Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"  (Przeczytany 141852 razy)

Offline Czuwający

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #135 dnia: 18 Lipiec, 2016, 14:06 »
ktos bardzo nie chciał isc na program :):):)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 520
  • Polubień: 14355
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #136 dnia: 18 Lipiec, 2016, 17:49 »
Co do tegorocznego kongresu. Woda z mózgu jaka była robiona na tym kongresie, szczególnie filmikiem o piwnicy, zrobiła swoje. Fanatyczne świadkowskie ramie mojej rodziny zobowiązało się wyrabiać dodatkowo 100 godzin miesięcznie, bo to już jest definitywny koniec. Dzisiaj się o tym dowiedziałem. I... nie wiem jak to skomentować :o
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #137 dnia: 18 Lipiec, 2016, 17:50 »
Co do tegorocznego kongresu. Woda z mózgu jaka była robiona na tym kongresie, szczególnie filmikiem o piwnicy, zrobiła swoje. Fanatyczne świadkowskie ramie mojej rodziny zobowiązało się wyrabiać dodatkowo 100 godzin miesięcznie, bo to już jest definitywny koniec. Dzisiaj się o tym dowiedziałem. I... nie wiem jak to skomentować :o

Zachęcić do większej gorliwości, jak u Laskowika i Smolenia
- doba, dwie, osiem dób!
- nie zmieści się...!


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #138 dnia: 18 Lipiec, 2016, 18:05 »
Mnie ciekawi jedynie kiedy będą kazali organizować zebrania w piwnicach, czy planują taką akcję. Skoro wmawiają że koniec jest blisko, coraz większe naciski żeby upraszczać życie z powodu armagedonu i tworzą przy tym taka propagandę.
Ciekawa jestem przyszłych wydarzeń, zrobili chyba niezłą sieczkę ludziom w głowach.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline PoProstuJa

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #139 dnia: 18 Lipiec, 2016, 19:21 »
Co do tegorocznego kongresu. Woda z mózgu jaka była robiona na tym kongresie, szczególnie filmikiem o piwnicy, zrobiła swoje. Fanatyczne świadkowskie ramie mojej rodziny zobowiązało się wyrabiać dodatkowo 100 godzin miesięcznie, bo to już jest definitywny koniec. Dzisiaj się o tym dowiedziałem. I... nie wiem jak to skomentować :o

Spoko spoko... piwnica będzie straszakiem przez miesiąc, dwa... a później ludzie wrócą do normalnego życia.

A propos tych 100 godzin.. bez sensu. Niech się zobowiąże do założenia 5 studiów biblijnych. Bo chodzić po ulicy lub po piętrach to każdy potrafi (choć to męczące jest), ale EFEKTY się liczą!  ;D


Blizna

  • Gość
Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #140 dnia: 18 Lipiec, 2016, 20:02 »
Co do tegorocznego kongresu. Woda z mózgu jaka była robiona na tym kongresie, szczególnie filmikiem o piwnicy, zrobiła swoje. Fanatyczne świadkowskie ramie mojej rodziny zobowiązało się wyrabiać dodatkowo 100 godzin miesięcznie, bo to już jest definitywny koniec. Dzisiaj się o tym dowiedziałem. I... nie wiem jak to skomentować :o

OStro!!!


Offline Agalloch

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #141 dnia: 18 Lipiec, 2016, 20:32 »
Co do tegorocznego kongresu. Woda z mózgu jaka była robiona na tym kongresie, szczególnie filmikiem o piwnicy, zrobiła swoje. Fanatyczne świadkowskie ramie mojej rodziny zobowiązało się wyrabiać dodatkowo 100 godzin miesięcznie, bo to już jest definitywny koniec. Dzisiaj się o tym dowiedziałem. I... nie wiem jak to skomentować :o

Ja bym zapytał (a raczej tylko tutaj zgrywam takiego chojraka  ;) ): Rozumiem, że skoro "definitywny koniec" to te 100 godzin to już nie dobrej nowiny, ale sądu? (nawiązując do filmiku o "wymiękającym" Kevinie)  8-)


Offline disloyal

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #142 dnia: 18 Lipiec, 2016, 20:33 »
Tak sobie czytam, dochodzą mnie różne komentarze, opinie.
Mój komentarz jest taki. JW.ORG daje dowód że jest to organizacja mafijna. W mafii najwyższą wartością jest co ? Lojalność !
Bez lojalności mafia nie istnieje. Nie ma znaczenia że oddałeś mafii całe życie, majątek, siły i duszę. Zachowujesz się nielojalnie, krytykujesz etc. To koniec, mafia przyszykuje dla ciebie śmierć. Bez obrońców, świadków, komentarzy.


Blizna

  • Gość
Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #143 dnia: 18 Lipiec, 2016, 21:55 »
Jedyni świadkowie jakich ta mafia toleruje, to świadkowie Jehowy.
Ha! Ha! Ha!


