Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam Forumowiczów tego forum  (Przeczytany 8947 razy)

Offline Krystian

Odp: Witam Forumowiczów tego forum
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Czerwiec, 2016, 13:39 »
" Nie widziałem Boga i nie rozmawiałem z Jezusem, Buddą, Allahem, czy Jehową".

Przyszedłeś tutaj Zamosie obrażać Boga Jehowę i Jego Święte Słowo - Biblię
Jestem przekonany, że wielu tutaj obecnych tak jak ja zerwali z organizacją, ale nie z Bogiem.

gedeon: proszę o niewszczynanie sporów, każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów pod warunkiem że ich  nie narzuca innym.
« Ostatnia zmiana: 24 Czerwiec, 2016, 14:29 wysłana przez gedeon »
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline matus

Odp: Witam Forumowiczów tego forum
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Czerwiec, 2016, 13:58 »
No tak, są tu tacy.
Ale są też tacy, co takie więzy zerwali.
A kilku nawet nie tworzyło więzi.

To, co napisał ZAMOS jest na tym forum jak najbardziej dopuszczalne.

To NIE JEST forum miłośników Biblii.
Część (i to spora) forumowiczów uważa Biblię za Niekompletny Zbiór Antycznych Aramejskich Bajek™ a Jehowę za postać realizmem dorównującą Transformersom.
Na tym forum wolno tak uważać, i wolno o tym pisać.
Jedyne co możesz zrobić, to pogodzić się z tym.
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Blizna

  • Gość
Odp: Witam Forumowiczów tego forum
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Czerwiec, 2016, 14:02 »
Ale gdzie w stwierdzeniu, że ktoś nie widział Boga widzisz obrażanie Go?
Takie są fakty.


Offline Weteran

Odp: Witam Forumowiczów tego forum
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Czerwiec, 2016, 14:29 »
Ale gdzie w stwierdzeniu, że ktoś nie widział Boga widzisz obrażanie Go?
Takie są fakty.

Nawet Biblia o tym mówi:

Wyjścia 33:20
Ew. Jana 1:18
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline Krystian

Odp: Witam Forumowiczów tego forum
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Czerwiec, 2016, 15:01 »
No tak, są tu tacy.
Ale są też tacy, co takie więzy zerwali.
A kilku nawet nie tworzyło więzi.

To, co napisał ZAMOS jest na tym forum jak najbardziej dopuszczalne.

To NIE JEST forum miłośników Biblii.
Część (i to spora) forumowiczów uważa Biblię za Niekompletny Zbiór Antycznych Aramejskich Bajek™ a Jehowę za postać realizmem dorównującą Transformersom.
Na tym forum wolno tak uważać, i wolno o tym pisać.
Jedyne co możesz zrobić, to pogodzić się z tym.

Wiem, że to forum nie jest miłośników Biblii, ale nadal jestem przekonany jak słusznie napisałeś powyżej, że są tutaj osoby co zerwali więź z organizacją.
Natomiast więź z Bogiem podtrzymują.
Rozumiem, że Ty zostałeś ateistą.
Przypadki są różne z osobami co odeszły od matki- organizacji.
Jedni zostają ateistami, ponieważ przez CK obrazili się na Boga, drudzy szukają Go w innych związkach wyznaniowych, trzeci jak ja wierzą nadal w Boga i czytają Jego Słowo nie będąc w żadnej denominacji.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline matus

Odp: Witam Forumowiczów tego forum
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Czerwiec, 2016, 15:20 »
Rozumiem, że Ty zostałeś ateistą.
Przypadki są różne z osobami co odeszły od matki- organizacji.
Jedni zostają ateistami, ponieważ przez CK obrazili się na Boga, drudzy szukają Go w innych związkach wyznaniowych, trzeci jak ja wierzą nadal w Boga i czytają Jego Słowo nie będąc w żadnej denominacji.
Tekst o "obrażeniu się na Boga" w kontekście ateistycznym jest niesmaczny i świadczy o niezrozumieniu tego podejścia do życia.
Nie da się obrazić na coś, co nie istnieje, albo istnieje tylko w wyobrażeniach.
To tak, jakby obrazić się na Batmana.

