »
A teraz mają świadomość że ich koniec jest bliski, afery, odszkodowania, odejścia i żyła złota zacznie się osuszać.

O, jakże bym chciał, abyś miała ducha proroczego. :D A może znasz datę?  ;) ;) ;)
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS