Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Tajemnica spowiedzi  (Przeczytany 14884 razy)

Offline Sebastian

Odp: Tajemnica spowiedzi
« Odpowiedź #30 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 01:27 »
Chyba to ogłoszenie z mównicy traktują jak formę kary, "żeby się zawstydził".
tak, dokładnie taka jest funkcja ogłoszenia. Ale wygłaszając to ogłoszenie starszyzna zborowa kompletnie ignoruje ewentualne "skutki uboczne" takowych ogłoszeń.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Tajemnica spowiedzi
« Odpowiedź #31 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 01:33 »
tak, dokładnie taka jest funkcja ogłoszenia. Ale wygłaszając to ogłoszenie starszyzna zborowa kompletnie ignoruje ewentualne "skutki uboczne" takowych ogłoszeń.

Co ich obchodzą skutki. Oni mają "wytyczne" i "porządek teokratyczny" :P


Offline Estera

Odp: Tajemnica spowiedzi
« Odpowiedź #32 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 12:37 »
Co ich obchodzą skutki. Oni mają "wytyczne" i "porządek teokratyczny" :P
   Chyba raczej "porządek demoniczny".
   Bo jak praktyka pokazuje, więcej z tego jest zamieszania i domysłów ...
   Jak jakiegoś rzeczywistego korygowania, żeby się zawstydził.
   
czasami bywa jeszcze gorzej (...)
   I dokładnie jest tak, jak tu wyżej w cytacie.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline dziewiatka

Odp: Tajemnica spowiedzi
« Odpowiedź #33 dnia: 02 Maj, 2017, 04:25 »
Na ogłoszenie o napomnieniu starsi powinni się decydować w tedy gdy sprawa stała się jawna.Takie ogłoszenie ma dwa cele;1  zawstydzić grzesznika,żeby się nawrócił. 2 w wypadku napomnienia jest to dowód ,że starsi   działają.Zdaje się ,że zanim starsi się o czymkolwiek dowiedzą to poza nimi cały zbór już huczy od plotek,starszy często dowiaduje się o problemie od żony bo żaden uprzejmy donosiciel nie ma odwagi osobiście donieść,choć zarzają się wyjątki.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Tajemnica spowiedzi
« Odpowiedź #34 dnia: 03 Maj, 2017, 09:22 »
Na ogłoszenie o napomnieniu starsi powinni się decydować w tedy gdy sprawa stała się jawna.Takie ogłoszenie ma dwa cele;1  zawstydzić grzesznika,żeby się nawrócił.

Dodatkowo jak jeden starszy, nauczał w moim zbiorze, grsesznik miał poczuć czym jest oddalenie od zbioru żeby się pamiętał zanim zostanie wykluczony. To takie preludium wykluczenia. Zbór nie miał reagować, moją biedną siostra,  biedny brat, że cierpi bo skracanie, a zbór miał pokazać że nie pochwala takiego zachowania, miał się oddalić, zmniejszyć swoje zainteresowanie i chęć na spotkania z taką osobą.

Skrótem,  napomnienie to preludium wykluczenia.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline HARNAŚ

Odp: Tajemnica spowiedzi
« Odpowiedź #35 dnia: 03 Maj, 2017, 15:53 »
To takie preludium wykluczenia. Zbór nie miał reagować, moją biedną siostra,  biedny brat, że cierpi bo skracanie, a zbór miał pokazać że nie pochwala takiego zachowania, miał się oddalić, zmniejszyć swoje zainteresowanie i chęć na spotkania z taką osobą.

Niby nie podaje się personali a i tak każdy wie o kogo chodzi. Potem na grillu pada pytanie :
-ciekawe co u Zośki?
-u jakiej Zośki ?
-no tej co męża zdradzała.


Offline dziewiatka

Odp: Tajemnica spowiedzi
« Odpowiedź #36 dnia: 07 Maj, 2017, 22:24 »
Harnaś ty myślisz o naznaczeniu .Przy napomnieniu jest tak;siostra Kowalczyk została napomniana.


Offline sawaszi

Odp: Tajemnica spowiedzi
« Odpowiedź #37 dnia: 24 Sierpień, 2018, 00:42 »
Moja dygresja w tym temacie : -
-czy głosiciel może wyspowiadać starszego ? - i zadać mu pokutę ?
- z drugiej strony (medalu) - czy zwykły parafianin może zapytać (przy spowiedzi) o grzechy jego duszpasterza ??
To zaprawdę dziwne jest ? - nieprawdasz ??
Spowiedz wspólna współbraci - też nie jest na miejscu (w kościołach i sektach) - bo rodzi uprzedzenie i ostratyzm ? .
Taki mój żart - kto nie "grzeszy" ten nie musi się spowiadać innym (ten już jest doskonały "w całym postępowaniu swym" .
To nie iluzja (moja) - tak się czują - co niektórzy (święci w swym mniemaniu) ..