Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!  (Przeczytany 27678 razy)

Offline Lila

Odp: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Maj, 2016, 00:10 »
Broda albo komuś pasuje, albo nie. Czasami to konieczność bo delikwent cierpi na uczulenie i nie może się golić. Nie mam nic do brody, ale niezależnie jednak od wyznania i czasów, w których żyjemy, powinna być zadbana. I niestety coś w tym jest, że czasami lepiej nie ulegać modzie, bo to słabo wygląda. Już sobie wyobrażam, jak te wszystkie "szczawie" w zborze latają z brodami jak ogon szczurka :( Jednak to trochę chroni wizerunek i pomaga tym, co są mało samokrytyczni :)


Offline Lila

Odp: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Maj, 2016, 00:12 »
Zabrzmi samolubnie, ale co tam. Dlatego zawsze się cieszyłam że jestem kobietą i nie muszę się kisić pod krawatem.

Ale z drugiej strony, to nie muszą się zastanawiać, w co się ubiorą na zebranko :)


Offline M

Odp: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Maj, 2016, 00:17 »
Mam pytanie do osób, które mają dostęp do starych książek. Wydaje mi się, że chodzi  o książkę "PRAWDA was wyzwoli", czy coś w ten deseń. Chyba to było w niebieskiej okładce.
Wiem, że miałam kiedyś w ręku książkę, która mnie zaszokowała jeśli chodzi o wygląd Jezusa. Otóż ta nagonka na nienoszenie brody była tak zaawansowana, że właśnie w tej książce zobaczyłam ilustrację przedstawiającą Jezusa BEZ BRODY, z twarzyczką gładką jak pupcia niemowlęcia. Czy ja dobrze widziałam, że to był Jezus, czy też miałam wtedy omamy wzrokowe?  ;D Może to ktoś sprawdzić?

Chodzi o książkę Od raju utraconego do raju odzyskanego z roku 1958:



W ten sposób przedstawiano Jezusa w latach 1954 — 1968. W Strażnicy z 1954 przekonywano, że Jezus prawdopodobnie nie miał brody, skoro Ewangelie nie wspominają wśród wielu rzeczy, które mu robiono, by ciągano go za brodę.
« Ostatnia zmiana: 28 Maj, 2016, 00:20 wysłana przez M »


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Maj, 2016, 00:17 »
Broda albo komuś pasuje, albo nie. Czasami to konieczność bo delikwent cierpi na uczulenie i nie może się golić. Nie mam nic do brody, ale niezależnie jednak od wyznania i czasów, w których żyjemy, powinna być zadbana. I niestety coś w tym jest, że czasami lepiej nie ulegać modzie, bo to słabo wygląda. Już sobie wyobrażam, jak te wszystkie "szczawie" w zborze latają z brodami jak ogon szczurka :( Jednak to trochę chroni wizerunek i pomaga tym, co są mało samokrytyczni :)

O to chodzi. Jeśli broda jest zadbana to noś. Natomiast jak wygląda jakby właściciel ostatni raz widział wodę w czasie deszczu, a mydło jeszcze dawniej lepiej nie. Poza tym jak napisałaś, lepiej żeby broda pasowała do danej twarzy, gorzej jak małolat ją zapuszcza, czy dorosły z bardzo słabym zarostem i zamiast efektu drwala, ma na twarzy wyliniałą wycieraczkę.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline M

Odp: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Maj, 2016, 00:22 »
Tylko to odnosi się nie tylko do brody. Jak ktoś nie dba o czystość i staranność brody, to prawdopodobnie nie dba też o włosy i ogólnie o całokształt higieny. Broda z reguły nie ma tu nic do rzeczy :).


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Maj, 2016, 00:26 »
Tylko to odnosi się nie tylko do brody. Jak ktoś nie dba o czystość i staranność brody, to prawdopodobnie nie dba też o włosy i ogólnie o całokształt higieny. Broda z reguły nie ma tu nic do rzeczy :).

To dlaczego tak się tej brody czepili? Równie dobrze mogli czepić się białych koszul, albo krawatów
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Maj, 2016, 00:28 »
:D


Offline Lila

Odp: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Maj, 2016, 00:31 »
Chodzi o książkę Od raju utraconego do raju odzyskanego z roku 1958:



W ten sposób przedstawiano Jezusa w latach 1954 — 1968. W Strażnicy z 1954 przekonywano, że Jezus prawdopodobnie nie miał brody, skoro Ewangelie nie wspominają wśród wielu rzeczy, które mu robiono, by ciągano go za brodę.

Nawet pod pachami ;)


Offline PoProstuJa

Odp: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Maj, 2016, 00:55 »
Chodzi o książkę Od raju utraconego do raju odzyskanego z roku 1958:



W ten sposób przedstawiano Jezusa w latach 1954 — 1968. W Strażnicy z 1954 przekonywano, że Jezus prawdopodobnie nie miał brody, skoro Ewangelie nie wspominają wśród wielu rzeczy, które mu robiono, by ciągano go za brodę.

Czyli jednak nie miałam omamów!  ;D
Jezus jak żywy! Zauważmy, że "dobry złoczyńca" też jest bez brody! A zły złoczyńca ma już brodę!

Ja widziałam obrazek przedstawiający Jezusa bez brody, który stał i przemawiał do innych. Możliwe, że był w innej książce. W każdym razie postanowiłam od razu sprawdzić jak narysowali Mojżesza i on o dziwo miał długą brodę!  ;D
I w tej samej książce był też Adam i Ewa i pamiętam, że Adam wyglądał jak hollywodzki aktor i chyba też nie miał brody.

Aha - przypuszczam, że Jezus nie miał też uszu - bo Biblia nie wspomina aby targano go za uszy!  ;D (to a propos logiki wywodów w tej książce)


Offline gangas

Odp: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!
« Odpowiedź #24 dnia: 28 Maj, 2016, 01:00 »
 A czy kobiety mogą nosić brody??????     ???
Dziadek mawiał: nawet jeśli kobieta ma piękne wąsy nigdy ich nie chwal  ;D ;D ;D ;D

Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Lila

Odp: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Maj, 2016, 01:07 »
Ja pamiętam zdjęcie w takim stylu, ale nie wiem, czy to było dokładnie to:









Offline Lila

Odp: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!
« Odpowiedź #26 dnia: 28 Maj, 2016, 01:08 »
I w tej samej książce był też Adam i Ewa i pamiętam, że Adam wyglądał jak hollywodzki aktor i chyba też nie miał brody.


Offline TomBombadil

Odp: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Maj, 2016, 01:19 »
Ale ta kicia ma piękne wąsy.


Offline Lila

Odp: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!
« Odpowiedź #28 dnia: 28 Maj, 2016, 01:22 »
Ale ta kicia ma piękne wąsy.

która? :)


Offline PoProstuJa

Odp: Nowe światło! Broda jest już (prawie) OK!
« Odpowiedź #29 dnia: 28 Maj, 2016, 02:37 »
Ja widziałam tylko takie czarno-białe ryciny jak wstawił M. Kolorowych obrazków nie widziałam, ale robi się coraz ciekawiej. Adam bez brody, ale za to Jezus brodaty i długowłosy!  :D