Offline wind of change

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 72
  • Polubień: 151
  • żyj i pozwól żyć
Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #144 dnia: 18 Lipiec, 2016, 22:21 »
To jest tak przygotowane że ORG może teraz dowolną aferę zrobić, a jak jej się którykolwiek rząd czy sąd w danym kraju słusznie dobierze do tyłka, to będzie że to wielki ucisk. Taki oto misterny plan.


Offline TomBombadil

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #145 dnia: 18 Lipiec, 2016, 22:23 »
Tak sobie czytam, dochodzą mnie różne komentarze, opinie.
Mój komentarz jest taki. JW.ORG daje dowód że jest to organizacja mafijna. W mafii najwyższą wartością jest co ? Lojalność !
Bez lojalności mafia nie istnieje. Nie ma znaczenia że oddałeś mafii całe życie, majątek, siły i duszę. Zachowujesz się nielojalnie, krytykujesz etc. To koniec, mafia przyszykuje dla ciebie śmierć. Bez obrońców, świadków, komentarzy.

Apostoł Piotr okazał się w tak ważnej chwili dla Jezusa nielojalny,a nawet stał się zaprzańcem. Mimo to nie został wykluczony, odrzucony,skasowany,a nawet napiętnowany. A co otrzymał? Pomoc Jezusa,jego wsparcie i zapewnienie miłości .
Młody Marek zwiał z terenu,aż Paweł się rozsierdził. I co? Nadal był kochany i fajny.
Czyli z lojalnością,to nie tak jak ją  JW.ORG maluje!😜


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #146 dnia: 18 Lipiec, 2016, 22:38 »
Tak sobie czytam, dochodzą mnie różne komentarze, opinie.
Mój komentarz jest taki. JW.ORG daje dowód że jest to organizacja mafijna. W mafii najwyższą wartością jest co ? Lojalność !
Bez lojalności mafia nie istnieje. Nie ma znaczenia że oddałeś mafii całe życie, majątek, siły i duszę. Zachowujesz się nielojalnie, krytykujesz etc. To koniec, mafia przyszykuje dla ciebie śmierć. Bez obrońców, świadków, komentarzy.

Bardzo dobrze to opisałeś, super analogia :)
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Lila

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #147 dnia: 18 Lipiec, 2016, 22:43 »
Obejrzałam wczoraj materiał z piątku po południu i do tej pory mam ściśnięty żołądek.
W zeszłym roku obejrzałam cały kongres i jeszcze miałam siłę opowiadać o treści rodzinie. Teraz wymiękam. Aż trudno mi uwierzyć, jak bardzo mój mózg się odzywczaił od tych bredni. To tak, jakby mnie bolały neurony...


W którymś z punktów podano definicję lojalności. Powiedziano też, że oznacza praworządność.
No i przyszła mi na myśl właśnie mafia. Przecież ona oczekuje bezwzględnej lojalności, a to nie zawsze oznacza uczciwość, czy paworządność.
No i sprawdziłam definicje i faktycznie np. sjp podaje:

Cytuj
lojalny
1. «uczciwy i rzetelny w stosunkach z ludźmi»
2. «praworządny, prawomyślny»



Szczerze mówiąc, nigdy nie łączyłam lojalności z uczciwością. Chyba, że chodzi o uczciwość względem osoby, wobec której jestem lojalna? Że np. kazali mi zabić 3 osoby strzałem w potylicę, to tak właśnie zrobię, a nie np. 2 w potylicę, a 1 w serce... Że dokładnie i uczciwie wykonam polecenie, tak? Normalnie się uwsteczniłam i nie pojmuję takich prostych spraw odkąd odejszłam.


Offline Jaaqob

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #148 dnia: 18 Lipiec, 2016, 22:51 »
Co do definicji lojalności... byłem trochę "zawiedziony", gdy sobie kilka dni temu sprawdziłem jej definicję w sjp...

Świadkowie wymyślili takie cudo. Na kongresach w przemówieniu: "Jehowa zasługuje na całkowitą lojalność" parafrazowano książkę Zbliż się do Jehowy:

"4 „Lojalność” w Pismach Hebrajskich to życzliwość nacechowana miłością i przywiązaniem, okazywana komuś w określonym celu tak długo, aż zostanie osiągnięty. Oznacza coś więcej niż wierność. Wiernym można być przecież z poczucia obowiązku. Tymczasem lojalność wypływa z miłości.* Poza tym słowo „wierny” może się odnosić do tworów nieożywionych. Na przykład mianem „wiernego świadka na niebiosach” psalmista określił księżyc, pojawiający się regularnie w nocy (Psalm 89:37). Nie nazwiemy go jednak lojalnym. Dlaczego? Bo lojalność to przejaw miłości, której nie okazują rzeczy martwe."

Więc lojalność według SJ to trochę coś innego niż lojalność według słownika.
Byłem zaskoczony...


Offline Falo

Odp: Kongres ,,Lojalnie trwajmy przy jehowie!"
« Odpowiedź #149 dnia: 18 Lipiec, 2016, 23:17 »
Skoro koniec jest tak blisko to nie ma sensu gromadzenie dobrowolnych datków i nowych inwestycji. Ale skoro się je przeprowadza to znaczy że koniec nie jest taki bliski.