Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016  (Przeczytany 119519 razy)

Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #330 dnia: 06 Lipiec, 2016, 16:46 »
Wygląda na to, że tegoroczne hasło kongresu powinno brzmieć: "Lojalnie trwaj w organizacji". :-\

 Co nie powinno dziwić ani szokować, bo CK już jakiś czas temu zrównało się z Jehową a nawet chwilami skutecznie go zastępuje  :(

Podświadomie odbiór będzie coraz jaśniejszy z każdym filmem: "tylko stosując sie do rad niewolnika dojdziesz do raju"

Mnie zaczyna ciekawić, czy Jehowa jako najpotężniejsza istota we wszechświecie stosuje sie do nakazów CK, a jeśli nie to kto powinien na kolanach i w worku pokutnym odbyć pielgrzymkę?
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #331 dnia: 06 Lipiec, 2016, 18:04 »
W tym tygodniu w zborach jest puszczany film pt.: Prowadzimy proste życie.
Swoją drogą całkiem niebrzydka ta kobitka, tylko taka smutna.
Oczywiście, uśmiech powraca gdy sprzedają dom. A jak pięknie się prezentuje gdy tnie karty nożyczkami!


Offline matus

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #332 dnia: 06 Lipiec, 2016, 18:32 »
Oczywiście, uśmiech powraca gdy sprzedają dom. A jak pięknie się prezentuje gdy tnie karty nożyczkami!
Czysta fantastyka.
Jedyny przypadek w prawdziwym życiu, jak kobieta tnie kartę, to jak jest kelnerką, a i wtedy jej ręce drżą.
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline muminka

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #333 dnia: 07 Lipiec, 2016, 08:46 »
Mną ten film wstrząsnął i nie mogę dojść do siebie. Nie toleruje manipulacji. To w jest okropne. Każdy zły. .. brrr nie potrafię nawet wyrazić uczuć
"Żyj według życiorysu, który chciałbyś sobie napisać. Aleksander Kumor "


Offline egon olsen

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #334 dnia: 07 Lipiec, 2016, 12:14 »
ogladałem  tan   film , to  zwykła propaganda w gebelsowskim stylu   - ludzie  ci  stają s ie  szczęsliwi ,kiedy  rezygnują  z  dobrze płatnej pracy , z wygodnego życia -wczasy  resturacje itd ,  - zaczynaja zarobkowo myc okna  , sprzedaja  dom  i   do  afryki  , tylko dlaczego  wszystko dzieje  sie   w  usa ?  nigdy  nie pokazali  ludzi  z  europy  wschodniej  czy biedniejszych  krajów  , gdzie  zycie  i troski  dnia  codziennego   są  całkiem inne  od  wyobrażenia 70-80 letnich dziadków     z centrali


Offline Agalloch

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #335 dnia: 07 Lipiec, 2016, 12:42 »
Zrezygnować z pracy biurowej na rzecz fizycznej jest rzeczywiście stosunkowo łatwo.
Ucieczka od korporacyjnego wyścigu szczurów lub biurokratyczno-urzędniczej "szarości dnia" może się na początku wydać nawet bardzo pociągająca - przez pierwszych kilka tygodni taki bliski kontakt ze szklanymi powierzchniami płaskimi może być prawdziwą przygodą, długo wyczekiwaną odmianą.

Tyle tylko, że ta zabawa też bardzo szybko się nudzi i przestaje być zabawą. Nadchodzi gorsza pogoda, jakieś problemy zdrowotne, a tu niestety o przytulnym foteliku biurowym w ciepłym, zadaszonym pomieszczeniu teraz można już tylko pomarzyć... Powrót w drugą stronę: z parapetu na fotel jest już niestety o wiele trudniejszy...

Chętnie zobaczyłbym miny tych teraz tak uśmiechniętych "szybomyjców":
 - po roku zabawy z mokrą ścierą,
 - po 15 latach,
 - w wieku przedemerytalnym.

Chociaż nie, źle się wyraziłem, nikomu źle nie życzę, te miny powinni sobie wyobrazić ci, którzy teraz poddawani są temu obrzydliwemu, propagandowemu chłamowi...  :(


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #336 dnia: 07 Lipiec, 2016, 12:56 »
Miałem okazje podpytać jedną osobę, co myśli po obejrzeniu tego filmu. Dodam, że film ta osoba oglądała tylko na zebraniu.
Jako, że pytanie z mojej strony było delikatne, to i odpowiedź była w podobnym tonie.
Tak to mniej więcej leciało: 'No, cięcie tych kart rzeczywiście było mocne, ale jeśli temu małżeństwu przyświecał cel zaliczenie kursu
dla ewangelizatorów a potem wyjazd muzinów, to ani dom, ani karty nie były im potrzebne'

Tak się rozmarzyłem... może ja wszystko sprzedam, potne a potem na czarny ląd, do słoników, żyraf, lewków i antylop....
tam nawet się łatwo głosi, ot 30 studiów każdego tygodnia to ok 50-60h, więc jeszcze zostanie mi czasu na zabawę z krokodylem i hipciem.
Ale czy ktoś zaprosi mnie na kurs dla ewangelizatorów?