Nigdy nie byłem w Organizacji.
A ateistą nie jestem.
Przestań proszę projektować na innych swoje wyobrażenia o nich.

Wierz sobie w co/kogo chcesz, nikt Ci tego nie broni. Tylko nie imputuj tego innym.
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Krystian

Odp: Witam Forumowiczów tego forum
« Odpowiedź #21 dnia: 24 Czerwiec, 2016, 15:33 »
Tekst o "obrażeniu się na Boga" w kontekście ateistycznym jest niesmaczny i świadczy o niezrozumieniu tego podejścia do życia.
Nie da się obrazić na coś, co nie istnieje, albo istnieje tylko w wyobrażeniach.
To tak, jakby obrazić się na Batmana.

Nigdy nie byłem w Organizacji.
A ateistą nie jestem.
Przestań proszę projektować na innych swoje wyobrażenia o nich.

Wierz sobie w co/kogo chcesz, nikt Ci tego nie broni. Tylko nie imputuj tego innym.

Skoro ateistą nie jesteś to znaczy, że wierzysz w jakiegoś Boga.
Być może jesteś deistą ?
Z resztą nie przyszedłem tutaj na forum, aby się dowiadywać kto kim jest w swoich poglądach.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Blizna

  • Gość
Odp: Witam Forumowiczów tego forum
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Czerwiec, 2016, 15:40 »
Stwierdzenie, że to CK doprowadziło do czyjegoś zateizowania to zbytnie uproszczenie.
Ze swej strony nie jestem ateistką, jednak rozumiem, skąd ateizm się bierze.
Można wierzyć, że Bóg/Sprawca życia istnieje, jednak odrzucać wszelkie spisane ludzkie utwory na jego temat, jako zbyt ludzkie, zbyt niedoskonałe i za bardzo skażone ludzkim ograniczonym myśleniem.
Jest tu na forum dyskusja o ateizmie, chyba nawet niejedna.
I owszem, może nie przyszedłeś dowiadywać się o czyichś poglądach, ale sam wywołałeś wilka z lasu.
"Jadąc" po innym użytkowniku.
A wszystko ma swoje naturalne konsekwencje.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Witam Forumowiczów tego forum
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Czerwiec, 2016, 15:45 »
Całe życie wierzyłem w SJ. Teraz gdy się obudziłem, wychodzi mi że boga nie ma.
To oczywiście uproszczenie i na razie nie jestem pewien czy jest, czy nie, ale tak działa kłamstwo CK - sprowadza ateizm.


Offline parasin

Odp: Witam Forumowiczów tego forum
« Odpowiedź #24 dnia: 24 Czerwiec, 2016, 16:18 »
Powiem Wam jak bardzo mi się tu podoba, bo tak naprawdę uczymy się na tym forum, szanować innych bez względu na to, kto co uważa. Nie widzę byśmy z powrotem mieli tworzyć sobie coś z czego się wyzwoliliśmy. Jesteśmy ludźmi i jeśli nie będziemy krzywdzić innych -  to mi w zupełności wystarczy.
A przy okazji witam Krystiana. Znamy się z forum http://biblos.feen.pl/
Pozdrawiam.


