Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kiedy zagłada złoczyńców?jw.łorg  (Przeczytany 3687 razy)

Offline Fantom

Kiedy zagłada złoczyńców?jw.łorg
« dnia: 07 Lipiec, 2016, 18:03 »
 Na jednej z grup ŚJ pojawił się mały zonk.Niektórzy myśleli,że zagłada złych ludzi nastąpi w Armagedonie.Otóż nie.Nastąpi w wielkim ucisku.To co się stanie podczas Armagedonu?Nie wszystkie komentarze zostały skopiowane.
 Jeden z komentarzy:'' Jeśli chodzisz regularnie na zebrania to zapewne zauważyłeś ze już od jakiegoś czasu studiuje się tematy związane z uciskiem i co mamy robić jak sie zachowywać. Jest taka potrzeba jak widać A warto zauważyć że naprawdę żyjemy w dniach końca. Niewolnik dba o nas i przygotowywuje odpowiednio do wszystkiego żebyśmy byli nie zaskoczeni czymś. Jehowa dba o swych sług.''
« Ostatnia zmiana: 07 Lipiec, 2016, 18:05 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Kiedy zagłada złoczyńców?jw.łorg
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Lipiec, 2016, 18:12 »
Jednak nie zginę w Armagedonie..?


Offline Roszada

Odp: Kiedy zagłada złoczyńców?jw.łorg
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Lipiec, 2016, 18:21 »
Jednak nie zginę w Armagedonie..?
Pewnie wcześniej, bo Armagedon to kwestia trzech zazębiających się pokoleń będzie. ;D

   Dnia 15 lipca 2015 roku Towarzystwo Strażnica opublikowało słowa, które zdumiały wielu Świadków Jehowy. Okazuje się bowiem, że według obecnej nauki w „wielkim ucisku” zagłada obejmie głównie „instytucje religijne”, a nie ich duchownych.

   „Czy należy zatem sądzić, że zagłada religii wchodzących w skład Babilonu Wielkiego pociągnie za sobą śmierć wszystkich ich byłych członków? Raczej nie. Do tego okresu nawiązał pod natchnieniem prorok Zachariasz. Tak opisał on kogoś, kto poprzednio należał do religii fałszywej: »Powie: ‚Ja nie jestem prorokiem. Jestem człowiekiem uprawiającym rolę, gdyż pewien ziemski człowiek posiada mnie już od mej młodości’. I ktoś rzeknie do niego: ‚Cóż to za rany masz na sobie między rękami?’ On zaś powie: ‚Te zadano mi w domu ludzi, którzy mnie bardzo kochali’« (Zach. 13:4-6). Wygląda więc na to, że nawet niektórzy duchowni porzucą wyznawaną religię i wyprą się przynależności do niej” (Strażnica 15.07 2015 s. 15-16).

„Czy zagłada Babilonu Wielkiego pociągnie za sobą śmierć wszystkich byłych członków fałszywych religii?
Raczej nie. Księga Zachariasza 13:4-6 sugeruje, że nawet niektórzy duchowni porzucą wyznawaną religię i wyprą się przynależności do niej” (Strażnica 15.12 2015 s. 3).

   Już rok wcześniej pisano, że nie będzie wraz z zagładą Babilonu „rzezi wszystkich ludzi”, ale nie wspomniano wtedy o duchownych:

„Rozsądny wydaje się wniosek, że zagłada Babilonu Wielkiego będzie oznaczać głównie zagładę instytucji religijnych, a nie rzeź wszystkich ludzi wyznających jakąś religię. Większość członków Babilonu przeżyje jego zagładę i będzie potem próbowała – przynajmniej oficjalnie – odciąć się od religii, jak na to wskazuje Zachariasza 13:4-6” (Królestwo Boże panuje! 2014 s. 223).


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Kiedy zagłada złoczyńców?jw.łorg
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Lipiec, 2016, 18:28 »
Fanto, a co to za grupa? To z fejsbuka? Czy to zamknięta grupa?
Chętnie bym poczytał.


Offline janeczek

Odp: Kiedy zagłada złoczyńców?jw.łorg
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Lipiec, 2016, 19:06 »
Tak namieszali że jak ktoś nie ma zmysłu dogłembnej analizy to się gubi,ja niby znam te cytaty ale jakby nie roszada to kolejne światło przegapiłem a jest istotne bo zakłada selekcje niby jak żyd muzułumanin buddyta szinto i 1000 innych co w raju tosz to koszmar może ma to związek z magogiem,a mi zazębianie wydawało się dnem a tu puk puk z pod dna
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline TomBombadil

Odp: Kiedy zagłada złoczyńców?jw.łorg
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Lipiec, 2016, 00:17 »
Roszada jest lepiej zorientowany ,niż członkowie CK. Szacun!


Offline Czuwający

Odp: Kiedy zagłada złoczyńców?jw.łorg
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Lipiec, 2016, 09:01 »
brawo brawo doprowadzić do tego ze sami zagorzali członkowie sie juz gubią w migotaniu światełka ;D ;D ;D


Offline PoProstuJa

Odp: Kiedy zagłada złoczyńców?jw.łorg
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Lipiec, 2016, 00:02 »
O kutwa!   :o

Ja już nic nie czaję! :o

W zagładzie ludzie nie zostaną zgładzeni! To co zostanie zgładzone - kościoły powybuchają, czy jak?!

Ja już wiem dlaczego WTS przestał publikować papierowe książki... Czy wyobrażacie sobie ile rocznie papieru szło by do śmieci z powodu kolejnej zmiany światła?!
Pamiętam jak żeśmy musieli zaklejać fragmenty książki "Objawienie", bo się światło zmienilo!
Teraz światło zmienia się tak błyskawicznie, że publikacje nadawałyby się już tylko do niszczarki lub do wc (choć kolorowy, szeleszczący papier Strażnicy nawet i do tego celu niespecjalnie się nadaje  ;D).



Offline Fantom

Odp: Kiedy zagłada złoczyńców?jw.łorg
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Lipiec, 2016, 00:53 »
Niedługo oślepną od tego coraz jaśniejszego światła.U nich im dalej w las tym więcej drzew.Zjadają swój własny ogon.Jeżeli wierni sami już się gubią w ciągle zmieniających się naukach,to o czym to świadczy?''Światło, które ośle­pia gor­sze jest od ciemności'' (Tadeusz Kotarbiński).
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline rzeski

Odp: Kiedy zagłada złoczyńców?jw.łorg
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Lipiec, 2016, 08:13 »




   
„Rozsądny wydaje się wniosek, że...."

Zbyt częsty rozsądny brak rozsądku  :)


Offline Falo

Odp: Kiedy zagłada złoczyńców?jw.łorg
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Lipiec, 2016, 13:11 »
Tutaj raczej nie ma żadnego nowego światła. Po prostu w wielkim ucisku zostaną wytracone instytucje społeczne, między innymi religie. To sprawi wiele zamętu. Ale dopiero w ostatnim etapie tego ucisku Bóg zacznie wymierzać sprawiedliwość konkretnym osobom. I to będzie armagedon. Tak to wynika z tych informacji. A przynajmniej taka jest jest koncepcja WTS.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Kiedy zagłada złoczyńców?jw.łorg
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Lipiec, 2016, 19:19 »
Tutaj raczej nie ma żadnego nowego światła. Po prostu w wielkim ucisku zostaną wytracone instytucje społeczne, między innymi religie. To sprawi wiele zamętu. Ale dopiero w ostatnim etapie tego ucisku Bóg zacznie wymierzać sprawiedliwość konkretnym osobom. I to będzie armagedon. Tak to wynika z tych informacji. A przynajmniej taka jest jest koncepcja WTS.


a co to znaczy zniszczyć instytucję? co konkretnie (bardzo konkretnie!) będzie zniszczone?
- budynek
- akt założycielski
- zarząd
- członkowie
??


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Kiedy zagłada złoczyńców?jw.łorg
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Lipiec, 2016, 00:12 »
Myślę, że Falo ma rację - WTS tak właśnie uważa. Armagedon to wg nich składowa wielkiego ucisku, jak przeddzidzie jest częścią dzidy:P A niszczenie instytucji to wszystko po trosze z tego, co napisałeś. Rykoszetem mają dostać też jacyś ludzie:P


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Kiedy zagłada złoczyńców?jw.łorg
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Lipiec, 2016, 09:44 »
Myślę, że Falo ma rację - WTS tak właśnie uważa. Armagedon to wg nich składowa wielkiego ucisku, jak przeddzidzie jest częścią dzidy:P A niszczenie instytucji to wszystko po trosze z tego, co napisałeś. Rykoszetem mają dostać też jacyś ludzie:P

po trosze? I to ma być całkowita zagłada??


Offline PoProstuJa

Odp: Kiedy zagłada złoczyńców?jw.łorg
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Lipiec, 2016, 10:28 »
po trosze? I to ma być całkowita zagłada??

No właśnie - jak wszyscy niegodziwi, to wszyscy! Mają być przecież "wyrwani z ziemi".

Jeżeli mają zginąć tylko instytucje (zatem zapewne budynki wyburzą), a ludzie mają ocaleć, to wyjdzie na to, że Armagedon wcale nie jest straszną karą! I że za potopu Noego było gorzej, bo w nim zginęli wszyscy oprócz rodziny Noego.