Offline anonymous

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 107
  • Polubień: 270
  • Gdy rozum spi, budza sie demony.
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #337 dnia: 07 Lipiec, 2016, 13:46 »
Zrezygnować z pracy biurowej na rzecz fizycznej jest rzeczywiście stosunkowo łatwo.
Ucieczka od korporacyjnego wyścigu szczurów lub biurokratyczno-urzędniczej "szarości dnia" może się na początku wydać nawet bardzo pociągająca

Chętnie zobaczyłbym miny tych teraz tak uśmiechniętych "szybomyjców":
 - po roku zabawy z mokrą ścierą,
 - po 15 latach,
 - w wieku przedemerytalnym.

Chociaż nie, źle się wyraziłem, nikomu źle nie życzę, te miny powinni sobie wyobrazić ci, którzy teraz poddawani są temu obrzydliwemu, propagandowemu chłamowi...  :(

Wyzej wymienione kategorie  - widze (widzialem lub widuje) prawie na codzien.
Usmiechy rzadziej  :(.
(UK)To nie  sloneczna Floryda I woda z nieba stanowi tu duza konkurencje  ;)
Nie wiem co ich przy tej profesji trzyma..... ???


Offline TomBombadil

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #338 dnia: 07 Lipiec, 2016, 13:56 »
A ja też pocięłabym swoje karty kredytowe, limit już bliski,to po co mi to. A potem na Karaiby głosić a bank niech mnie szuka . Haha,takie buty!


Offline Hippopotamus

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #339 dnia: 07 Lipiec, 2016, 14:20 »
zostanie mi czasu na zabawę z krokodylem i hipciem.
Zabawa z hipciem może okazać się dla Ciebie zgubna, chyba że jesteś długonogą blondynką o niebieskich oczach w wieku lat nastu :)
Zaprawdę powiadam Ci iż bracia moi wysyłają do Szeolu więcej dusz, niż krokodyle i rekiny  ;)


Offline wrzesien

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #340 dnia: 07 Lipiec, 2016, 14:52 »

Tak się rozmarzyłem... może ja wszystko sprzedam, potne a potem na czarny ląd, do słoników, żyraf, lewków i antylop....

A może by tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady?


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #341 dnia: 07 Lipiec, 2016, 15:26 »
A może by tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady?
Też ładnie, ale trochę zimno. Poza tym na czarnym lądzie mam pole do popisu jako misjonarz.
A w Bieszczadach kogo będę nawracać? Chłopaków z KSU czy turystów z nad Soliny?


Offline donadams

Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #342 dnia: 07 Lipiec, 2016, 16:45 »
Ja mam tylko jedno pytanie: Jak wszyscy zaczną prowadzić ascetyczne życie, to kto będzie zapychał skrzynkę kasą?

Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że to dąży do wyparcia się ludzi wszelkiego indywidualizmu i co za tym idzie, wszelkiego kreatywnego wydawania pieniędzy. Wtedy ktoś będzie mógł mało i prosto pracować, dużo głosić, wydawać pieniądze tylko na mieszkanie, jedzenie, ubrania i organizację - zero hobby, zero wypoczynku typu wakacje za równowartość miesięcznej pensji, zero zwierząt (bo rozpraszają uwagę głosiciela dobrej nowiny). Da się? Da się. Cholernie skromnie i ukierunkowani tylko na jeden cel. Tego właśnie chce towarzystwo i tak działa.

