Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica 15 Sierpień 1990 a program zgromadzenia 2016  (Przeczytany 3448 razy)

Offline Otwórz_Oczy

Dzień Dobry ! Dzięki teokratycznemu szpiegowi w moje ręce wpadły w oprawionej formie Strażnice  na 1990 rok i Przebudźcie się na 1989 rok. Wybiórczo przeglądając Strażnicę z 15 Sierpnia 1990 trafiłem na artykuł łudząco swoją treścią przypominający tegoroczny program letni.

Pozwoliłem sobie niedbale zrobić fotofrafie aby to unaocznić. Dla wielu wyjadaczy z pewnością nie jest to żadna rewelacja ale pokuszę się do rozpoczęcia dyskusji.

Po 26 latach treść, wzorce, schematy, a także przykłady niezmienne.. tylko te światło padające na nie jakieś takie inne.. ;)

Pozdrawiam!


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Strażnica 15 Sierpień 1990 a program zgromadzenia 2016
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Lipiec, 2016, 07:54 »
nie było filmów w strasznicy, nie działała tak jak dzisiejsze kongresy


Offline Jaaqob

Odp: Strażnica 15 Sierpień 1990 a program zgromadzenia 2016
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Lipiec, 2016, 10:46 »
Właśnie mnie to zastanawia - ta podnieta po każdej dawce pokarmu duchowego, który przecież jest parafrazą lub wręcz cytatem tego co już było, co się już przerabiało (podobnym fenomenem jest "tekst dzienny", fragmenty strażnic z ostatnich dwóch/trzech lat...). Zastanawia mnie to... Jaki jest sens przychodzenia na zebranie, skoro mamy w odnośnikach artykuły, które będą wykorzystane w danym punkcie?
Po co przychodzić na zgromadzenie, skoro nie dowiemy się niczego nowego, ot, dostaniemy "wiedzę w pigułce", streszczenie wszystkich artykułów, które dotyczą tematu kongresu... dziwne.

No i właśnie, tu się pojawia problem... Jehowa dostarcza pokarm duchowy - kiedy i jak? Jak już to dostarczył wiele lat temu, a teraz przez "swojego wiernego (nie lepiej w kolejnym zrewidowanym zmienić na lojalnego?) i roztropnego niewolnika" odgrzewa kotlety.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Strażnica 15 Sierpień 1990 a program zgromadzenia 2016
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Lipiec, 2016, 11:11 »
No i właśnie, tu się pojawia problem... Jehowa dostarcza pokarm duchowy - kiedy i jak? Jak już to dostarczył wiele lat temu, a teraz przez "swojego wiernego (nie lepiej w kolejnym zrewidowanym zmienić na lojalnego?) i roztropnego niewolnika" odgrzewa kotlety.

Spieszę z tłumaczeniem: "powtarzany materiał, lepiej się utrwala", "nigdy za mało przypominania, jako niedoskonali ludzie mamy skłonności do zapominania"
Przynajmniej ja słyszałam te teksty.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Jaaqob

Odp: Strażnica 15 Sierpień 1990 a program zgromadzenia 2016
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Lipiec, 2016, 11:29 »
Też tak słyszałem, no ale, dobry Boże, Jehowa przecież ma dostarczać... przecież łatwiej wymyślić coś nowego niż grzebać w starej prasie... tak mi się wydaje.
No cóż... ;)


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Strażnica 15 Sierpień 1990 a program zgromadzenia 2016
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Lipiec, 2016, 11:41 »
przecież łatwiej wymyślić coś nowego niż grzebać w starej prasie... tak mi się wydaje.
No cóż... ;)

Zależy.
Czasem jest łatwiej zmienić jakieś słowo, zdanie, przecinek dać w inne miejsce, by zmienić sens tekstu.
Przynajmniej nie trzeba wytężać mózgu, by wymyślić nowe bajki.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline falafel

Odp: Strażnica 15 Sierpień 1990 a program zgromadzenia 2016
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Lipiec, 2016, 15:30 »
Ktoś badał antyplagiatem czy czasem nie kopiują całych fragmentów artykułów?


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Strażnica 15 Sierpień 1990 a program zgromadzenia 2016
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Lipiec, 2016, 15:37 »
Ktoś badał antyplagiatem czy czasem nie kopiują całych fragmentów artykułów?

sami z siebie??


Offline falafel

Odp: Strażnica 15 Sierpień 1990 a program zgromadzenia 2016
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Lipiec, 2016, 19:39 »
Co sami z siebie?


Offline Roszada

Odp: Strażnica 15 Sierpień 1990 a program zgromadzenia 2016
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Lipiec, 2016, 19:44 »
Za czasów Rutherforda powszechne było przepisywanie fragmentów z książek w Strażnicy w formie artykułów.
Teraz też jak piszą jakiś artykuł to pewnie patrzą na poprzedni o tym samym i jakoś go 'korygują' lub ulepszają. dziś w dobie komputerów obróbki łatwo robić.
Nie muszą plagiatować w pełni. Mają tam ludzi sporo.

Obrazki powtarzają się. ;)


Offline Weteran

Odp: Strażnica 15 Sierpień 1990 a program zgromadzenia 2016
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Lipiec, 2016, 20:06 »
Spieszę z tłumaczeniem: "powtarzany materiał, lepiej się utrwala", "nigdy za mało przypominania, jako niedoskonali ludzie mamy skłonności do zapominania"
Przynajmniej ja słyszałam te teksty.

Do tego dla wzmocnienia werset z Filipian 3:1:
Pisanie do was tego samego nie jest dla mnie uciążliwe, a służy waszemu bezpieczeństwu. (PNŚ)

I co teraz? ;D ;D ;D (Oczywiście nie bronię Strasznicy ani jej nudziarstwa, żeby nikt nie miał wątpliwości).  :D :D :D
« Ostatnia zmiana: 19 Lipiec, 2016, 23:02 wysłana przez Weteran »
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Strażnica 15 Sierpień 1990 a program zgromadzenia 2016
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Lipiec, 2016, 20:11 »
Co sami z siebie?

sami z siebie plagiatują?


Offline chmura

Odp: Strażnica 15 Sierpień 1990 a program zgromadzenia 2016
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Lipiec, 2016, 20:58 »
A ja słyszałam o mannie .Tak jak Izraelici jedli ciągle tę samą potrawę przez 40 lat ,tak i my dostajemy ciągle ten sam pokarm. A jeśli narzekamy to jesteśmy niewdziecznikami tak jak oni. Ulubiony tekst niektórych braci. :)
Nareszcie żyję :)


Offline Agalloch

Odp: Strażnica 15 Sierpień 1990 a program zgromadzenia 2016
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Lipiec, 2016, 21:49 »
A ja słyszałam o mannie .Tak jak Izraelici jedli ciągle tę samą potrawę przez 40 lat ,tak i my dostajemy ciągle ten sam pokarm. A jeśli narzekamy to jesteśmy niewdziecznikami tak jak oni. Ulubiony tekst niektórych braci. :)

W takim razie czosneczek i cebulka, za którymi tęsknili, to byłoby co? Jakiś Playboy-ik, jakiś CKM-ik?  :)