Offline ZAMOS

Odp: Witam Forumowiczów tego forum
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Czerwiec, 2016, 21:45 »
Przyszedłeś tutaj Zamosie obrażać Boga Jehowę i Jego Święte Słowo - Biblię
Jestem przekonany, że wielu tutaj obecnych tak jak ja zerwali z organizacją, ale nie z Bogiem.
Właściwie to w pierwszym mym poście napisałem dlaczego tu przyszedłem. Jeszcze nie założyłem wątku o Jehowie, a tylko o sobie troszkę piszę, ponieważ mnie zapytano na początku wątku, więc jeszcze nie musisz się nakręcać. Ja już dawno doszedłem do tego, że Jehowa bogiem żadnym nie był i nie jest. Wiem, że niektórych to bulwersuje, ale ja w Jehowę nie wierzę i nie uwierzę nigdy. Ty masz prawo wierzyć w kogo tylko chcesz. To twoja sprawa, ale nie możesz narzucać mi swoich wierzeń i wartości. Podobnie sprawa przedstawia się według mnie z biblią i jej wartościami z którymi ja się nie identyfikuję. Szerzej może napiszę w innym wątku, który jak będzie ktoś zainteresowany to założę. Ja jestem żywo zainteresowany delegalizacją sekty śj i islamu w Polsce. Nie mogę bezczynnie patrzeć na to co te destrukcyjne sekty wyrabiają na świecie i budują to samo moim rodakom.


Offline Krystian

Odp: Witam Forumowiczów tego forum
« Odpowiedź #26 dnia: 24 Czerwiec, 2016, 23:19 »
Powiem Wam jak bardzo mi się tu podoba, bo tak naprawdę uczymy się na tym forum, szanować innych bez względu na to, kto co uważa. Nie widzę byśmy z powrotem mieli tworzyć sobie coś z czego się wyzwoliliśmy. Jesteśmy ludźmi i jeśli nie będziemy krzywdzić innych -  to mi w zupełności wystarczy.
A przy okazji witam Krystiana. Znamy się z forum http://biblos.feen.pl/
Pozdrawiam.

Witaj parasin :D
Nie musisz pisać skąd się znamy
 Taką fajną osobę jak Ty zawsze się pamięta.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Witam Forumowiczów tego forum
« Odpowiedź #27 dnia: 25 Czerwiec, 2016, 08:02 »
Właściwie to w pierwszym mym poście napisałem dlaczego tu przyszedłem. Jeszcze nie założyłem wątku o Jehowie, a tylko o sobie troszkę piszę, ponieważ mnie zapytano na początku wątku, więc jeszcze nie musisz się nakręcać. Ja już dawno doszedłem do tego, że Jehowa bogiem żadnym nie był i nie jest. Wiem, że niektórych to bulwersuje, ale ja w Jehowę nie wierzę i nie uwierzę nigdy. Ty masz prawo wierzyć w kogo tylko chcesz. To twoja sprawa, ale nie możesz narzucać mi swoich wierzeń i wartości. Podobnie sprawa przedstawia się według mnie z biblią i jej wartościami z którymi ja się nie identyfikuję. Szerzej może napiszę w innym wątku, który jak będzie ktoś zainteresowany to założę. Ja jestem żywo zainteresowany delegalizacją sekty śj i islamu w Polsce. Nie mogę bezczynnie patrzeć na to co te destrukcyjne sekty wyrabiają na świecie i budują to samo moim rodakom.

Pisz, proszę, pisz... Miód na moje odstępcze uszy...


Offline Krystian

Odp: Witam Forumowiczów tego forum
« Odpowiedź #28 dnia: 25 Czerwiec, 2016, 12:07 »
Nawet Biblia o tym mówi:

Wyjścia 33:20
Ew. Jana 1:18
a na co mi tutaj z wersetami wyskoczyłeś których sam nie rozumiesz ?
Ten dział nie służy raczej do egzegezy wersetów biblijnych.
Zaloguj się na forum miłośników Pisma Świętego to wyznawcy Boga Jehowy ( nie mylić ze świadkistami ) Ci wytłumaczą.

KaiserSoze: Krystian, zmień styl pisania.
« Ostatnia zmiana: 25 Czerwiec, 2016, 23:13 wysłana przez KaiserSoze »
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline Krystian

Odp: Witam Forumowiczów tego forum
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Czerwiec, 2016, 12:53 »
Pisz, proszę, pisz... Miód na moje odstępcze uszy.

Jak zostałeś wywalony za niemoralność to prawidłowo i zgodnie z Biblią.
Natomiast jak Cię wywalili za poglądy to jest z nią sprzeczne.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"