Patrząc na babcie pro Rydzyk - one tak właśnie żyją. Potrafią wyskrobać kilkaset złotych miesięcznie na Ojca Dyrektora, pomimo tego, że dostają śmiesznie małe pieniądze. Reszta idzie na skromny czynsz, małe opłaty. Nie mają hobby, ciuchu biorą z lumpeksów albo nie biorą w ogóle, za jedzenie mają kanapkę z margaryną i cienkim plasterkiem najtańszego wyrobu sero podobnego.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Deborah

Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #343 dnia: 07 Lipiec, 2016, 17:06 »
Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że to dąży do wyparcia się ludzi wszelkiego indywidualizmu i co za tym idzie, wszelkiego kreatywnego wydawania pieniędzy. Wtedy ktoś będzie mógł mało i prosto pracować, dużo głosić, wydawać pieniądze tylko na mieszkanie, jedzenie, ubrania i organizację - zero hobby, zero wypoczynku typu wakacje za równowartość miesięcznej pensji, zero zwierząt (bo rozpraszają uwagę głosiciela dobrej nowiny). Da się? Da się. Cholernie skromnie i ukierunkowani tylko na jeden cel. Tego właśnie chce towarzystwo i tak działa.

Patrząc na babcie pro Rydzyk - one tak właśnie żyją. Potrafią wyskrobać kilkaset złotych miesięcznie na Ojca Dyrektora, pomimo tego, że dostają śmiesznie małe pieniądze. Reszta idzie na skromny czynsz, małe opłaty. Nie mają hobby, ciuchu biorą z lumpeksów albo nie biorą w ogóle, za jedzenie mają kanapkę z margaryną i cienkim plasterkiem najtańszego wyrobu sero podobnego.
Z pewnością na wiele osób to podziała, tak jak było już wcześniej. Org zawsze promowała "proste życie" i niskie wykształcenie.
Jednak wiele osób i tak nic sobie z takich "zaleceń" nie robi. Tak też będzie po tegorocznych kongresach. Co niektórzy obejrzą filmiki, może nawet popłaczą, ale wyjdą i wrócą do swojego życia. Być może od razu zaczną się pakować na urlop w Egipcie (lub gdziekolwiek indziej) z czystym sumieniem, że kongres już "odfajkowany" w tym roku.
Nie sądzę, żeby zdesperowane CK coś spektakularnego osiągnęło swoimi propagandowymi filmikami. Niestety, rydwan już się stoczył w przepaść (dlatego tak pędzi ;)).
« Ostatnia zmiana: 07 Lipiec, 2016, 17:10 wysłana przez Deborah »


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #344 dnia: 07 Lipiec, 2016, 19:11 »
Witam wszystkich bardzo serdecznie :D
Już od dawna nosiłam się z zamiarem uaktywnienia na forum, bo czytam Was od samego początku powstania :D i właśnie ten film, na który Agalloch zwrócił uwagę tak mną wczoraj wstrząsnął, że również postanowiłam się wypowiedzieć. Oczywiście zwróciłam uwagę na ten gest i uważam to raczej za celową prowokację i bezczelność niż niegroźny żart. Co mną jeszcze bardziej wstrząsnęło to muzyka do tego filmu. Z forum w USA dowiedziałam się, że to utwór Audiomachine "Etarnal Flame" ("Wieczny płomień" - czy kojarzy się to z "rajem"? :o) z albumu "EPICA", którego okładka wygląda tak, jak przedstawiono na tej stronie:
https://www.musixmatch.com/album/Audiomachine/Epica
Okładki innych albumów wyglądają równie "ciekawie". Więcej o firmie Audiomachine: https://pl.wikipedia.org/wiki/Audiomachine i wspomniany utwór:

Ja, mój mąż (oboje jesteśmy "przebudzeni", choć nadal jeszcze w zborze), a nawet syn nastolatek jesteśmy oburzeni i wstrząśnięci, jakimi narzędziami posługuje się CK, żeby grać na ludzkich emocjach i produkować te żałosne "wyciskacze łez".


Ostatnio na zagranicznych, odstępczych forach rozgorzała dyskusja o Audiomachine.
Bracia cieszą się że oprócz pieśni królestwa będą mogli słuchać dodatkowo Audiomachine i ich utwory.  :) :)

Dlatego chciałem powrócić dzisiaj jeszcze do  Audiomachine i
do FILMU, który był puszczany na wszystkich kongresach w końcówce programu o raju. Jak już wspominano na forum, wideo było okraszone muzyką 
AUDIOMACHINE i ich utworem Eternal Flame z albumu Epica, którego skomponował niejaki Paul Dinletir.

Ostatnio rozmawiałem z jednym bratem, któremu wspomniałem o Audiomachine i miałem wrażenie że doznał większego rozczarowania Wts-em niż kiedy dowiedział się o aferze pedofilskiej w Australii. Dziwne ale prawdziwe.

Wikipedia podaje:

Audiomachine jest amerykańskim przedsiębiorstwem produkującym muzykę do reklam i projektujące udźwiękowienie do zwiastunów,filmów, reklam telewizyjnych i kampanii reklamowych gier komputerowych. Jej siedziba znajduje się w Hollywood w Los Angeles, Kalifornia.

