Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam  (Przeczytany 6351 razy)

Offline M

Odp: Witam
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Maj, 2016, 23:31 »
Cala rodzina, decyzja podjeta mogla byc tylko jedna.Jest to raczej proces niz natychmiastowe dzialanie stad podjeta proba reorganizacji zycia, kontaktow, znajomych a moze cos wiecej z tego sie urodzi z casem.

Gratuluję, wiele osób nie ma komfortu wychodzenia z rodziną, z pewnością będzie Wam dzięki temu łatwiej. Jak będziesz w Polsce to zapraszamy do nas :).


Offline PoProstuJa

Odp: Witam
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Maj, 2016, 00:01 »
Anonymus - czy Ty mieszkasz teraz w Anglii? Czy masz kontakt z angielskim zborem?
Pytam, bo jestem ciekawa jakie nastroje tam panują. Niedawno się dowiedziałam, że jedna siostra była w Anglii w odwiedzinach u rodziny i podobno mówiła, że w zborach jest poruszenie związane z australijską pedofilią. Czy to prawda? Czy wiesz coś na ten temat?


Offline TomBombadil

Odp: Witam
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Maj, 2016, 07:58 »
Witaj!
My też rodzinnie.Był to długi proces,z dystansu widzę,że trochę jakby nas ktoś za rękę prowadził,żeby większej krzywdy nie było. Mamy krąg znajomych, wierzących. Przeważnie tak jak my,wybudzeni ,lub otarci o świadków. Studiujemy we własnym gronie biblię ,pomagamy sobie. Najważniejsze to przebudować sobie w głowie,a reszta jest sprawą czasu. Forum pomaga,bo wiesz,że inni myślą podobnie.
Z czasem życie biegnie swoim torem i dziwisz się,że można żyć tak normalnie,kochać,mieć przyjaciół,wierzyć, nie mieć poczucia winy i strachu przed zagładą. Choć nie straciliśmy nadziei na Królestwo.Ale to już inna bajka.


Offline anonymous

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 107
  • Polubień: 270
  • Gdy rozum spi, budza sie demony.
Odp: Witam
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Maj, 2016, 09:41 »
Witaj!
My też rodzinnie.Był to długi proces,z dystansu widzę,że trochę jakby nas ktoś za rękę prowadził,żeby większej krzywdy nie było. Mamy krąg znajomych, wierzących. Przeważnie tak jak my,wybudzeni ,lub otarci o świadków. Studiujemy we własnym gronie biblię ,pomagamy sobie. Najważniejsze to przebudować sobie w głowie,a reszta jest sprawą czasu. Forum pomaga,bo wiesz,że inni myślą podobnie.
Z czasem życie biegnie swoim torem i dziwisz się,że można żyć tak normalnie,kochać,mieć przyjaciół,wierzyć, nie mieć poczucia winy i strachu przed zagładą. Choć nie straciliśmy nadziei na Królestwo.Ale to już inna bajka.
Tom bardzo podoba mi sie wasze podejscie do sprawy, przypomina tych z pierwszego wieku.
Forum najpierw obserwowala zona pomoglo to z pewnoscia dostrzec niebezpieczenstwo dzielenia sie z innymi nowo odkrytymi faktami. Zdarzalo sie w poczatkowym okresie powiedziec cos lub podzielic swoimi przemysleniami, spytac o Australie ale to bylo zanim swiadomosc urosla na tyle ze zdalismy sobie sprawe  na jak sliskim gruncie stapamy rozmawiajac w ten sposob. Dlatego moje poszukiwania odpowiedniego towarzystwa. Bible czytamy i mamy przyjemnosc I odwage (czasem to bolesne) odkrywac nowe, zakryte lub tajone prawdy.


Offline Roszada

Odp: Witam
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Maj, 2016, 09:54 »
Witaj anonymus. ;)
Ja nie ze Zjednoczonego Królestwa, ale z dostojnego Gdańska. :)
Też mamy choć Drogę Królewską i Kaplicę Królewska u nas (ufundowana przez Jana III Sobieskiego). :)


Offline anonymous

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 107
  • Polubień: 270
  • Gdy rozum spi, budza sie demony.
Odp: Witam
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Maj, 2016, 13:35 »
Witaj anonymus. ;)
Ja nie ze Zjednoczonego Królestwa, ale z dostojnego Gdańska. :)
Też mamy choć Drogę Królewską i Kaplicę Królewska u nas (ufundowana przez Jana III Sobieskiego). :)
Witam
To tylko jeszcze rodziny krolewskiej  brakuje co pewnie byloby "dobra zmiana" dla Gdanska  ;)


Offline TomBombadil

Odp: Witam
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Maj, 2016, 17:03 »
Tom bardzo podoba mi sie wasze podejscie do sprawy, przypomina tych z pierwszego wieku.
Forum najpierw obserwowala zona pomoglo to z pewnoscia dostrzec niebezpieczenstwo dzielenia sie z innymi nowo odkrytymi faktami. Zdarzalo sie w poczatkowym okresie powiedziec cos lub podzielic swoimi przemysleniami, spytac o Australie ale to bylo zanim swiadomosc urosla na tyle ze zdalismy sobie sprawe  na jak sliskim gruncie stapamy rozmawiajac w ten sposob. Dlatego moje poszukiwania odpowiedniego towarzystwa. Bible czytamy i mamy przyjemnosc I odwage (czasem to bolesne) odkrywac nowe, zakryte lub tajone prawdy.



Będzie naprawdę dobrze. Chrystus obiecał,że nas nie opuści i da nam braci,siostry,matki już dziś .Można być szczęśliwym,gdy żyje się w zgodzie z samym sobą i swoimi przekonaniami. Nie jesteście sami.


Offline Szyszoonia

Odp: Witam
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Maj, 2016, 17:54 »
Ja rowniez witam cieplutko, gratuluje decyzji o zyciu w zgodzie z samym soba i zycze na tym polu samych sukcesow  :D
Pozdrowionka z Niemiec


Offline anonymous

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 107
  • Polubień: 270
  • Gdy rozum spi, budza sie demony.
Odp: Witam
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Maj, 2016, 20:27 »
Anonymus - czy Ty mieszkasz teraz w Anglii? Czy masz kontakt z angielskim zborem?
Pytam, bo jestem ciekawa jakie nastroje tam panują. Niedawno się dowiedziałam, że jedna siostra była w Anglii w odwiedzinach u rodziny i podobno mówiła, że w zborach jest poruszenie związane z australijską pedofilią. Czy to prawda? Czy wiesz coś na ten temat?
Tak mieszkam jakos tak wyszlo. Mialem kontakt z angielskim zborem przez wiele lat choc nigdy na ten temat nie rozmawialem z anglojezycznymi bezposrednio tzn nie zadalem im takiego pytania. Rozmawialem na ten temat z polakami ale wydawali sie malo wiedziec i nie dawac za bardzo w to wiary, nie wiem czy to bariera jezykowa byla przeszkoda czy tez strach. Ogolnie Brytole sa swiadomi tego skandalu Australii. Tutaj kilku z nich tez zostalo skazanych za pedofilie i podobne przestepstwa wiem ze conajmniej dwoch z nich bylo starszymi, a jeden z nich jest ciagle aktywnym JW skazanaym i odbywajacym wyrok. Slyszalem od innych ich doswiadczenia z tym problemem jeden zapytal starszych o to, poniewaz ma male dzieci, to pierwsza reakcja byla skad o tym wie pelne dochodzenie jakie strony przeglada i tak dalej ale dostarczyli mu The child protection policy kilku stronicowy dokument wydany przez WT dostepny na zadanie glosiciela majacego obawy zwiazane z jego dziecmi - dokument widzialem na wlasne oczy. Jedna aktywna jeszcze siostra ogladala cale przesluchanie przed Royal Commission, kilka dni kazde przesluchanie na koniec powiedziala ze nie wierzy ze Geofrey Jackson jest bratem Chrystusa nie mowiac ze jest jakims boskim kanalem lacznosci.


Offline PoProstuJa

Odp: Witam
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Maj, 2016, 20:56 »
  Jedna aktywna jeszcze siostra ogladala cale przesluchanie przed Royal Commission, kilka dni kazde przesluchanie na koniec powiedziala ze nie wierzy ze Geofrey Jackson jest bratem Chrystusa nie mowiac ze jest jakims boskim kanalem lacznosci.

Z tego co kojarzę, to sam Jackson wyparł się bycia tym kanałem przed sądem... Co również mnie zszokowało. Nie miał na przesłuchaniu już takiej wesołej miny jak na JW Broadcasting.

A czy w Anglii też ma być taka komisja jak w Australii?


Offline M



Offline M

Odp: Witam
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Maj, 2016, 21:29 »
to pierwsza reakcja byla skad o tym wie pelne dochodzenie jakie strony przeglada i tak dalej ale dostarczyli mu The child protection policy kilku stronicowy dokument wydany przez WT dostepny na zadanie glosiciela majacego obawy zwiazane z jego dziecmi - dokument widzialem na wlasne oczy.

Jak by ktoś chciał poczytać (po angielsku): https://wtsarchive.com/letter/csp11-e_child-safeguarding-policy


Offline anonymous

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 107
  • Polubień: 270
  • Gdy rozum spi, budza sie demony.
Odp: Witam
« Odpowiedź #27 dnia: 23 Maj, 2016, 22:57 »
Jak by ktoś chciał poczytać (po angielsku): https://wtsarchive.com/letter/csp11-e_child-safeguarding-policy
Tak i nie. Royal Commission zostala powolana przez Australijski rzad. W Brytanii JW sa zarejestrowani jako charity czyli org charytatywna i jako taka podlega Charity Commission ktora reguluje i nadzoruje dzialanie kazdej org charytatywnej. Komisja ta chce otworzyc formalne postepowanie w celu zbadania regulaminu i przepisow oraz dotychczasowego sposobu zalatwiania spraw zwiazanych z child abuse, dlatego tez wystapila o wszystkie dokumenty zwiazane z ta sprawa. WT za wszelka cene chce nie dopuscic do takiego przesluchania i taka batalie ostatnio przegrali - https://www.gov.uk/government/news/court-of-appeal-gives-judgment-in-court-case-by-jehovahs-witness-charity.

Wczesniej jednak kiedy orzymali od przewodniczacej tej komisji prosbe o zachowanie wszystkich dokumentow potrzebnych do zbadania sprawy wyslali list do zborow(ktory wyciekl i wpadl w reke aktywistow) dajacy wyrazne wskazowki o usunieciu wszystkich zapiskow zborowych zwiazanych z child abuse.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Witam
« Odpowiedź #28 dnia: 24 Maj, 2016, 08:28 »
Tak i nie. Royal Commission zostala powolana przez Australijski rzad. W Brytanii JW sa zarejestrowani jako charity czyli org charytatywna i jako taka podlega Charity Commission ktora reguluje i nadzoruje dzialanie kazdej org charytatywnej. Komisja ta chce otworzyc formalne postepowanie w celu zbadania regulaminu i przepisow oraz dotychczasowego sposobu zalatwiania spraw zwiazanych z child abuse, dlatego tez wystapila o wszystkie dokumenty zwiazane z ta sprawa. WT za wszelka cene chce nie dopuscic do takiego przesluchania i taka batalie ostatnio przegrali - https://www.gov.uk/government/news/court-of-appeal-gives-judgment-in-court-case-by-jehovahs-witness-charity.

Wczesniej jednak kiedy orzymali od przewodniczacej tej komisji prosbe o zachowanie wszystkich dokumentow potrzebnych do zbadania sprawy wyslali list do zborow(ktory wyciekl i wpadl w reke aktywistow) dajacy wyrazne wskazowki o usunieciu wszystkich zapiskow zborowych zwiazanych z child abuse.

Podeślij proszę linki do dokumentów, są osoby, którym chciałbym to pokazać


Offline anonymous

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 107
  • Polubień: 270
  • Gdy rozum spi, budza sie demony.
Odp: Witam
« Odpowiedź #29 dnia: 24 Maj, 2016, 13:44 »
Podeślij proszę linki do dokumentów, są osoby, którym chciałbym to pokazać
http://jwsurvey.org/child-abuse-2/watchtower-news-bulletin-bbc-reports-watchtower-illegally-purging-child-abuse-evidence
Link zawierajacy artykul oparty na niedzielnej audycji radia BBC, ktory omawial wspomniana wczesniej sprawe usuwania zborowych zapiskow. Artykul zawiera rozne linki miedzy innymi link do kanlu you tube aktywistki Louise Goode to ona byla w posiadaniu wyzej wymienionego dokumentu ktory pokazala na swoim kanale, nie jestem pewien czy wszystkie linki beda dzialay ale artykul daje ogolne streszczenie sprawy. Jak widac w UK sprawe naglosniaja publiczne media oraz strony rzadowe z tego tytulu trudno JW walczyc z tym pod flaga propagandy odstepcow.