Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dzień dobry wszystkim  (Przeczytany 2749 razy)

Offline wind of change

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 72
  • Polubień: 151
  • żyj i pozwól żyć
Dzień dobry wszystkim
« dnia: 18 Lipiec, 2016, 20:57 »
Dzień dobry wszystkim. Czytam to forum z przerwami w sumie od ponad półtora roku. Zostałem wychowany w "prawdzie". Mam fajnych i bardzo dobrych rodziców, jednak nauki WTS robią swoje, więc od zawsze musiałem troche "tańczyć na linie".  Niestety w wieku nastu lat dałem się ochrzcić... W zasadzie nigdy się do tego nie nadawałem, bo ta religia wydawała mi się taka trudna, ale wtedy pod wpływem trochę rodziny, a troche siostry która brała chrzest w tym samym czasie zrobiłem to. Wtedy nawet w to wszystko głęboko wierzyłem. Wbrew zaleceniom WTS ukończyłem słabe, bo słabe ale jednak studia. Poza tym podczas studiowania cały czas pracowałem zawodowo, niekiedy także w weekendy, nigdy nie byłem więc wzorem do naśladowania... Już podczas trwania studiów postanowiłem że, potrzebuje jakiejś zmiany, którą będzie zmiana miejsca zamieszkania . Tłumaczyłem to poniekąd tak że nie zamierzam sobie na siłę szukać partnerki w miejscowych zborach (bo nie ma z czego wybierać) więc może gdzie indziej będzie pod tym względem lepiej. Studia to była fajna sprawa. Dawały kontakt z realnym światem i fajnymi znajomościami. Pokazały że świat i ludzie po drugiej stronie nie są źli jak to maluje WTS. W szkole i na studiach zawsze byłem lubiany. Nigdy nie afiszowałem się kim jestem. Raczej unikałem tematów religii. Raz nawet byłem świadkiem jak znajomi chwalili religię Świadków Jehowy, bo uznali że jest inna niż ich, taka jakby głębsza. Pozostawiłem to wtedy bez komentarza. Uczestniczyłem w różnych spotkaniach koleżeńskich czy to w szkole czy już w czasach studiów. Jedyne co mnie odróżniało to to że raczej nie mogłem zostać na imprezie albo po imprezie do rana, tylko przeważnie uciekałem na ostatni autobus. Przecież musiałem rano wstać na zebranie żeby się nikt nie czepiał. W zasadzie to było dla mnie najważniejsze. Robić swoje żeby się nikt nie czepiał. Co do wielu nauk WTS już wtedy byłem sceptycznie nastawiony. Np. to że w szkole uczono innej daty zburzenia Jerozolimy a na studium książki innej. Po skończeniu studiów podjąłem próbę realizacji swego planu odnośnie zmiany miejsca zamieszkania. Natomiast ten dysonans jakoś próbowałem zagłuszyć, lub skutecznie zagłuszały go inne problemy. Takim problemem było znalezienie dobrej pracy pozwalającej na usamodzielnienie się finansowe. Na szczęście trafiła mi się szansa wyjazdu do  dużego miasta do firmy w której już kiedyś pracowałem w rodzinnym mieście. Chociaż nie popracowałem tam długo, wiedziałem jedno. Chcę tu zostać. Znalazłem nową, spełniającą moje oczekiwania finansowe pracę. Jest cudownie. Na razie jest cudownie. Bo cieszę się wolnością której nigdy wcześniej w takim stopniu nie zaznałem, (mogę np w piątek po południu wyskoczyć nad jezioro, czy w góry i wrócić w niedziele wieczorem, bez wykładu moralizującego że mnie nie było na zebraniu, albo że się obracam w świeckim towarzystwie) jak również mam kochaną rodzinę którą odwiedzam i kocham. Nie wiem jak długo potrwa ta bajka, bo wciąż obawiam się powiedzieć rodzicom prawdę...o prawdzie i o mnie... ale może jednak wszystko dalej też będzie się układać

M: Post poprawiony na prośbę autora
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpień, 2016, 22:11 wysłana przez M »


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Dzień dobry wszystkim
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Lipiec, 2016, 21:01 »
I tak trzymaj. Pozdrawiam. :)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Dzień dobry wszystkim
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Lipiec, 2016, 21:02 »
Witamy. Tu weekendy też bywają fajne :)


Offline Jaaqob

Odp: Dzień dobry wszystkim
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Lipiec, 2016, 21:06 »
Siemandero. :)


Offline gerontas

Odp: Dzień dobry wszystkim
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Lipiec, 2016, 21:06 »
Witaj!

Super, że zdecydowałeś się zalogować i że mogliśmy Cię wreszcie poznać.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Dzień dobry wszystkim
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Lipiec, 2016, 21:08 »
  Witaj :) Życzę dalszych sukcesów w życiu i satysfakcji na każdej płaszczyźnie. :)
Jak pisze KS tu też jest fajnie, choć czasem odpala się głupawka :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Dzień dobry wszystkim
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Lipiec, 2016, 21:13 »
No i to jest przykład, że studia rujnują wiarę. Dlatego WTS tak przed nimi przestrzega.
Ahoj!


Offline Roszada

Odp: Dzień dobry wszystkim
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Lipiec, 2016, 21:23 »
Witaj!
Jakoś to będzie. Aby do przodu. :)


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Dzień dobry wszystkim
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Lipiec, 2016, 21:29 »
Witaj.
Miło poznać, ciesze się że udało Ci się w życiu, oby ta bajka trwała bez końca.
Długo wstrzymywałeś się z zalogowaniem na forum, najważniejsze że jesteś, dziel się swoimi przemyśleniami, możesz być pewny że zostaną docenione.

Już podczas trwania studiów postanowiłem że nie chcę po ich skończeniu dalej mieszkać w rodzinnym mieście. Tłumaczyłem to poniekąd tak że nie zamierzam sobie na siłę szukać partnerki w miejscowych zborach (bo nie ma z czego wybierać) więc może gdzie indziej będzie pod tym względem lepiej.

Może to moja wrodzona złośliwość, serio w męskim świecie wszystko rozgrywa się o kobietę?
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline wind of change

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 72
  • Polubień: 151
  • żyj i pozwól żyć
Odp: Dzień dobry wszystkim
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Lipiec, 2016, 21:36 »
Może nie. Ale każdy chce spełnienia marzeń. Ja tylko potrzebuje żeby mi nikt w tym nie przeszkadzał i nie zakładał kajdan na ręce.  Mimo że wciąż jestem sam, to jednak świat jest piękniejszy bo już nie jestem za żadnym sztucznym murem.


Offline Kamil

Odp: Dzień dobry wszystkim
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Lipiec, 2016, 21:43 »
Witaj
Kiedyś myślałem że ten statek - WTS da się uratować ale teraz  widzę że to nie jest możliwe.
Jeszcze raz serdecznie witam.


Offline M

Odp: Dzień dobry wszystkim
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Lipiec, 2016, 21:44 »
Witaj i dzień dobry :).

Czytam to forum z przerwami w sumie od ponad półtora roku.

To jesteś niezły, bo forum półtorej roku będzie miało w październiku ;D.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Dzień dobry wszystkim
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Lipiec, 2016, 21:47 »
Może nie. Ale każdy chce spełnienia marzeń. Ja tylko potrzebuje żeby mi nikt w tym nie przeszkadzał i nie zakładał kajdan na ręce.  Mimo że wciąż jestem sam, to jednak świat jest piękniejszy bo już nie jestem za żadnym sztucznym murem.

Zgadzam się, świat za murem wts jest cudowny.
Co prawda uczę się stawiać kroki w 'nowym świecie', każdego dnia dowiaduję się czegoś nowego.

Jeszcze raz witaj na forum. Ciesz się wolnością, to najpiękniejsze co mamy.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline wind of change

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 72
  • Polubień: 151
  • żyj i pozwól żyć
Odp: Dzień dobry wszystkim
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Lipiec, 2016, 21:48 »
No może bliźniacze forum pierwszy raz czytałem. Chyba pierwsze info jakie natrafiłem to było o ONZ. To były okolice grudnia 2014.


Blizna

  • Gość
Odp: Dzień dobry wszystkim
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Lipiec, 2016, 21:58 »
Witaj.
Miło poznać, ciesze się że udało Ci się w życiu, oby ta bajka trwała bez końca.
Długo wstrzymywałeś się z zalogowaniem na forum, najważniejsze że jesteś, dziel się swoimi przemyśleniami, możesz być pewny że zostaną docenione.

Może to moja wrodzona złośliwość, serio w męskim świecie wszystko rozgrywa się o kobietę?

Odpowiem Ci zamiast autora wątku: to zależy od mężczyzny :D