Zestawmy to z przypomnieniami dotyczącymi kongresów:

km 4/15 s. 5
"‛Sławmy Jehowę pieśnią’. Już od starożytności muzyka odgrywa ważną rolę w wielbieniu Jehowy (Ps. 28:7). Każdą sesję kongresu regionalnego rozpoczyna program muzyczny. Nie jest to jedynie muzyka grająca w tle, ale punkt programu, który przygotowano, by pomóc nam uczyć się o Bogu i Go wychwalać. Dlatego kiedy przewodniczący sesji zapowie program muzyczny, powinniśmy przerwać rozmowy, zająć miejsca i w skupieniu słuchać. W ten sposób pokażemy, że cenimy wysiłki członków orkiestry, którzy dwa razy w roku na własny koszt podróżują do Patterson, żeby nagrać dla nas te piękne utwory. Po uważnym wysłuchaniu muzyki wszyscy będziemy mogli wysławiać Jehowę śpiewem."



Tak więc dostaliśmy zielone światło na słuchanie w skupieniu  AUDIOMACHINE i możemy cenić ich wysiłki, że przyczynili się do powstania tak pięknego filmu o raju. Myślę, że Audiomachine nie spodziewało się,  że przygotowało ten utwór, by pomóc nam uczyć się o Bogu i Go wychwalać.


Na ich oficjalnej stronie można przeczytać, że firma ta sprzedaje prawa do swoich utworów na konkretne kampanie. I tak można wykupić licencje na jeden utwór, na jedno wideo w konkretnych mediach np. na swojej stronie, na youtubie, w kampaniach reklamowych, spotkaniach biznesowych, filmach jako ścieżka dzwiękowa itd. Dlatego sądzę, a nawet jestem pewny, że ludzie od marketingu w  Wts-ie, zakupili taką licencje, jak każda szanująca się korporacja i po sprawie. A owieczki nie słuchają takiej muzyki, a raczej słuchają w kółko pieśni królestwa, także nie widzą w tym na pewno problemu.


Zainteresowało mnie natomiast w jakich filmach Audiomachine   podkładała ścieżki dźwiękowe np. Harry Potter, Transformers, czy Mission impossible :) i najlepsze The Great Gatssby:

Avatar, The Chronicles of Narnia films, Iron Man, Iron Man 2, Thor, The Avengers, Thor: The Dark World, Captain America: The Winter Soldier, Avengers: Age of Ultron, Harry Potter and the Order of the Phoenix, Harry Potter and the Half-Blood Prince, Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1, Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2, Quantum of Solace, The Hobbit: An Unexpected Journey, The Hobbit: The Desolation of Smaug, The Bourne Ultimatum, Pirates of the Caribbean: At World's End, Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides, The Fighter, Toy Story 3, The Dark Knight, The Dark Knight Rises, Tinker Tailor Soldier Spy, Star Trek, Star Trek Into Darkness, District 9, X-Men: First Class, The Departed, Edge of Tomorrow, Coraline, The Hunger Games, The Hunger Games: Mission Impossible: Ghost ProtocolCatching Fire, Kingsman: The Secret Service, The Imitation Game, Watchmen, Mission Impossible: Ghost Protocol, The World's End, Life of Pi, Zero Dark Thirty, The Muppets, Kick-Ass 2, American Sniper, Django Unchained, V For Vendetta, Hugo, Transformers, War Horse, Sherlock Holmes, Sherlock Holmes: A Game of Shadows, Into the Wild, Cinderella, Hellboy II: The Golden Army, 21 Jump Street, Man of Steel, 12 Years a Slave, Shutter Island, Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street, The Maze Runner, Captain Phillips, The Hangover, Frozen, True Grit, Taken, Gone Baby Gone, Fantastic Mr. Fox, Rise of the Planet of the Apes, Dawn of the Planet of the Apes, Looper, Les Miserables, 2012, The Great Gatsby, Godzilla, State of Play, Pitch Perfect, Wall-E, Drag Me To Hell, Ender's Game, Argo, How to Train Your Dragon, How to Train Your Dragon 2, Source Code, Real Steel, The Town, Rango, Black Swan, This is the End, Big Hero 6, The Theory of Everything, Oblivion, The Girl with the Dragon Tattoo, Jack Reacher, and Prometheus.

Uśmiałem się…..Normalnie cała  prawda o prawdzie
« Ostatnia zmiana: 07 Lipiec, 2016, 19:18 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission