Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016  (Przeczytany 119494 razy)

Offline Szyszka

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #165 dnia: 02 Czerwiec, 2016, 12:29 »
When Abandoned - video no. 12-1
no tak maż zaczął karmić się czymś innym niż strażnica i odszedł od zboru.. hm..myślałam, że ten czlowiek umarł, zachorował poważnie czy coś.. ale Jehowa tej siostry nie opuścił.
może by tak zadzwonić, pogadać co się stało.. oj nie.. : On BYL dla mnie jak ojciec..- szkoda, że świadkowie tak łatwo odpuszczają kontakty z drugimi z powodu różnic w wierzeniach..
Przypomniał mi się werset z 2Tm3:1-... że ludzie będą wyzuci z naturalnych uczuć.. czy to nie dotyczy świadków..?
Żeby pójść na ślub  wykluczonej córki, nie możesz słuchać swojego serca tylko zapytać strażnicy, to samo dotyczy się np pogrzebu osoby wykluczonej.. iść czy nie iść na pogrzeb?
ale idaca dalej.. Sergiej podsumowuje swoje życie, w którym Jehowę stawiał na 1 miejscu:
- nie spałnił swojego marzenia- gra na skrzypcach- Jehowa wygrał
- stracił ojca  w więzieniu- Jehowa wygrał
- stracił przyjaciela
- podjął decyzję, że woli nie wziąć transfuzji i narazić swoją córkę na bycie sierota- bo... woli Jehowę


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #166 dnia: 02 Czerwiec, 2016, 12:37 »
Kiedy wreszcie szeregowi ŚJ przejrzą na oczy i zobaczą, że Jehowa którego usiłuje wmówić im strażnica to mściwy okrutny bóg, bawiący się ludzkimi uczuciami i odnajdujący szczęście w ofiarach z ludzi. W tym z dzieci  >:(
To bóg wymagający poświęcenia mu całkowitej uwagi, jak rozkapryszone dziecko  >:( A jeśli nie, to w najlepszym razie będzie tupał i karcił  >:(
Nie ma znaczenia rodzina, bliscy, znajomi, realizacja własnych planów. Nie. Masz robić to, co ci Jehowa każe! 24/7/365!!! I tak przez całe życie.
A na dokładkę dostaniesz ciągłe poczucie winy, że za mało się starasz.
I tak aż do obłędu  >:(
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #167 dnia: 02 Czerwiec, 2016, 12:45 »
Kiedy wreszcie szeregowi ŚJ przejrzą na oczy i zobaczą, że Jehowa którego usiłuje wmówić im strażnica to mściwy okrutny bóg, bawiący się ludzkimi uczuciami i odnajdujący szczęście w ofiarach z ludzi. W tym z dzieci  >:(
To bóg wymagający poświęcenia mu całkowitej uwagi, jak rozkapryszone dziecko  >:( A jeśli nie, to w najlepszym razie będzie tupał i karcił  >:(
Nie ma znaczenia rodzina, bliscy, znajomi, realizacja własnych planów. Nie. Masz robić to, co ci Jehowa każe! 24/7/365!!! I tak przez całe życie.
A na dokładkę dostaniesz ciągłe poczucie winy, że za mało się starasz.
I tak aż do obłędu  >:(

W z borach pozostają osoby, które są zaślepione całkowicie, myślą, ale boją się wychylać, nieaktywni/słabo aktywni bo maja rodzinę tam.
Nawet jak ktoś zaczyna coś myśleć, szybko zaczyna się korygować, bo nie myśli myślami Jehowy, a nie powie nikomu o swoich wątpliwościach (sama wielokrotnie miałam takie uczucie). To że udało im się wzbudzić taki strach w ludziach, powoduje że zaczynają mieć (o ile już nie mają) całkowitą kontrolę nad człowiekiem, nad jego myślami. Mianowali się jedynymi, którzy są w stanie wyznaczyć jak myśli Bóg, a że świadkowie chcą podobać się Bogu to ich słuchają.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Szyszka

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #168 dnia: 02 Czerwiec, 2016, 12:49 »
10:28 Word! - video no. 03-1
ten film pokazuje niesamowitą manipulację, osobami, które nie dość, że z powodu Jehowy nie wybrały lepszego wykształcenia, muszą podporządkowywać sie starszym zboru... i być wobec nich lojalne
Dlaczego ta kobieta nie zapytała się tego starszego, co on i jego żona będą w tym samym czasie robić, kiedy ona będzie szorować toalety? czemu  jego druga połowa nie pomaga jej w tym?


Offline M

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #169 dnia: 02 Czerwiec, 2016, 12:49 »
Z forum w USA dowiedziałam się, że to utwór Audiomachine "Etarnal Flame" ("Wieczny płomień" - czy kojarzy się to z "rajem"? :o) z albumu "EPICA"

Deborah!! Dzięki wielkie, że się tym podzieliłaś! Słuchając tej muzyki w życiu bym nie pomyślał, że zamiast skomponować jej samemu (co z reguły robią i się tym chełpią jak to potrafią produkować muzykę) to kupili ją, w dodatku z tak "wątpliwego źródła". Co za banda hipokrytów! ;D


Offline Czuwający

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #170 dnia: 02 Czerwiec, 2016, 12:53 »
Kiedy wreszcie szeregowi ŚJ przejrzą na oczy i zobaczą, że Jehowa którego usiłuje wmówić im strażnica to mściwy okrutny bóg, bawiący się ludzkimi uczuciami i odnajdujący szczęście w ofiarach z ludzi. W tym z dzieci  >:(
To bóg wymagający poświęcenia mu całkowitej uwagi, jak rozkapryszone dziecko  >:( A jeśli nie, to w najlepszym razie będzie tupał i karcił  >:(
Nie ma znaczenia rodzina, bliscy, znajomi, realizacja własnych planów. Nie. Masz robić to, co ci Jehowa każe! 24/7/365!!! I tak przez całe życie.
A na dokładkę dostaniesz ciągłe poczucie winy, że za mało się starasz.
I tak aż do obłędu  >:(

Raczej powinienies napisac kiedy zobacza ze to STRAZNICA im wmawia ze on taki jest


Offline Ingrid

Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #171 dnia: 02 Czerwiec, 2016, 13:23 »
Jeśli kogoś interesują pozostałe filmy (lub szkice przemówień), to można je obejrzeć po angielsku pod tym linkiem:

https://wtsarchive.com/pub/co-vid16-e_regional-convention-2016-talk-videos

M, dzięki za filmy i dokumentację. Myślę, że problem wejścia na kongres z psem właśnie się rozwiązał. Z drugiej strony ciekawie by było poobserwować reakcje (czy nikogo naprawdę szlag nie trafi, nikt nic nie krzyknie, ani nie wyjdzie demonstracyjnie???).

Mam dwa pytania związane z treścią filmów, które do tej pory najbardziej mnie dobiły, czyli 1. filmiku w częściach o wykluczonej oraz 2. filmiku w częściach o chowaniu się grupy w piwnicy z czytającym z Biblii psychopatą:

1. Czy osobę tzw. przywróconą traktuje się faktycznie mniej więcej tak jak w filmie? Czy jakoś z większą rezerwą wzg. jako jakąś podgrupę? Np tak jak konwertytów w judaizmie?

2. Dlaczego ZOMO szuka Świadków po piwnicach? Czym jest to uzasadnianie w doktrynie ŚJ? Bo chyba nie jest to łatwe do wiarygodnego uzasadnienia? I co przeciętny Świadek Jehowy dopowie sobie po tym pełnym niedopowiedzeń zakończeniu (ZOMO vs. Świadkowie z zaciśniętymi pięściami)?


Blizna

  • Gość
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #172 dnia: 02 Czerwiec, 2016, 13:27 »
Co jest złego w grze na skrzypcach, skoro Bóg stworzył słuch i zdolności muzyczne...
Taaaak, wiem, oddala od Boga bo musisz poświęcać czas na ćwiczenie i nie masz go na głoszenie.
Obrzydliwe. Obrzydliwe. Obrzydliwe.
Ilu utalentowanym osobom oni złamali życie.


Offline Agalloch

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #173 dnia: 02 Czerwiec, 2016, 13:36 »
Co mną jeszcze bardziej wstrząsnęło to muzyka do tego filmu. Z forum w USA dowiedziałam się, że to utwór Audiomachine "Etarnal Flame" ("Wieczny płomień" - czy kojarzy się to z "rajem"? :o) z albumu "EPICA"

Ja pierdziu, faktycznie, ale jaja!!  :D Film o raju z podkładem zatytułowanym "Wieczny płomień" (Mat. 25:41) :)

A tu kolejna ciekawostka: https://www.youtube.com/watch?v=AV-lV68t7eQ - utwór rzeczonego Audiomachine o jakże znajomo brzmiącym tytule "The Truth" (Prawda). Szkoda mi czasu na tłumaczenie całości tekstu, natomiast w największym skrócie tytułowa prawda to: nie ma śmierci bez życia, nie ma życia bez śmierci...

Deborah, gdy parę dni temu wyprodukowałem tu swojego pierwszego posta, M odpowiedział mi następująco: "Napisałeś dopiero jeden post, a już Cię lubię!  ;D" Zrobiło mi się wtedy bardzo miło. Mam nadzieję, że nie będzie ciągał mnie po sądach za naruszenie praw autorskich, gdy teraz ja napiszę Tobie:

Napisałaś dopiero jeden post, a już Cię lubię!  ;D


Offline M

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #174 dnia: 02 Czerwiec, 2016, 14:29 »
Mam nadzieję, że nie będzie ciągał mnie po sądach za naruszenie praw autorskich, gdy teraz ja napiszę Tobie:

Napisałaś dopiero jeden post, a już Cię lubię!  ;D

Spotkamy się w sądzie!  >:(

 ;D ;D


Offline Agalloch

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #175 dnia: 02 Czerwiec, 2016, 14:40 »
Spotkamy się w sądzie!  >:(

 ;D ;D

Wbrew temu, co napisałem w poprzednim poście, niczego lepszego po Tobie się nie spodziewałem.  :P


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #176 dnia: 02 Czerwiec, 2016, 15:01 »
Raczej powinienies napisac kiedy zobacza ze to STRAZNICA im wmawia ze on taki jest

To właśnie napisałem  :-\

Kiedy wreszcie szeregowi ŚJ przejrzą na oczy i zobaczą, że Jehowa którego usiłuje wmówić im strażnica to mściwy okrutny bóg, bawiący się ludzkimi uczuciami i odnajdujący szczęście w ofiarach z ludzi. W tym z dzieci  >:(
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Deborah

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #177 dnia: 02 Czerwiec, 2016, 16:03 »

Deborah, gdy parę dni temu wyprodukowałem tu swojego pierwszego posta, M odpowiedział mi następująco: "Napisałeś dopiero jeden post, a już Cię lubię!  ;D" Zrobiło mi się wtedy bardzo miło. Mam nadzieję, że nie będzie ciągał mnie po sądach za naruszenie praw autorskich, gdy teraz ja napiszę Tobie:

Napisałaś dopiero jeden post, a już Cię lubię!  ;D

Agalloch, dziękuję za te miłe słowa.  :D Chyba czekałam, tak jak Ty na dobry moment, żeby się odezwać.  ;) Muszę przyznać, że kusiło mnie od dawna. Niestety ani w moim zborze, ani w mieście nie znam żadnych innych "przebudzonych" osób, chociaż bacznie obserwuję innych i szukam takich oznak. Jestem introwertykiem, więc na szczęście nie doskwiera mi zbytnio brak przyjaciół w zborze, zwłaszcza, że mam z kim pogadać, bo w moim domu wszyscy myślą podobnie (mąż i syn), a także część rodzeństwa również.

Poznawanie "prawdy o prawdzie" już od jakiegoś roku (a może zaczęło się wcześniej) zapoczątkowało wiele pozytywnych zmian w moim życiu, choć nie obyło się bez tych wszystkich emocji, jak rozczarowanie, gniew, smutek, wkurzenie, przygnębienie itp.
« Ostatnia zmiana: 02 Czerwiec, 2016, 16:22 wysłana przez Deborah »


Offline PoProstuJa

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #178 dnia: 02 Czerwiec, 2016, 17:31 »
Niestety ani w moim zborze, ani w mieście nie znam żadnych innych "przebudzonych" osób, chociaż bacznie obserwuję innych i szukam takich oznak.

Wiesz Deborah, ja też myślałam, że wokół mnie nikogo "przebudzonego" nie ma. Ale pewnego dnia zaryzykowałam i porozmawiałam o swoich przemyśleniach (oczywiście w nieco zawoalowanej formie i bez chwalenia się, że jestem na forum) z dwiema najbliższymi osobami. I o ile po jednej z nich się spodziewałam, że może mieć krytyczny stosunek do organizacji, to po drugiej osobie w ogóle się nie spodziewałam. A tymczasem się okazało, że ta druga jest już "przebudzona" od wielu lat.
Gdyby nie ta rozmowa, to pewnie do tej pory bym o tym nie wiedziała, bo siłą rzeczy mało kto w zborze chwali się swoimi "odstępczymi przemyśleniami".

Może się więc okazać, że tych osób jest dużo więcej, ale boją się wyjść z ukrycia. Poza tym jeśli ktoś nie jest na forum, a w zborze nie ma z kim szczerze porozmawiać, to ma poczucie, że tylko on jest taki dziwny i małowierny. I to też sprawia, że nie każdy chce się chwalić tym, że ma chwile zwątpienia i negatywne myśli o organizacji.

Ja się wcale nie zdziwię jak na tym forum są też osoby, które znam osobiście, bo już nie raz się przekonałam, że świat jest malutki  ;D


Offline Otwórz_Oczy

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #179 dnia: 02 Czerwiec, 2016, 18:30 »
Film When Abandoned - video no. 12-1 zwrócił moją uwagę szczególnie.
Ukazali brutalną prawdę. Facet dostaje "odstępczą" literaturę,Uwierzył w nią.
Podczas przemiany na zebraniu czuł się taki nieobecny umysłem, jeszcze ten kontrast.
Każda osoba która przeżywa chociaż w małym stopniu wewnętrzny kryzys tak się może z pewnością na sali czuć.

Wydaje mi się, że ten kongres ma z całą siłą we wszystkich uderzyć. CK chce potrząsnąć mocno drzewo i zostaną na nim tylko Ci najbardziej zagorzali wyznawcy.