Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: kinezyn wita  (Przeczytany 4994 razy)

Offline kinezyn

Odp: kinezyn wita
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Czerwiec, 2016, 23:03 »
Witaj :). Miło słyszeć, że nawet wtedy, 20 lat temu, ludzie odchodzili stamtąd z tych samych powodów, z których ja i wielu moich znajomych zdecydowało się najpierw przyjrzeć bliżej tej organizacji, a potem z niej wystąpić lub usunąć się w cień (jak w moim wypadku - ze względu na rodzinę).

Pewnie było to rzadkością w tamtych czasach, chociaż Tazła mówi o mniej więcej tym samym okresie swojego odejścia.
Mówiło się jednak (na przełomie 80/90) w "kuluarach" o exodusie związanym z tym słynnym 1975 rokiem.
Pewnie wiecie lepiej, ale zdaje się, że wtedy trochę osób odeszło. Pamiętam, że to wspominano w rozmowach dorosłych -
tych, które udało mi się podsłuchać.


Offline Czuwający

Odp: kinezyn wita
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Czerwiec, 2016, 08:38 »
Witaj :). Miło słyszeć, że nawet wtedy, 20 lat temu, ludzie odchodzili stamtąd z tych samych powodów, z których ja i wielu moich znajomych zdecydowało się najpierw przyjrzeć bliżej tej organizacji, a potem z niej wystąpić lub usunąć się w cień (jak w moim wypadku - ze względu na rodzinę).

przede wszystkim  witam nowego członka ;D
M nie wiedziałem ze az tak masz podobnie do mnie :):)


Offline gerontas

Odp: kinezyn wita
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Czerwiec, 2016, 21:48 »
Kinezyn, witam Cię serdecznie.
Super, że do nas dołączyłeś.
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwiec, 2016, 22:10 wysłana przez gerontas »


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: kinezyn wita
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Czerwiec, 2016, 22:06 »
Witaj,
nasza rodzinka forumowa codziennie sie powiększa.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline gangas

Odp: kinezyn wita
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Czerwiec, 2016, 23:26 »
 Witojcie Kinezyn witojcie. Nie znam Twoich rodziców, ale musieli mieć powody, żeby w tych euforystycznych dla SJ w Polsce czasach odejść ze względów na niezgodności nauk wts-u z Biblią. Duże brawa i wierz mi, że nic nie straciłeś o czy z resztą tutaj czytasz.  ;D ;D
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline kinezyn

Odp: kinezyn wita
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Czerwiec, 2016, 09:01 »
Witojcie Kinezyn witojcie. Nie znam Twoich rodziców, ale musieli mieć powody, żeby w tych euforystycznych dla SJ w Polsce czasach odejść ze względów na niezgodności nauk wts-u z Biblią. Duże brawa i wierz mi, że nic nie straciłeś o czy z resztą tutaj czytasz.  ;D ;D

Zamierzam to wszystko Wam kiedyś opisać - co i jak. Sam lubię czytać takie historie, więc pewnie i inni też, bo człowiek ma wtedy poczucie, że nie tylko on miał tego typu problemy, ale wielu innych również. Takie coś oducza też poczucia wyjątkowości - w tym złym sensie. Dlatego coś dam od siebie. Będzie to jednak bardzo długie i ... osobiste. Dlatego przygotowuję się wewnętrznie na to.


Offline Brat Kardyga

Odp: kinezyn wita
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Czerwiec, 2016, 12:02 »
Witaj Kinezyn fajnie, że tutaj dołączyłeś.
Miałeś farta, że całą rodziną odeszliście ja tego szczęścia jak na razie nie mam...
20 lat bezpowrotnie "zmarnowane" w tej sekto-korporacji chociaż nie wszystko było takie beee.
Ale dopiero z perspektytwy lat tam spędzonych widzę toksyczność tego wyznania.
Nie ważna rodzina, praca, szkoła, 20-letnie znajomości, przyjaźnie... najważniejsza organizacja tak uczy się wyznawców pod płaszczykiem wielbienia Boga.
Pozdrawiam i czuj się doskonale tu na forum  :)


Offline kinezyn

Odp: kinezyn wita
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Wrzesień, 2016, 21:42 »
Hej, chciałem się pożegnać, bo na jakiś dłuższy czas rozstaję się, po 4.5 - letnim okresie - z wszelkimi forami. Odpoczywam i od czytania i od czasochłonnego pisania.
Działałem na forach biblijnych. Wasze chyba nie jest biblijnym, ani żadnym religijnym, ale przyjęliście mnie tu dobrze i za to Wam chciałem podziękować.

U Was byłem najkrócej. Przyszedłem chyba po to, by rozliczyć się z przeszłością i zamknąć jakiś etap w życiu.
I spotkałem ciekawych ludzi. Tylko tu mogłem się wygadać - wiadomo dlaczego. Bo tu mogłem być zrozumiany. Chyba musiałem to zrobić.

Wielu z nas przeszło ciężką i twardą szkołę w organizacji i jakoś to przeżywamy dotąd. Ważne, żeby to przeżywanie nas nie zdominowało. Wielu z Was miało różne drogi odejścia od organizacji i różne drogi, którymi poszliście, po odejściu.

Szanuję i miłuję wszystkich. Wszyscy wiele przeszli. Szczególną taką wewnętrzną troską darzę tych z Was, którzy poszli za Chrystusem, Panem Naszym. Na Was czekałem ćwierć wieku, choć nie wiedziałem o tym. Dziś zakładacie zbory domowe, organizujecie konferencje dla byłych i obecnych ŚJ, na których mówicie o Chrystusie. Bardzo mnie to cieszy, raduje, bo nawet w snach nie przypuszczałem, że coś tak wspaniałego może się stać.

Gdy zbliżał się rok 2014 (sto lat od 1914), to myślałem, co tam u ŚJ, jak oni sobie z tym teraz radzą? Jak wiemy - organizacja sobie z tym dała "radę", uporała się szybko poprzez - jak zazwyczaj - nowe "światło". Jednak i Wy zaczęliście się pojawiać, częściej i jawniej, tak że można było Was wreszcie usłyszeć. 

Pozdrawiam Wszystkich w Chrystusie, Panu Naszym.

kinezyn (Cyprian)


Offline Roszada

Odp: kinezyn wita
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Wrzesień, 2016, 22:53 »
Eeee nie przepadam za krótkodystansowcami. :-\
Ledwo wszedł i już wybył.
Pewnie i tak go pociągnie i będzie zaglądał.
Cytuj
Wasze chyba nie jest biblijnym, ani żadnym religijnym

A wątki biblijne były i są, tylko się nie udzielał w nich wcale. Niech pokaże jakie założył i w których się udzielał. :(
To nie wiem jakim forum jesteśmy, prócz tego, że ludzkim jest to forum.
Nie ma za to sekciarstwa jak na wielu forach biblijnych i religijnych. Coś o tym wiem, bo zapewne mam więcej postów na kilku forach niż Kinezyn.
« Ostatnia zmiana: 02 Wrzesień, 2016, 23:00 wysłana przez Roszada »


Offline M

Odp: kinezyn wita
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Wrzesień, 2016, 23:09 »
Cieszę się kinezyn, że udało Ci się chociaż przez ten krótki czas odnaleźć u nas to, czego potrzebowałeś. Powodzenia na dalszej drodze Twojego życia :).